Paryż ataki: konsekwencje społeczne i polityczne?

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Paryż ataki: konsekwencje społeczne i polityczne?




przez Christophe » 11/01/15, 22:17

Temat po atakach Charlie Hebdo i Vincennes na początku stycznia 2015 r. (zob https://www.econologie.com/forums/charlie-he ... 3-230.html ), aby omówić możliwe konsekwencje polityczne i społeczne tych aktów barbarzyństwa!

Pierwszy akt symboliczny: zgromadzenie w niecałe 4 dni 50 głów państw na tym samym wydarzeniu! Myślę, że najbardziej symboliczną rzeczą jest zjednoczcie palestyńskiego prezydenta i izraelskiego premiera w tej samej sprawie!

Rzeczywiście; Nie jestem wcale pewien (jestem prawie pewien, że wręcz przeciwnie), czy izraelski premier (obecnie Benjamin Netanjahu) i palestyński prezydent (obecnie Mahmoud Abbas) kiedykolwiek będą mieli demonstrujcie razem w tej samej sprawie!

To wciąż oszałamiający obraz (i który z pewnością doprowadzi do wściekłości niejednego ekstremistycznego dupka...)!

Obraz

No cóż, nie odważyliśmy się postawić ich obok siebie, co... :D :D

Źródło: http://tempsreel.nouvelobs.com/galeries ... lysee.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 12 / 01 / 15, 14: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 11/01/15, 23:19

Opinia André o tym zaimprowizowanym „spotkaniu”:

Andre napisał:Halo

Jestem zdumiony, że tak wielu wolontariuszy, którzy w tak krótkim czasie zorganizowali duże, dobrze zorganizowane wydarzenia, oznakowane i relacjonowane w mediach itp.
Kilka miesięcy temu zorganizowaliśmy w naszym mieście demonstrację przeciwko transportowi ropy naftowej piasków roponośnych po rzece, co zajęło dużo czasu i energii wolontariuszy.
Podziwiam Wasze organizacje i środki, którymi dysponują, chociażby do drukowania plakatów, banerów, tras, nawiązywania kontaktu z wolontariuszami, demonstrantami, zezwoleń, zezwoleń na trasy.
Zorganizuj ochronę, aby uniknąć przepełnienia, upewnij się, że ekstremistyczni bandyci nie skorzystają z okazji, aby wkraść się do demonstrantów.
Demonstracji tej wielkości nie można zaimprowizować, wymaga to struktury.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 11/01/15, 23:41

Dwa obrazy (które moim zdaniem) z marszu Republikanów są mocne na poziomie ludzkim…

Pocałunek dla CRS:

Obraz

Długi uścisk z Holandii z Patrickiem Pelloux, lekarzem medycyny ratunkowej i felietonistą „Charlie” (ze łzami w oczach):

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 12/01/15, 00:09

Kolejny obraz z silną symboliką:

Obraz

Potem zabawniejszy:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 12/01/15, 11:18

Nawet 4 miliony ludzi na ulicach Francji.... To 62 miliony, które tam nie poszły...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 12/01/15, 11:19

Konsekwencje społeczne?...

Najbardziej przemówiło do mnie stwierdzenie (o charakterze społecznym), które przemówiło do mnie Daniela COHN-BENDITA, który domagał się przyznania większych środków finansowych dla młodych ludzi z przedmieść, ale już nie tylko z przedmieść, ponieważ część młodych ludzi dryfuje z dala od nich. Teraz pochodzą ze środowisk mniej defaworyzowanych.
Środki finansowe i ludzkie na powrót do zdrowia tych młodych ludzi, którzy znajdują wyjście jedynie w „niekonwencjonalnych działaniach zawodowych”.

W niektórych swoich działaniach (pedagog) muszę spotykać się i pracować z tymi młodymi ludźmi, którzy nie widzą wyjścia i przyszłości w społeczeństwie, które twierdzi, że chce ich wydobyć z psychologicznej i społecznej nędzy.
Mam wrażenie, że ci młodzi ludzie są zamknięci w społecznej bańce bez przyszłości, skacząc sobie do gardeł i wywierając na siebie presję, aż eksplodują.

Rzadkie drzwi, jakie niektórzy przed nimi otwierają, oferują im handel narkotykami, otrzymywanie kradzionych towarów, rabunki, terroryzm lub udział w dżihadzie jako sposób na życie towarzyskie; wszystkie te „niekonwencjonalne zajęcia zawodowe”, które są o wiele bardziej dochodowe i „satysfakcjonujące” niż małe, nędzne prace, które w najlepszym przypadku mogą im się udać.

Tak się składa, że ​​pracuję z niektórymi z nich i często ich uwagi polegają na wskazywaniu mi, że będą się trudzili jak mniej niż nic w niewdzięcznych i źle płatnych drobnych pracach, aby w ciągu miesiąca zarobić tyle, ile przyniosą 1 dni handlu narkotykami ich w!

Z jednej strony są te wszystkie administracje i instytucje społeczne, które każą im kręcić się w kółko oferując im staże, sesje „moralności” i prosząc o dokumenty potwierdzające i „dowody” dobrej woli ich motywacji bez wychodzenia,

z drugiej strony są tacy, którzy szybko dostrzegają swoje zainteresowanie tą młodą populacją, pełną energii i pozbawioną aktywności, grupą pracowników, którzy będą mieli jasne oczy, gdy zobaczą, że jeden z ich kolegów przechodzi, robi krok i kupuje BMW w kilka miesięcy. (por. Mohamed Merah, który dumnie popisał się za kierownicą BMW).

Czasami robi mi się niedobrze, kiedy idę do pracy z niektórymi z tych młodych ludzi i docieramy na plac budowy, gdzie pracodawca niczym handlarz dywanami negocjuje najniższe wynagrodzenie, zanim z dumą i pogardą wsiada do samochodu za 50000 XNUMX euro. Ci młodzi ludzie mogą być na marginesie, ale wciąż mają minimum osądu i rozumieją, że to społeczeństwo pozostawi ich w tyle.

To głupie, ale to smutna rzeczywistość.

Francja jest pod wieloma względami krajem kast społecznych, w którym nie ma już szacunku, zdrowego rozsądku czy po prostu współczucia.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 12/01/15, 11:35

Makro napisał:Nawet 4 miliony ludzi na ulicach Francji.... To 62 miliony, które tam nie poszły...


Zawsze na niego narzekasz!

Ulice nie są wystarczająco szerokie dla 66 milionów lol! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 12/01/15, 11:45

Grelinette napisał:Najbardziej przemówiło do mnie stwierdzenie (o charakterze społecznym), które przemówiło do mnie Daniela COHN-BENDITA, który domagał się przyznania większych środków finansowych dla młodych ludzi z przedmieść, ale już nie tylko z przedmieść, ponieważ część młodych ludzi dryfuje z dala od nich. Teraz pochodzą ze środowisk mniej defaworyzowanych.
Środki finansowe i ludzkie na powrót do zdrowia tych młodych ludzi, którzy znajdują wyjście jedynie w „niekonwencjonalnych działaniach zawodowych”.


Słyszałem też...

Złe samopoczucie społeczne jest rzeczywiście jego głębokim źródłem! Powtarzam to od środy!!

Czy niezrównoważone, dotowane miejsca pracy lub fałszywe szkolenia... są trwałym rozwiązaniem? Nie wierzę...

I jak pan powiedział, zwłaszcza że innym młodym ludziom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji grozi poczucie nierówności i niesprawiedliwości... Tak jak słynna „pozytywna dyskryminacja” dała nam już poczucie...

Tak, podstawowy problem terroryzmu ma przede wszystkim charakter ekonomiczny: ten, kto ma (ekonomiczną) przyszłość, nie wpada w pułapkę!

Grelinette napisał:Tak się składa, że ​​pracuję z niektórymi z nich i często ich uwagi polegają na wskazywaniu mi, że będą się trudzili jak mniej niż nic w niewdzięcznych i źle płatnych drobnych pracach, aby w ciągu miesiąca zarobić tyle, ile przyniosą 1 dni handlu narkotykami ich w!

(...) Ci młodzi ludzie mogą być na marginesie, ale mają jeszcze minimum osądu i rozumieją, że to społeczeństwo pozostawi ich na uboczu.

To głupie, ale to smutna rzeczywistość.


Uh, myślę, że większość młodych ludzi znajduje się w tym samym koszyku po tej stronie!

Grelinette napisał:Francja jest pod wieloma względami krajem kast społecznych, w którym nie ma już szacunku, zdrowego rozsądku czy po prostu współczucia.


+1 i czy „afera Charliego” zmieni to we właściwym kierunku?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 12/01/15, 11:46

Próba ustawy patriotycznej w stylu francuskim -> http://www.liberation.fr/politiques/201 ... se_1177894
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 12/01/15, 11:48

Ogólnie + 1 z Grelinette
0 x
Argumentować.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148