Regulacja krzywej grzewczej kotła Okofen

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/10/15, 10:45

Tak więc silnik (lub działanie ręczne) nie ma wpływu na mieszankę! I logiczne jest, że nie można tego regulować!

Czy widzisz za blokiem silnika oś? Czy możesz zobaczyć, czy obraca się, gdy kręcisz uchwytem zaworu?

W przeciwnym razie będziesz musiał zdemontować silnik, który normalnie jest „dodawany” do zaworu, i sprawdzić, czy nie ma problemu ze „sprzęgłem”. Jak złamany klucz lub plastikowa końcówka, która pękła...
0 x
patrice42440
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 24/09/14, 16:27




przez patrice42440 » 21/10/15, 18:08

Dobrze z mojej strony, wygląda na to, że się unormuje... rok na zmuszenie ich do przyznania się, że kocioł nie działa prawidłowo, mimo przesłania wykresów i plików.
Krótko mówiąc, wystarczyła aktualizacja regulacji, aby kocioł w końcu zaczął działać.
FYI, mam 2.03d na kotle i 2.05a na kluczu gotowym do odpalenia!
Dziękuję wszystkim
0 x
Mic74
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 04/10/15, 10:22




przez Mic74 » 05/11/15, 18:43

Witam,

Wracam po krótkiej nieobecności.
Nie odważyłem się rozebrać v3v, wydaje mi się, że trzyma się tylko na dwóch śrubach.

Dziś przejazd inżyniera ciepłownika, pod nieobecność, odebrała go moja żona. Jedyne, co znalazł, to to, że zawory termostatyczne musiały być ustawione na 3 w trybie eco. Obniżył też zbocze.

Krótko mówiąc, interwencja na nic. Moim zdaniem możesz go wiele nauczyć o tego typu ustawieniach.

Zaraz spróbuję rozebrać ten zawór.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/11/15, 19:57

Nie mylę się (trochę zbyt leniwy, aby wszystko ponownie przeczytać; a ponieważ pracuję nad kilkoma forums, czasem mylę...):

- próbowaliśmy z V3V dobrze na niebiesko
- próbowaliśmy z V3V dobrze na czerwono
- niewiele się zmieniło, z odlotami zawsze bardzo gorącymi, około 55° według termometru osadzonego na kranie za cyrkulatorem

Jest wtedy oczywiste, że wystąpił problem z V3V. To, jeśli jest na niebiesko, powinno spowodować recyrkulację wody powrotnej z prawie zimnym startem obwodu. A jak postawimy na czerwono to powinna puszczać tylko wodę z bojlera, a więc z bardzo gorącym startem.

Czasami V3V są do góry nogami. Dzieje się wtedy odwrotnie: na niebiesko wysyła bardzo gorąco. A na czerwono recyrkuluje zimną wodę....

Tam, niebieski lub czerwony, mamy bardzo gorący start.

Jeśli dobrze podsumowuję, mam tylko jeden ślad: V3V w rzeczywistości nie skręca. Mam tu na myśli tzw ciało wewnątrz który rozprowadza przepływ wody.

Podejrzewam więc, że oś albo oddzieliła się od silnika, albo pękła.

Możesz a priori usunąć silnik bez obaw. Zwykle jest „wciskany” na fizyczny zawór hydrauliczny. Woda nie ucieknie.

Tak może wyglądać V3V:

http://www.anjou-connectique.com/index. ... wwodtw0I0g

Kiedy są zmotoryzowane, usuwamy czarną plastikową rączkę i „sprzęgamy” silnik:

http://www.anjou-connectique.com/servom ... euses.html

I otrzymujemy coś takiego:

http://www.google.fr/imgres?imgurl=http ... 4aCh2zSgY0


I myślę, że to element łączący, który się zepsuł. Więc cokolwiek robimy „z przodu”, na bloku silnika, w środku, nic się nie rusza.

I wtedy miałoby sens, żeby się przegrzał (musi utknąć w bardzo „czerwonej” pozycji). Czy w trybie ręcznym, czy automatycznym. Warzymy wiatr, zamiast regulować mieszankę.

Na tym etapie jest to najbardziej prawdopodobna hipoteza, którą należy najpierw sprawdzić.
0 x
Mic74
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 04/10/15, 10:22




przez Mic74 » 05/11/15, 22:24

OK, rozumiem lepiej. Ma to na celu usunięcie czarnego plastikowego elementu. To powinno być łatwiejsze do zrobienia.

Jeśli chodzi o okresy, w których woda powracająca jest cieplejsza niż woda wypływająca, dzieje się tak, gdy trwa przygotowywanie ciepłej wody użytkowej.

Widziałem też, że po zatrzymaniu grzania temperatura zasilania nie zawsze jest taka sama. Czasami 40 stopni. Czasami 20.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/11/15, 22:39

Mój Boże, co za bałagan!

Sugeruję, aby zakończyć diagnostykę V3V, aby mieć pewność.

Jeżeli podczas przygotowania CWU temperatura powrotu obiegu „grzewczego” przekroczy temperaturę zasilania, oznacza to, że następuje odwrócenie przepływu. Po co ???

Powinieneś narysować schemat połączeń. Albo opatrzone podpisami zdjęcia wszystkich rur, od kotła...

W ten sposób nie rozumiem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/11/15, 22:42

Mic74 napisał:
Widziałem też, że po zatrzymaniu grzania temperatura zasilania nie zawsze jest taka sama. Czasami 40 stopni. Czasami 20.


Co rozumiesz przez „ogrzewanie stacjonarne”: cyrkulator stacjonarny? Kocioł jest w trybie „stand-by”, ale generalnie ma ponad 60°?

Cóż, rzeczywiście, może być „mniej lub bardziej” cyrkulacja przez „syfon termiczny”…

Martwi mnie to mniej. Jeśli jest to „cyrkulator zatrzymany”
0 x
stef1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/01/14, 09:34
Lokalizacja: Paris region




przez stef1 » 12/12/15, 09:53

Witam ponownie wszystkich

Minęło dużo czasu, odkąd miałem wiele ekscytujących rzeczy do powiedzenia na temat mojego Okofen PE25.

Niedawno po wymianie wszystkich okien w tym dobrym starym wiejskim domu znaleźliśmy strony gazet z 1934 roku, które służyły wówczas za uszczelnienie, ciekawe w dzisiejszych czasach...... krótko mówiąc

więc od tej zmiany obserwuję, że w popielniku bardzo regularnie zalegają pelety w stanie powiedzmy małe bryły węgla nie do końca zużyte.

przed zmianą P było na poziomie 18kW, wróciłem do 17kW i dziś rano zauważam słabe postępy i mam zamiar zrobić test o 16.

Ale czy nie byłoby innego tematu?
0 x
noobem
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 12/12/15, 14:06

Z jednej strony zmiana opraw musiała "znacząco" zmniejszyć Twoje zapotrzebowanie na daną temperaturę zewnętrzną? Nie wiem, czy dysponujesz opracowaniem termicznym, które to określa?

Ale powiedzmy, że między izolacją, niższą emisją promieniowania i większą szczelnością, twoja redukcja może wynieść 15 lub 20%... Albo ??? Nie wiem.

Z drugiej strony przejście z 18 na 17 zmniejsza twoją moc o 1/18, czyli 5%.

Więc prawdopodobnie nie znajdziesz swojego początkowego „stanu”.

Ale prawdziwym problemem jest to, dlaczego te nieidealnie spalone pellety???

Mój pracuje od 8 lat w krótkich cyklach około 30 minut (średnio; poza sezonem czasem krócej). Bez „odpadów”.

Warto się zastanowić, dlaczego tak bardzo „opóźnia się” zapłon i dlaczego pellet jest „odrzucany” z tarczy przed całkowitym spalaniem?

Wilgoć pelletu?
0 x
stef1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/01/14, 09:34
Lokalizacja: Paris region




przez stef1 » 12/12/15, 14:39

witam Did67 widzę że jesteś zawsze wierny postowi (e)

w rzeczywistości warunki komfortu wyraźnie się zmieniły
mniej zimnej strefy Koniec gospodarstwa (30 m od kotła) ma bardziej stabilną temperaturę. Powierzchnie przeszkleń w szkleniu pojedynczym były stosunkowo duże bez uwzględnienia braku uszczelnienia.

Krzywej grzewczej jeszcze nie dotknąłem.
średni czas cyklu wskazywany przez automat wynosi 31 minut.

Posiadam również zasobnik na pellet który 2 lata temu został wymieniony na większy (oryginalny kocioł z 2008r) który normalnie idzie w dobrą stronę

Zastanawiam się, czy formowanie się klinkierowych kulek wokół zasobnika nie ograniczy miejsca na nowy pellet, ale ostatni raz (tydzień temu) zadbałem o jego wyczyszczenie.

silos to worek 3T na zewnątrz, ale w zamkniętym schronie i nie sądzę, aby wilgotność była bardziej zagrożona niż 1 miesiąc lub 1 rok temu.

Grając na P zmniejszam szybkość podawania pelletu?

Pamiętam również, że w moich poprzednich ustawieniach (2 lub 3 lata temu) ustawiając produkcję CWU jako priorytet, ustawiłem ten parametr poziomu 4 z powrotem na Wł., aby wytwarzanie CWU i ogrzewanie równoległe

jeśli mam trochę czasu, ale nie jest bardzo zimno, będę musiał powtórzyć krzywe pomiarowe
0 x
noobem

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 325