Pomóż dobrać rozmiar zamrażarki Steca PF 240

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13746
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez izentrop » 27/04/16, 12:41

chatelot napisał:zamrażarka 24V nie jest jedynym rozwiązaniem: wolę zwykłą zamrażarkę 220V i falownik: przetwornice prądu mają dobrą wydajność, a zamrażarki 220V są o wiele tańsze niż płaci falownik
+1
inne oryginalne rozwiązanie: użyj bardzo dobrze izolowanej zamrażarki i uruchom sprężarkę tylko wtedy, gdy świeci słońce: możesz obejść się bez pełnego słońca: to rozwiązanie jest przydatne, jeśli zamrażarka jest używana głównie do przechowywania, jeśli musi zamrozić dużą ilość, koniecznie potrzebujesz baterii pozwalających na obrócenie się kompresora po wprowadzeniu zamarznięcia
Lub nadmierna izolacja może zaoszczędzić zużycie (50% i więcej) i trwałość http://forum-photovoltaique.fr/viewtopi ... 99#p369274 ou http://coolfridge.blogspot.fr/
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez Obamot » 27/04/16, 13:10

izentrop napisał:
chatelot napisał:zamrażarka 24V nie jest jedynym rozwiązaniem: wolę zwykłą zamrażarkę 220V i falownik: przetwornice prądu mają dobrą wydajność, a zamrażarki 220V są o wiele tańsze niż płaci falownik
+1

To też zasugerowałem od samego początku ^^

izentrop napisał:
chatelot napisał:inne oryginalne rozwiązanie: użyj bardzo dobrze izolowanej zamrażarki i uruchom sprężarkę tylko wtedy, gdy świeci słońce: możesz obejść się bez pełnego słońca: to rozwiązanie jest przydatne, jeśli zamrażarka jest używana głównie do przechowywania, jeśli musi zamrozić dużą ilość, koniecznie potrzebujesz baterii pozwalających na obrócenie się kompresora po wprowadzeniu zamarznięcia
Lub nadmierna izolacja może zaoszczędzić zużycie (50% i więcej) i trwałość http://forum-photovoltaique.fr/viewtopi ... 99#p369274 ou http://coolfridge.blogspot.fr/

Trudno jest nadmiernie zaizolować zamrażarkę (jeśli nie niemożliwe), jeśli sprężarka jest częścią korpusu urządzenia, po prostu dlatego, że grzejnik i sprężarka wytwarzają ciepło, które musi zostać usunięte! Zasadniczo jest to możliwe tylko w wysokiej klasy przemysłowych lub rzemieślniczych instalacjach chłodniczych, aw każdym razie nie w modelu 24 V. Tak więc, jak już zasugerowałem, lepiej jest przyjąć bardzo dobrą „lambdę”, możliwie jak najbardziej odizolowaną (i przemianowaną) od samego początku, gdy sprężarka „pracuje dobrze”. Wszystko inne to fałszywe oszczędności (i IMHO).

Dziękuję Chatelotowi za wyjaśnienie, dlaczego lepiej mieć „dobrze wykonaną” zamrażarkę lambda niż 24V (drogie i z ograniczeniami technicznymi), skoro to też zasugerowałem (ale zapomniałem falownik, ponieważ mój mały generator był w niego wyposażony). Z drugiej strony nie znamy jeszcze wszystkich prerogatyw Kaou.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13746
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez izentrop » 27/04/16, 13:30

obamot napisał:Trudno jest nadmiernie zaizolować zamrażarkę (patrz niemożliwe), jeśli sprężarka jest częścią korpusu urządzenia, po prostu dlatego, że chłodnica i sprężarka wytwarzają ciepło, które należy usunąć!
Oczywiście należy włożyć dodatkową izolację za kratkę, a nie z przodu : Wink: .
0 x
kau
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 25/04/16, 19:06

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez kau » 27/04/16, 13:59

Geniusze : Mrgreen:
To były pomysły i odpowiedzi, których szukałem, i stopniowo doszliśmy do rozwiązania. Dziękuję ekspertom 8) .
Celem jest, aby saszetki lodów 1L na sprzedaż były takie same jak na zdjęciu:
Obraz

Potrzebuję średnio od 100 do jednostek 120 dziennie. Wiem bardzo dobrze, że nie mogę przekroczyć pewnej ilości, aby wydostać się z niej około pięćdziesięciu dziennie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez Obamot » 27/04/16, 14:02

Tak, podejrzewałem, że tak było!
Ponieważ nie widząc żadnej reklamy sprzedaży używanych zamrażarek w Mali i sprzedawców lodów produkujących masło wzdłuż dróg, pomyślałem, że to może być cel ^^

Tam Twój system będzie stale poszukiwany, więc nie żartuj, potrzebujesz rozwiązania „trzymającego drogę”, a nie improwizacji.
Konieczne jest zadbanie o dobrą lokalizację zamrażarki, najlepiej byłoby ją zakopać, wykonując małą piwnicę z cementu i w cieniu domu (który można pokryć przez cały dzień, ale pozwalając, aby ciepło ewakuowało się z góry , podczas gdy zimno pozostaje poniżej ...)
Następnie, w przeciwieństwie do tego, co powiedziano, lepiej jest produkować przy użyciu akumulatorów w nocy (ponieważ w nocy jest chłodniej, kompresor będzie pracował mniej), ponieważ dzień z 40 ° C nie będzie łatwy! Dlatego należy odpowiednio zwiększyć rozmiar instalacji (panele / bateria) ... Uważaj na kluczowy punkt: upewnij się, że instalacja jest zabezpieczona przed manipulacją, aby panele nie zostały skradzione ...! (To był mój główny problem ...)

Trzeba by znaleźć kwadratowe i elastyczne formy, w których można by umieścić plastikowe torby, aby pasowały do ​​kształtu (rodzaj kartonu czy raczej plastiku? Musi być elastyczny, ponieważ lód zmienia objętość), aby było to możliwe mówiąc więcej poprzez zamrażanie ... (cóż, to optymalizacja, co ...)

Ale w zasadzie, gdybym to zrobił, miałbym dwa rodzaje zawieszeń. Bardzo wydajny do zamrażania i inne, które musiałyby być znacznie mniejsze, aby mogły być używane tylko do przechowywania! Poza tym na granicy powinna wystarczyć zacieniona piwnica z grubą przykrywką i rozszerzonymi ściankami ze styropianu, ponieważ bloki lodowe służą do utrzymywania możliwie najniższej temperatury, a zimno nie może uciec!

izentrop napisał:
obamot napisał:Trudno jest nadmiernie zaizolować zamrażarkę (patrz niemożliwe), jeśli sprężarka jest częścią korpusu urządzenia, po prostu dlatego, że chłodnica i sprężarka wytwarzają ciepło, które należy usunąć!
Oczywiście należy włożyć dodatkową izolację za kratkę, a nie z przodu : Wink: .

Tyle że między nimi jest bardzo mało miejsca, więc z niewielkim zyskiem, jeśli dodamy izolację ... Co też byłoby nonsensem, ponieważ zostałby dodany nad metalowymi ścianami które są dobrym przewodnikiem cieplnym! Konieczne byłoby zatem izolowanie całego korpusu zamrażarki w sposób hermetyczny, aby móc zmierzyć znaczącą różnicę wielkości: eXergie (ale byłoby to zwalczanie bezwładności cieplnej metalowych ścian ... i to robi absolutnie nie warto ...)
Ostatnio edytowane przez Obamot 27 / 04 / 16, 14: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez Gaston » 27/04/16, 14:18

kaou napisał:Celem jest, aby saszetki lodów 1L na sprzedaż były takie same jak na zdjęciu:

Potrzebuję średnio od 100 do jednostek 120 dziennie. Wiem bardzo dobrze, że nie mogę przekroczyć pewnej ilości, aby wydostać się z niej około pięćdziesięciu dziennie.
O, tam wszystko się zmienia ::
Ryzykujemy, gdy nie podamy wszystkich informacji ...

W tych warunkach konsumpcja będzie znacznie ważniejsza niż „po prostu” utrzymywanie zamrażarki w temperaturze -20 ° C ::

Pod względem energii:
  • chłodny 1 litr ciekłej wody od 30 ° do 0 ° = 4185 * 30 = 125550 J = 34,875 Wh
  • zamrozić 1 litra wody przy 0 ° = 334000 J = 92,778 Wh
  • chłodne 1 kg lodu od 0 ° do -20 ° = 2060 * 20 = 41200 J = 11,444 Wh
Razem: 140 Wh na kg lodu.

Wytwarzanie 100 kg lodu dziennie (pod warunkiem, że zamrażarka jest w stanie to zrobić bez zatrzymywania się, co by mnie zaskoczyło), dlatego wymaga energii cieplnej 14 kWh.

Zakładając, że współczynnik COP zamrażarki wynosi 2 (jest to optymistyczne przy wysokiej temperaturze otoczenia), będzie zatem wymagał zużycia energii elektrycznej 7 kWh bez zliczania strat (które można oszacować na 1,3 kWh / dzień zgodnie z informacje z pierwszego postu), tj. całkowity pobór mocy prawie 9 kWh dziennie.

Co wymaga pełnego przeglądu wielkości baterii i paneli fotowoltaicznych ::
1 x
kau
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 25/04/16, 19:06

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez kau » 27/04/16, 20:31

Z tego punktu widzenia będę musiał obniżyć swoje ambicje. Nawet jeśli w moich obliczeniach 1er zwrot z inwestycji nastąpił po roku, ale to było przed twoimi interwencjami. Ale hej, nie poddam się.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez chatelot16 » 27/04/16, 22:49

domowa zamrażarka, jest przeznaczona do przechowywania już zamrożonego produktu, tylko czasami zamraża niektóre produkty

jeśli chcesz wyprodukować dużą ilość lodu, aby go sprzedać, potrzebujesz obliczonej lodówki! zwykła zamrażarka nie wystarczy

wydajność chłodzenia będzie musiała być dość silna, jakość izolacji nie ma znaczenia ... w przeciwieństwie do konserwatywnej zamrażarki, w której pomijamy wydajność chłodzenia w celu poprawy jakości izolacji
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez chatelot16 » 27/04/16, 22:55

jeśli celem jest, aby lód nie potrzebował baterii ... potrzebujesz potężnej maszyny chłodniczej zasilanej bezpośrednio przez ogniwo fotowoltaiczne ... im bardziej słońce wytwarza energię elektryczną, tym więcej lodu ... nie przechowujemy nie elektryczność w akumulatorze, w którym przechowujemy lód!
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Steca PF 240 środek ułatwiający zamrażanie




przez chatelot16 » 30/04/16, 20:50

Dostępne w handlu MPTP są wykonane w celu optymalizacji ładowania akumulatora za pomocą panelu fotowoltaicznego

do wytwarzania lodu bez baterii potrzebny jest całkowicie specjalny falownik MPPT, który nie wytwarza częstotliwości 50 Hz, ale zmienną częstotliwość, aby obrócić sprężarkę chłodniczą z odpowiednią prędkością, aby wykorzystać dostępną moc fotowoltaiczną

Nie mogę być pierwszym i jedynym, który ma ten pomysł! ale jak się dowiedzieć, czy taki falownik już istnieje?
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 61