Projekt turbiny wiatrowej dla osób prywatnych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6544
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1653




przez Macro » 28/10/15, 13:49

Do zasilania oświetlenia dwóch domków ogrodowych... Dla mnie nie ma porównania... Niskonapięciowe panele fotowoltaiczne, regulator ładowania akumulatorów i niskonapięciowe oświetlenie ledowe... Kilkaset euro to strata pieniędzy. domki są zorientowane we właściwym kierunku i wolne od cieni (drzewa, budynki itp.)

Moje małe panele słoneczne formatu A4 zasilają moją bramę elektryczną od 8 lat, która czasami może wykonać od 8 do 10 cykli otwierania i zamykania dziennie... Akumulator ołowiowy 12V 7Ah właśnie doszedł do swoich granic nie jestem pewien, myślę, że to dlatego, że wyidealizowałem orientację panelu na południe, jest dłuższy w cieniu pigwy)

Niektóre przedmioty są na wyprzedaży w sklepie na tej stronie.Kupowanie ich tam byłoby również zrównoważonym i ekologicznym aktem społecznym...

Aby ograniczyć koszty... W utylizacji można spotkać stary sprzęt komputerowy (inwertery) zawierający wspomniane akumulatory ołowiowe... I bardzo często pozostają po nich piękne pozostałości...
Dzięki za ekologię...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182