Problem z połączeniem

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Balou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/04/15, 17:03

Problem z połączeniem




przez Balou » 20/04/15, 17:11

cześć
Kupiłem zestaw 370W 24V składający się z 2 paneli hareonsolar HR-185-24Aa zamontowanych równolegle następnie w regulatorze Victron mppt 75/15 i dwóch akumulatorów 110A zamontowanych szeregowo lub jednego, który po trzech dniach ładowania wskazuje tylko 22.6 V, ale regulator mówi mi, które akumulatory są pełne. Czy możesz mi pomóc znaleźć miejsce problemu z ładowaniem : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 20/04/15, 17:29

22.6 czy 26.2?
Jak wiarygodny jest ten pomiar?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 20/04/15, 17:39

Według dokumentacji regulator ten automatycznie wykrywa napięcie akumulatora.

Czy dokładnie wykonałeś procedurę podłączania:
Regulator solarny Victron automatycznie dostosuje się do napięcia znamionowego akumulatorów. Aby to zrobić, należy go najpierw podłączyć do akumulatorów, a następnie do panelu słonecznego.


Mówi się też:
Aby sterownik się załączył, napięcie fotowoltaiczne musi przekraczać Vbat + 5V.
Czy panele zapewniają wystarczające napięcie wejściowe?
0 x
Balou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/04/15, 17:03




przez Balou » 20/04/15, 18:04

tak, podłączyłem akumulatory i po panelach słonecznych zapala się zielona dioda, aby poinformować mnie, że akumulatory zostały wykryte, ale żółta dioda pozostaje na żółto, co oznacza dla mnie, że moje akumulatory są pełne. Nie wynikałoby to z mostkowania akumulatora kablem za cienki albo do włącznika pod regulatorem, nie rozumiem instrukcji zmiany trybu, dziękuję za pomoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/04/15, 10:08

Pierwsza rzecz: zaopatrz się w amperomierz kalibru 1 A DC (mam słabość do amperomierzy igłowych, bo mam irytującą tendencję do przepalania bezpiecznika w moich multimetrach cyfrowych. Pomiar robię w A, potem przełączam napięcie, mierzę napięcie zapominając o zmianie miejsca świec i bam : Mrgreen:
Ponadto przewody pomiarowe większości multimetrów są zbyt cienkie.

2) Czy było przynajmniej słońce? Czy panele są prawidłowo zorientowane?

3) Gdy są puste, panele będą dawać około 27 woltów. Dobrze naładowany akumulator daje 13,8 V, po czym szybko spada do 12,5. Optymalne napięcie ładowania dla Twoich akumulatorów wynosi zatem 2 x 13,8 = 27,6 i będzie ładować wydajnie do 25 V.
Zwykle szczyt będzie wynosił 7 amperów, a następnie spadnie do 2-3 amperów. Akumulator można uznać za naładowany, gdy prąd resztkowy wynosi około 3–400 miliamperów lub mniej.

Cóż, oczywiście przy tempie maksymalnego ładowania wynoszącym 9 godzin dziennie, potrzebujesz co najmniej 4 dni na naładowanie akumulatorów.

Dlatego wydaje mi się a priori, że Twój regulator zawodzi, a różnica napięcia wynosząca 5 woltów jest zdecydowanie za duża. Nadal byłoby tylko pół wolta ddp, nadal by się ładował.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13762
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :




przez izentrop » 21/04/15, 10:36

Witam,
Słoń napisał:Gdy są puste, panele będą dawać około 27 woltów.
Ogłoszono 45 V http://fr.enfsolar.com/ApolloF/solar/Pr ... b41b0f.pdf
Oczywiście w słońcu : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 21/04/15, 11:13

Przy napięciu 22,6 V akumulatory są wyczerpane.

Jaką średnicę i długość kabla podłączyć regulator do akumulatorów :?

Czy podłączyłeś odbiornik do akumulatorów? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/04/15, 12:35

No cóż, jeśli Izentrop ma rację, to trzeba podłączyć amperomierz między ładowarkę a akumulator, zmierzyć prąd
następnie pomiędzy panelem a ładowarką.

i zobacz wynik.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 21/04/15, 13:40

Słoń napisał:No cóż, jeśli Izentrop ma rację, to trzeba podłączyć amperomierz między ładowarkę a akumulator, zmierzyć prąd
następnie pomiędzy panelem a ładowarką.

i zobacz wynik.
Tak.

Myślę, że wynik potwierdzi to, co mówi mała żółta dioda: regulator uważa, że ​​akumulatory są naładowane, więc prąd prawie nie płynie.

Pojawia się wówczas pytanie: dlaczego regulator uważa, że ​​akumulatory są pełne, skoro są puste.

Pytanie dodatkowe: dlaczego nowe baterie są puste, skoro nie podłączono żadnego odbiornika?

Uwaga: ten regulator najwyraźniej jest konfigurowalny poprzez port USB i odpowiednie oprogramowanie. Przydałoby się też sprawdzić parametry prądowe (zwłaszcza napięcie ładowania).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 21/04/15, 16:02

I znowu, czy baterie są naprawdę wyczerpane?
Które urządzenie wskazuje 22.6 V? Czy ten środek jest dobry?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83