Praca skończona! (Kąt ekologiczny, France2)

filozoficzne debaty i firm.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez Janic » 30/10/16, 13:42

witaj cieniu
w miarę możliwości i we własnym tempie
wydaje mi się, że to zdanie jest jasne! Nikt nie jest w stanie zmienić wszystkiego na tym świecie w tym samym czasie, a każdy wniesie swój udział inaczej niż drugi i rezygnacja, choćby częściowo, z tego, co można skrytykować za jej negatywne strony, może nie zrekompensować reszty, ale zawsze jest ten fakt, w sumieniu.
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez Trzęsienie ziemi » 30/10/16, 18:50

eclectron napisał:...
Jeśli każdy zrobi to w swoim rogu, będzie to miało wpływ na całą gospodarkę.
...
Indywidualnie mamy moc wpływania na społeczeństwo!


Zabawnie, twierdziłem to samo w innym wątku, ale innymi słowy:
Re: Analiza antropogenicznego globalnego ocieplenia
Post Terremoto » 29, 10:16
...
Rzeczywiście, jeśli jestem jedyną osobą, która robi to wszystko w swoim kącie, nie przyniesie to większego efektu, ale jeśli jest nas tysiące, a potem miliony, możemy zagiąć ten trend.

A elektron niewątpliwie oznacza to samo...
0 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez eclectron » 30/10/16, 19:10

Cień napisał:Osobiście zdecydowałem się opuścić system tak często, jak to możliwe i we własnym tempie. 8)
Czytając to zdanie umieram ze śmiechu. Bo pomyśleć, że można uciec od systemu i pisać komputerem, który wykorzystuje pierwiastki ziem rzadkich, złoto, rtęć, cynę itp. ..... i nie zapominając o elektryczności zarządzanej przez Nuclear i mieć połączenie internetowe korzystające z CENTRUM DANYCH, które zużywa wystarczająco dużo, aby zapewnić środki do produkcji wody pitnej dla 3 miliardów ludzi umierających z pragnienia......
Osobiście nic do ciebie nie mam (to prawda) ani nie widzę w żaden sposób agresji ale krzywię się na widok twoich uwag
Mam jednak nadzieję, że Twoje życzenie się spełni. :D


Och, to naprawdę nieważne, nie odbieram tego źle, zaczynam się przyzwyczajać do reakcji ludzi zamrożonych w swoich pewnikach czy zasadach, tu czy gdzie indziej.
Znoszę nawet zboczeńca, który się nie rozpoznaje (porządni zboczeńcy, zdrowy człowiek będzie miał wątpliwości, czy to o mnie on mówi?), więc masz pole do działania cień zanim zwariuję : Wink:
Jeśli wydobędę sens Twoich pism: „lepiej nic nie robić, niż działać niedoskonale we właściwym kierunku”

Nie chce mi się śmiać, wręcz przeciwnie, widzieć cynizm * twoja reakcja, mówię sobie, że tak naprawdę nie jest wygrana, aby sprawy się poruszyły, ponieważ nie jesteś w tym przypadku odosobniony.
To także sposób na to, aby nic nie robić tanio: „Dopóki nie jest idealnie, nie ruszam się!”
Mała zaliczka jest zawsze lepsza niż nic, nawet jeśli może to być śmieszne, biorąc pod uwagę pozorną nieistotność zaliczki.
Mały zaliczek, nawet dla siebie, pozwala obudzić w sobie małą iskierkę.
małe strumienie tworzą duże rzeki.
lub każdy swoją część, przyjaciel pancernika w cieniu! : Wink:

Janic bardzo dobrze zrozumiał moją intencję. : Wink:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez Ahmed » 30/10/16, 19:31

Rządzący nami system określa swoją skutecznością, a postawa, która byłaby mu przeciwna, niekoniecznie musi spełniać to kryterium: nawet bezużyteczny gest zachowuje znaczenie etyczne, a to jest bardzo ważne, ponieważ treść aktu przeważa nad treścią jego praktycznego zakresu (o ile ten aspekt koliduje z systemowym totalitaryzmem).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13751
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez izentrop » 30/10/16, 22:32

Więcej automatyzacji, to powrót do pudełka „łowców-zbieraczy”.
Zaprzeczanie systemowi przy jednoczesnym czerpaniu korzyści jest sprzeczne.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez Ahmed » 30/10/16, 23:15

Logika automatyzacji polega na wykluczeniu ludzkości, jej unicestwieniu, gdy stała się bezużyteczna dla tego projektu…
Kontrola stopnia techniki, a zwłaszcza orientacja na właściwie ludzkie cele nie oznacza (jeśli ludzkość jest do tego zdolna) w żaden sposób powrotu do najbardziej „prymitywnych” (?) stadiów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez eclectron » 31/10/16, 00:00

Ahmed napisał:Rządzący nami system określa swoją skutecznością, a postawa, która byłaby mu przeciwna, niekoniecznie musi spełniać to kryterium: nawet bezużyteczny gest zachowuje znaczenie etyczne, a to jest bardzo ważne, ponieważ treść aktu przeważa nad treścią jego praktycznego zakresu (o ile ten aspekt koliduje z systemowym totalitaryzmem).


Pojęcie bezużytecznego działania, które miało sens i sprzeciwiało się systemowi, umyka mi…
Czyż ten bezużyteczny akt nie staje się pożyteczny, faktem?
co to jest bezużyteczny czyn?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez dede2002 » 31/10/16, 06:17

eclectron napisał:Energia będzie się krzyżować ze 100% automatyzacją.
Nie na jutro będziemy w 100% zautomatyzowani aż do lekarza-chirurga-autonomicznego robota.
W przypadku energii oczywiście istnieją rozwiązania na papierze, ale jeśli trzymamy się obecnych źródeł i ich dystrybucji, zablokowany horyzont nie jest tak odległy. 50 do 100 lat? będąc zagorzałym.
W 100% zautomatyzowany mógłby teoretycznie działać przez nieskończony czas, a co z ropą, gazem, węglem jądrowym przez ten czas.
Słońce tak, nieskończoność w naszej skali, mamy czas, aby zobaczyć, jak nadchodzi, ale jakie jest jego miejsce w obecnym miksie energetycznym na poziomie europejskim, na przykład:
Obraz
cały ten problem jest w rzeczywistości bardzo spekulatywny, ale rozszerzając ścieżki obrane przez automatyzację i energię, możemy sobie wyobrazić, że w pewnym momencie utknie. potrzebne będą nowe źródła energii, jeśli chcemy dalej podążać tą drogą.



Zaskakujący ten wykres, który pokazuje spadek zużycia energii pierwotnej w Europie...

Czy może to być fakt, że fabryki odeszły, by konsumować gdzie indziej?

Myślę, że po dodaniu energii zawartej w importowanych materiałach (= energia pierwotna zużyta gdzie indziej) krzywa byłaby zupełnie inna?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13751
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez izentrop » 31/10/16, 06:25

Ahmed napisał:Logiką automatyzacji jest wykluczenie ludzkości
Twoja metafizyka jest poza mną.
Konkretnie, bardzo się cieszę, że zrobiłem automatyczne drzwi dla moich kur, są one chronione przed drapieżnikami i nie muszę wstawać o świcie, aby je wypuścić.
Automatyzacja w produkcji produkowanych wyrobów jest gwarancją jakości gotowego produktu. To, że wszystkie śruby są dokręcone, nie zależy już od nastroju tego, kto je obsługuje, ale od kalibracji robota.

Widzę głębię twoich myśli, ale czy to nie „wylewanie dziecka z kąpielą”?
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Praca jest zakończona! (Kąt ekologiczny, France2)




przez eclectron » 31/10/16, 09:07

dede2002 napisał:



Czy może to być fakt, że fabryki odeszły, by konsumować gdzie indziej?


jest bardzo prawdopodobne, że na świecie obserwujemy dno kryzysu subprime, po czym następuje stabilizacja:
dlatego logicznie rzecz biorąc, to, co nie jest już konsumowane tutaj, jest konsumowane gdzie indziej.
Zamiast automatyzacji w Europie, niektórzy wybierają przeniesienie się do Azji z ludzkimi „quasi-robotami”…
Obraz
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130