Czyszczenie szkła kominkowego

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 15/02/15, 12:02

Martwi mnie to, że przez lata wyrzucałem mnóstwo żrących produktów za darmo, a wystarczyło szybkie przesunięcie.
W końcu zauważyłam to przez przypadek, bo po spryskaniu 1/2 okna nie miałam już żadnego produktu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 15/02/15, 12:27

SixK napisał:...
Po włączeniu zacznij jak „Top Down".
2 polana, z odstępem pomiędzy balami, najlepiej umieszczonym nad otworami wlotowymi powietrza.
Rozpalając, próbując zrobić wieżę lub mały stos drewna. (cięte i suszone gałązki z krzewów z ogrodu).

Mały stos drewna nagrzewa się bez nadmiernego palenia, podnosi temperaturę w obudowie i powoduje, że większe drewno pod spodem chwyta się.
Gdy zacznie przyspieszać, ładuję trochę większe drewno i ruszamy.

Przygotowanie tej metody do utworzenia struktury, która będzie się palić i nagrzewać w wystarczającym stopniu, może zająć trochę czasu, ale przy uruchomieniu wydziela się bardzo mało dymu. (w związku z tym bardzo małe zatykanie okna i przewodu).


W przypadku rozruchu „Top Down” ma on powodować mniej dymu i zatykania się chui sceptyczny… W mojej wkładce dzieje się to „szybko” tylko wtedy, gdy drzwi są otwarte, tylko jeśli jest minimalna ilość suchej rozpałki.. . .Może mniej dymu....na zewnątrz, ale nie w domu : Mrgreen:

Aby rozpocząć wędzenie, istnieje inna metoda (z bardzo małą ilością dostępnej podpałki) i brak dymu w domu:

- Sortuj węgiel drzewny z popiołów ostatniego pożaru.
- Usuń popiół.
- Zrób mały „piramidalny” stos węgla drzewnego (w zależności od odzyskanej ilości).
- Połóż na wierzchu 2 arkusze papieru do wycierania + trochę cienkiego kartonu opakowaniowego (opakowanie na żywność z recyklingu) + podpałkę, jeśli jest dostępna.
- Połóż andiron i najmniejsze/suche kłody na wierzchu.
- Rozpal ogień tuż przy krawędzi papieru do wycierania, skierowanej w stronę wlotu powietrza.
- Natychmiast zamknąć drzwiczki wkładu.
- W suszarka do włosów przedmuchaj wlot powietrza, aby uruchomić ogień.
- Węgle zapalają się ponownie po kilku sekundach, a ogień rozpoczyna się szybko (30 sekund do 1 minuty?) pali bardzo mało.
-
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 15/02/15, 23:10

Salut,

Flytox, zwykle, jeśli z góry na dół jest dobrze wykonany, nie martw się...

Osobiście dla pewności otwieram wszystkie włazy wentylacyjne....1. szuflada na popiół i nawiew...

wtedy i przede wszystkim sposób wykonania dziennika jest niezbędny...

dobre ustawienie sekcji z równymi ilościami w każdej warstwie, ale mniej więcej 1/2 sekcji za każdym razem...

W rezultacie dojdziesz do 3/4 wysokości paleniska...

żeby niczego nie ładować, chyba że po 4/5 godzinach, a nawet godzinie, kiedy piec jest gorący i pełen żaru, gotowy do pirolizy wszystkiego, co dotrze...

Ale na górze wszystko się dzieje... Osobiście rozpalam ogień nad ogniem :) ....

Kłodę kończę podpałką, ale na wierzchu kładę kulkę papieru z małą stertą kawałków skrzynki...

Kłodę układa się w warstwie skrzyżowanej, w odległości około 2–3 cm między każdym kawałkiem drewna, a każda warstwa jest oczywiście skrzyżowana z poprzednią... ;) ... ogień jest rozpieszczany, jeśli chcesz, żeby śpiewał szybko i Dobrze...

U mojej dziewczyny jest to proste odkąd włączyła góra dół i nie myje już okna....minęły 4 miesiące...nadal jest przeźroczyste..

kolejna zaleta, ponieważ spalamy więcej gazu, szybciej nagrzewamy palenisko (co nie oznacza oczywiście nagłego przedmuchania żeliwa :) ) ....

Z drugiej strony, jeśli z uchylonych drzwi domu wycieka z powrotem do domu, oznacza to problem. :) ...albo deflektor jest za niski, albo brak ciągu, albo wyciąg w domu zakłócający ciąg... jeden z punktów, których należy przestrzegać, aby norma NF dotycząca urządzeń spalania zamkniętego mówiła, że ​​nie wolno nie będzie cofania się dymu do pomieszczenia podczas otwierania drzwi...lub uruchamiania...

W rzeczywistości mój też tak robi chwilowo, ale myślę, że znalazłem rozwiązanie.... Dokończę rozpoczęty post na ten temat ;)...

Muszę znowu dostać się do niego w swoje ręce, ale przeprowadzono testy laboratoryjne, aby zmierzyć zanieczyszczenie z i bez, jasne… dzięki niemu można uzyskać korzyści na wszystkich poziomach… a w przypadku rurek jest również bardzo dobrze. ..


ponieważ po przetworzeniu rozruchu pozostaje faza wyłączenia, dwie fazy, podczas których pojawia się maksymalne zanieczyszczenie...


więcej
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67