Olej roślinny z recyklingu w kole ...

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Olej roślinny poddany recyklingowi w oleju napędowym Common Rail ...




przez GuyGadebois » 23/01/20, 12:44

Makro napisał:Odnośnie przeprogramowania ...

Dość znaczny wzrost przed wstrzyknięciem
Wzrost przed głównym wtryskiem (nieznacznie)
Wzrost ciśnienia na wspólnej szynie
Zwiększenie ciśnienia doładowania za pomocą zaworu iglicowego na zaworze upustowym turbosprężarki o stałej geometrii (maks. 1.4 bar zamiast 1.1)
Korekta mapy ograniczenia ciśnienia doładowania (no cóż, w przeciwnym razie ograniczył wstrzyknięte ilości, gdy zobaczył zbyt duży nacisk)
Wzrost tzw. Krzywej momentu obrotowego (ilość wtryskiwana w fct rpm)
Eliminacja polecenia EGR (dodatkowo blokowanie mechaniczne)
Modyfikacja krzywej „pedału”

I dwa lub trzy inne szanse i zakończenia ...

A w razie wypadku, po ocenie, w zębach nie ma nic.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Olej roślinny poddany recyklingowi w oleju napędowym Common Rail ...




przez Macro » 23/01/20, 12:59

Nie trzeba wchodzić w kalkulator... Bi-carb i źle dobrany rozmiar opon im wystarczą...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Olej roślinny poddany recyklingowi w oleju napędowym Common Rail ...




przez GuyGadebois » 23/01/20, 13:00

Makro napisał:Nie trzeba wchodzić w kalkulator... Bi-carb i źle dobrany rozmiar opon im wystarczą...

Z pewnością. Pamiętaj jednak, że wszystko to jest niezgodne z prawem.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Olej roślinny poddany recyklingowi w oleju napędowym Common Rail ...




przez Adrien (były nico239) » 23/01/20, 19:06

Makro napisał:Odnośnie przeprogramowania ...

Dość znaczny wzrost przed wstrzyknięciem
Wzrost przed głównym wtryskiem (nieznacznie)
Wzrost ciśnienia na wspólnej szynie
Zwiększenie ciśnienia doładowania za pomocą zaworu iglicowego na zaworze upustowym turbosprężarki o stałej geometrii (maks. 1.4 bar zamiast 1.1)
Korekta mapy ograniczenia ciśnienia doładowania (no cóż, w przeciwnym razie ograniczył wstrzyknięte ilości, gdy zobaczył zbyt duży nacisk)
Wzrost tzw. Krzywej momentu obrotowego (ilość wtryskiwana w fct rpm)
Eliminacja polecenia EGR (dodatkowo blokowanie mechaniczne)
Modyfikacja krzywej „pedału”

I dwa lub trzy inne szanse i zakończenia ...


Pomyśleć, że na moich 190 nie mam zupełnie nic do roboty... Naprawdę powinienem zacząć (znowu). Roll:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez GuyGadebois » 26/02/20, 14:05

Makro napisał:Ale nie zapomnij ... Nie kupujesz Alfa ... Tu za ciebie wyjdzie ...

Alfa to Fiat, który przekształcił się w maskę. : Chichot:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
pirate71470
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/01/19, 13:37

Re: Olej roślinny poddany recyklingowi w oleju napędowym Common Rail ...




przez pirate71470 » 01/07/20, 23:14

Dobry wieczór wszystkim, obecnie jeżdżę 85 hdi 15 V85 w 407% z przetworzonego oleju roślinnego i w 2.7% z E6... samochód odpala nieco trudniej, gdy jest zimny, ale nic dramatycznego, dwa pociągnięcia rozrusznika zamiast A. Przeprogramowanie niewiele, mały postęp, ciśnienie bez zmian, zwalnia do 1200 obr/min zamiast 750. zawory egr zablokowane. Przesunęła palcami po nosie.
Olej nie podnosi się, wtryskiwacze są idealne, w połowie wymiany oleju wymieniam tylko filtr oleju i filtr oleju napędowego; ale nigdy nie miałem żadnych problemów z zatkanym filtrem ani niczym innym. Natomiast mieszam domowym sposobem, prętem gwintowanym i śmigłem wentylatora chłodnicy PC do uzyskania jednorodnej mieszanki, w puszce.
Posiadam również Peugeota 406 2.1 td, który od dwóch lat jeździ na 100%, bezproblemowo, przejechane 80000 50 km na dualu, mieszanka na zimny rozruch to 35% olej, 15% diesel i 85% EXNUMX.
To tyle pomimo daty, w razie pytań
Bien à vous
pirat

ps olej jest filtrowany przez 80 mikronów w celu szybkiego przejścia, zdekantowany 6 !!!!!!! miesięcy przed przejściem przez 5 filtrów. 40, 10, 5, 1 i 0.5 mikrona.
Minął rok odkąd musiałam je wymieniać, są idealne. Zdałam sobie sprawę, że dekantacja jest niezbędna! ! Im dłużej...
6 miesięcy i jest najlepiej.
0 x
pirate71470
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/01/19, 13:37

Re: Olej roślinny poddany recyklingowi w oleju napędowym Common Rail ...




przez pirate71470 » 01/07/20, 23:17

Zapomniałem dodać, że świece żarowe w 407 zapalają się nawet latem, to również wyjaśnia łatwy rozruch......
Tutaj jest
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Olej roślinny poddany recyklingowi w oleju napędowym Common Rail ...




przez Macro » 07/07/20, 07:49

Witaj Piracie..

W 406 świecą się także świece podgrzewania wstępnego... I szczerze mówiąc, czapki z głów... 80 000 km na wodorowęglanie bez żadnych zmartwień z pompą Lucas Epic, która miała trudności z ich wykonaniem podczas jazdy na oleju napędowym... Szacunek...

W przypadku 407... Masz dużą szansę, że pójdzie równie dobrze... Zwłaszcza, że ​​silnik o tej pojemności również byłby obciążony podczas normalnego użytkowania...

Twój wtrysk to najprawdopodobniej Siemens z mechaniczną pompą zasilającą niskiego ciśnienia (albo na pompie HP, albo podłączoną do silnika). Podobnie jak ja miałbyś elektryczną pompę zasilającą LP zanurzoną w zbiorniku... Miałbyś dużo problemów wcześniej...Przy 40% HV na mojej alfie zaczęło się robić gorąco....

W moim VW Caddy z wtryskiem Continental 1.6 tdi na poziomie 40% działa, ale utrata mocy i zużycie paliwa wynoszą około 15%.

W A6 mam wtrysk Mamita Bosch...Na 30%...jeśli silnik jest gorący pracuje idealnie bez wzrostu zużycia i utraty mocy...Ale następnego dnia silnik jest zimny...To po prostu nie zacznie.... :zaszokować: Możesz opróżnić dwie baterie... Nic nie pomaga... Udało mi się jedynie uruchomić go ponownie, wysyłając butan do wlotu (mniej gwałtowny i równie skuteczny jak start pilota) porzuciłem to doświadczenie...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Olej roślinny poddany recyklingowi w oleju napędowym Common Rail ...




przez Adrien (były nico239) » 07/07/20, 11:29

Na Feu 190D 2.5 nie miałem żadnych problemów...
A nawet gdy skończy się paliwo: szybka pompka, 2l rzepaku i gotowe
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Olej roślinny poddany recyklingowi w oleju napędowym Common Rail ...




przez Macro » 07/07/20, 13:27

Tak, ale 190D jak piszesz... Raj dla mercedesa z pompą rzędową.... Wciąż jeździmy na oleju z samochodami, które wciąż stoją i prezentują standardy bezpieczeństwa oraz standardy komfortu i przyjemności XXI wieku.... Nie powojenne panzery...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95