Czy możemy użyć panelu „na żywo”?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Czy możemy użyć panelu „na żywo”?




przez netshaman » 22/05/15, 14:28

Pozwól mi wyjaśnić :

Czy obejdziemy się bez akumulatora, czy możemy podłączyć panel (lub kilka) w celu bezpośredniego zasilania domu*?
Używając przetwornicy DC/AC zaprojektowanej dla dużej mocy?
Na przykład, jeśli używam paneli o mocy 750 Wp i podłączam je do falownika podłączonego do gniazdka i Odciąłem prąd pochodzący z sieci?

*czy powinniśmy podłączyć regulator do przetwornicy?


Pomysł polega na tym, aby mieć system półautonomiczny, zdolny do pobierania dodatkowej energii z sieci, gdy energia paneli nie wystarczy.

Mój pomysł to panele fotowoltaiczne z mikroinwerterami sieciowymi do zużycia własnego z wyprowadzeniem w trybie bezpośrednim zapewniającym energię w pierwszej kolejności, gdy zapotrzebowanie jest większe niż podaż, przełącza się w tryb zużycia własnego z pełną przejrzystością.
Celem całego tego skomplikowanego systemu nie jest zapewnienie EDF darmowej energii, którą mogą odsprzedać po cenach nuklearnych!
Nie wiem, czy wyraziłem się wystarczająco jasno!
8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Czy możemy skorzystać z panelu „na żywo”?




przez Exnihiloest » 22/05/15, 17:12

netshaman napisał:Pozwól mi wyjaśnić :

Czy obejdziemy się bez akumulatora, czy możemy podłączyć panel (lub kilka) w celu bezpośredniego zasilania domu*?
...

Teoretycznie dla inżyniera elektronika odpowiedź brzmi „tak”, z odpowiednim interfejsem (ograniczenia prądu, falowniki kompatybilne z szerszym zakresem napięć wejściowych itp.). W każdym razie, w przypadku braku akumulatora, amha przynajmniej bufor typu superkondensatora nie byłby luksusem, aby wygładzić przejścia, uniknąć zakłócania telewizora po włączeniu wiertarki i chronić panel.
W praktyce podłączenie układu przeznaczonego do podłączenia akumulatora bezpośrednio do panelu wydaje mi się ryzykowne bez wcześniejszego zapoznania się ze specyfikacją.
Prostszym rozwiązaniem byłoby posiadanie małej baterii buforowej zdolnej do utrzymania prądu, nawet jeśli jej mała pojemność pozwalałaby na to tylko przez 1 lub 2 minuty. Pozwala to uniknąć wszelkich komplikacji.

Celem całego tego skomplikowanego systemu nie jest zapewnienie EDF darmowej energii, którą mogą odsprzedać po cenach nuklearnych!
Nie wiem, czy wyraziłem się wystarczająco jasno!

Cóż, nie, myślałem, że zainteresowanie energią słoneczną polega właśnie na tym, że EDF kupuje nadwyżki, które produkujemy, po wyższej cenie niż energia jądrowa (nawiasem mówiąc, praktyka ta jest dla mnie godna ubolewania)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 23/05/15, 08:45

Witam, zwróć się dokonsumpcja własna, MICES jest stworzony dla Ciebie.

panel, mikroinwerter i gniazdko elektryczne. : Mrgreen: : Idea:
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/05/15, 18:03

Myślę, że to się rozkręci!

Prawo maksymalnej irytacji głosi, że dostępne słońce zawsze będzie „nie w fazie” z TWOIMI potrzebami.

Zgadzamy się, że system francuski nie jest idealny: właściciele paneli nie zarabiają tak dobrze, jak np. w Belgii.

Ponieważ wtrysk sieciowy daje najlepszą wydajność: „twój” prąd będzie na przykład zasilał lodówki sąsiadów, gdy będą potrzebować najwięcej energii oraz telewizory lub kuchenki w mieszkaniach (w których nie ma miejsca na ustawienie VP)

To system solidarności, taki jak ubezpieczenie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 23/05/15, 22:09

Cześć, musisz zrekompensować zużycie tła w ciągu dnia, często jest to od 250 W do 750 W. zazwyczaj możemy obserwować spożycie nocne w godzinach od 5 do 6 rano, ponieważ nie ma tu konsumentów okazjonalnych, a jedynie konsumenci stali.

Osobiście mam 4 KwH na własne zużycie ale to zdecydowanie za dużo na własne zużycie (poza sytuacjami specjalnymi) w MP

8)
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 24/05/15, 00:59

Tak naprawdę idea tego wszystkiego jest taka, żeby mieć sok także na wypadek przerwy w dostawie prądu, a przy konsumpcji na własny użytek, niekorzystanie z paneli, gdy nie ma soku z sieci, to trochę tak, jakby szpital kpił z organizacji charytatywnej.
Stąd moje pytanie z pierwszego postu.

@antoinet111: już gotowe!
Muszę tylko wysłać pocztę!
A tak przy okazji, bardzo dobry stosunek jakości do ceny!

@elephant: Nie jestem pewien, czy w ramach nałożenia płacimy we Francji.
Na arkuszu ErDF znajduje się tylko IAB lub IABS.
Czy nałożenie = IABS?

Cena 20 ct (co jest całkowicie ekscentryczne i nierealne) za instalację IAB jest bzdurą, ponieważ w tym przypadku panele zintegrowane z dachem przegrzewają się (wg badań do 71°C) tak bardzo, że wydajność spada !
Lepiej być w uproszczonej integracji (nadmierne opodatkowanie?), która jest wynagradzana jedynie na poziomie 13 ct za kw/h, co wydaje mi się bardziej logiczne, ale ostatecznie bardziej opłacalne ze względu na znacznie lepszą wydajność!
20 ct na pewno, ale mało sprzedanej energii, 13 ct, ale wyprodukowano znacznie więcej energii!
Ale prawdziwe pytanie brzmi: czy nakładanie = uproszczona integracja z budynkiem, ponieważ panele są równoległe do dachu?

:?
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Czy możemy skorzystać z panelu „na żywo”?




przez dede2002 » 25/05/15, 11:32

netshaman napisał:Pozwól mi wyjaśnić :

Czy obejdziemy się bez akumulatora, czy możemy podłączyć panel (lub kilka) w celu bezpośredniego zasilania domu*?
...
Celem całego tego skomplikowanego systemu nie jest zapewnienie EDF darmowej energii, którą mogą odsprzedać po cenach nuklearnych!
...
8)


Witam,

1- zadziała tylko jeśli panele zapewnią większą moc niż zapotrzebowanie, może się zawiesić przy uruchamianiu lodówki np....

2. Nie wchodząc w obliczenia prawdziwej ceny energii jądrowej, jestem zaskoczony tą reakcją. Apriorycznie pv nie zużywa się bardziej, jeśli dostarcza prąd, niechęć do dzielenia się nie wnosi nic osobistego, to nie jest egoizm...

Nie wolno nam zapominać, że instalacja fotowoltaiczna miała wpływ na środowisko przed umieszczeniem jej na dachu i że dostarczając prąd do otoczenia, odciąża sieć, więc logicznie rzecz biorąc, tej energii nie można wyprodukować gdzie indziej!
Korzyści nie są tylko dla EDF, to korzyści dla wszystkich...

Panel słoneczny, który nie zapewnia wydajności, to panel słoneczny, który zanieczyszcza środowisko!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/05/15, 12:02

netshaman napisał:
Cena 20 ct (co jest całkowicie ekscentryczne i nierealne) za instalację IAB jest bzdurą, ponieważ w tym przypadku panele zintegrowane z dachem przegrzewają się (wg badań do 71°C) tak bardzo, że wydajność spada !
Lepiej być w uproszczonej integracji (nadmierne opodatkowanie?), która jest wynagradzana jedynie na poziomie 13 ct za kw/h, co wydaje mi się bardziej logiczne, ale ostatecznie bardziej opłacalne ze względu na znacznie lepszą wydajność!
20 ct na pewno, ale mało sprzedanej energii, 13 ct, ale wyprodukowano znacznie więcej energii!
Ale prawdziwe pytanie brzmi: czy nakładanie = uproszczona integracja z budynkiem, ponieważ panele są równoległe do dachu?

:?


Jest to rzeczywiście „przejście” przez francuskie przepisy. W Niemczech instalacje nie są zintegrowane.

Jednakże podwójna cena jest związana z dodatkowym kosztem zintegrowanej instalacji, a nie z kwestią wydajności.

Zwłaszcza, że ​​zintegrowane panele, na przykład w oborze, mogą być stosunkowo wentylowane (od tyłu).

Wydajność spada o około 0,5% na stopień


Temperatura ma znaczący wpływ na zachowanie ogniwa, a tym samym na jego wydajność. Wpływ ten skutkuje głównie spadkiem generowanego napięcia (i bardzo niewielkim wzrostem prądu).

Według modeli takie zachowanie powoduje, na stopień, utratę 0.5% wydajności w porównaniu z maksymalną wydajnością ogniwa. Zrozumiemy zatem, jak ważna jest odpowiednia wentylacja tylnej części paneli!


Czy szczelina 71° jest szczeliną pomiędzy panelem niezintegrowanym a panelem zintegrowanym?

Nie sądzę, bo niezintegrowane panele też się nagrzewają, po prostu dlatego, że są dość ciemne. Więc myślę, że jest to różnica temperatur pomiędzy otaczającym powietrzem a powierzchnią panelu? Różnica 71° dla panelu zintegrowanego będzie wynosić tylko 20, a może 30° na panelu wolnym???

Ale nawet gdyby tak było, oznaczałoby to 35% różnicę w wydajności. Z grubsza: trzecia.

Na tej stronie są recenzje: https://www.econologie.com/forums/optimisati ... 1-110.html

Wszystko to w zależności od nasłonecznienia.

W zasadzie zdajemy sobie sprawę, że to kifkif... Należy przeprowadzić symulację, żeby wiedzieć, co jest najciekawsze: instalacja zintegrowana, która kosztuje więcej, produkuje mniej, ma korzystniejszą cenę czy instalacja niezintegrowana, lepiej wentylowana, tańsza, który produkuje więcej, ale po niższej cenie ???

Albo wręcz integruj i fajnie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/05/15, 12:09

Słoń napisał:Myślę, że to się rozkręci!

Prawo maksymalnej irytacji głosi, że dostępne słońce zawsze będzie „nie w fazie” z TWOIMI potrzebami.

Zgadzamy się, że system francuski nie jest idealny: właściciele paneli nie zarabiają tak dobrze, jak np. w Belgii.



Myślę też, że w skali indywidualnej bardzo trudno jest wygładzić swoją konsumpcję i dostosować ją do nieregularnej i uwarunkowanej pogodą produkcji.

- kompensuje jedyne „zużycie tła”, stabilne, w czasie nasłonecznienia, ma to ograniczony wpływ [jeśli walczymy z „zegarkami” i innymi „hałasami tła”, to jest to bardzo mało!]

- kompensowanie i „zbieranie” okresowego zapotrzebowania dużych odbiorców (pralka, zamrażarka lub lodówka, roboty, komputer, oświetlenie itp.) nie jest łatwe...

Stąd zainteresowanie energią słoneczną „wspólną zabawą” i wstrzykiwaniem: gdzieś ktoś jej zawsze potrzebuje… a menedżer sieci będzie mógł, na podstawie statystycznej obejmującej dużą liczbę obiektów, odpowiednio zarządzać innymi jednostkami produkcyjnymi.

To moim zdaniem jedyne rozwiązanie, które pozwoli „przyczynić się opłacalnymi” (nie mówię o finansach, ale o bilansie energetycznym!) paneli! [z wyjątkiem sytuacji szczególnych: izolacji itp.]
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 25/05/15, 14:00

Mała precyzja, w razie braku prądu szkoda mieć panele i już się nimi nie cieszyć!
Czy istnieje sposób na kontynuację produkcji bez podawania prądu i w związku z tym posiadanie rozwiązania hybrydowego z czymś w rodzaju obejścia, które wybierałoby system priorytetowy w przypadku przerwy w dostawie prądu?
Trochę jak generator, który uruchamiałby się automatycznie, ale zamiast tego z pv…
A wszystko to bez przechowywania, ale z czymś w rodzaju akumulatora buforowego lub superkondensatora (dzięki exnihiloest za pomysł!).

Dzięki takiemu obwodowi na przykład: http://www.ase-energy.com/selecteur-de- ... BYPASS.cfm

Para ma jeszcze jeden w tym stylu: http://jr-international.fr/detecteur-co ... rench.html

A tak przy okazji o superkondensatorach: http://www.supercondensateur.com/superc ... erie-plomb
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121