Licznik EDF konsumpcja krajowa?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez chatelot16 » 07/03/16, 22:03

gniazdo USB jest bardzo smutne ... jeśli licznik i daleko od domu musisz przyjść i podłączyć komputer!

prawdziwa CPL pozwoliłaby ci podłączyć komputer bez względu na odległość ... ale niestety ma on specjalną niską łącze CPL niekompatybilną z komputerową CPL

CPL linky byłby jednak bardzo przydatny w przypadku gadżetów automatyki domowej o niskiej prędkości, ale niestety nic nie jest dostępne w rozsądnych cenach
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez Christophe » 08/03/16, 10:37

Kto może najbardziej, może najmniej chatelot, prawda?
Teraz EFRR z pewnością silnie zaszyfrował swoją historię bezpieczeństwa IT CPL ...

W przeciwnym razie byłoby zbyt łatwo przełamać mądrego pasjonata, zawalić sieć i sparaliżować cały kraj! Nawiasem mówiąc, aby oszukiwać na swoich fakturach, jak niektórzy nadal robią z ich licznikami dysków (i z pewnością są przeciwni tylko linkowi z tego powodu ... i jest ich więcej niż nam się wydaje!)

Pytanie o własne zużycie linky jest interesujące, jak powiedziano powyżej, z pewnością zużyje więcej niż stary dysk o zerowym zużyciu ... lub prawie zero, ponieważ nic nie jest zerowe pod względem energii, metr do płyta zużywa może 1 lub 2 W? Lub% zużycia, które przechodzi przez licznik (nigdy nie zagłębiłem się w sprawę).

Tak więc linky z pewnością będą nadmiernie konsumować i komu zostanie obciążony ten nadkonsumpcja? Myślę, że EFRR umieści to w "stratach" sieci ... ale jeśli nie pojawi się to na fakturze klienta, to nieuchronnie klienci zapłacą "w porządku" ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez chatelot16 » 08/03/16, 10:48

zużycie starego licznika elektromechanicznego również nie jest równe zeru, ponieważ zawsze działa obwód magnetyczny ... podobnie jak w przypadku każdego transformatora lub silnika występują straty ... i łatwiej to zmierzyć: po prostu muszę wyjąć stary licznik ze stosów złomu ... (ale nie ma linków)

biorąc pod uwagę wielkość uzwojeń, myślę, że będzie to 1 lub 2 waty przynajmniej przy pustym, i będzie wzrastać wraz z przepływającym prądem, ale trudniejszym do zmierzenia

możliwe, że nowy licznik elektroniczny nie zużywa więcej niż stary
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez Christophe » 08/03/16, 11:04

Do omówienia tak: może Linky jest jeszcze lepszy, ponieważ myślę, że podobnie jak wszystko w elektromechanice i układzie indukcyjnym, zużycie własne licznika magnetycznego zmienia się w zależności od zmierzonej mocy, to znaczy, że wzrasta wraz z mocą ... nieuchronnie potrzeba więcej mocy, aby obrócić dysk szybciej!

Jeśli ktoś ma konkretne informacje na temat działania liczników magnetycznych, to mnie to interesuje!

Nie jest to regułą w przypadku licznika elektronicznego typu Linky!

To („fałsz”, na razie zastrzegam sobie fałsz, czekając na wyjaśnienie sprawy), nadmierne zużycie liczników linkowych zostanie zatem prawdopodobnie sklasyfikowane w kampanii dezinformacyjnej krążącej obecnie w sieci o Linky. .
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez izentrop » 08/03/16, 11:43

Witam,
Brak informacji o cechach linky. Liczniki elektroniczne Sagem:
consoCounterSagem.png
consoCompteurSagem.png (5.08 KB) Konsultowano 6018 razy

Nie jest określone, czy jest pobierane przed, czy po liczniku http://www.polier.fr/medias/files/cr13mm11.pdf
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez Christophe » 08/03/16, 12:06

Dziękuję izentrop ... możemy założyć, że dla linky jesteśmy w tym samym zakresie wartości (prawdopodobnie nieco więcej ze względu na zarządzanie CPL ...)

Czyli w przypadku Sagem: mamy (maks.) 1 W + 15.1 VA LUB 1 W + 17.5 VA powyżej 15 A zużycia?

W zastosowaniach domowych VA można porównać do watów, przyjmując średni współczynnik cos phi wynoszący 0.8, ponieważ w domu nadal jest dość mało reaktywnego zużycia! Dobry, czy nie, według ciebie, szacunek?

Dlatego mielibyśmy zużycie pomiędzy 1 + 15.1 * 0.8 = 13 W i 1 + 17.5 * 0.8 = 15 W, a więc 15 W maks.

Ok dla ciebie

Teraz musielibyśmy znaleźć te same informacje dla licznika dysków ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez izentrop » 08/03/16, 12:27

Nie tak bardzo:
<1 w bez zużycia. Pojemnościowy VA nie jest uwzględniany na Twoim prywatnym rachunku.
a dla zużycia 15A: 0.1 VA więcej, co nie oznacza, że ​​wat zostanie osiągnięty.

Od 2010 r. Przepisy europejskie w końcu narzuciły ograniczenie mocy w stanie gotowości. Linky zasadniczo nie powinien się od niego różnić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez chatelot16 » 08/03/16, 20:51

jeśli cpl łącza jest dobrze zarządzany, musi zużywać znikomą energię ... nie należy go mylić z komputerem cpl, który zużywa około 5 W na stałe, aby przestrzegać protokołu wysokiej prędkości i pozostać w kontakcie

Uznałem za niewłaściwe, aby klient nie mógł łatwo połączyć się ze swoim licznikiem przez cpl, ale ostatecznie ma to sens ... cpl łącza jest zoptymalizowany pod kątem niskiej prędkości między licznikiem a EDF ... jeśli klient chce podłącz się do niego, przechodzi przez internet i sieć telefoniczną
0 x
gommearabique
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/03/16, 10:57

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez gommearabique » 09/03/16, 18:42

Ponieważ zajmujesz się przypadkiem cos phi, rozumiem, że linky weźmie to pod uwagę i w naszych domach jest pewne, że to niewiele, ale nadal są silniki (pralka, zmywarka do naczyń) , cyrkulator ...) i świetlówki.
Co wydaje mi się dziwne i dlatego bez obsesji zastanawiam się, to jest mała informacja lub okrojona informacja dostarczona przez EDF, przykład: EDF mówi, że linky poprawi zarządzanie siecią i produkcją komunikując się natychmiast, a ponadto twierdzą, że linky będzie zbierać dane tylko co 30 minut i wysyłać je do koncentratorów tylko raz dziennie w nocy ... EDF w Tours wskazuje, że linky będzie produkowane we Francji; podczas gdy są one produkowane w Tunezji i tylko dwa moduły są montowane we Francji przez skrzynki takie jak Sagem in Dinan, technika dobrze znana z wyświetlania wykonana we Francji!
0 x
sun_first
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/01/17, 00:59

Re: Zużycie wewnętrzne licznika EDF?




przez sun_first » 04/01/17, 01:11

Zawsze zauważyłem natychmiastowe zużycie części wspólnych w kondominium, w którym tylko te liczniki zostały zmienione na LINKY.
Pobór prądu jest w VA (teraz wolty-wzmacniacze).

Kiedy zapalają się światła w częściach wspólnych, dodatkowe „stare” i „nowe” wartości liczników są identyczne. W przypadku lamp ma to sens.
Gdy światła są wyłączone, mierzę głównie VMC i minimalne zużycie.

Ale tym razem mam 100 VA więcej niż wcześniej (w migawce).

Dowiem się, skąd bierze się ta różnica, ale zastanawiam się ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124