Uszczelniona cylindryczna bateria kwasowo-ołowiowa: jak ją zregenerować?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Smik.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 31/12/14, 13:58




przez Smik. » 07/01/15, 23:16

Petrus napisał:13,6 V to normalne napięcie ładowania swobodnego dla tych akumulatorów.
Ładowarka, której użyłem, jest tak naprawdę regulowanym zasilaczem 12 V / 1 A, który zmodyfikowałem, aby uzyskać napięcie 13,6 V. Więc najlepsza rzecz w ładowarce : Chichot:

Na przykład inteligentne ładowarki : Mrgreen: czasami nie warto.
Przyznaję, że te wyjaśnienia są nieco poza mną : Oops:

Udało mi się naładować, aby osiągnąć 0,771 V. Nie wiem, czy 90% 0,771 pochodzi z obciążenia 12 V czy 6 V wiedząc, że jednocześnie próbowałem go ładować odwracając polaryzacje ... Zauważyłem, że prawie potrzebuję 3 dni na naładowanie 0,025 V. Czy mogę skorzystać z tego samego pomysłu co Ty? czy inny pomysł do wprowadzenia w życie?

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5548




przez Obamot » 07/01/15, 23:41

Robisz to „dla nauki” Smik?
0 x
Smik.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 31/12/14, 13:58




przez Smik. » 07/01/15, 23:52

Obamot napisał:Robisz to „dla nauki” Smik?


Eksperymentuję, to prawda.
Czy możesz być bardziej precyzyjny :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5548




przez Obamot » 07/01/15, 23:58

Nie, to wszystko, w porządku: gratulacje!
0 x
Smik.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 31/12/14, 13:58




przez Smik. » 08/01/15, 00:12

Obamot napisał:Nie, to wszystko, w porządku: gratulacje!


Dziękuję, zwłaszcza że na kilku wątkach dyskusji udało się zregenerować akumulatory samochodowe ołowiowe (a więc płynne).

Czy akumulator żelowy SLA (zamknięty) może regenerować się w ten sam sposób? Nie wiem.
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 313




przez Piotr » 08/01/15, 21:15

Smik. napisał:Udało mi się naładować, aby osiągnąć 0,771 V. Nie wiem, czy 90% 0,771 pochodzi z obciążenia 12 V czy 6 V wiedząc, że jednocześnie próbowałem go ładować odwracając polaryzacje ... Zauważyłem, że prawie potrzebuję 3 dni na naładowanie 0,025 V. Czy mogę skorzystać z tego samego pomysłu co Ty? czy inny pomysł do wprowadzenia w życie?

dziękuję

Jakie było napięcie szczątkowe akumulatorów przed pierwszą próbą ratunkową?
Próbowałem tego samego zabiegu z całkowicie rozładowanym akumulatorem żelowym (0V) uruchamia się tak samo, prąd ładowania był na początku bardzo niski i stopniowo wzrastał, ale w przeciwieństwie do dwóch akumulatorów które udało mi się zaoszczędzić, prąd nie nie obniżał się i akumulator się nagrzewał.

PS: akumulator rozruchowy na którym ciężko pracuję ma teraz 16 minut z żarówką pobierającą 7A pod 12V co daje pojemność ok 1,8AH : Chichot:
0 x
Smik.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 31/12/14, 13:58




przez Smik. » 09/01/15, 00:08

Petrus napisał:
Smik. napisał:Udało mi się naładować, aby osiągnąć 0,771 V. Nie wiem, czy 90% 0,771 pochodzi z obciążenia 12 V czy 6 V wiedząc, że jednocześnie próbowałem go ładować odwracając polaryzacje ... Zauważyłem, że prawie potrzebuję 3 dni na naładowanie 0,025 V. Czy mogę skorzystać z tego samego pomysłu co Ty? czy inny pomysł do wprowadzenia w życie?

dziękuję

Jakie było napięcie szczątkowe akumulatorów przed pierwszą próbą ratunkową?
Próbowałem tego samego zabiegu z całkowicie rozładowanym akumulatorem żelowym (0V) uruchamia się tak samo, prąd ładowania był na początku bardzo niski i stopniowo wzrastał, ale w przeciwieństwie do dwóch akumulatorów które udało mi się zaoszczędzić, prąd nie nie obniżał się i akumulator się nagrzewał.

PS: akumulator rozruchowy na którym ciężko pracuję ma teraz 16 minut z żarówką pobierającą 7A pod 12V co daje pojemność ok 1,8AH : Chichot:

Napięcie szczątkowe wynosiło 0,03 V. Czy powinienem używać 6v do ładowania, czy 12, czy mieszanki tych dwóch?

Gratulujemy zakupu akumulatora rozruchowego! Dlaczego nie skorzystać z Optimate?
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 313




przez Piotr » 09/01/15, 18:04

To bateria 6V, prawda? Potrzebowałby więc napięcia 6,8 V. Ładowarka w pozycji 6V powinna załatwić sprawę, ale skoro po 3 dniach ładowania nie ma rezultatu, uważam, że na pewno nie żyje.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 10/01/15, 08:48

Odzyskałem stary akumulator ołowiowo-żelowy 12 V.
Tak jak ty, nie mogłem go ożywić standardową ładowarką: za mało napięcia, aby natężenie było wystarczające, a tym samym ładowanie.
Postanowiłem więc podłączyć go do panelu słonecznego 12 V / 120 W na akumulator 12 V / 70 Wh
Zaletą panelu słonecznego jest to, że gdy intensywność jest bardzo niska, napięcie wzrasta.
Zaczęło się więc od ładowania (o ile dobrze pamiętam) 18V, potem, gdy akumulator wrócił do życia, amperów wzrosły, a napięcie spadło.
jest to o wiele bardziej interesujące niż zasilacz o stałym napięciu, ponieważ gdyby akumulator nadal ładował się przy 18 V, prąd wzrósłby w problematyczny sposób i (bez bycia chemikiem) myślę, że mogłoby to być bardzo niebezpieczne.

NB1: Przez kilka dni robiłem test z panelem 12V / 5W i nic nie robiłem z akumulatorem
NB2: moc panelu musi być powiązana z pojemnością baterii. Jeśli podłączysz panel 120 W do baterii 5 Wh, również ryzykujesz narażenie się na niebezpieczeństwo. Pytanie brzmi: gdzie jest dopuszczalny limit dla twojej baterii?
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Smik.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 31/12/14, 13:58




przez Smik. » 11/01/15, 00:51

bambus napisał:Odzyskałem stary akumulator ołowiowo-żelowy 12 V.
Tak jak ty, nie mogłem go ożywić standardową ładowarką: za mało napięcia, aby natężenie było wystarczające, a tym samym ładowanie.
Postanowiłem więc podłączyć go do panelu słonecznego 12 V / 120 W na akumulator 12 V / 70 Wh
Zaletą panelu słonecznego jest to, że gdy intensywność jest bardzo niska, napięcie wzrasta.
Zaczęło się więc od ładowania (o ile dobrze pamiętam) 18V, potem, gdy akumulator wrócił do życia, amperów wzrosły, a napięcie spadło.
jest to o wiele bardziej interesujące niż zasilacz o stałym napięciu, ponieważ gdyby akumulator nadal ładował się przy 18 V, prąd wzrósłby w problematyczny sposób i (bez bycia chemikiem) myślę, że mogłoby to być bardzo niebezpieczne.

NB1: Przez kilka dni robiłem test z panelem 12V / 5W i nic nie robiłem z akumulatorem
NB2: moc panelu musi być powiązana z pojemnością baterii. Jeśli podłączysz panel 120 W do baterii 5 Wh, również ryzykujesz narażenie się na niebezpieczeństwo. Pytanie brzmi: gdzie jest dopuszczalny limit dla twojej baterii?

Moja bateria składa się z 3 połączonych ze sobą bloków: 6V i 5A. Co myślisz?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 73