Dane Pellet Kuchenka: demontaż zdjęcia, mapy ...

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 29/01/15, 14:18

dobrze zrobione;
tym razem nie izolujesz paleniska, tak jak w przypadku pieców na drewno? to dlatego, że jest to piec na pelety / nie potrzebujesz tej samej temperatury?
możesz wskazać swój przedmiot na ulepszenie pieca na drewno za pomocą izolacji / ogrzewania powietrznego, proszę? =)
cimer
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 29/01/15, 18:37

Salut,

cóż, dziękuję za nic Jonul jest mile widziany;) ...

tym razem nie izolujesz paleniska, tak jak w przypadku pieców na drewno? to dlatego, że jest to piec na pelety / nie potrzebujesz tej samej temperatury?

W mojej małej bretońskiej głowie zapomniałem odizolować zewnętrzną stronę owiewki ze stali nierdzewnej, arfff, ale nic nie jest stracone i już myślę, że znam wady mojego tygla lol ... nie dość wysoko, więc nie dostateczna odległość, aby właściwie ogrzać zbyt niskie wtryśnięte powietrze wtórne ... Zasadniczo wiem, że poświęcę trochę czasu na przerobienie tygla (w zasadzie nie będę miał czasu :) , z pewnymi obliczeniami na fragmentach;)) ...

Krótko mówiąc, nie ma izolacji, tylko żeliwo, dla mnie palenisko sprowadza się do tygla, reszta jest częścią wymiennika ...

W piecu opalanym drewnem to nie to samo ... należy go odgazować, a następnie z grubsza wymieszać. Wyobrażamy sobie, że piec jest generatorem gazu, znajdujemy:

w dolnej części: popielniczka, popiół, węgiel aktywowany przez pierwotne powietrze, drewno w pirolizie.

w górnej części: gazy powstałe w wyniku pirolizy, które są naszym paliwem. oraz mieszanina podgrzanego powietrza wtórnego ...

W gazogeneratorze wszystko jest „skondensowane”, więc straty są mniejsze, aw piecu opalanym drewnem są większe, a tym samym większe straty.
Izolacja w palenisku staje się zatem obowiązkiem, aby umożliwić dobrą pirolizę i niezbyt złe spalanie odgazowanych produktów.
Musimy więc spojrzeć na stronę paliwową :) , dzienniki 50 cm na 8 cm średnicy. lub sprasowane kłody o wymiarach 1 cm o średnicy 0.6 mm

Tak to widzę ...

w skrócie izolacja paleniska tak (chwilowo zapomniana w bitwie), a na kempingowym piecu opalanym drewnem gazowym pomaga również ...

możesz wskazać swój przedmiot na ulepszenie pieca na drewno za pomocą izolacji / ogrzewania powietrznego, proszę? =)
cimer


to jest do powiedzenia ? nie rozumiesz „możesz po prostu wskazać”? : Mrgreen: wiesz, że 5 lat zajęło mi nauczenie się używania „cytatu” : Mrgreen: ...
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 30/01/15, 10:45

Salut,


on jest na miejscu : Mrgreen: , testy będą mogły się rozpocząć ...

Obraz

z tyłu mój montaż, który nie jest bardzo długi, ma mały 50 cm, ale ta część osłony dymu jest najgorętsza, jaką powinienem był zyskać do pewnego stopnia ... system ma duży potencjał optymalizacji :D , nie ma wątpliwości, tylko dwie lampy koncentryczne w obecnym stanie ...

Obraz

tam jest wersja trochę rozmyta, ale na której widać w czerni obudowę dymu, elastyczna alu jest oczywiście dla powietrza.

Obraz

Tube ext, jest 110, ponieważ nie było 100 diam. u dostawcy ... i tak to zrobi ...

Aby zamknąć rurkę 110:

1 / Modlę się o moją użyteczną długość ze stali nierdzewnej (długość prosta); 49 cm dla mnie ...
2 / Rysuję pierwszą linię na rurze ze stali nierdzewnej (w kierunku obwodowym), która będzie moim znakiem klapy na rurach dymowych lub 1 cm
3 / Rysuję 1.5 cm od linii 1er (lub 2.5 od krawędzi;)), drugiej linii, która będzie moim złożeniem, tworząc kąt owiewki
4 / Podaję moją długość według 49 cm
5 / I odkładam 1.5 cm
6 / I odkładam 1 cm
7 / I przeciąłem w ostatniej linii
8 / tniemy każdy koniec nożycami lub tarczą o grubości 1mm. (Im mniejsze nacięcia, tym czystsza praca ...;) Robię je średnie ...
9 / składamy do wewnątrz z linią w 2.5 od krawędzi (N1 na zdjęciu)
10 / składamy do góry, ściskając na poziomie linii w odległości 1 cm od krawędzi, przesuwamy w dół, kończąc składanie ... nagle pierwszy kąt dobrze przyjmuje kształt (N 2)

Obraz

Powiedziałem, że wyciąłem tylko dla migawki, której nie zrobiłem podczas tworzenia ....

Obraz


kiedy wszystko jest złożone, daje to redukcję za pomocą nogi, aby umieścić metalowy zacisk.
Osobiście przykleiłem taśmą, aby zrobić pieczęć, i umieściłem podwójną warstwę pod kołnierzem; po dokręceniu kołnierza w razie potrzeby lub ze względów bezpieczeństwa można oczywiście przykryć kołnierz paskiem taśmy ...


W przypadku wyjść jest to w zasadzie ta sama zasada, z tym wyjątkiem, że mamy złączkę rurową ...

Aby nie wziąć zbyt dużo kapusty;), zostawiłem na pochwie 80 mm zamiast oryginalnej średnicy 50 mm ...
Pozwoliłem sobie więc zrobić układ łap jak poprzednio, ale w samej tubie ... ??
Oczywiście w ciele rurki narysujemy okrąg w pożądanym miejscu :) ...

młynek do robienia serów ... jako trywialna pogoń :) ....

nożyce do usuwania środkowej końcówki każdego sera

składamy papaty, które wejdą do rurki połączenia z wężem.

Rury łączące to tylko część reszty rurki ze stali nierdzewnej, cięta walcowana, zaciskana za pomocą zacisku do szyny placo;) ... szybko wydajna ...

te małe rurki są cięte w celu dopasowania do kształtu rurki

z szyi przychodzi, jeśli praca jest wykonywana dobrze wokół podniesionych wcześniej łap.

od góry pokrywa wnętrze z zewnątrz specjalnym ogniem szkockiej alu, który widać, że trzeba go kupić, aby dobrze doszczelnić osłonę spalin;) ...

Chodzi o to, aby mieć coś bez dziur :) jeśli to ważne ... zajęło mi to kilka godzin muszę przyznać ... ale jestem raczej optymistą, kiedy wynik ...

Wynik, który nie pozostanie na miejscu następnej zimy, zmienia miejsce docelowe, więc edycja jest tymczasowa .... ale zostanie to wykonane przez lutowanie Myślę, że będzie piękniejsze ...

krótki

Szkocka, co za wspaniały pomysł :) ... dwustronna taśma klejąca na płaskim warkoczu, dobrze odkurzona i mamy naklejkę z pieczęcią (która raz trzyma tylko kawałek na miejscu przed dokręceniem, ale co to jest? jest czasami praktyczne ...) ...

Tak więc, oprócz tego, że wiem, jak sadzę w tyglu, jak powiedziałem, nie pozostaje nic innego, jak tylko spróbować ...


Wczoraj nadal robiłem rażący test widocznego wycieku :D

Narysowałem (zwłaszcza wczoraj przy wietrze), tyle narysowałem, że w tyglu aktywował papier, ale kula wciąż pozwalała mi mieć wystarczająco dużo dymu, aby zobaczyć przecieki :) ...

Odsuń się oczywiście ... równowaga, namaszczone drzwi do zmiany pomimo wyglądu dokręcania ... i tak ... łatwo jest mieć ...

A w przypadku pieca nie działa ...

Z uszczelki drzwi wydmuchowych zmieniono ...

test: Ok, już nie palę ani nie pachnie dymem, potwierdzam ...

Wracam do losowania, nie mówiłem o moderatorze losowania, który zbyt często nie występuje w obwodach dymowych pieca na pelety ...

Poza tym, że piec jest wyposażony w zarządzanie (nie wiem, czy cały system może być, są tacy, którzy to robią ???),
Bez moderatora i kanału wypełniającego mini-wydruk zalecany przez producenta, będziemy mieli anarchiczny system ....

Pozwól, że wyjaśnię: dostosowujemy poziomy spalania (regulacja w zależności od pelletu, obudowy, pieca itp.)

liczebnie

dlatego system ma być zoptymalizowany i stabilny ....

Na górze jest umieszczona obudowa, która nie ciągnie wystarczająco na przykład wczesną jesienią i wczesną wiosną (na przykład), lub tak, że pociąga również ....

Od stabilnego i zoptymalizowanego systemu przechodzimy do czegoś, czego nie wiesz ... po prostu nie wiesz, co się dzieje przez zmiany parametrów ....

Amha oczywiście :) ;) ....



więcej
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 30/01/15, 19:19

Otwory, większe, ale mniej liczne, nad dnem tygla po przekątnej skierowane w dół w celu podniesienia popiołu. jeśli jest wystarczająco dużo oddechu, powinno pomóc latać ...
Zgadzam się, że jest to uzasadnione, ale podoba mi się szansa mechaniki ... i zwiększanie otworów jest łatwe, zmniejszanie ich w żeliwie, co więcej, jest mniej łatwe, nawet jeśli jest to całkowicie możliwe. ..


Nie łuskowaty, działa przynajmniej częściowo. Używam tej metody, aby poprawić niektóre złe tygle. Tygle zwykle nie są bardzo głębokie, w normalnej pracy jest bardzo mało drewna, więc drewno wtórne przepływa przez drewno. Moim zdaniem koncepcja pierwotnego / wtórnego powietrza traci wiele zainteresowania urządzeniem na pelety.

Poujoulat twierdzi, że podgrzanie powietrza do spalania zwiększa zysk do 10%. Więc wszystko dobrze. Wadą jest to, że cały aparat jest cieplejszy, wszystko idzie do znacznie wyższej T °. Więc bestiau musi się trzymać! Mam nadzieję, że twoje posiłki będą wystarczające.

szkic: podstawowe piece nie biorą pod uwagę zmian, ale w centrum uwagi depresja spowodowana ekstraktorem jest rzędu 60 Pa. Więc w teorii ma to niewielki wpływ, w praktyce widzimy, że moderator jest czasami konieczne. tak!
Bardziej zaawansowane piece uwzględniają obniżenia lub objętość powietrza do spalania.

izolacja paleniska: tutaj też potwierdzam. Co więcej, niektórzy producenci wytwarzają wermikulit domowy z tego powodu (między innymi). Więc nie ma nawet stali nierdzewnej ani żeliwa, które wchłonęłyby część ciepła, zamknięcie jest natychmiastowe. Problem jest szczególnie widoczny w zwolnionym tempie, od 5kw kominek jest wystarczająco gorący, aby palić się dobrze nawet bez izolacji.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 31/01/15, 13:20

Witam,


Philippe Schutt

izolacja paleniska: tutaj też potwierdzam. Co więcej, niektórzy producenci wytwarzają wermikulit domowy z tego powodu (między innymi). Więc nie ma nawet stali nierdzewnej ani żeliwa, które wchłonęłyby część ciepła, zamknięcie jest natychmiastowe. Problem jest szczególnie widoczny w zwolnionym tempie, od 5kw kominek jest wystarczająco gorący, aby palić się dobrze nawet bez izolacji.


przy niskiej prędkości wydaje mi się to prawdopodobnie skuteczne, ale powiedziałbym, że zależy to również od geometrii kominka ... w tym, który jest prezentowany, skupienie sprowadza się do prostokąta z dwoma otworami wylotowymi dymu, które nie nie jest to ani więcej, ani mniej niż dwie prostokątne sekcje rurowe .... Żadnego deflektora nic ... ciepło przenika w nim tak bezpośrednio ... Jedyny efekt płyty wermikulitowej lub białej płyty ogniotrwałej, który wyobrażam sobie naprawdę skuteczny byłby na poziomie odbicia w podczerwieni ... ale nie wiem nic, co sobie wyobrażam ... zgodnie z tym, co widziałem lub wierzę, że rozumiem, czytając i dyskutując z innymi ugryzionymi ...

Więc przechodzę do tego fragmentu:


Nie łuskowaty, działa przynajmniej częściowo. Używam tej metody, aby poprawić niektóre złe tygle. Tygle zwykle nie są bardzo głębokie, w normalnej pracy jest bardzo mało drewna, więc drewno wtórne przepływa przez drewno. Moim zdaniem koncepcja pierwotnego / wtórnego powietrza traci wiele zainteresowania urządzeniem na pelety.


Przechodzimy do sedna tematu;) ...
Więc zrobię zdjęcia i inne środki, wczoraj wrzuciłem sprzęt, po kłopotach ...

Obawa polega na tym, że nie mogłem mierzyć prawdziwych zwrotów, ponieważ mój wentylator wymuszonego powietrza nie żyje ... zmienić mieszkanie, trzeba uruchomić wentylator ręcznie, aby się uruchomił, a nie obraca się super szybko, ale wystarczająco ... krótko


Potwierdzam więc, że tygiel jest pusty, jednak dźwięk jest podobny do palnika :) .... fakt, że nie ma przecieku na ramie sił, powietrze przepłynęło tam, gdzie może być, w końcu mam za dużo mocy powietrza ...

Do tego dochodzi sposób kontrolowania poziomu płomienia, który jest wręcz wyłączany w celu dokładnego dostrojenia ...

Krótko mówiąc, wrócę, nie mam tam czasu ...

Podsumowując, powiedziałbym, że w zależności od tego, jak uważamy sposób wypalenia wdrożenia, nie jest to samo ...

W moim pomyśle możemy naprawdę działać jak piec z gazem drzewnym ... a tutaj pojęcie powietrza pierwotnego i wtórnego ma sens ... które pali się od dołu do góry lub od góry do dołu (spalanie odwrócone lub wszystkie gazy żelazne w złożu żarowym, u góry) ....

Lub pracuj, zamykając mniej więcej wylot dymu
(Bawię się tą zasadą w moim piecu, gdy chcę zyskać trochę ciepła), ale jest to niebezpieczne i należy zastosować doskonałą kontrolę (nie dla mnie, z wyjątkiem ręki na kuchence) ... ,
Myślę, że zabawa z piecem opalanym drewnem jest bardzo pouczająca. Zrobiłem turbo piec na drewno z wentylatorem 3 W i mocą 3Kw, w czajniku potrzebowałem 7 min hurtowo, aby zagotować 1 l d ' woda .... czajnik gwizdał i cecis z gałązkami nie peletkami ////

Podsumowując, nie widzę, czym piec różni się od tygla ... i nie widzę, jak odgazowanie i spalanie różnią się tak bardzo od tego, co jest zrobione na zewnątrz lub w ograniczonej przestrzeni, którą nazywamy piec ...


Poujoulat twierdzi, że podgrzanie powietrza do spalania zwiększa zysk do 10%. Więc wszystko dobrze. Wadą jest to, że cały aparat jest cieplejszy, wszystko idzie do znacznie wyższej T °. Więc bestiau musi się trzymać! Mam nadzieję, że twoje posiłki będą wystarczające.


Jeśli urządzenie jest cieplejsze, należy je schłodzić, aby więcej ciepła wstrzyknąć do domu, więc ostatecznie zwiększyć wydajność .... jeśli faktycznie ma to zwiększyć temperaturę tylko zainteresowanie jest nieważne .... nawet odwrócić, ponieważ szkodzi długowieczności pieca ...
Ale się mylę, może ... to po prostu mój sposób postrzegania rzeczy ...

Umieściłem więc zdjęcia testera temperatury z sondą w sondzie zaraz za wymiennikiem ...

równowagę w trybie spowolnionym, zarabiam 40 ° C i 50 ° w mocy 3 ...

:)


inne dobre wieści bezwładność pieca :D , ogromny. Wychodzę z wymuszonego wentylatora powietrza; Nadmuchuje gorące powietrze podczas minutowej aplikacji 4 ...

Ciepłe powietrze, gdy wychodzi do umiarkowanej temperatury 85 ° C, wentylator, który należy zmienić ... ale to dobry znak ...


Wrócę później szczegółowo na wiele punktów w ciągu dnia apmd wszystko to wszystko ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 31/01/15, 17:51

bidouille23 napisał: Jedynym efektem płytki wermikulitowej lub białej płyty ogniotrwałej, którą, jak sądzę, jest naprawdę skuteczny, byłby poziom odbicia w podczerwieni ... ale nie wiem nic, co sobie wyobrażam ... zgodnie z tym, co widziałem lub wierzyłem zrozumieć, czytając i rozmawiając z innymi gorzkimi ...

Tak, to też. Płytka z krzemianu wapnia na dole ostrości będzie miała efekty 2:
1. skierowanie IR do przodu, a więc do płomieni i szkła, co zwiększa promieniowanie emitowane przez piec i zwiększa płomień T ° (być może niewielki)
2. izoluje tylny kanał spalin od ciepła płomienia. Tak cieplejsze palenisko i niższa temperatura spalin.

bidouille23 napisał: Potwierdzam więc, że tygiel jest pusty, w przeciwieństwie do hałasu jest palnikiem ... fakt, że nie ma przecieku na ramie, powoduje, że powietrze przepłynęło tam, gdzie może być, w końcu I Mam za dużo mocy powietrza ...

Czy można zamknąć wlot powietrza „czystej szyby” na drzwiach? Muszą być jakieś dziury, których nie widziałem na zdjęciach, jak rząd na dole;)
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 02/02/15, 21:46

Salut,

Tak, to też. Płytka z krzemianu wapnia na dole ostrości będzie miała efekty 2:
1. skierowanie IR do przodu, a więc do płomieni i szkła, co zwiększa promieniowanie emitowane przez piec i zwiększa płomień T ° (być może niewielki)
2. izoluje tylny kanał spalin od ciepła płomienia. Tak cieplejsze palenisko i niższa temperatura spalin.


Pytanie dotyczące numeru pozycji 2 :) :

Czy nie jest bardziej korzystne, aby zmaksymalizować wymianę tylnej części kominka? w przypadku pokazanego tutaj pieca tuż za kominkiem znajduje się "wymiennik" na wymuszone powietrze ... dym łączy się w kanale znajdującym się jeszcze z grubsza z grubsza tworząc prostokątną rurkę otoczoną gorącymi ścianami ...

Ale jednocześnie logika izolacji też jest dobra ... humm
:|

To mówi, że daje mi wyobrażenie o geometrii łączącej dwie zalety;) ...

Czy można zamknąć wlot powietrza „czystej szyby” na drzwiach? Muszą być jakieś dziury, których nie widziałem na zdjęciach, jak rząd na dole;)

Nie widzisz ich, bo nie ma ...
Jednocześnie system musi być podłączony, aby zachować szczelny piec z otworami;). Podoba mi się zasada bez dziury ...
Pozostaje mi naprawdę zmierzyć dopływ powietrza zgodnie ze średnią ilością granulki i zagłębieniem, i powinienem był osiągnąć optymalny :) ....

Na razie kontynuuję bez izolacji, ale z wariantem lub powiedzieć dwa warianty ...


1 / w tyglu ... W tyglu dodaję podwójną ścianę wewnętrzną, na razie folię. znajduje się w odległości 1.5 mm do 2mm od żeliwa ... kiedy ustawienia są dobre, występuje taki sam płomień jak w kuchence gazowej.

2 / zmiana, która, jak Jonul i ty wskazaliście na jej znaczenie, i która polega na stworzeniu domu bliższego tyglowi niż oryginalny dom ... Zamierzam umieścić zdjęcie, to jest montaż między innymi, w folii ciętej nożycami, aby zobaczyć wpływ na bezpośredni odczyt testo z sondą umieszczoną za imitacją pierwotnego wymiennika powietrza ...

To wciąż brzydkie, ale skuteczne czasy ... dowód na zdjęciu, zasada ograniczonej i wymuszonej mieszanki nie jest raczej zła w świetle wyników czytania, pomimo tego, że współczynnik Co wciąż jest zbyt wysoki jak na mój gust 0.03 zamiast tego des0.02 ogłoszony w mocy 5 i 0.03% w mocy zredukowanej, ale jednocześnie ma moc 3 :) ...

W zwolnionym tempie wydajność spada średnio 83%, a CO nieznacznie wzrasta wraz z tlenem ... Nie wiem, gdzie jest ustawienie śruby w trybie eco ... Znalazłem powietrze, myślę, to a priori moc powietrza 1 (to dziwne ... muszą być ukryte inne ustawienia ???), ale dobre w tym samym czasie, co powiedziałeś Filip w spalaniu z małą prędkością jest zły ... lub w każdym razie zdegradowany ... w tak prostym systemie jak ten.

Tak więc na razie liczby są (zmienne, ale górna jest to, że w momencie, gdy liczba pellet jest przynoszona ze stosem), i zawsze z wentylatorem wymuszonym w trybie jałowym spowolnionym:



http://www.dailymotion.com/video/x2g8zvu_video0015_tech

CO 0.033% do 12.7% O2

Wydajność 87, 6% (dla tych, którzy chcą poznać tryb obliczeń, podano go w instrukcji testera) ...

Trochę lepiej, ale utwór został potwierdzony. Myślę, że postaram się umieścić fana, który będzie działał na wydajność ...

I starannie odbuduj ten zgniły wierzchowiec :) ... tygiel też jest recenzją, to jasne ...

W końcu najbardziej nudny jest zmienny dopływ paliwa ... dziury w śrubie czasami pieprzą dawę, a także pełne na kilku okrążeniach ...

Wszystko po to, by zobaczyć płomień :) ... dochodzimy do rozwiązań technologicznych złych lub złych, aby naprawić pierwotną wadę projektową, aby zgodzić się z gustem, a nie z optymalizacją w zasadzie ... trzeba zobaczyć płomień, jeśli ludzie nie kupują nie :) .... :|

W skrócie, aby kontynuować

: Mrgreen:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/02/15, 15:16

"point" Miałem na myśli link do twojego moda izolowanego pieca (ale znalazłem go między 2)

przez „świecidełko” i tak jest bardzo praktyczny i widzisz: wytwarza „niebieski” płomień pieca opalanego drewnem.

Sam mam kamperową kuchenkę gazową na drewno, która działa na akumulatory 2 1.5v do wentylatora i gałązek z drewna (małe pelety), niebieski płomień nie jest legendą, szczególnie wieczorem, gdy jest ciemno; Kupiłem wszystko, co zrobiłem kilka lat temu ...
Jedyny problem w tym modelu: konieczne jest ręczne napełnianie gałązek!

> więc zhakuj, dlaczego nie włożysz zespołu turbo woodgaz do swojej pelletu, który nagle go nakarmi? =)
nawiasem mówiąc, czy można zobaczyć zdjęcia twojego montażu turbowoodgas stp?

jeśli chodzi o resztę, zgadzam się: niektóre piece opalane drewnem są prehistoryczne, a pelet 1ers musi koniecznie być: więc powodzenia!
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 03/02/15, 21:13

Cześć jonul, ben niebieski nikiel płomień, którego nigdy nie miałem, niebieski w nim tak przeciwko, na początku płomienia, ale nigdy całkowicie ... to klej, który mnie tam umieściłeś ... jedyne płomienie całkowicie niebieskie drewno gazowe, które widziałem, pochodziło z gazyfikatora ... ale daleko mi do tego, aby zobaczyć wszystko, więc w moim pomyśle ze smołą obecną w klasycznym spalaniu nie ma pięknego czystego niebieskiego, byłem pozostał ...

Mój piec turbo to śmieci :) przez jeden lub dwa lata właśnie to robiłem dla złudzenia, ponieważ nie ma sensu w życiu codziennym ...

puszka farb i wentylator ślimakowy pc ... rodzaj 3 w :) ... ale średnica i liczba otworów była całkowicie losowa :)... rodzaj nie naukowych obliczeń, a raczej kadzi ...

Mniejsze otwory w dół, aby mieć większy nacisk na żar, większe w celu uzyskania większego miksowania i mniejszej penetracji, a stosunek 1 / 3 w dół 2 / 3 w górę dla objętości. wstrzyknięte powietrze ...

Udało ci się umieścić jedno lub dwa zdjęcia twojego gazu drzewnego o wymiarach, które byłyby koniecznością :) ....

Dlaczego nie umieszczam mojej edycji odpowiedź już tam jest. Chciałem zobaczyć, czy to możliwe, odpowiedz tak, więc warto rzucić okiem, aby spalić mniej zanieczyszczających, z tym dinozaurem :)...

Oczywiście w porównaniu z piecami o kontrolowanym spalaniu jest trochę jak kamienne koło z zaawansowaną technologicznie aluminiową obręczą opony ... : Mrgreen: ale wyzwanie jest raczej przyjemne ... Co noc kontynuuję trochę lub prawie testuję owiewki ...


A przede wszystkim planuję dzień, aby uśrednić liczbę opadających granulek, dla określonych zakresów prędkości, wtedy będę mógł pracować z próżnią dla każdej prędkości ekstrakcji.

Co powinno pozwolić mi zoptymalizować ilość powietrza, nawet jeśli proporcje 1er i 2nd nie będą nikielowe, ponieważ wpis będzie powszechny ...
W każdym razie będzie o wiele lepiej ... więc zrobię najlepiej ... nie wygrałem : Mrgreen: ale ponieważ depresja jest dość stabilna, powinna utknąć ...

krótkie do naśladowania ....
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 04/02/15, 12:37

Witam,

Mam 5 sekund, aby powiedzieć, że się zgubiłem, ale właśnie otworzyłem oczy :zaszokować: : Mrgreen:

cóż, zasada działania pieca turbo będzie tam działać, modyfikator powinien być o wiele ważniejszy, aby umożliwić opadanie powietrza spalania przez żar ... krótko mówiąc, byłem na zachodzie normalnym jak na Bretona ...

Więc słuchałem po Phillipe :), jeśli ten, który kazał mi zwiększyć średnicę otworów na dole, no cóż, oszczędnie zwiększyłem w testo wynik oczywiście;) ...

I na razie w prędkości 3 i 5 (koncentruję się na bi prędkości na chwilę będę musiał zrobić co w mojej mocy, aby spowolnienie nie zostało wygrane) ....

Jak zobaczymy, umieszczę wideo dwóch testo mocy przed kuchenką, a płomień i miara ... równowaga

CO: trwale niższy niż 0.02%, bliżej 0.02 przy prędkości 3 i blisko 0.01% przy prędkości 5

Wydajność między 86.5% mini i zwiększa 89%

O2 obniża się do 8.5% i średnio rośnie w pobliżu 13% ...

tak wielkie ponowne czyszczenie paleniska, z moimi niechlujnymi testami (znalazłem, jak powiedział inny optymista, kilka skutecznych sposobów, aby nie mieć dobrego spalania :D :D :D .... Muszę tylko dostroić metodę, która działa) : Mrgreen:

Umieszczam filmy dziś wieczorem lub jutro

więcej
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 262