Mycie orzechów: naturalny i biodegradowalny detergent

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
ecolo [man]
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 01/05/08, 14:49




przez ecolo [man] » 29/05/08, 15:45

Bardzo ładne orzechy mydlane, to prawda i choć raz niedrogie (najlepsze na coś organicznego 8) ), chociaż oczywiście powinieneś unikać wykonywania zadań, które są zbyt trudne...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 30/05/08, 09:50

znowu
w przypadku orzechów mydlanych trzeba użyć odplamiacza, żeby działał świetnie: nadwęglan sodu (lub nadchloran sodu tak) to utleniacz sprzedawany z orzechami: sól, dzięki czemu fizycznie usunie plamę. Nie wiem, czy wodorowęglan sodu również działa, ale rozluźnia!-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 30/05/08, 09:53

Odkryliśmy, że skuteczność orzechów zależy od jakości (a raczej charakteru) wody...

Zatem w naszym poprzednim miejscu noclegowym działało znacznie lepiej niż w tym, w którym obecnie mieszkamy: woda jest tam znacznie mniej twarda.

Prawdopodobnie dlatego niektórzy ludzie są w dużej mierze rozczarowani orzechami mydlanymi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 07/12/08, 17:16

Nie wiem, czy ktoś tego próbował, ale ja próbuję, używając orzechów mydlanych w zmywarce.

Problem polega na tym, że wkładanie nakrętek bezpośrednio do zmywarki nie działa zbyt dobrze, ponieważ w cyklu płukania nakrętki w dalszym ciągu uwalniają mydło, w wyniku czego płukanie jest słabe, a naczynia pełne śladów.

Więc próbowałem wcześniej zamienić orzechy mydlane w proszek!
Użyłem pewnego rodzaju młynka-miksera, który znalazłem w kuchni, był pracochłonny (i bardzo głośny!!!), ale po kilku minutach w końcu uzyskałem proszek z kilkoma drobnymi kawałkami.

Celem jest oczywiście umieszczenie proszku w pojemniku na detergent do mycia naczyń, tak aby został on wysłany do wody we właściwym czasie, a mydło spłynęło do odpływu podczas cyklu odpływu przed płukaniem.

Dodałem łyżeczkę proszku z orzechów mydlanych, zobaczymy co to da, myślę, że rezultaty w ciągu godziny!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 07/12/08, 17:52

No cóż, cykl się zakończył (no cóż, powiedzmy, że nie czekałem na zakończenie suszenia!). No cóż, wcale nie jest źle!! Szklanki są co najmniej tak samo błyszczące jak w pubach!! I ani śladu na horyzoncie! 8)

Koniec z wymówkami, aby nadal używać szkodliwych chemikaliów :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 07/12/08, 18:16

Odkryliśmy, że skuteczność orzechów zależy od jakości (a raczej charakteru) wody...

Zawsze używałam tabletek zmiękczających. Zawsze używam minimalnej ilości (chemicznego) detergentu. W kilku różnych obiektach, z miękką lub twardą wodą.
Moim zdaniem jest to pierwsza rzecz, którą należy zrobić, aby zmniejszyć ilość używanego detergentu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88