Ciepła woda słoneczna

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
mamily27
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 07/04/04, 11:39
Lokalizacja: Eure




przez mamily27 » 07/04/04, 11:59

Chcę zamontować instalację fotowoltaiczną do podgrzewania wody. Do zaoferowania mam zestaw solarny Viessmann Vitasol 100 o powierzchni absorbera 5 m2 do kolektorów słonecznych ze zbiornikiem ciepłej wody Vitocell B100 o pojemności 300 l lub zestaw marki Rotex typu Solaris V26 o powierzchni 4.70 m2 podłączony do akumulator 540/1 500 l z przyłączem grzewczym.
Jestem w Normandii i koszt 2 propozycji jest w przybliżeniu identyczny, ale droższy niż ceny ogłaszane przez ADEME.
Biorąc pod uwagę inwestycję, chciałbym poznać opinię osób, które w moim regionie zamontowały już instalację fotowoltaiczną, aby dowiedzieć się, czy jest ona naprawdę interesująca.
dziękuję
0 x
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 18/04/04, 00:30

To jest w toku; Dowiedz się o dotacjach regionalnych i europejskich, które możesz uzyskać.
Możliwe jest już odzyskanie 15% kwoty odliczonej od podatku w przypadku dowolnego systemu „zatwierdzonego jako odnawialna”.

A teraz, jeśli chodzi o kwestię techniczną, nie mam jeszcze wystarczającej perspektywy, ale jest sporo stron z poradami, poszukaj na econo, będziesz już mieć kilka pomysłów :P
0 x
mamily27
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 07/04/04, 11:39
Lokalizacja: Eure




przez mamily27 » 13/10/04, 14:11

Dziękuję, dużo szukałem i spróbuję. Czy to właściwe rozwiązanie? Dowiem się dopiero za kilka lat, ale właśnie otrzymałem zgodę od ADEME. Mam zamiar zamontować system składający się z 3 kolektorów słonecznych marki Rotex typu Solaris V26 umieszczonych na dachu i podłączonych do akumulatora SC540/1 (jest to zbiornik 500 l).
To wszystko ma mi dać ciepłą wodę słoneczną i będzie podłączona do centralnego ogrzewania.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 85