Solar + termiczna PAC powietrze woda

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
xxx74
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 23/10/15, 10:12
x 1

Solar + termiczna PAC powietrze woda




przez xxx74 » 26/03/16, 08:58

Witam,

Niedawno mając pompę ciepła powietrze-woda dla moich dwóch podgrzewanych podłóg i produkcję ciepłej wody sanitarnej, wszystkie zainstalowane w piwnicy lub w pobliżu 10m od szczytu dachu, chciałbym wiedzieć, czy byłoby interesujące połączyć parę wytwarzanie ciepłej wody z pompy ciepła do instalacji solarnej?

Mój inżynier grzewczy zaświadcza, że ​​za ciepłą wodę użytkową kosztuje mnie tylko 90 € rocznie, więc nie jest interesujące ustawienie ciepłej wody na podłogę, to nie ta sama cena!

Czy w mojej konfiguracji byłoby zatem skomplikowane, interesujące zaprojektowanie układu termosolarnego do podgrzewania wody w zbiorniku buforowym, aby zmniejszyć zużycie energii przez pompę ciepła?

Mianowicie połowa mojego dachu jest prawie na południe.

Wiedząc również, że odzyskuję części mojego starego kotła na propan, cyrkulatora, zbiornika wyrównawczego itp.

Z góry dziękuję za Twój wkład.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84