Instalacja solarna na ruszcie - porady potrzeby późno!

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Instalacja fotowoltaiczna w odosobnionym miejscu - potrzebna późna porada!




przez chatelot16 » 06/04/17, 12:52

nie ma niebezpieczeństwa pozostawienia panelu fotowoltaicznego na słońcu i całkowicie odłączonego od prądu: jest to normalna sytuacja, gdy akumulator jest całkowicie naładowany, a regulator całkowicie przestaje ładować

wydajność fotowoltaiki jest dość niska, bo wynosi 15%, zatem gdy fotowoltaika pracuje przy swoim prądzie znamionowym, tylko 15% otrzymanej energii słonecznej jest odprowadzane w postaci elektrycznej... gdy nie ma prądu, będzie tylko 15% więcej ciepła niż wszystkie panele

to nie jest tak, jak w przypadku niektórych turbin wiatrowych, gdzie konieczne jest zainstalowanie awaryjnego grzejnika elektrycznego, który pochłonie energię i zapobiegnie zbyt szybkiemu obracaniu się turbiny wiatrowej
0 x
GIC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/04/17, 22:21
x 1

Re: Instalacja fotowoltaiczna w odosobnionym miejscu - potrzebna późna porada!




przez GIC » 06/04/17, 13:47

chatelot16 napisał:dioda między regulatorem a akumulatorem jest bardzo uszkodzona, gdyż główną funkcją regulatora jest monitorowanie napięcia akumulatora, aby naładować go normalnym napięciem... przy spadku napięcia diody regulator nie naładuje akumulatora do końca, czego naprawdę szkoda

Zapomnę o tym pomyśle!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13747
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1530
Kontakt :

Re: Instalacja fotowoltaiczna w odosobnionym miejscu - potrzebna późna porada!




przez izentrop » 06/04/17, 13:49

chatelot16 napisał:...w przypadku braku prądu ciepło będzie tylko o 15% większe...
Uch!!! Brak prądu, brak efektu Joule'a.
Gdy jest pusty, regulator musi jedynie być zaprojektowany tak, aby wytrzymać napięcie jałowe instalacji fotowoltaicznej wymienione w jego charakterystyce.

Czy Twoje fotowoltaiki Bosch są nowe lub przecenione? Ponieważ produkcja została wstrzymana w 2014 roku http://www.lemonde.fr/economie/article/ ... _3234.html
następnie wznowiono we Francji http://www.usinenouvelle.com/article/si ... ux.N297522 ??
0 x
GIC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/04/17, 22:21
x 1

Re: Instalacja fotowoltaiczna w odosobnionym miejscu - potrzebna późna porada!




przez GIC » 06/04/17, 13:54

chatelot16 napisał:nie ma niebezpieczeństwa pozostawienia panelu fotowoltaicznego na słońcu i całkowicie odłączonego od prądu: jest to normalna sytuacja, gdy akumulator jest całkowicie naładowany, a regulator całkowicie przestaje ładować

wydajność fotowoltaiki jest dość niska, bo wynosi 15%, zatem gdy fotowoltaika pracuje przy swoim prądzie znamionowym, tylko 15% otrzymanej energii słonecznej jest odprowadzane w postaci elektrycznej... gdy nie ma prądu, będzie tylko 15% więcej ciepła niż wszystkie panele

to nie jest tak, jak w przypadku niektórych turbin wiatrowych, gdzie konieczne jest zainstalowanie awaryjnego grzejnika elektrycznego, który pochłonie energię i zapobiegnie zbyt szybkiemu obracaniu się turbiny wiatrowej

Jasne! Dlatego zostawiam wyłączniki otwarte, kiedy wychodzę, aby uniknąć problemów podczas mojej nieobecności!
0 x
GIC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/04/17, 22:21
x 1

Re: Instalacja fotowoltaiczna w odosobnionym miejscu - potrzebna późna porada!




przez GIC » 06/04/17, 13:58

izentrop napisał:
gic napisała:Na nadciśnienie, jeszcze nie wypróbowane, ponieważ jeszcze nie zakupione. Z drugiej strony skoro falownik ma moc znamionową 1500W i szczytową 3000 to powinien sobie poradzić. Trzeba tylko zadbać o to, aby nadciśnienie i lodówka nie uruchomiły się jednocześnie.
Moc falownika słonecznego wyrażana jest w VA.
Jeśli policzymy cos Phi równy 0.7 i wydajność 0.8, 1500 VA będzie już limitem zapewniającym normalną pracę silnika o mocy 900 W, a intensywność rozruchu (X 10) spowoduje wyłączenie chińskiego falownika o mocy 1500 W jeszcze przed silnik ani drgnął. :płakać:
Dodatkowo napięcie 12 V musi zapewnić przepływ 130 A, jaki jest przekrój przewodów zasilających?

Pomiędzy zespołem akumulatorów a falownikiem będzie około 1 m odległości. Planowałem użyć 16² na połączenie, wiedząc, że dla 2 m połączenia (w obie strony) i spadku napięcia o 3% obliczenia dają mi 12² dla 130 A.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126