ECOLO wegetariańskiej alternatywy mięsa, duże zanieczyszczający!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez sicetaitsimple » 27/03/19, 00:04

Sen-no-sen napisał:Uważam, że to porównanie działa sam… Podałem błąd w rozumowaniu, że 1kg wołowiny powinien zbóż 20kg, coś zaczerpniętego z cytowanego powyżej artykułu. Podaj mi więc uzasadnienie, którego nie znałem.


!!!!!!!!!!!! Żartujesz czy co?
To nie ja wyjąłem tę wartość 70 kg / dzień z kapelusza, aby porównać ją do 20, a jednocześnie radzę nie zapomnieć o pomnożeniu jej przez 730 (w przypadku wołowiny)!
Cóż, okej, nie określono, co to jest, że te 70kg / d ...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez sicetaitsimple » 27/03/19, 00:17

Sen-no-sen napisał:Przytoczyłem błąd w rozumowaniu, że do wytworzenia 1 kg wołowiny potrzeba 20 kg zbóż,[size = 200] rzecz zaczerpnięta z cytowanego powyżej artykułu[/ Size]. Podaj mi więc uzasadnienie, którego nie znałem.

[

Musisz przeczytać trochę szybko, ponieważ artykuł mówi:

„Wśród statystyk przeciwmięsnych znajdujemy również, w różnych odmianach, pomysł, że do wyprodukowania kilograma wołowiny potrzeba 20 kilogramów zboża. Twierdzenie, które opiera się na fałszywym założeniu: wszystkie zwierzęta są hodowane w Ale na przykład w Wielkiej Brytanii krowy i owce spędzają większość swojego życia na pastwiskach. Zimą, gdy trawa przestaje rosnąć, większość pożywienia jest wykorzystywana jako pasza. (zielenina buraczana) lub odpady rolnicze (słoma) do karmienia zwierząt. Zboża są wyjątkowym dodatkiem na kilka tygodni potrzebnych do „wykańczania” zwierzęcia przed wyjazdem do rzeźni. Innymi słowy ta winna liczba jest jedynie reprezentatywna dla najgorszego scenariusza - zwierząt ograniczonych do hodowli przemysłowej, które większość europejskich konsumentów odrzuca z wielu powodów niezwiązanych z kwestią opłacalności żywności ”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez Sen-no-sen » 27/03/19, 00:26

sicetaitsimple napisał:
!!!!!!!!!!!! Żartujesz czy co?
To nie ja wyjąłem tę wartość 70 kg / dzień z kapelusza, aby porównać ją do 20, a jednocześnie radzę nie zapomnieć o pomnożeniu jej przez 730 (w przypadku wołowiny)!
Cóż, okej, nie określono, co to jest, że te 70kg / d ...


Ta wartość nie jest „pobierana z kapelusza”, 70 kg dni to oficjalne dane:
Krowa jest roślinożercą przeżuwającym, którego dieta składa się wyłącznie z roślin. W ten sposób produkuje mleko z trawy (60 do 80 kg dziennie), które spożywa w formach, których bilans różni się w zależności od pory roku, klimatu, regionu hodowli, gatunku, wieku zwierząt i głównego rodzaju produkcji (mięso lub mleko):

https://www.produits-laitiers.com/article/mangent-les-vaches-laitieres
Myślę, że nie zrozumiałeś mojej uwagi, kontynuuję:
O ile mi wiadomo, większość krów je trawę i mało zboża, albo jako dodatek.
W krytyce dotyczącej spożycia mięsa, zaawansowane liczby dotyczą 15 000 litrów wody na 1kg mięsa i 20kilos zbóż ... bez wyjaśnienia, że ​​będzie to 20kg / dni, co sugeruje, że byłoby to tylko konieczne 20kgs / 2 lat płatków na 1kgs czerwonego mięsa, skąd moja uwaga na temat niemożliwości metabolicznej.

Z grubsza mówiąc, to 70 kg dni trawy lub 30 do 40 kg suchej masy / dni, aby ostatecznie wytworzyć 1 kg wołowiny.
Mnożenie przez lata 2 reprezentuje kilkadziesiąt ton, czyli o wiele większą powierzchnię niż zwykły plac ziemniaczany.
Dlatego stosunek kalorii do powierzchni jest znacznie lepszy w przypadku diety wegetariańskiej.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez izentrop » 27/03/19, 00:47

sicetaitsimple napisał:
sicetaitsimple napisał:
Sen-no-sen napisał:Jedna krowa (600 / 700kg) to minimum 70 kg ziół dziennie i 120 litrów wody / dzień.
Tak więc jesteśmy bardzo daleki od 20 kilogramów zbóż lub innych do mięsa 1kilos!
Co więcej, aby zrobić wołu, potrzeba średnio 2 lat przed ubojem, dni 730, a resztę po prostu pomnożyć ...
- Jeśli chodzi o wodę, przyjmuję twoją wartość 120l / j, jest to z pewnością rząd wielkości. Następnie zaznaczam, że na tych 120 20 30 z pewnością stanie się mlekiem (w przypadku krów mlecznych) i że rzadko widywałem krowy powstrzymującej się od sikania aż do powrotu do stajni i że W rezultacie ta woda w dużej mierze powróci na ziemię?
Musimy także policzyć wodę zawartą w trawie i z łatwością docieramy do litrów 50 tego artykułu.
sicetaitsimple napisał:Przepraszamy za duplikat.
Masz godzinę, aby go usunąć, klikając biały krzyż na czerwonym tle w prawym górnym rogu ostatniej wiadomości. : Wink:
Sen-no-sen napisał:Mnożenie przez lata 2 reprezentuje kilkadziesiąt ton, czyli o wiele większą powierzchnię niż zwykły plac ziemniaczany.
Jest to wskazane w twoim linku
We Francji na każdą krowę farma mleczna ma zatem jeden hektar łąki i pól do jej żywienia.
W niektórych regionach nie będziesz uprawiać pdt na ubogich terenach lub możliwe są tylko łąki Hodowla przeżuwaczy jest nadal konieczna
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez izentrop » 27/03/19, 13:39

Witam w tym dokumencie https://criticalvegan.home.blog/2019/03 ... -vraiment/ obliczenia są przeprowadzane w pierwszej części między spożywanymi białkami roślinnymi a tymi przekształcanymi w mięso.
Obraz
Widzimy, że w przypadku brojlerów potrzebujemy 1.85 kg spożywanego na 1 kg wyprodukowanego mięsa.

W drugiej części, surowa wydajność: jest to stosunek wychodzących do nakładów. Zobacz szczegóły w tekście
Obraz
W przypadku bydła mlecznego widzimy, że bilans jest dodatni: 2.57 kg wychodzące dla 1 kg przychodzące.

Weganie mogą się trzymać : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez Sen-no-sen » 27/03/19, 15:20

Ta sama uwaga jak powyżej, co oznacza spożycie 1,85kg dla 1kg wyprodukowanego mięsa?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez izentrop » 27/03/19, 21:22

Supra?

Powinieneś zapoznać się ze źródłami cytowanymi na dole strony.
Pierwsza tabela pochodzi z tego badania: https://content.sciendo.com/view/journa ... le-p91.xml
Źródła danych 2.2
Dane produkcyjne dla bydła, świń, drobiu, owiec i kóz uzyskano z Statistics Austria za lata 2011, 2012 i 2013 (Federalny Instytut Ekonomiki Rolnictwa, 2016, Statystyka Austria, 2016). Wskazane jednostki to: produkcja krajowa brutto w tonach tuszy rocznie na produkty mięsne, produkcja w tonach metrycznych rocznie na jaja oraz suma mleka sprzedanego i zużytego w gospodarstwie w tonach metrycznych rocznie dla krów , mleko owcze i kozie.

Całkowite nakłady paszowe dla każdej kategorii zwierząt gospodarskich pobrano z krajowego rocznego bilansu w tonach metrycznych suchej masy za lata 2011, 2012 i 2013 (Statistics Austria, 2015). Wartości przedstawione w bilansie krajowym są szacunkami, które wyjaśniono bardziej szczegółowo w Eurostacie (2002), Steinwidder i Krimberger (2003) oraz w Klapp i Theuvsen. (2013).

2.3 Obliczanie wydajności jadalnej człowieka
Wydajność jadalnych ludzi obliczono jako ilość energii i białka w częściach jadalnych ludzkich produktów zwierzęcych. W scenariuszu CURR odjęto ilość kości, a także straty między ubojem a spożyciem oraz ilość wykorzystaną jako karmę dla zwierząt domowych, aby obliczyć ilość jadalnego mięsa w stosunku do całkowitej masy tuszy z kości. Odpowiednie czynniki (% masy tuszy) pokazano w tabeli 1. W scenariuszu MAX tylko tusza została usunięta z tuszy. Kompozycje tusz zwierzęcych i jaj uzyskano z bazy danych składników odżywczych USDA (USDA, 2016), natomiast w przypadku składu mleka krowiego, owczego i koziego dane krajowe zostały wykorzystane (Mayer i Fiechter, 2012, ZuchtData, 2014).). W przypadku składu tusz kozich zawartość białka w tuszach owiec wyekstrahowanych z USDA (2016) oraz zawartość tłuszczu zostały obliczone przez Ringdorfer i in. (2006) dla warunków austriackich. 23 kJ / g (białko), 38,9 kJ / g (tłuszcz) i 17,2 kJ / g (węglowodany) (Persson, 2011). Domniemany skład produktów pochodzenia zwierzęcego i odpowiadające im odnośniki podsumowano w tabeli 2.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez Janic » 28/03/19, 17:26

Ponownie, pytanie nie jest tak naprawdę, czy dany roślinożerca zużywa więcej lub mniej trawy i ziaren niż ... niż co jeszcze. Ale raczej zadać pytanie: czy konsumpcja produktów pochodzenia zwierzęcego jest naprawdę przydatna i uzasadniona? Niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie, „w krótkiej lub średniej perspektywie czasowej dołączymy do modelu amerykańskiego i chińskiego, który może zapewnić szybki wzrost zwierząt rzeźnych poprzez przyspieszenie ich dużymi uderzeniami białek roślinnych, dzięki czemu szybko przybierają na wadze. , (ponieważ odniesieniem jest tylko uzyskana masa). Aby to osiągnąć, Ameryka musi kucać ziemie krajów Ameryki Południowej, wylesiając obfitość, a Chińczycy najbardziej urodzajne ziemie Afryki.
Czy ten model jest tym, którego tu chcemy? i kogo byśmy przykucnęli?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez sicetaitsimple » 28/03/19, 19:58

Janic napisał: Niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie, „w krótkiej lub średniej perspektywie czasowej dołączymy do modelu amerykańskiego i chińskiego, który może zapewnić szybki wzrost zwierząt rzeźnych poprzez przyspieszenie ich dużymi uderzeniami białek roślinnych, dzięki czemu szybko przybierają na wadze. ,


Co pozwala ci to potwierdzić? Czy masz dar jasnowidzenia?
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Eko-wegetariańskie substytuty mięsa, duże zanieczyszczenia!




przez Janic » 29/03/19, 08:31

Co pozwala ci to potwierdzić? Czy masz dar jasnowidzenia?
nazywa się to lekcjami historii! Wszystkie błędy, które popełnili, powtórzyliśmy je jakiś czas później, nie ma powodu, dla którego powinno się to zmienić! :( próba farmy z tysiącem krów powinna się nad tym zastanowić.
Będąc VGL, mogłem mniej obchodzić się jak moja pierwsza warstwa gdzie indziej, ale mniej samych hodowców!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104