Świat w którym żyjemy podgląd

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez Ahmed » 19/01/17, 20:53

Prawdopodobnie popełniłem błąd, ponieważ czytasz, że to społeczeństwo determinuje jednostkę, a nie odwrotnie. Takie sformułowanie byłoby nieodpowiednie, a w rzeczywistości działały determinizmy comme gdyby były zewnętrzne wobec społeczeństwa, ponieważ nie są świadomym rezultatem naszych działań, ale hipostazowaną konstrukcją społeczną (fetysz, co! 8) ).
Obejrzałem konferencję i podoba mi się jej sposób Jancovici rozwiązuje te pytania, ale zaczynam się z nim nie zgadzać z 50 '' (nie we wszystkim, ale w jego analizie ekonomicznej) ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez eclectron » 20/01/17, 16:57

Ahmed napisał: w rzeczywistości determinizmy w grze działają comme gdyby byli poza społeczeństwem, ponieważ nie są świadomym rezultatem naszych działań,


Widzimy w ten sposób, ale po raz kolejny ten sposób widzenia jest fatalistyczny, infantylny i potwierdza impotencję w obliczu sytuacji, dyskurs, który buntuje mnie wewnętrznie.

Rozwiązaniem, które pozwala wydostać się z tego błędnego koła, jest zwiększenie świadomości naszej nieświadomości.
Nie ma do tego potrzeby wyższego wykształcenia, wystarczy, że poświęcisz sobie wystarczająco dużo uwagi.

* nie jest to łatwe, ponieważ społeczeństwo jest uzależnione od tego, aby tego nie robić. Jesteśmy w kulcie myśli, a nie uwagi. Emituję lub obserwuję z jednego punktu (siebie lub z pomysłu) i nie zwracam uwagi na wszystko bez odwoływania się do punktu. Cały program przeprogramowywania ... : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez eclectron » 20/01/17, 16:59

Co sądzisz o tej pesymistycznej i budzącej niepokój wizji?
ekonomia, finanse / przegląd-the-world-in-która-my-live-t15055-80.html # p315081
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez Ahmed » 20/01/17, 18:49

Ostrożnie! Rozmawialiśmy o konferencji Jancovici...
Jeśli rzeczywiście istnieje zgodność między przepływem energii i przepływem pieniężnym, konieczne jest jednak, aby nie mieszać wszystkiego, jak to czasami robi nasz głośnik, przez zbyt mechaniczne zastosowanie jego podstawowego aksjomatu. Kiedy tłumaczy na przykład kryzys gospodarczy 1973 nagłym wzrostem ceny beczki, myślę, że idzie to trochę szybko w pracy: w rzeczywistości gospodarka stopniowo odchodzi od baz od samooceny wartości ze względu na zmniejszenie masy zmobilizowanej produktywnej ludzkiej pracy, ten dodatkowy koszt energii był iskrą, która wywołała znacznie więcej niż istotną przyczynę.
Rozwiązania, które popiera, są w zasadzie dość gustowne, z tym że oprócz praktycznych zmian położenia, które nie są oczywiste, zmiana w oprogramowaniu, której nie wydaje się dostrzegać. Rzeczywiście, w całej swojej prezentacji uważa, że ​​PKB z grubsza odzwierciedla dobrobyt tych, u których jest on wysoki, dlatego cała produkcja odbywa się w celu zaspokojenia ludzkich potrzeb, podczas gdy nie jest to prawda tylko po drugie, co jest bardzo różne. W praktyce oznacza to, że nasz poziom komfortu można uzyskać jedynie kosztem bezsensownych marnotrawstw i że aby je naprawić, zachowując godny styl życia (który nie wiąże się z posiadaniem najnowszego xxx ... ) dla jak największej liczby osób produkcja musi koniecznie zostać przekierowana na realnie rozsądne bogactwo i nie może być dłużej zadowolona z uzyskiwania go poprzez i pomimo, można powiedzieć, akumulacji wartości abstrakcyjnej.
Znaczenie tego punktu widzenia świadczy o tym, że jeśli fizyczna ilość ropy stale spada, to słabość gospodarki (jej rosnące trudności w osiągnięciu samorozwoju) utrzymuje ceny niska energia, co prowadzi do jej demonstracji, przynajmniej w tym punkcie cyklicznym.
Ogólnie rzecz biorąc, to, co wyjaśnia, wydaje mi się znacznie bardziej przekonujące niż „fixette” Gabriel Rabhi na temat zainteresowania, które koncentruje się na punkcie bez trudu zrozumienia (zrozumienie niekoniecznie oznacza akceptację!) całości. Sylvio Gesellekonomista, o którym teraz zapomniano, siedział na tym samym koniu na początku XX wieku ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez Ahmed » 20/01/17, 19:28

Właśnie obejrzałem film Gaël Giraud, To, co jest dość ciekawe ze strony ekonomisty (w rzeczywistości nie tak bardzo, ponieważ w tej dziedzinie jest dość powtarzalne ...), to fakt, że jest mu przykro z powodu słabości naszej gospodarki środki dostępne na zaradzenie narastającym problemom stałyby się niewystarczające, podczas gdy to ta sama gospodarka, która przez wykładnicze rozszerzenie jest przyczyną tego, czego ubolewa ...
W ostatniej części potwierdza, że ​​w krajach południa konieczne jest rozwinięcie tego rolnictwa egzystencji, tak dobrze konkurującego z krajami północy, jak zlikwidować! Wystarczy powiedzieć, że wszystko to jest tylko pobożnym życzeniem, ponieważ w fundamentalnej sprzeczności z dominującą religią; ponadto, skupiając obrażenia na południu, mimowolnie wskazuje, jakie będzie naturalne nachylenie: trzymając się swoich zalet, budując wodoszczelne ściany przeciwko migrantom ... Roll:
Jest to tym bardziej prawdziwe, że jest on niewrażliwy na to, co zagraża nam bardziej niż zaburzenia klimatyczne, my, kraje północy.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez Sen-no-sen » 20/01/17, 21:02

Ahmed napisał: Kiedy tłumaczy na przykład kryzys gospodarczy 1973 nagłym wzrostem ceny beczki, myślę, że idzie to trochę szybko w pracy: w rzeczywistości gospodarka stopniowo odchodzi od baz od samooceny wartości ze względu na zmniejszenie masy zmobilizowanej produktywnej ludzkiej pracy, ten dodatkowy koszt energii był iskrą, która wywołała znacznie więcej niż istotną przyczynę.


Rzeczywiście kryzys 1973 potwierdził jedynie proces, który już się rozpoczął.
Okres ten w istocie odpowiada strukturalnej granicy wzrostu narodowego, dlatego od 1973 roku przegłosowano słynną ustawę „Pompidou / Giscard”.
Ponieważ wzrost nie mógł już występować samodzielnie w krajowej sferze gospodarczej, konieczne było zaciągnięcie pożyczki, aby zagwarantować wzrost, w zamian za co „musiał” spłacić dług ... nic się nie zmieniło a podstęp nadal działa.
Czy konflikt 1973 czy wojna w Jom Kippur jest symbolicznie oznaczona jako rodzaj historycznego ostrzeżenia?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez Ahmed » 20/01/17, 22:23

Ten proces systemowego upadku trwa nieubłaganie i oczywiście nie są to następne wybory (!) To wszystko zmieni. Zdolność „podstępu” jest sama w sobie ograniczona, ponieważ sfera finansowa jest strukturalnie powiązana z ekonomią fizyczną, w przeciwieństwie do tego, w co chcą, abyśmy wierzyli zarówno ci, którzy bronią systemu, jak i ci, którzy mu się sprzeciwiają. Kiedy nadzieja na przyszłą wycenę (która działała tak dobrze w poprzednich okresach) zostanie rozproszona, wówczas system sam imploduje, a to będzie bardzo szkodliwe do tego stopnia, że, jak słusznie ujęto Roddier: „Reprezentuje gospodarkę zamożnych jednostek, wolną od jakichkolwiek ograniczeń wiążących się wzajemnie i których relacje ograniczają się do wymiany wartości podczas okazjonalnych spotkań: ideał, który nazywamy liberalizmem ”.
To ja podkreślam, co jest poważne: mężczyźni, którzy teraz nawiązują wzajemne relacje poprzez towary, rodzą pytanie o możliwość przezwyciężenia upadku.
Czego nie dostrzegam Roddier, kiedy mówi, że stagflacja, ten oeni (niezidentyfikowany obiekt gospodarczy, niezgodny z teoriami ekonomicznymi) wynika ze słabego popytu (z powodu masowego bezrobocia, stopy sprzętu gospodarstwa domowego i brak nowych produktów w wystarczającej ilości) polega na tym, że bardziej zasadniczo (czego nie podkreśliłem wystarczająco) wypieranie ludzkiej pracy drastycznie ogranicza tworzenie wartości abstrakcyjnej i blokuje proces samooceny wartości abstrakcyjnej *. Maszyny są w stanie fizycznie zastąpić pracowników, a także wytworzyć wrażliwe fizycznie bogactwo, ale nie mogą zapewnić wartości firmy, która może zwiększyć wartość zainwestowanego kapitału.
Stagflacja (stagnacja gospodarcza + inflacja) jest obecnie bardziej zorientowana na pierwszy okres niż na drugi z kilku powodów: z jednej strony, jak już wskazałem, wyuczone korekty statystyczne minimalizują znaczenie realnej inflacji * * z drugiej strony, ogromny zastrzyk kapitału jest wykorzystywany głównie w sferze finansowej, co powoduje, że rynki finansowe puchną, ale nagle nie zwiększa w tej samej proporcji podaży pieniądza w obiegu, tylko pieniądze w tak długo jak kapitał.

* To jest prawdziwy powód, dla którego powszechny dochód jest absurdem.
** Indeks hedoniczny jest obliczany na przykład w celu uwzględnienia faktu, że obecne wersje towarów zawierają ulepszenia nie zawarte w poprzednich wersjach, a zatem samochód z nowymi bezpiecznymi urządzeniami prowadzącymi będzie podlegał wpływom współczynnik, który obniży jego cenę efektywną, aby porównać go z modelem, który go nie miał, jednak kupujący będzie musiał zapłacić wyższą kwotę, ponieważ nie ma wyboru między tymi dwoma wersjami.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez eclectron » 21/01/17, 11:20

Ahmed napisał:
zmiana oprogramowania, której nie wydaje się dostrzegać.

Myślę, że nie widzi siebie jako rewolucjonisty, poza tym, że jego wystąpienie przeszkadza w płynnym prowadzeniu "biznesu jak zwykle", gdyby w dodatku opowiadał się za zmianą paradygmatu myślę, że dla wielu słuchaczy byłaby to niestrawność a to zdyskredytowałoby go de facto przez odrzucenie naskórka.
Myślę, że pozwala innym zadbać o to, aby pozostać słyszalnym, już nie tak bardzo.

Ahmed napisał: polega na tym, że jeśli fizyczna ilość ropy naftowej stale spada, to słabość gospodarki (jej rosnące trudności w osiągnięciu samorozwoju) utrzymuje ceny energii na niskim poziomie, co opóźnia jej demonstrację, przynajmniej w tym punkcie cyklicznym.

Obwieścił to również wystarczająco, cena energii jest zdecydowanie zbyt niska w porównaniu z tym, co ona reprezentuje.

Ahmed napisał:Ogólnie rzecz biorąc, to, co wyjaśnia, wydaje mi się znacznie bardziej przekonujące niż „fixette” Gabriel Rabhi na temat zainteresowania, które koncentruje się na punkcie bez trudu zrozumienia (zrozumienie niekoniecznie oznacza akceptację!) całości. Sylvio Gesellekonomista, o którym teraz zapomniano, siedział na tym samym koniu na początku XX wieku ...

Z mojego punktu widzenia należy wziąć pod uwagę utrwalacze każdego z nich i zabawić / zsyntetyzować, aby uzyskać globalną wizję.
Ten ostatni ostatecznie umożliwia działanie we właściwym kierunku.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez eclectron » 21/01/17, 11:27

Ahmed napisał:Właśnie obejrzałem film Gaël Giraud, To, co jest dość ciekawe ze strony ekonomisty (w rzeczywistości nie tak bardzo, ponieważ w tej dziedzinie jest dość powtarzalne ...), to fakt, że jest mu przykro z powodu słabości naszej gospodarki środki dostępne na zaradzenie narastającym problemom stałyby się niewystarczające, podczas gdy to ta sama gospodarka, która przez wykładnicze rozszerzenie jest przyczyną tego, czego ubolewa ...
W ostatniej części potwierdza, że ​​w krajach południa konieczne jest rozwinięcie tego rolnictwa egzystencji, tak dobrze konkurującego z krajami północy, jak zlikwidować! Wystarczy powiedzieć, że wszystko to jest tylko pobożnym życzeniem, ponieważ w fundamentalnej sprzeczności z dominującą religią; ponadto, skupiając obrażenia na południu, mimowolnie wskazuje, jakie będzie naturalne nachylenie: trzymając się swoich zalet, budując wodoszczelne ściany przeciwko migrantom ... Roll:
Jest to tym bardziej prawdziwe, że jest on niewrażliwy na to, co zagraża nam bardziej niż zaburzenia klimatyczne, my, kraje północy.


Dla mnie opisuje tylko i spekuluje, co się stanie, bez zatwierdzania lub odrzucania.
Znów widzę go bardziej jako reportera opowiadającego historie niż kogoś, kto broni tego, co mówi.
Prowadzi alarmistyczną mowę, którą słyszymy w niewielkim lub pamiętniku 20h ...
Powyżej dołączam do Janco, bez związku między prawdziwym znaczeniem informacji a poświęconym jej czasem medialnym.
edukacyjna rola mediów jest bliska zeru, co jest naprawdę ważne, a przetrwanie jest jednym z nich!
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Wgląd w świat, w którym żyjemy




przez eclectron » 21/01/17, 11:41

Sen-no-sen napisał:Rzeczywiście kryzys 1973 potwierdził jedynie proces, który już się rozpoczął.
Okres ten w istocie odpowiada strukturalnej granicy wzrostu narodowego, dlatego od 1973 roku przegłosowano słynną ustawę „Pompidou / Giscard”.
Ponieważ wzrost nie mógł już występować samodzielnie w krajowej sferze gospodarczej, konieczne było zaciągnięcie pożyczki, aby zagwarantować wzrost, w zamian za co „musiał” spłacić dług ... nic się nie zmieniło a podstęp nadal działa.
Czy konflikt 1973 czy wojna w Jom Kippur jest symbolicznie oznaczona jako rodzaj historycznego ostrzeżenia?


Oprócz tego kluczowego czasu:
Raz widziałem raport na kanale (to jest dokładne! : Lol: ), gdy Kissinger zbliżył się do krajów arabskich, aby podnieść cenę ropy, ponieważ Ameryka przekroczyła w tym czasie swój wewnętrzny szczyt naftowy, świadomość granic musiała mieć miejsce w tych latach: z książki limitów wzrost + amerykański olej szczytowy.
Myślę, że wolą amerykańskiego rządu było wówczas łagodne lądowanie przeciwko nieokiełznanemu wzrostowi w USA poprzez uspokojenie go przez ograniczenie ceny energii.
Ta intencja została wyraźnie zmieciona przez Reagana i jego wielkiego przyjaciela Thatchera.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101