Pomóż dobrać rozmiar zamrażarki Steca PF 240

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez dede2002 » 01/05/16, 08:41

Witam,

istnieje już dla pompowania słonecznego, dla sprężarki problem może być na poziomie rozruchu, aby przejść pierwszą kompresję?

http://www.directindustry.fr/prod/shenz ... 10507.html

http://www.cder.dz/download/za-9.pdf

https://hal.inria.fr/file/index/docid/2 ... _263_0.pdf
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez chatelot16 » 01/05/16, 13:18

to dobra wiadomość, że istnieją falowniki zdolne do optymalizacji częstotliwości pompowania: musi być możliwe dostosowanie do chłodzenia

optymalizacja z pewnością będzie możliwa przy niewielkiej baterii: na początku lub na końcu dnia, gdy moc nie wystarcza do działania lodówki, ładuje ona akumulatory, ale ich pojemność jest mniejsza: główne zasilanie nie przechodzi przez akumulatory

akumulator będzie oczywiście w stanie zapewnić moc szczytową do uruchomienia sprężarki... ale to robi dużą różnicę w cenie między akumulatorem używanym tylko do rozruchu a akumulatorem gromadzącym całą energię
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez dede2002 » 01/05/16, 16:56

Właśnie zauważyłem, że trzeci link, który umieściłem, a który pochodzi z Uniwersytetu w Dakarze, został napisany w... 3 roku!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez Obamot » 01/05/16, 18:25

dede2002 napisał:J
chatelot16 napisał:
dede2002 napisał:Witam,

istnieje już dla pompowania słonecznego, dla sprężarki problem może być na poziomie rozruchu, aby przejść pierwszą kompresję?

http://www.directindustry.fr/prod/shenz ... 10507.html

za-9.pdf
(30.65 KB) Pobrano razy 861

[Źródło/autorzy: MT Boukadoum, A. Hamidat i N. Ourabia
Centrum Rozwoju. Renewable Energies, BP62, Observatory Road - Bouzaréah 16340, Algier]

ajp-rphysap_1980_15_2_263_0.pdf
(1.46 mln) Pobrane razy 353

[Źródło/autorzy: M. Barlaud, G. Sow, Ch. Masselot, „Revue de Physique Appliquée, 1980”]

to dobra wiadomość, że istnieją falowniki zdolne do optymalizacji częstotliwości pompowania: musi być możliwe dostosowanie do chłodzenia

optymalizacja z pewnością będzie możliwa przy niewielkiej baterii: na początku lub na końcu dnia, gdy moc nie wystarcza do działania lodówki, ładuje ona akumulatory, ale ich pojemność jest mniejsza: główne zasilanie nie przechodzi przez akumulatory

akumulator będzie oczywiście w stanie zapewnić moc szczytową do uruchomienia sprężarki... ale to robi dużą różnicę w cenie między akumulatorem używanym tylko do rozruchu a akumulatorem gromadzącym całą energię

Właśnie zauważyłem, że trzeci link, który umieściłem, a który pochodzi z Uniwersytetu w Dakarze, został napisany w... 3 roku!


Bardzo ciekawe, gratulacje. Zarejestrowałem dokumenty .PDF w odniesieniu do linków do Ekonologii na wypadek ich zniknięcia...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez chatelot16 » 02/05/16, 18:27

dede2002 napisał:Właśnie zauważyłem, że trzeci link, który umieściłem, a który pochodzi z Uniwersytetu w Dakarze, został napisany w... 3 roku!

tak, ten link naprawdę ma historyczne znaczenie dla falowników! w 1979 roku były tranzystory, to było dość drogie... od tego czasu lepiej zrobiliśmy z mosfetami, potem jeszcze lepiej z igbtami... ale nie jest łatwo znaleźć poważny dokument na temat obecnych technik... stary dokument z 79 jest bardzo pouczające do zrozumienia… ale nie jest dobrym przykładem do zrealizowania
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez dede2002 » 02/05/16, 20:50

W tym przypadku, gdy chcesz tylko zamrozić wodę, masz większą elastyczność niż w zamrażarce do żywności, wahania temperatury nie zagrażają uszkodzeniu zawartości poprzez przerwanie łańcucha chłodniczego (maksymalny limit wynosi 0° zamiast -18°).

Dobrze by było schłodzić falownik, bo w katalogu widzimy, że powyżej 40° sprawność spada, a maksymalna wskazana granica to 50°. Konieczne byłoby zaizolowanie pomieszczenia, które miałoby być chłodzone stratami zamrażarki.

Skoro mamy pod ręką chłód, to moglibyśmy go również użyć do schłodzenia paneli fotowoltaicznych?

Jest coś, czego nie zrozumiałem: w katalogu widzimy, że wydajność falownika maleje wraz z wysokością :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez Obamot » 02/05/16, 21:50

Nie mogę się doczekać paneli C-PV o wydajności 48% (już na etapie przedindustrialnym), nie spodziewaliśmy się tego przez 20 lub 30 lat, a one już tu są!
i mając nadzieję, że w ciągu trzech do pięciu lat zostaną wprowadzone na rynek, a nawet wykonane z materiałów ekonomicznych i łatwo poddających się recyklingowi (przedmiot obecnych badań, który robi duże postępy,
w grę wchodzą nie tylko Francuzi i Niemcy! Ale spora garstka drużyn na świecie...)

i tam nareszcie zostanie rozwiązanych wiele problemów energetycznych! (nie reszta, ale przynajmniej to...)
zdecentralizowana i tania produkcja energii!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123