Motoryzacja: dlaczego silniki dwusuwowe 2 nie były wykorzystywane, nawet w konkursie?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez Philippe Schutt » 27/08/16, 10:33

Pamiętam litry zwykłej benzyny Suzuki Gt 750, 8,5. Granie na siatce gazowej po kolei bez ryzyka gwałtownego hamowania silnikiem może całkowicie zatrzeć garnki.
Później Kawa zzr 750 zużyła tyle samo, przy tych samych prędkościach (+ - 150), ale super.
Argument dotyczący hamulca silnikowego jest moim zdaniem wielką rurą. Ci, którzy są do tego przyzwyczajeni, mogą się tym chwalić, ale kiedy zdecydujesz się go puścić, jazda będzie płynniejsza i bardziej ekonomiczna, nie tylko pod względem paliwa, ale także opon i zestawów łańcuchowych.
Odzyskałem 3 gt750 z dna stodół, mam nadzieję, że zrobię kroczący.

Zawsze zastanawiałem się, czy połączenie gaźnika i systemów bezpośredniego wtrysku nie byłoby idealne. Wstępnie napełnij powietrze wlotowe niewystarczającą ilością paliwa, aby rozpocząć spalanie, a następnie wstrzyknij tylko tyle i tylko w obszar iskry, aby rozpocząć czoło płomienia. Wtedy wzrost ciśnienia i ciepła zapewniłby spalanie całości. Mielibyśmy zalety bezpośredniego wtrysku bez cząstek ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez chatelot16 » 27/08/16, 12:56

Philippe Schutt napisał:Argument dotyczący hamulca silnikowego jest moim zdaniem wielką rurą. Ci, którzy są do tego przyzwyczajeni, mogą się tym chwalić, ale kiedy zdecydujesz się go puścić, jazda będzie płynniejsza i bardziej ekonomiczna, nie tylko pod względem paliwa, ale także opon i zestawów łańcuchowych.

istnieje duża różnica w hamowaniu silnikiem między czasem 4 a czasem 2 ... Doświadczenie 2: francuski ciągnik 2 temperuje olej napędowy ... z góry z przyczepą na dole silnik hamuje znacznie mniej niż z czasem 4 moc

kolejne doświadczenie lub wspomnienie ... podróż w Alpach w berlińskim samochodzie wycieczkowym ... Słyszałem, że silnik zjeżdża z dużej prędkości na zjeździe, jak gdyby miał bardzo mało hamulca silnikowego ... Nie wiedziałem „Era, w której to był czas 2… ale dopiero później zrozumiałem, że to ten sam hałas, co autobusy w amerykańskich filmach… a dzisiaj Internet potwierdza mi, że berliet ma zastosowałem detroitowy silnik wysokoprężny w tym modelu

w samochodach unikamy niechcianego hamowania, gdy chcemy pozwolić, aby toczyło się z długimi skrzyniami biegów ... 5th prędkość ... na motocyklu Rozumiem zaletę: gdy przestajesz przyspieszać, nagle nie hamuje

inna uwaga na temat czasu 4: zawory wydechowe są zbyt małe ... wolimy rozmiar zaworu wlotowego, aby zwiększyć moc, ale zbyt mocno hamuje wydech i jest szkodliwy dla utraty energia ... dzięki mniejszemu zaworowi dolotowemu i większemu wydechowi optymalizujemy wydajność i zmniejszamy hamowanie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez Christophe » 27/08/16, 13:32

Istnieje również duża różnica w hamowaniu silnikiem podczas przechodzenia z silnika benzynowego na olej napędowy ... te z silnikiem wysokoprężnym mają znacznie mniej (ponieważ większość z nich nie ma przepustnicy ... dlatego nie ma hamulca przez „pompowanie” "), który nie zapobiega zdeklasowaniu benzyny przez olej napędowy ...

Myślę też, że argument hamulca silnikowego nie ma zastosowania ...

Flytox według ciebie, jaki jest zawór na diagramie, który opublikowałeś?

Skoro wciąż są zawory dolotowe?
Zassać więcej powietrza, gdy tłok opadnie?
Jeśli jest to zawór wydechowy, nie możemy już mówić o cyklu czasowym 2 ... prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez chatelot16 » 27/08/16, 13:49

to nie zawór zmienia liczbę razy

problemem w prostym czasie 2 jest skanowanie: światło wlotowe zbyt blisko światła wylotowego!

Jednym z rozwiązań jest wykonanie zasysania przez światło, a wydechu przez zawór: rozwiązanie detroit z silnikiem wysokoprężnym i ogromnego silnika łodzi

inne rozwiązanie: tłok 2 naprzeciwko głowicy cylindrów ... światło wlotowe do jednego tłoka światło wylotowe do drugiego: silnik junker i silnik wysokoprężny CLM

Mam ciągnik tego typu: silnik CLM 1 cylinder 2 tłok 3bielle

inny czas 2 z silnikiem wysokoprężnym: czas pracy silnika samolotu śmieciowego 2: wał korbowy 2
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez Did67 » 27/08/16, 18:00

Cylinder Diesla 1 / tłoki przeciwstawne 2 odniosły pewien sukces w maszynach rolniczych; Nie pamiętam marki, istniał potężny ciągnik leśny znany na Wschodzie (może szwajcarskiego pochodzenia ???) ....
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez chatelot16 » 27/08/16, 18:37

Zapomniałem podać markę ciągnika z silnikiem CLM: robotnik (konstruktor w Mouchard Jura)

te silniki Clm zostały zamontowane na kilku znakach maszyn rolniczych w czasie, gdy producent nie miał oleju napędowego do ich produkcji
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez Did67 » 27/08/16, 19:06

Może to jest to!

Zawsze uważałem, że projekt jest „genialny”.

Trochę jak płaski 2CV z platynowymi śrubami, dynamo na końcu wału ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez Philippe Schutt » 02/09/16, 18:41

Silniki z turbodoładowaniem również mają niewielki hamulec silnikowy, ponieważ są mniejsze. Poza tym z góry chciałbym mieć więcej na moim C5.

Jeśli podzielimy problemy 2T, mamy:
1. zanieczyszczenie ze spalonego oleju
2. niekorzystny schemat, ponieważ symetryczny
3. zużycie cylindrów i tłoków z powodu świateł

Dlatego Honda miała dobrą grę lobbingową
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez Flytox » 02/09/16, 22:55

Philippe Schutt napisał:Zawsze zastanawiałem się, czy połączenie gaźnika i systemów bezpośredniego wtrysku nie byłoby idealne. Wstępnie napełnij powietrze wlotowe niewystarczającą ilością paliwa, aby rozpocząć spalanie, a następnie wstrzyknij tylko tyle i tylko w obszar iskry, aby rozpocząć czoło płomienia. Wtedy wzrost ciśnienia i ciepła zapewniłby spalanie całości. Mielibyśmy zalety bezpośredniego wtrysku bez cząstek ...

Niezły pomysł 8), Zbliżamy się do warunków silnika HCCI z jego jednorodną mieszanką.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Moteur_HCCI

Przy bardzo niskich obrotach może być trudność z wtryskiem naprawdę małej dawki paliwa.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841

Re: Automobile: dlaczego silniki czasowe 2 nie były używane, nawet w konkurencji?




przez Flytox » 02/09/16, 22:59

Christophe napisał:Flytox według ciebie, jaki jest zawór na diagramie, który opublikowałeś?

Skoro wciąż są zawory dolotowe?
Zassać więcej powietrza, gdy tłok opadnie?
Jeśli jest to zawór wydechowy, nie możemy już mówić o cyklu czasowym 2 ... prawda?

+ 1 z Chatelot16. Jest to ta sama operacja, co w przypadku oleju napędowego 2.
Zawory poprawiają napełnianie w szerokim zakresie prędkości.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132