Najnowsze dane liczbowe i konsekwencje pogodowe globalnego ocieplenia

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14974
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez GuyGadeboisTheBack » 15/04/21, 12:13

ABC2019 napisał: Jeśli twierdzisz, że ich bronisz, staraj się trzymać blisko standardów naukowych.

Spróbuj się zamknąć, jeśli udajesz, że mówisz coś interesującego.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez izentrop » 15/04/21, 12:19

ABC2019 napisał:nadal nie wyjaśniłeś, dlaczego RC nie przesunie daty tych wydarzeń
To osoba, która wysuwa nadzwyczajne twierdzenie, musi to udowodnić, a nie odwrotnie.
Kolejna rzecz, że obwiniasz innych, nie stosując tego do siebie. Roll:

Dla zilustrowania tego, co pisałem wcześniej za pośrednictwem linku na Twitterze na temat szkód w Oksytanii, w porównaniu z odczytami z lotniska Carcassonne, na którym ekstremalnie niskie temperatury rejestrowane pod osłonami nie spadają tak bardzo, jak te, które niszczą uprawy.
https://www.infoclimat.fr/climatologie/ ... 07635.html
załączniki
TminiCarcassonne.gif
TminiCarcassonne.gif (84.1 Kio) Wyświetlono 627 razy
VariationTmoy.gif
Linia kropkowana narysowana wzrokiem (nie nauka ABC :) )
VariationTmoy.gif (40.84 KiB) Wyświetlono 627 razy
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 15/04/21, 12:49

izentrop napisał:
ABC2019 napisał:nadal nie wyjaśniłeś, dlaczego RC nie przesunie daty tych wydarzeń
To osoba, która wysuwa nadzwyczajne twierdzenie, musi to udowodnić, a nie odwrotnie.
Kolejna rzecz, że obwiniasz innych, nie stosując tego do siebie. Roll:

no nie, nie robiłem żadnego "twierdzenia", tylko powiedziałem, że nie rozumiem, dlaczego to, że się ociepla, nie zmienia średniej daty późnych przymrozków, a zmienia datę pękania pąków ( to znaczy, dlaczego zmieniłoby to długość średniego odstępu między nimi i dlatego przymrozki byłyby „poważniejsze” ).

Być może to prawda, ale nie mam pojęcia dlaczego, ani nawet nie widziałem żadnych dowodów na to, że tak było.

Więc nic nie mówię, ale nie biorę tego za pewnik, to wszystko.

Nie rozumiem, co chciałeś pokazać za pomocą wykresów.

PS na reprezentowany czas trwania istnieje również atlantycka oscylacja wielodekadowa, która mogłaby zagrać:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Oscillati ... idécennale
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14974
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez GuyGadeboisTheBack » 15/04/21, 13:10

... Nie mówiłem o globalnych (sic!) temperaturach....
... Może to być spowodowane niską aktywnością słoneczną. (Ogólnie)
...właśnie zjawisko regionalne i sezonowe. (nie ogólnie)
...Powiedziałem, że istnieją przesłanki wskazujące, że słabość strumienia może być powiązana z aktywnością słoneczną, a nie z ociepleniem.
... (wahania słoneczne) z pewnością nie mają dużego wpływu na strumień padający.
... Dałem ci odniesienie pokazujące korelację z aktywnością słoneczną, nie ja to wymyśliłem!
... jesteśmy dalecy od zrozumienia wszystkiego na temat funkcjonowania stratosfery i jonosfery.
... Staraj się trzymać standardów naukowych, jeśli twierdzisz, że ich bronisz.


Cóż, nie, nie mówiłem, że to powiedziałem, powiedziałem, że nie rozumiem, dlaczego zmienny Prąd Jetowy pojawia się wcześniej, kiedy jest już za późno, ale nie jest za późno, kiedy jest raczej poważniej ze słabym słońcem. Że to może być prawda, że ​​nie twierdzę, że to fałsz, bo ach, nie zrozumiałem niczego, co chcesz wykazać, skoro tego nie wiemy.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez izentrop » 16/04/21, 09:41

ABC2019 napisał:Nie rozumiem, co chciałeś pokazać za pomocą wykresów.
Zawsze staram się skracać, czego nie zrozumiałeś?

- Pierwsza pokazuje, że żadna minimalna temperatura zarejestrowana na stacji w Carcassonne nie spada poniżej - 5°, a jest to temperatura, która mimo wszystko przyczyniła się do unicestwienia winnic w regionie https://objectif-languedoc-roussillon.l ... 82044.html

- Z drugiej strony wyraźnie widać wzrost średnich temperatur, szczególnie po roku 1970.
Co więcej, ten sam postęp widzimy w przypadku innych stacji rozproszonych po całym terytorium. Powoduje to wcześniejsze pękanie pąków roślinności. CQFD : Wink:
Chociaż krzywe ze stycznia, lutego, marca byłyby bardziej znaczące dla przełamania...
średniaT6cities.gif
mediumT6villes.gif (63.12 Kio) Wyświetlono 574 razy
ABC2019 napisał:w przedstawionym czasie istnieje również wielodekadowa oscylacja atlantycka, która mogła odgrywać rolę
Tak, prawdopodobnie, co wyjaśniałoby tłumienie RC przed 1970 rokiem i jego wzmocnienie od tego czasu?
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 16/04/21, 10:26

izentrop napisał:
ABC2019 napisał:Nie rozumiem, co chciałeś pokazać za pomocą wykresów.
Zawsze staram się skracać, czego nie zrozumiałeś?

- Pierwsza pokazuje, że żadna minimalna temperatura zarejestrowana na stacji w Carcassonne nie spada poniżej - 5°, a jest to temperatura, która mimo wszystko przyczyniła się do unicestwienia winnic w regionie https://objectif-languedoc-roussillon.l ... 82044.html

- Z drugiej strony wyraźnie widać wzrost średnich temperatur, szczególnie po roku 1970.
Co więcej, ten sam postęp widzimy w przypadku innych stacji rozproszonych po całym terytorium. Powoduje to wcześniejsze pękanie pąków roślinności. CQFD : Wink:
Chociaż krzywe ze stycznia, lutego, marca byłyby bardziej znaczące dla przełamania...

ok, ale w jaki sposób zaprzecza to temu, co mówiłem, że RC powinno również przyspieszyć datę ostatnich późnych przymrozków (w każdym razie nie ma powodu, aby tak nie było)?

Castex stwierdził, że była to najgorsza katastrofa rolnicza „od 1991 r.”, więc w zasadzie mamy do czynienia z wydarzeniem trwającym XNUMX lat. Czy coś wskazuje na to, że wcześniej zdarzało się to rzadziej?



średniaT6cities.gif
ABC2019 napisał:w przedstawionym czasie istnieje również wielodekadowa oscylacja atlantycka, która mogła odgrywać rolę
Tak, prawdopodobnie, co wyjaśniałoby tłumienie RC przed 1970 rokiem i jego wzmocnienie od tego czasu?

Tak, jest to całkowicie możliwe. A jeśli jest to prawdziwa oscylacja, może ponownie zwolnić.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez izentrop » 16/04/21, 11:59

Oficjalne dane dotyczące dat poszczególnych etapów wegetacji. Widzimy, że tak jest, a datą kluczową przyspieszenia będzie ≈ 1980 https://www.ecologie.gouv.fr/impacts-du ... e-et-foret
datyAlsace.gif
dateAlsace.gif (38.66 KiB) Wyświetlono 559 razy
ABC... napisał: RC powinien także przyspieszyć datę ostatnich późnych przymrozków
Jest raczej maj, więc nie zmienia to problemu uszkodzeń na początku kwietnia :P. i to zależy od lokalizacji.
Obraz
Dla Guya: Piękne zdjęcia grilli https://www.meteo-paris.com/actualites/ ... n-proteger : Mrgreen:
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 16/04/21, 12:39

izentrop napisał:Oficjalne dane dotyczące dat poszczególnych etapów wegetacji. Widzimy, że tak jest, a datą kluczową przyspieszenia będzie ≈ 1980 https://www.ecologie.gouv.fr/impacts-du ... Alsace.gif
ABC... napisał: RC powinien także przyspieszyć datę ostatnich późnych przymrozków
Jest raczej maj, więc nie zmienia to problemu uszkodzeń na początku kwietnia :P. i to zależy od lokalizacji.

tam podaje się wartości pobrane, nie wiemy w jakich okresach, to wciąż nie daje odpowiedzi na pytanie, czy istnieje tendencja do ich cofania, porównywalna z datą cofnięcia się etapów rozwoju wegetacja. Podajesz heterogeniczne informacje, porównując trend na przestrzeni 70 lat z mapą bez wskazania czasu. Nie wiem, jakie możemy z tego wyciągnąć wnioski.

Po raz kolejny twierdzisz, że jest to podejście naukowe, ale nie podajesz elementów naukowych, aby odpowiedzieć na pytanie, może to jedynie sprawiać wrażenie oportunistycznego wykorzystania zdarzenia losowego.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez izentrop » 16/04/21, 14:04

ABC2019 napisał:to wciąż nie daje odpowiedzi na pytanie, czy istnieje tendencja do ich wycofywania
No to śmiało, podaj statystyki, bo nie widzę związku z tym, co martwi winiarzy w dzisiejszych czasach. : Wink:
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 16/04/21, 14:21

izentrop napisał:
ABC2019 napisał:to wciąż nie daje odpowiedzi na pytanie, czy istnieje tendencja do ich wycofywania
No to śmiało, podaj statystyki, bo nie widzę związku z tym, co martwi winiarzy w dzisiejszych czasach. : Wink:


to, co martwi winiarzy, to zdarzenie losowe, które miało miejsce w tym roku. To ty mówisz, że tego typu wydarzenia będą się zdarzać częściej dzięki RC, to nie ja, więc to do ciebie należy udowodnienie tego.

Tutaj znowu jest to standard naukowy, dziwię się, że o tym zapominasz i zaczynasz postępować jak ci, którzy ich nie szanują, i prosisz innych, aby udowodnili im, że się mylą.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158