Instalacja termiczna Viessmann 300L: dodać wymiennik?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
benbzh35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 18/05/15, 16:02




przez benbzh35 » 19/05/15, 20:57

tak zimno, bez ciśnienia, nie mam manometru
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 667
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 251




przez ne 44 » 19/05/15, 21:08

i ile pokazało? i na ile jest ustawiony zawór?

Ponieważ jeśli naczynie jest sprawne i prawidłowo napompowane w stosunku do ciśnienia w obwodzie (które samo w sobie jest dostosowane do wysokości manometrycznej i T° stagnacji paneli), dziwne jest, że zawór się otwiera.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/05/15, 12:11

Nie rozumiem wszystkiego :

- "niebieski manometr" = zawór ćwierćobrotowy na obwodzie wymiany ciepła z termometrem igłowym???

- jeśli tak to powinno to być odejście w stronę paneli, a więc temperatura niższa niż przyjazd paneli (czerwona dźwignia)! Czy tak jest ???

- Pozostaję kategoryczny: nawet w sytuacji przegrzania wazon powinien wytrzymać; nie powinno być wydzieliny

- więc mamy schmilblic: wazon nie jest wystarczająco napompowany (ciśnienie może być, ale niewystarczające; dlatego „kieszonka powietrzna” jest mała, gdy się nagrzewa, bardzo szybko się zmniejsza, a ciśnienie bardzo szybko wzrasta: zmniejszenie objętości o połowę powoduje podwojenie ciśnienia, ale kontroluje to rozszerzanie się cieczy: taka objętość cieczy, która wynosi od 20 do 120), spowoduje wzrost objętości o tyle - zależy od objętości cieczy w obwodzie; jeśli wazon nie ma wystarczającej ilości energii, gdzieś „eksploduje”, jak butelka wody umieszczona w zamrażarce – woda działa odwrotnie: zamarzając, zwiększa swoją objętość!); dotknij kursu? przebita membrana (w wazonie panuje wtedy ciśnienie: ciśnienie cieczy)???

[edit: cholera, przepraszam AD44, nie doczytałem do końca; ale mówimy to samo!]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/05/15, 12:29

benbzh35 napisał:tak zimno, bez ciśnienia, nie mam manometru


Ale jak robi się zimne „nadzienie”???

Konieczne jest zwiększenie ciśnienia w obwodzie i wyeliminowanie wszystkich kieszeni powietrznych, ponowne zwiększenie ciśnienia itp.

Gdy jest zimno, wynosi około 2 barów.

W domu przez 15 lat manometr zintegrowany z obwodem ani razu się nie poruszył!
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 667
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 251




przez ne 44 » 20/05/15, 14:03

witam,

Zastanawiam się, czy ze strony benbzh35 nie ma zamieszania w różnych elementach instalacji.

Spust, zawór, grupa... w skrócie.

Musisz wiedzieć, gdzie wypływa glikol. Przy zaworze i odpowietrzniku? czy tylko przez pułapkę?

W pierwszym przypadku, jeśli oprócz nieszczelności odpowietrznika nastąpiło również otwarcie zaworu, rzeczywiście występuje problem z ciśnieniem, upustem i/lub wazonem.

W drugim przypadku (wyciek tylko z syfonu) biorąc pod uwagę, że najwyraźniej doszło do nieszczelności dachu, przyczyną jest prawdopodobnie obecność syfonu automatycznego. Tego typu syfon nie jest zalecany do instalacji solarnych, gdyż przecieka. Lepiej jest zainstalować odwadniacz ręczny lub umieścić zawór odcinający na odwadniaczu automatycznym (jeśli chcesz go zachować). I w tym przypadku może wazon nie jest problemem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/05/15, 16:28

Nadal się zgadzamy: jeśli w rzeczywistości jest to spust automatyczny, może działać nieprawidłowo.

W przypadku braku manometru [pomiar ciśnienia w obwodzie - podaję dla benbzh35] nie wiemy czy następuje rozładowanie przez nadciśnienie [tak myślałem do tej pory] czy zwykła nieszczelność.

Być może zawór bezpieczeństwa również może działać nieprawidłowo [miałem to w grupie bezpieczeństwa zbiornika CWU]?

Może się wtedy zdarzyć po prostu, że obwód będzie przeciekał, gdy temperatura wzrośnie = wzrośnie ciśnienie cieczy. Ale rano, podczas uruchamiania, temperatura spadła, ciecz skurczyła się, mogły utworzyć się kieszenie powietrzne; obwód nie działa tak, jak powinien, ponieważ występuje nieciągłość w kolumnach cieczy; a ponieważ się nie obraca, to się przegrzewa...
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 667
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 251




przez ne 44 » 21/05/15, 09:09

Did67 napisał:Konieczne jest zwiększenie ciśnienia w obwodzie i wyeliminowanie wszystkich kieszeni powietrznych, ponowne zwiększenie ciśnienia itp.

Gdy jest zimno, wynosi około 2 barów.


Tak, absolutnie, dla prawidłowego działania należy dokładnie usunąć powietrze poprzez kilkukrotne przedmuchanie. Lub nawet daj mu kolejną szansę odgazowania następnego dnia i następnego tygodnia, aby zakończyć go prawidłowo.

Jeśli chodzi o ciśnienie to wydaje mi się, że benbzh35 jest wyposażony w rurki (jeśli odniosę się do jego pierwszej wiadomości). T° na postoju prawdopodobnie dość wysokie, ale o ile dokładnie (200,250,300 XNUMX XNUMX)??? Interesujące byłoby poznanie modelu oraz wysokości manometrycznej (wysokość manometru na górze czujników), aby określić, jakie ciśnienie należy przyjąć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/05/15, 18:26

Nadal się zgadzamy:

a) mój system zablokował się jeden lub dwa dni po uruchomieniu, ponieważ na górze utworzyła się kieszeń powietrzna (odgazowanie? pęcherzyki, które migrowały po przeczyszczeniu?)

b) tak, rzeczywiście mówił o lampach, więc temperatury są wyższe! W międzyczasie pominąłem...

Ale hej, nie wiem, czy nadal jesteśmy czytani ????
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112