Wymień okrągłą szklankę pieca na drewno

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/12/15, 22:01

Czy weranda jest domeną kota?

I podobnie jak oni jesteśmy z natury ostrożni!

Obraz

Chętnie przyjdę. Czy mogę pomóc? : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 03/12/15, 22:08

2 dni przed wielkim dniem.
Nie mówię, że skończyłem ciepłą wodę użytkową z paneli słonecznych, ani podwójny przepływ vmc (mam duży kanał techniczny w starym ceglanym przewodzie kominowym), ani turbinę do odwracania temperatury domu-werandy zgodnie z deltą, ani szklarni, ani menażeria (nie poszłam zrobić zdjęcia: za ciemno).
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/12/15, 22:39

Zrozumiałem to, widziałem zdjęcia.
W każdym razie to fajny projekt, jest co robić! Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 03/12/15, 22:45

Obamot napisał:Czy weranda jest domeną kota?

I podobnie jak oni jesteśmy z natury ostrożni!

Obraz

Chętnie przyjdę. Czy mogę pomóc? : Lol:


Obraz
To wszystko podwójne szyby i dodatkowo od strony drogi opcja termoizolacyjna + dźwiękowa.
na werandzie znajdują się 3 piece bez okien, które są połączone z dachem dużą ilością rurek 120mm (muszę założyć osłonę ze stali nierdzewnej w jednym kawałku jak do pieca w domu)
Jest ogrzewane, loulou, bez okna trochę dymi.
Mam rolkę aluminium: do zrobienia drzwi za pomocą dostępnych środków, jeśli jutro złamię nogę.
Mogę wyjąć jeden lub dwa tostery elektryczne. W pobliżu jest mnóstwo elektrowni atomowych, jeśli cię to uspokoi. : Mrgreen:
Ale do tego czasu powinienem już włączyć klimatyzację.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 04/12/15, 05:09

Obamot napisał:Zrozumiałem to, widziałem zdjęcia.
W każdym razie to fajny projekt, jest co robić! Obraz


A mój były paryski nienawidzi tej chaty, słabo izolowanej, trudnej do ogrzania,
za dużo ziemi (wilgotność spowodowana rzeką).
Wszędzie plac budowy.
Stara podłoga z płytek wymaga odnowienia, przeszlifowania lub ponownego wyrównania.
Moje narzędzia leżą tu i tam.
Drewniana robota.
Nie bierz kiepskiego kredytu na zmianę dachu (kochanie, nie masz 40000 XNUMX euro).
Ale przede wszystkim problemem jest wczesne wstawanie...
A potem zajmij się czymś przez resztę dnia, poza przeglądaniem Facebooka, piciem piwa i paleniem Philip Morris na Philip Morris.
Jeśli: ubiegaj się o rentę i zaprzyjaźnij się z komornikiem. Ona może.
:zaszokować:

Rozwiedliśmy się w 2012 roku (potem wróciliśmy do niej) i przez 5 lat chciała, żebym sprzedał ten gówniany dom za 100000 50000 euro za jej udział w kwocie XNUMX XNUMX euro.

Suka pomogła spłacić połowę z 30000 55000 euro z pożyczonych XNUMX XNUMX euro. Ona umie liczyć.
Kredyt od 2001 r. na 15 lat w wysokości 475 EUR miesięcznie, kończący się w styczniu 2016 r.
Mam prawo użytkowania domu, aby pomieścić 3 moich dzieci.

Styczeń 2015 upadłam na drodze, prawie przejechałam pod samochodem, który zatrzymał się przede mną.
Na oddziale intensywnej terapii helikopterem w St Etienne, prognozy są istotne. Kość udowa przeszła przez biodro, połamane boki, złamany obojczyk, złamany mechanizm zapadkowy, krwiak mózgu, jedno oko wyłupione, drugie krwawiące...
W szoku pod morfiną, tydzień w kaftanie bezpieczeństwa, żeby nie zrobić sobie krzywdy, odintubowałem się, wyciągnąłem cewnik 3 razy. Duża dawka neuro-, która pomoże mi zabić czas, pokonać ból i przede wszystkim oczyścić głowę.
Myśleli, że spadłem z dachu 6-piętrowego budynku.
Jedyny problem, że w szpitalu na neuroleptyku podpisałem wezwanie do sędziego. Poszedłem na przesłuchanie 15 dni po zwolnieniu.

Dziś są jego urodziny. Zbliża się menopauza.

6 lat starsza ode mnie, zamierzam znaleźć osobę w wieku jej córki.
Umawia się z 33-latką, kończy 47.
Nie jestem zaproszony. Niedziela i ja mam trzy rzeczy do dokończenia... : Mrgreen: W każdym razie.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 04/12/15, 06:11

Kiedy przeszkliliśmy taras, w 2006 roku negocjowałem ze sprzedawcą za gotówkę, aby ponownie zredagować wycenę sporządzoną we frankach w 2001 roku, wiedząc, że poprosiłem już o tę wycenę.

I już w 2001 roku zapłaciłem gotówką za część znajdującą się na pochyłym poboczu drogi. 24000 XNUMX franków
Jest opancerzony od strony drogi pod kątem kamiennych występów, w 6/16/4.
Ma 5 m szerokości i 4 m 60 wysokości, zwrócony w kierunku południowo-zachodnim.

W 2006 roku jest to część południowa. Wielka zatoka. 6000 €
Szerokość 10 m, wysokość 3.6 m, zwrócona w kierunku południowym.
Wszystko szyte na miarę, pudełko lokalne, producent.
Ale przede wszystkim ten sam sprzedawca. : Mrgreen:

Również w 2006 r. cięcie maszyną Makita (tarcza diamentowa 350 mm) strumieniem wody południowo-wschodniego okna bocznego: 100 € w dricodepot, w drewnie z podwójnymi szybami. Wyprzedaż, do docięcia lub dopasowania na wymiar.

Rok 2006 to rok narodzin najmłodszych. Bastiena.
Czas, kiedy boostery w nocy pracowały na biegu jałowym (zawsze: inaczej to nie jest śmieszne). to były dobre dni, kiedy skradziono mi 1200 Bandit z wałkiem rozrządu Yoshimura 140 KM, otruto mojego psa pelletem i po raz pierwszy rzuciłem palenie.
I cóż, od razu zacząłem znowu palić.

Namówiła mnie do zakupu suszarki w 2006 roku, był to prezent od sprzedawcy za zakup jednocześnie pralki i zmywarki na początku stycznia wraz z saldem gotówkowym.

Nie mam już suszarki ani pralki, ona z tym wyszła: dobranoc : Idea: (gra słów: zagadka)

A w przyszłym roku nie będzie już żadnych kredytów.
Mam to w planach.
2 turbiny wiatrowe w piwnicach 12v 24v
3 komplety ostrzy
zawsze śruba gdzieś w ogrodzie, cholerny mistral.
1 wykrywacz metalu
2 maszty
2 falownik sieciowy do naprawy hybrydy 12 V. Posiadam przekaźniki mocy
Muszę sprawdzić, które zmienić. Cholerna burza.
2 regulatory 12v 24v
Falowniki 48 V 18.8 V 12 V (mam 3 w 12 V: małe średnie duże)
1 konwerter 24 V-220 V
1 panel 90 W
1 solarna pompa wodna
2 czujniki wody 12 V 220 V
1 pompa głębinowa
1 wzmacniacz
...
cały sprzęt do lutowania srebra, miedzi, cynku, ołowiu

Muszę być zajęty, a nie rozmyślać.
Siedzę w domu i nie pracuję przez kolejne 2 lata.
Z wynagrodzeniem utrzymanym na gwarantowanym minimum 1400 € brutto.
A ja jestem na autoryzowanej wycieczce ze względów medycznych.
Muszę tam być od 09:11 do 30:14 i od około 16:15 do XNUMX:XNUMX (w godzinach zajęć szkolnych, trzeba jeszcze odebrać dzieci)
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 04/12/15, 07:32

Wszystkie okna w domu są dwuszybowe PCV.
Ale żaden z nich nie ma izolowanej rolety elektrycznej: spieszy mi się, potrzebuję 8. : Mrgreen:
I jeszcze 2 okna do otwarcia, idioci położyli gruz na brzegu rzeki w pokojach wyżej. To jest 500*600mm.
I jeden o wymiarach 500 * 500 mm na poddaszu do zainstalowania.

A moje 4 świetliki są moim zdaniem bardzo małe. : Idea:

Czasami nikt nie wymienia świetlików :?

Montaż izolacji zajmuje mi trochę czasu, swędzi i to nie jest wata szklana (nigdy więcej tego nie chcę, w najgorszym przypadku skompresowane i paroszczelne płyty z wełny skalnej) śmierdzi, bierze wodę, przyciąga szczury, nigdy nie wysycha , drapie, odlatuje, osiada, krótko mówiąc, bardziej irytuje niż cokolwiek innego. A gorzej jest usunąć niż odłożyć.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 04/12/15, 09:44

Otrucie psa musi być już draniem! :płakać: Przysięgam, że jest kilku takich pokręconych ludzi.

Lepsze niż żaluzje izolacyjne są czapki termiczne Obraz i kosztuje grosze (lub nie za dużo)... dlaczego nikt wcześniej o tym nie pomyślał?
(ktoś wspomniał o tym na forum, trzeba trochę poszukać, kto wpadł na ten pomysł, ma moje błogosławieństwo...) i dziś są niedrogie projektory LED, które pobierają 20 W i mają strumień odpowiednik halogenu 300 W (za to musielibyśmy przyznać Nagrodę Nobla: zimą lepiej czujesz się w pomieszczeniu niż na zewnątrz, a posiadanie 6500 K to tak, jakbyś był w pełnym słońcu przez cały rok, „to dobrze poprawia morale”)

Mam jeszcze stare okna Velux, wszędzie są ubytki.
Ktokolwiek to wymyślił, musiał go zmusić do życia w domu z samymi oknami Velux przez dziesięć lat i bez ogrzewania: i byłby skazany na publiczne przekleństwo, na! Obraz
Tutaj ta w szafce jest uszczelniona dużą piankową zatyczką wyciętą ze starego materaca (poddanego kwarantannie na słońcu i zdezynfekowanego wybielaczem...), teraz jest tam wreszcie ciepło! Dobranoc, są okna gdzie indziej, żeby zobaczyć pogodę na zewnątrz...!

W porządku dla LDV, to najgorsza izolacja, ale nie jest zbyt droga! Do realizacji potrzebny jest na pewno oddychający kombinezon (koniecznie: rękawiczki, maska ​​oddechowa, kombinezon przeciwpyłowy, buty i 3-calowa taśma karoserii, aby nic się nie ześlizgnęło...), ale jest to szczególnie dobre dla ITE , ponieważ traktujemy go jako panel i tam instalacja jest od razu mniej irytująca i ma znacznie dłuższą żywotność! (No cóż, nie namawiam do konsumpcji...)

Nie rozumiałem sensu VMC, że dla mnie (i tam, gdzie skończyłem) jest to, co dobrze pasuje, gdy pasywujesz cały dom i nie chcesz, aby całe wnętrze zamieniło się w saunę, prawda ?

Ogrzanie Twojego domu może być trudne, ale czy po ukończeniu izolacji termicznej (ITE?) będzie to bardziej korzystne z punktu widzenia bezwładności cieplnej?
Ostatnio edytowane przez Obamot 04 / 12 / 15, 10: 02, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 04/12/15, 09:57

Kaptur Hudsona 90 cm
Piec pirolityczny Samsunga
Obraz

umieścić tam:
Obraz
jeśli ktoś ma płytę indukcyjną to przyjmę

Mam właz pod kominem do podłączenia okapu (wcześniej był).
stojąc w środku mam dostęp do 2 przewodów gdzie przebite są ściany.
Zainstaluj VMC, turbinę, rury, a nie myszy...
Obraz

Muszę dzisiaj rano udać się do komornika lub pobawić się wiertarką litową i pociąć trochę drewna.
W środę otrzymałem ostrzałkę do łańcucha i 2 oryginalne łańcuchy piły łańcuchowej Oregon są jak nowe. przewodnik po 45.
Obrobiłem elektryczną prowadnicę Oregon, aby mieć krótką prowadnicę, którą można dostosować do łańcuchów Stihl 35 cm, zachowując jednocześnie palec regulacyjny.

Mam to do poszukania:
Obraz

to suchy popiół:
ObrazObraz


wraz z przyczepą i wywrotką taczką:
Obraz

Ale najpierw chcę wyciąć te akacje, denerwują mnie
ObrazObraz
Muszę jeszcze naostrzyć łańcuch Stihla, który jest w pile łańcuchowej.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 04/12/15, 10:55

Do pieca mam te 2 kawałki marmuru, z czego jeden jest pęknięty. To sprawia, że ​​3.
Obraz

Do cięcia wybiorę raczej małą, ciągłą tarczę diamentową na Bosch 125mm, segmentowe zniszczą wszystko.
A w wodzie tryska mniej; Jest dłuższy, ale lepiej wykończony.

królik
Obraz
osioł
Obraz
cochon
Obraz
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191