Jakie tematy forums ekonologia czy jesteś pasjonatem?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79010
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10940

Jakie tematy forums ekonologia czy jesteś pasjonatem?




przez Christophe » 21/10/15, 14:51

W celu podsumowania forums, Chciałbym wiedzieć, jakie tematy są dla Ciebie najbardziej pasjonujące.

Chciałbym więc pomóc, pytając, jakie tematy najbardziej Cię interesują (tak bardzo) przez te wszystkie lata?

dziękuję
Christophe, twój sługa
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15943
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5162




przez Remundo » 21/10/15, 16:08

Och tam! Świetne pytanie.

Fascynowało mnie wiele tematów technicznych: wszystkie tematy dotyczące wtrysku wody np.

Śledziłem także palnik kulowy, kocioł Maloche „Blue Flame”

Interesujące są również tematy dotyczące długu pieniężnego i innych kwestii społecznych.

Trudno jest wyznaczyć temat, tematy są trudne do porównania i często się uzupełniają.

Wasz sługa 2nd :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79010
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10940




przez Christophe » 21/10/15, 16:14

Dziękuję Raymond, linki, linki proszę!
(chociaż mogłem je łatwo znaleźć)

:)

Uch ... Nigdy nie prosiłem o podanie JEDEN temat, ale wszystkich, którzy cię zainteresowali!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/10/15, 18:48

Bardzo trudno jest odpowiedzieć.
„Konsumowałem” te same motywy co Remundo,
Doceniłem wszystkie przedmioty techniczne, które wiele mnie nauczyły i wprowadziłem zmiany, na przykład, do bardzo edukacyjnych interwencji Michela Kieffera.

Ale dużo czytałem i dzieliłem się opiniami na tematy społeczne i nośnikami wiadomości, takimi jak Nicolas Hulot, Pierre Rabbi, Pierre Langlois i tak dalej.

Pierwsza jakość tego forum zawsze była to sympatia, dzielenie się wiedzą bez snobizmu i eklektyzmu.

Na nowo odkryłem witającego ducha dziadka „farmera” i poszukiwania tego, co nazywano „zdrowym rozsądkiem chłopstwa”, czyli po prostu „zdrowym rozsądkiem” (nie marnuj, nie poddawaj recyklingowi, przejść do sedna).
Można to podsumować jednym słowem, z którego macie ojcostwo, drogi Christophe: econology : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/10/15, 00:13

Kilka dni temu zaangażowałem się w mikro-ćwiczenie:

Wszedłem do mojego profilu i kliknąłem „znajdź wszystkie posty od Elephant”

Tam możesz łatwo zrobić stosunek widoczny / liczba postów.

Na przykład:

wątek humorystyczny 1.415.855 dla odpowiedzi 9451

przez Przeciw

przekształcenie samochodu ciężarowego w samochód kempingowy: 217 na 3

i nadal:

e-kot Andrei Rossi, powrót: 19285 / 201 :D

lub recykling palet: 167246 / 57

wydaje mi się to dobrym wskaźnikiem, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79010
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10940




przez Christophe » 22/10/15, 10:11

Citro napisał:Można to podsumować jednym słowem, z którego macie ojcostwo, drogi Christophe: econology : Mrgreen:


Dziękuję Citro, to rzeczywiście duch, który chciałem dać forum (ale nigdy nie wpadając w pułapkę ekologicznego ekstremizmu ... ponieważ istnieje ...)

W rzeczywistości myślę z perspektywy czasu, że ekonologia jest pomiędzy czystą ekologią (niekoniecznie zrozumiałą lub dostępną dla ogółu społeczeństwa, szczególnie teraz), a konsumpcyjnym systemem gospodarczym (przyjętym przez największą liczbę: dlatego konsumuję Jestem) ... krótko mówiąc, wracamy do podstawowej definicji: mieszanki ekologii i ekonomii.

Zawsze starałem się znaleźć kompromis między tymi przeciwnymi wartościami stylu życia ...

Martwi się, że ekonologowie przyjmują ekonologię domyślnie, ponieważ są zbyt otwarci na „system ekonomiczny” (już zostałem obrażony przez ekologów, tak jak inżynierowie nie muszą robić ekologii lol) i odwrotnie , przeciętny konsument uważa ekonologię za zbyt ekologiczną (winić za to wizerunek noszony przez ekstremistów) ... więc zamiast docierać do jak największej liczby osób, co byłoby logiczne, ekonologia dotyka tylko niewielka część populacji: konsumenci o dość rozwiniętej świadomości ekologicznej i dość otwartym umyśle ...

ps: tak Słoń jest wskazówką (chociaż roboty są liczone w liczeniu wyświetleń ... i nie mam możliwości w tej wersji forums aby odróżnić ich od prawdziwych gości), ale nadal chciałbym wiedzieć, co cię osobiście naznaczyło przez te wszystkie lata jako człowiek ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6428
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1587




przez Macro » 22/10/15, 10:39

Całe noce spędziłem na słupie i realizacji palnika kulą .... To post przyniósł mi ekonologię ...

Tematy związane z dopingiem do wody, różnymi procesami pantone i innymi procesami również mnie zajęły.

Następnie przestawiłem się na elektromobilność, zaczynając tutaj, a potem na innym forum o wiele bardziej wyspecjalizowane (ale tam nie robią zbyt wiele w połowie miary kilowata talibów, najmniejszego kłębu dymu i to jest zamieszka) ...

Interesuje mnie również post DID 67 na temat ogrodnictwa bez prac ziemnych.
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/10/15, 11:14

Moje ulubione tematy mówią o mechanice i wtrysku wody, ale staram się czytać ... wszystko.

W sprawach, o których na początku nie myślałem o konsultacjach, zacząłem „pilnie” czytać tematy + lub - filozoficzne, religie itp.

Najmniej czytałem, że są w maszynach z nadmierną liczbą jednostek i są kozami podobnymi do twarzy. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/10/15, 12:40

Christophe napisał:Citro, to jest właśnie duch, który chciałem dać forum (ale nigdy nie wpadając w pułapkę ekologicznego ekstremizmu ... ponieważ istnieje ...)

... Z perspektywy czasu myślę, że ekonologia jest pomiędzy czystą ekologią (niekoniecznie zrozumiałą lub dostępną dla ogółu społeczeństwa, szczególnie teraz), a konsumpcyjnym systemem gospodarczym (przyjętym przez największą liczbę: dlatego konsumuję Jestem) ... krótko mówiąc, wracamy do podstawowej definicji: mieszanki ekologii i ekonomii.

Zawsze starałem się znaleźć kompromis między tymi przeciwnymi wartościami stylu życia ...
Zwłaszcza, że ​​postępuje także antykonsumpcyjny eksizm, na przykład takie prądy jak Deceitarianie, o których mówiliśmy.

Tak, siła forum zawsze była jego tolerancja i odmowa ostracyzacji tych, którzy opuszczają ramy ekonologiczne w swoich słowach lub czynach. To często powodowało piękne i długie kłótnie i rzadkie wygnanie trolli, ale nic bardzo złego.

Myślę o kilku uprzejmych rozmowach z anorektyczką, która do tego doszła forum powiedz nam o swojej diecie opartej na proszku. Ten sposób żywienia uratował mu życie.
Tego rodzaju świadectwo, kiedy ktoś próbuje wysłuchać go bez osądzania, otwiera umysł.

To pozwala mi dojść do sedna forum doprowadził nas do poziomu ludzkiego przez te wszystkie lata.
Towarzyszył mi do większej mądrości, tolerancji i pomaga znosić ciężar lat z większą filozofią.
Lata nas nie ocaliły, ani nas, pracy, rodziny, zdrowia, robimy zdjęcia i to forum pozostało oazą ludzkiego ciepła lub wracamy do zdrowia.

Lista byłaby zbyt długa dla członków, którzy destylowali lub destylowali to ciepło od samego początku, a ty utrzymałeś ten płomień.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6428
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1587




przez Macro » 22/10/15, 13:51

Flytox napisał:W sprawach, o których na początku nie myślałem o konsultacjach, zacząłem „pilnie” czytać tematy + lub - filozoficzne, religie itp.



Ca z drugiej strony, phylo, tematy wywodzące się z polityki i religii ... Już nie czytam ... Znacznie ponad moje umiejętności ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100