Koniec 100 silnik diesel lub benzyna% do 2040 ???

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Forhorse » 29/10/22, 18:50

Jeśli chodzi tylko do pracy, w oparciu o średnią z dziennych przejazdów, nie potrzebujesz dużego akumulatora buforowego... lub używanego Citroëna ami / zoe pierwszej generacji, ponieważ drugi pojazd nie wymaga dużego inwestycja.
Zwłaszcza jeśli wtedy pozwala jeździć "gratos".
W przeciwnym razie większość ludzi będzie pobierać opłaty w nocy, poza godzinami szczytu, płacąc podatki, nic nowego.
Ale hej, kiedy nie chcesz, łatwo znaleźć całą masę wymówek.
Złudzenie idealnego rozwiązania, kaszel...
Inaczej nic nie zmieniajmy, rzeczywistość w końcu nas dogoni, ale wtedy nie będziesz musiał narzekać.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Christophe » 29/10/22, 19:03

Forhorse napisał:Jeśli chodzi tylko do pracy, w oparciu o średnią z dziennych przejazdów, nie potrzebujesz dużego akumulatora buforowego... lub używanego Citroëna ami / zoe pierwszej generacji, ponieważ drugi pojazd nie wymaga dużego inwestycja.


Jakiś czas temu spojrzałem trochę na rynek używanych pojazdów elektrycznych.. Nie widziałem żadnego za mniej niż 10 000 euro... z wyjątkiem Twizy'ego z m...

Forhorse napisał:Zwłaszcza jeśli wtedy pozwala jeździć "gratos".
W przeciwnym razie większość ludzi będzie pobierać opłaty w nocy, poza godzinami szczytu, płacąc podatki, nic nowego.
Ale hej, kiedy nie chcesz, łatwo znaleźć całą masę wymówek.
Złudzenie idealnego rozwiązania, kaszel...
Inaczej nic nie zmieniajmy, rzeczywistość w końcu nas dogoni, ale wtedy nie będziesz musiał narzekać.


Nie powiedziałem, że pomysł był zły, przypominam, że myślałem o zrobieniu wiaty solarnej w 2009 roku: słonecznej fotowoltaiczne PV schrony projekt / solar-Parkingowe ogród fotowoltaiczna-t8233.html Mówię tylko, że biorąc pod uwagę obecną inflację i bardzo niepewną przyszłość gospodarczą, to nie wystarczy...

Po „tak”, jeśli jesteśmy w stanie finansowo jeździć samochodem za 30 000 euro, powinniśmy być w stanie zainstalować 5000 euro fotowoltaiki… gdybym był ministrem, byłby to nawet obowiązek: brak fotowoltaiki, brak VE!

A przedtem brak izolacji: brak PV! : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16243
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Remundo » 29/10/22, 19:22

Pamiętam, że złomowałem z kilkoma teslaistami, którzy byli gotowi wydać 70 tys. € na otyły złom litu, ale nie mieli nawet 3 kWp PV na dachu… Roll:

jest dokładnie odwrotnie, co należy zrobić: 70 10 € fotowoltaiki na dachu i XNUMX XNUMX € na samochodzie elektrycznym... Roll:

Trochę przesadzam, ale żeby być lepiej zrozumianym.
0 x
Obraz
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Janic » 29/10/22, 19:41

Inaczej nic nie zmieniajmy, rzeczywistość w końcu nas dogoni, ale wtedy nie będziesz musiał narzekać.
Przypomina kogoś, kto powiedział to samo o pseudoszczepionce.
Żaden system polityczny ani gospodarczy nie daje prezentów bez rekompensaty od beneficjentów. Która branża kupuje produkt drożej niż sprzeda?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9877
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2693

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez sicetaitsimple » 29/10/22, 19:55

Janic napisał: Przypomina kogoś, kto powiedział to samo o pseudoszczepionce.
Żaden system polityczny ani gospodarczy nie daje prezentów bez rekompensaty od beneficjentów. Która branża kupuje produkt drożej niż sprzeda?


Cholerny dekoder ekologii, nic nie rozumiem... Czy tak samo jest z tobą?
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Christophe » 29/10/22, 20:39

sicetaitsimple napisał:
Janic napisał: Przypomina kogoś, kto powiedział to samo o pseudoszczepionce.
Żaden system polityczny ani gospodarczy nie daje prezentów bez rekompensaty od beneficjentów. Która branża kupuje produkt drożej niż sprzeda?


Cholerny dekoder ekologii, nic nie rozumiem... Czy tak samo jest z tobą?


ONC

W 3 litery?

Nie lepszy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6535
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Macro » 29/10/22, 21:21

Christophe napisał:
Jakiś czas temu spojrzałem trochę na rynek używanych pojazdów elektrycznych.. Nie widziałem żadnego za mniej niż 10 000 euro... z wyjątkiem Twizy'ego z m...



Kupiłem moje czero 5000 w 2020 roku z premią Macron, żeby spieprzyć moją starą 156, zrobiło mi tylko 2500
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez phil59 » 29/10/22, 21:29

Podatki od opłat EV na pewno przyjdą, ale ile?

Wtedy z PV można sobie wyobrazić zrobienie dobrego suplementu.

Z drugiej strony, nawet jeśli jestem za VE, dla mnie dobrym rozwiązaniem jest pozwolić VT nadal się toczyć, dopóki przechodzą bieżący CT, ale praktycznie nie oferować VT i wypełnić " otwory” z serii VE.


Cena pojazdów elektrycznych OCCAZ gwałtownie wzrosła przez 1-2 lata, zanim można było dość łatwo znaleźć w przedziale 5-7 000 €, ale teraz jest to przedział 10 000 €.

Wiosną doszliśmy do około 13 000 euro za nowy samochód elektryczny (we Francji), z bardzo przeciętną autonomią, ale dla większości bardziej wystarczającym.

W wielu parach często drugi samochód elektryczny byłby uspokajający i „nauczyłby się” „opanować” bestię, a w wielu przypadkach ten drugi samochód stałby się głównym, naturalnie, po prostu i bez robienia żadnych wysiłek.
Kiedy próbujemy, łatwo się adoptujemy.

Nie wierzyłem w to bardziej niż 10 lat temu, zaczynając od pojazdu elektrycznego, który miał 100 km autonomii i nieco „specyficzne” szybkie terminale, 1 na 100, które znaleźliśmy dla zoé (1 na 100 przesadzone, ale może podam pomysł), a w 2015 roku w domu były 2 takie auta, ale wtedy jeszcze jeden termiczny.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9877
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2693

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez sicetaitsimple » 29/10/22, 22:22

phil59 napisał:W wielu parach często drugi samochód elektryczny byłby uspokajający i „nauczyłby się” „opanować” bestię, a w wielu przypadkach ten drugi samochód stałby się głównym, naturalnie, po prostu i bez robienia żadnych wysiłek.

Myślę, że masz rację. Według tego artykułu we Francji 86% gospodarstw domowych jest zmotoryzowanych, w tym 39% posiada co najmniej dwa pojazdy: https://www.leparisien.fr/economie/les- ... 115909.php
Z pewnością dzięki temu drugiemu pojazdowi, który być może stanie się pierwszym, jak to podkreślisz, potrwa to krok po kroku, aż do quasi uogólnienia. Za jak długo, 30,40,50 lat, niekoniecznie jest to konieczne.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez phil59 » 29/10/22, 22:34

Ale nie zapominaj, że potrzebujesz co najmniej jednego gniazdka elektrycznego.

A ja mówię u podnóża budynku, nie 500m dalej.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 69