leniwy ogrodnik w Loire Atlantique

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 16/07/17, 10:54

phil53 napisał:
... rezultaty lepsze od klasycznej metody.



Jaka była Twoja klasyczna metoda? Słoma ???

Czy to oznacza, że ​​„zdrowy rozsądek” jest prawdą?
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez phil53 » 16/07/17, 11:12

Did67 napisał:
phil53 napisał:
... rezultaty lepsze od klasycznej metody.



Jaka była Twoja klasyczna metoda? Słoma ???

Czy to oznacza, że ​​„zdrowy rozsądek” jest prawdą?

Klasyczna metoda moich sąsiadów: trochę tektury, czasem łopata i słomy, ale bardzo mało.
Moje, zgodnie z twoją radą, siano grube na 20cm i tyle.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 16/07/17, 12:19

W PORZĄDKU. Jest to więc całkowicie logiczne: karton = bardzo słaby; słoma = dość słaba; dig = zniszcz!

Wręcz przeciwnie, byłoby odrażające, nawet jeśli czasami sprawy są bardziej skomplikowane niż „biedna mała logika rozwinięta przez małą część naszego mózgu, którą udaje nam się zmobilizować”!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Ahmed » 16/07/17, 12:36

Tak, metoda absurdalna może się sprawdzić, jeśli jest (mniej lub bardziej) rekompensowana przez inny absurd, nie dotyczy to tylko rolnictwa ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 16/07/17, 13:51

Dowód: konwencjonalne rolnictwo, które nadal wytwarza 95% produkcji rolnej we Francji. Lub 100 kwintali pszenicy / ha, rok do roku ...
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez phil53 » 23/07/17, 08:23

Wczoraj cukinie i paszteciki były zbierane w dużych ilościach, teraz jest to prędkość przelotowa.
Dynie są tak inwazyjne, że zapobiegają owocnikowaniu redlin.
Siano dużo dopinguje dyniowate, skończę z mini laskiem, szybko będę miał problemy z mączniakiem prawdziwym we wrześniu do tego stopnia, że ​​zastanawiam się, czy nie powinienem wyrwać kilka stóp, żeby dać powietrze.
Zbiór pierwszego pomidora i pierwszej papryki. Ale jeszcze nie ma bakłażana. Jest lepiej niż w zeszłym roku, moje rośliny pękły.
Muszę bronić pomidorów przed dyniami.
Pory ugryzione około 15 dni temu są w porządku, tylko 2 które zgniły, nie znalazłem robaka. Na razie ani śladu muchy.
Fasola owocnikuje tak wolno, że zrobi to, kiedy wyjeżdżam na wakacje.
Marchew zawsze jest kłopotliwa, bez rezultatu.
To, co przesadziłem z moich sadzonek, nie daje dobrych rezultatów. Wydaje się, że 5 kapusty wyskoczyło z haczyka, a także sałatka. Moje plany są prawdopodobnie za małe.
Widziałem 2 małe szare jaszczurki, wcześniej ich nie było, mam wrażenie, że lubią siano i BRF
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez phil53 » 29/07/17, 16:07

Właśnie znalazłem 2 robaczki świętojańskie na ślimaku, odkryłem, że a priori je jedzą
cytat z wiki:
„Larwy są drapieżne. Żywią się głównie ślimakami i ślimakami (a być może także małymi robakami, innymi larwami lub owadami), które paraliżują wstrzykując jadem. Następnie upłynniają przed połknięciem ich ofiar za pomocą enzymów trawiennych. "
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9838
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2675

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez sicetaitsimple » 29/07/17, 19:27

phil53 napisał:To, co przesadziłem z moich sadzonek, nie daje dobrych rezultatów. Wydaje się, że 5 kapusty wyskoczyło z haczyka, a także sałatka. Moje plany są prawdopodobnie za małe.


Ach? Nagie korzenie czy przesadzanie wiadra? Ze swojej strony od tego roku zacząłem wysiewać w wiadrze wszystko na sałatkę, z bezpośrednim posadzeniem wiadra, przyznaję, że bardzo mi się to podoba z naprawdę świetnym tempem odzysku i świetnym ułatwieniem do "podpięcia dziury ”pozostawione do dyspozycji tu czy tam w ogrodzie.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9838
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2675

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez sicetaitsimple » 29/07/17, 20:02

sicetaitsimple napisał:Ach? Nagie korzenie czy przesadzanie wiadra? Ze swojej strony od tego roku zacząłem wysiewać w wiadrze wszystko na sałatkę, z bezpośrednim posadzeniem wiadra, przyznaję, że bardzo mi się to podoba z naprawdę świetnym tempem odzysku i świetnym ułatwieniem do "podpięcia dziury ”pozostawione do dyspozycji tu czy tam w ogrodzie.


Podaję: sadzonki „letnie” w doniczkach, które wyrosły na zewnątrz. Moje próby sadzenia w pomieszczeniach pod koniec zimy zakończyły się o wiele bardziej mieszanym sukcesem. Postaramy się zrobić lepiej w przyszłym roku!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Stef72 » 31/07/17, 11:04

dziękuję za powrót Phil!
Mogę spróbować chipsów z cukinii, to dobry pomysł! Co do cukinii w fenokulturze, to samo spostrzegam: moja wygląda piękniej niż sąsiadów na gołej ziemi.
Podobnie jak ty, nadal nie przycinałem pomidorów w tym roku, więc jest trochę bałaganu, mimo że uważałem, aby ich nie za bardzo nie dokręcić ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 219