Autonomiczna instalacja, obliczenia walidacyjne i hipoteza, proszę

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Ribeira
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/11/14, 09:43

Autonomiczna instalacja, obliczenia walidacyjne i hipoteza, proszę




przez Ribeira » 08/11/14, 14:18

Witam wszystkich, jestem w trakcie dostosowywania mojej instalacji fotowoltaicznej do mojego przyszłego zakwaterowania, które będzie w odizolowanym miejscu (w rzeczywistości nie tak izolowanym, ale nie chcę podłączać domu do sieci EDF).

Zrobiłem już dużo bocznicy i przyszedłem do rozmiarów paneli i tam będę potrzebował waszych świateł.

Oto już obliczenia, które przeprowadziłem:

Średnie dzienne spożycie:

lodówka stołowa 300 Wh / dzień (zimą odłączona od sieci, zrekompensuje to większe zużycie oświetlenia)
skrzynka internetowa 30 Wh / dzień (podłączona do sieci 12 V)
laptop 210 Wh / dzień
oświetlenie 50Wh / dzień (LED 12v)
telefon 5 Wh / dzień
pompa wody 120 Wh / dzień (model 12 V do domowej sieci wodociągowej i zraszania)
punktualnie stojak na mikser lub robot.

Razem 715 Wh / dzień


Podwyższam tę prognozę o 40%, bo na razie mieszkam sam, ale to się kiedyś zmieni (mam nadzieję ^^)

tj. 1000 Wh / dzień
przy wzroście strat o 10% daje to 1100 / 12v = 90Ah

___________________

Obliczanie parku akumulatorów:

Przez 5 dni autonomii potrzebuję pojemności 450 Ah

Rozpoczynając na akumulatorach OpzS Solar 2v 245Ah X6 będę miał 1470Ah, więc przez 5 dni autonomii zużyję tylko 30% całkowitej pojemności akumulatorów.


Do tej pory nie sądzę, że pomyliłem się zbytnio w swoich obliczeniach, teraz wybieram panele słoneczne, strona znajduje się w północno-wschodniej części Hollowa i jako miasto odniesienia przyjęłam najbardziej w pobliżu Chateauroux, aby uzyskać informacje o nasłonecznieniu

[url] http://ines.solaire.free.fr/gisesol.php Ustawiłem nachylenie na 30 ° [/ url]


Stosuję formułę, którą znalazłem w sieci:

pc = ec / (k.ir)

Pc: moc szczytowa w watach szczytowych (Wp)
Ep: energia produkowana na dzień (Wh / d)
Ir: średnie dzienne napromieniowanie (kWh /
m².day)

współczynnik k uwzględnia następujące czynniki:
- niepewność meteorologiczna;
- nieskorygowane nachylenie modułów w zależności od sezonu;
- punkt pracy modułów, który rzadko jest optymalny i który może być pogorszony przez:
spadek właściwości modułów, utrata wydajności modułów w czasie (starzenie się i zapylenie);
- wydajność cykli ładowania i rozładowania akumulatora (90%);
- wydajność ładowarki i falownika (od 90 do 95%);
- straty w kablach i połączeniach W przypadku systemów z zestawem akumulatorów współczynnik k wynosi zwykle od 0,55 do 0,75. Wartość
Przybliżenie stosowane w systemach akumulatorowych często wynosi 0,65.

Jako punkt odniesienia najgorszym miesiącem jest grudzień z dziennym wskaźnikiem napromienienia 0,8 kWh / m²

więc pc = 1000 / (0,65 x 0,8) = 1920 Wp (wartość zaokrąglona)

Zrozumiałem, że możemy również wykonać to obliczenie ze średnim dziennym wskaźnikiem napromieniowania w ciągu roku, obliczenie jest zatem następujące:

pc = 1000 / (0,65x3,36) = 460 Wp (wartość zaokrąglona)

Więc oto jestem, mam te dwie wartości, bardzo różne, oczywiście, jeśli wezmę 2Wp panelu, będzie to dla mnie bardzo drogie, dwa miesiące, kiedy słońce jest dobre, będzie marnotrawstwem ogromny

Jeśli wezmę 460 Wp, będę w produkcji przez 6 miesięcy w roku

Mówię sobie, że jeśli pokroję gruszkę na pół i wezmę 1000 Wp paneli, sprowadza się to do Ir wynoszącego 1,53
szt. = 1000 / (0,65 x 1,53) = 1000 Wp (wartość zaokrąglona)

ponieważ zamierzam wziąć generator do użytku z elektronarzędziami, będę miał możliwość ładowania akumulatorów przez kilka miesięcy lub ok. braku słońca, a następnie, jeśli będzie dość wiatru, dlaczego nie uzupełnić turbina wiatrowa.

_____________________


Czy moje rozumowanie i obliczenia wydają ci się słuszne?

Czy panele o mocy 1000 Wp są zgodne z moim parkiem akumulatorów?

Zaplanowałem szeroko na poziomie parku akumulatorów, ponieważ wolę pisać tak mało, jak to możliwe, aby je zachować i zapewnić ich trwałość.

Widziałem te znaki, co powiesz? (Wezmę 4 w 250Wp)
http://www.myshop-solaire.com/ecosun_images/divers/panneau_solaire_sunmodule_250w_poly.pdf



Dziękuję za przeczytanie, czekam na wasze komentarze lub poprawki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/11/14, 18:08

Bardzo podoba mi się twoja analiza, ponieważ udało ci się obejść bez maksymalnej energii elektrycznej. Gotowanie i przygotowywanie gorącej wody z gazem wydaje mi się wykonalne.

Ale wolałbym mniej dzielić swoje życie: musi być z tobą małe! :D
Przy 50 Wh / dzień zapaliłbym moją jadalnię 2 godziny dziennie. Jednak zimą, aby żyć surowo, wolałbym od 6 do 8 X 50 Wh / dzień, tylko do oświetlenia, lub 400 Wh / d.

Może powinieneś porównać swoje liczby do doświadczenia. I obawiam się, że pozostaniesz singlem przez długi czas :płakać:

I 30 Wh / dzień za skrzynkę internetową: patrzysz na swoją pocztę, a potem śpisz? Te zabawki zużywają 20 Wh na godzinę (osobiście narzekam, że zresetowanie dekodera telewizyjnego Belgacom zajmuje kwadrans, ponieważ chciałbym go skrócić o 10 do 12 godzin dziennie)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Ribeira
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/11/14, 09:43




przez Ribeira » 08/11/14, 18:53

Cześć pachiderme

Tak, planuję gotować na gazie i drewnie

to, co obliczyłem dla oświetlenia, to zużycie na lato, tego, którego nie planuję zapalać za wszelką cenę, dwa zimą odłączam lodówkę zgodnie z ustaleniami, więc pozostawi mi 300Wh rabe, z żarówkami LED o mocy 3 lub 5 wat pozostawia niewielki margines.

Pudełko ma 10 Wh zgodnie z cyfrowym testem witryny (co jest poważne), więc 3 godziny netto nie są już złe.

Zamierzam żyć w rozsądny i prosty sposób, nie powinienem próbować porównywać swoich potrzeb z potrzebami przeciętnego konsumenta.

W przeciwnym razie tak, masz rację, będę się starał wydostać z celibatu : Chichot:

A może utknąłeś w fotografii woltaicznej, aby udzielić mi odpowiedzi? :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/11/14, 00:54

1) dobrze, musiałem się upewnić, że oświadczenie jest dobre.

2) Mam dyplom instalatora wydany przez region Walonii, choć mało orientowany na wyspiarstwo. Patrzę na dane o wydajności Creuse i wracam do ciebie.

3) zgadzamy się na ewolucję twojego stanu cywilnego :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Ribeira
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/11/14, 09:43




przez Ribeira » 09/11/14, 09:37

http://ines.solaire.free.fr/gisesol.php

Oparłem się na wartościach podanych na tej stronie. Ustawiłem chateauroux i nachylenie paneli pod kątem 30 ° skierowane na południe lub południowy wschód,
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/11/14, 11:13

Witamy w forum. :D

Nie wchodzę w szczegóły twojego konsumpcji ani w względy małżeńskie, ale okazuje się, że mam przyjaciela, który dokonał bardzo podobnych wyborów, ale trochę bardziej radykalny:
- Single według własnego wyboru.
- Nie podłączony do sieci EDF, gdy mieszka w sercu wioski Dordogne.
- Zaawansowana autonomia żywności (łata warzywna, różne zbiory).
- Mieszka w małym, samodzielnie zbudowanym drewnianym domku w regionie.

Zimą ogrzewa i gotuje na drewnie, wykorzystuje gaz do gorącej wody i gotowania, zapala się diodami LED lub czasem lampą PETROMAX (bardzo mocna, ale bardziej przeznaczona do użytku na zewnątrz).
Jest podłączony do sieci wodociągowej (nie ma studni na lądzie), ale ma kilka zbiorników na wodę deszczową do ogrodu.

Wytwarza energię elektryczną głównie wiatrową (właśnie zastąpił swój cichy Rutland 913 o mocy 300 W silnikiem Breeze Air-X mocniejszym, ale nieco mniejszym, i uzupełnia około 200 Wp paneli fotowoltaicznych, wszystkie ołowiowe akumulatory o jakości ładowania w Wydaje mi się, że 2 paczki 12V (2X 200 Ah). Gra na 2 paczkach jest bardzo mądra i pozwala optymalnie zarządzać zużyciem.
Jego obserwacja mówi, że wiatr zawsze wieje prawie lub nie w domu, a gdy nie ma wiatru, jest słonecznie.

Jego komfort życia jest spartański, nie ma skrzynki internetowej i łączy się przez Wi-Fi z sąsiadem (za jego zgodą), mieszkając na zewnątrz, nie jest chłodno i nie nagrzewa się do 19 ° C. ..
Ma lodówkę (12V, 220V i gaz), która jest wyłączona przez całą zimę (czasem więcej) i nie ma jej w salonie.
Generator służy do zasilania pralki raz lub dwa razy w tygodniu.

Czytając twój projekt, nie widziałem aluzji do inwestycji finansowych, które reprezentuje, ale to jest powód, który zmotywował całe podejście mojego przyjaciela.
- Jego chata kosztowała go 12.000 €, co jest dość krótkim kredytem.
- Szacowane połączenie EDF na 5000 EUR uzasadniało jego autonomiczne podejście, ponieważ zainstalował go za 2500 EUR na początku i przez lata zmieniał go dzięki oszczędnościom na fakturach EDF ...

Wspominasz o możliwości ładowania pakietu za pomocą generatora ... Wydajność i koszt byłyby bardzo wysokie ...
Wydaje mi się, że lepiej jest włączać generator równolegle z akumulatorem, gdy w oczekiwaniu mamy „duże zużycie” prądu, jak pralka (opór grzewczy zużywa 1000W). W ten sposób grupa dostarcza energię niezbędną do prania, a nadwyżka ładuje akumulatory.
Solarny podgrzewacz wody (CESI), powiązany z pralką wyposażoną w dwa wloty wody (gorąca woda + zimna woda), zmniejszy Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną lub gaz, jednocześnie znacznie podnosząc komfort. Mój CESI pozwala mi odcinać gaz na dłużej niż 6 miesięcy w roku (do 8 miesięcy w niektórych latach) i zapewnia 70% ciepłej wody zimą, co zmniejsza zużycie gazu o tę samą ilość.

Nie wskazałeś, którego gazu używasz lub czy masz inwentarz żywy, który mógłby pozwolić ci na wyprodukowanie własnego gazu ...
Jeśli używasz butli z gazem (aby pozbyć się abonamentu u dostawcy), wiedz, że niektóre (są dość liczne) napełniają je LPG na stacji paliw, co obniża cenę o minimum 40%, i obniża cenę do poziomu zbliżonego do gazu w zbiornikach ...

Mam nadzieję, że cię przeczytam, nawet jeśli nie jestem w tym zbytnio obecny forum, bardzo zajęty mobilnością elektryczną.
: Mrgreen:
0 x
Ribeira
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/11/14, 09:43




przez Ribeira » 09/11/14, 13:04

Cześć Citro

sposób życia twojego przyjaciela jest niedaleko od tego, do którego dążę.

Aby podać więcej szczegółów:

Czytając twój projekt, nie widziałem aluzji do inwestycji finansowych, które reprezentuje, ale to jest powód, który zmotywował całe podejście mojego przyjaciela.


Moją motywacją jest autonomia i brak faktury, w przypadku inwestycji finansowych nie czułem potrzeby zajęcia się tym aspektem, ponieważ autonomia nie jest dla mnie opcją, nie Nie chcę porównywać go z kosztami instalacji w sieci.

Wspominasz o możliwości ładowania pakietu za pomocą generatora


Aby zrekompensować okresy bez zbyt dużej ilości zimowego słońca, szczególnie w celu zachowania parku akumulatorowego, jestem bardziej skłonny do drastycznego zmniejszenia zużycia przed włączeniem grupy, ale idealnie chciałbym zainstalować turbinę wiatrową, aby zrekompensować brak słońca.
zauważysz, że zwiększyłem moją produkcję o 40% i że na mojej rzeczywistej produkcji prawie połowę stanowi lodówka, która nie jest podłączona zimą, więc grupy nie należy używać zbyt często.

Solarny podgrzewacz wody (CESI), powiązany z pralką wyposażoną w dwa wloty wody (gorąca woda + zimna woda), zmniejszy Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną lub gaz, jednocześnie znacznie zwiększając komfort


To jest planowane z podwójnym zbiornikiem wymiennikowym również podłączonym do ogrzewania drewnem, a kiedy moje baterie na to nie pozwolą, będzie to pranie ręczne lub w wiejskiej pralni.

Nie wskazałeś, jakiego gazu używasz

Mam zamiar używać tylko gazu z butli do mojego pieca, gdy mój piec na drewno nie będzie włączony, nie znałem sposobu napełniania butli gazowych LPG, jak leci? i dla strumieni urządzeń?
0 x
Ribeira
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/11/14, 09:43




przez Ribeira » 09/11/14, 13:10

Popełniłem duży błąd w moich obliczeniach dotyczących akumulatorów, które właśnie wskazały mi na innym forum, mocowanie szeregowe natężenie nie sumuje się ... Będę musiał wznowić swoje obliczenia : Oops:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/11/14, 16:05

LPG ogrzewa nieco więcej niż butan, na poziomie dyszy nie zmienia się w porównaniu z butanem, jeśli masz dyszę butanową.
Ale zdarza się, że niektóre termopary nie obsługują tej temperatury i puszczają szybciej.
Zauważyłem to na małym przepływowym podgrzewaczu wody, ale miał problem z regulatorem, który nie mógł regulować wysokiego ciśnienia.

Rzeczywiście, napełniam butelki do momentu uruchomienia pompy, która jest zmienna w zależności od pomp (około 8 barów).
Jeśli problem występuje, wymień regulator na model jakości, który nie przekracza oczekiwanego ciśnienia (0.28 mbar dla butanu), jeśli ciśnienie w butli jest większe niż 8 bar (zwykle wszystkie regulatory muszą być zatwierdzone na ciśnienie w butli 20 bar).
Lub ewentualnie napełnianie butelek mniej, aby nie osiągnąć ciśnienia zbyt wysokiego dla regulatora, łatwo jest monitorować miernik pompy.
Można również chronić termoparę, zakrywając ją miedzianą tuleją, która rozprowadza ciepło. W przypadku, który znalazłem, termopara znajdująca się na płomieniu pilotowym rozpadała się, ponieważ była stale czerwona.
Obecnie istnieją natychmiastowe podgrzewacze wody bez lampki kontrolnej o zmniejszonym budżecie, które mają automatyczny zapłon na akumulatorach.

Temat napełniania butli LPG został już omówiony na stronie forum, po prostu rozpocznij wyszukiwanie. : Idea:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 239