Różnice między ogrzewaniem elektrycznym i drugiej (cena)

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy




przez Pascalou » 05/03/14, 21:00

Bonjour!
to prawda, że ​​nie należy przywiązywać zbytniej wagi do marek, tylko nie brać najtańszych (często m...). Musisz znaleźć produkt dobrze dopasowany do domu, izolacji i, jeśli to możliwe, estetyki.

Miesięcy zawsze polecam podgrzewaną podłogę w pokojach dziennych (kuchnia + salon) i kaloryfery w pozostałych pokojach. Jest najbardziej energooszczędny (ogrzewana podłoga zużywa znacznie mniej niż grzejniki przy takim samym komforcie). Ponadto grzejniki w pokojach mogą pozostać zamknięte lub prawie zamknięte i są rzadko używane. W pomieszczeniach mieszkalnych jest stale ciepło dzięki dużej bezwładności ogrzewania podłogowego.

Co do rodzaju energii zgadzam się z Chatelotem: sprawność elektryczna zawsze wynosi 100%. Drewno zawiera od 50 do 80% przy dobrym spalaniu i nowoczesnym wyposażeniu. Gaz ma 90%. Olej opałowy to 90% z nowym kotłem, 70% ze starym kotłem.
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!
https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc
matt988
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 20/07/10, 13:18




przez matt988 » 06/03/14, 18:00

Trudno liczyć na wartość przyrostu energii elektrycznej bo jedni mówią o 5% a inni o 10% trudno przeprowadzić symulację numeryczną.
Pozostałe energie też wzrosną ale trudno też liczyć na wartość tego wzrostu
Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Jeśli chodzi o kotły na drewno i kotły elektryczne, czy mają one taką samą wydajność przez cały okres eksploatacji?

Dziękuję za pomoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy




przez Pascalou » 06/03/14, 21:00

Kocioł elektryczny zawsze ma 100% sprawności, stary czy nie. Kocioł na drewno wymaga konserwacji, głównie zamiatania, czyszczenia z popiołu. Jeśli masz dobry sprzęt i dbasz o niego, starzeje się bardzo dobrze! Zaletą elektrycznego jest brak przechowywania, wydajność i brak jakiejkolwiek konserwacji. Drewno jest tańsze, bardziej ekologiczne, ale wymaga dużo czasu (napełnianie, popielniczka, konserwacja...) i miejsca na drewno.
Połączenie tych dwóch elementów wydaje mi się całkiem atrakcyjne: dobry włos ma 80% wydajności w salonie, który zimą jest oświetlany raz dziennie. Energia elektryczna z pompą ciepła. Podwójna energia to zawsze bardzo dobry wybór! Jeśli jeden zawiedzie, jest drugi!
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!

https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc
eric999
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 09/02/14, 19:32




przez eric999 » 07/03/14, 21:32

Dom 110m² na parterze + antresola czyli razem 140m²

Izolacja ma współczynnik R=10 na suficie antresoli (20*20 skrzyżowane) i współczynnik 7 na suficie sypialni (30 cm wełny mineralnej jetrock)

Na podłożu 80 mm TMS o współczynniku R=3.7

Na ścianie isover 160mm o współczynniku 5 + ściana z cegły

Przeprowadzono badanie i zaleca się zainstalowanie mocy 7500 Kw

Wysokość nad poziomem morza: 840 metrów w Haute Loire
Bazowa temperatura zewnętrzna: -14°C
Przepuszczalność: 1.3


Jak myślicie, na jaką konsumpcję powinienem liczyć? bo nie wiem czy 7500 kwh to spójna wartość do mojej tabeli amortyzacji

nie wiem jak obliczyc

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy




przez Pascalou » 08/03/14, 07:25

Musicie zrozumieć, że te 7500 W to maksymalna moc niezbędna przy bardzo niskich temperaturach! Twój dom jest dość dobrze ocieplony.
Aby zorientować się w swoim zużyciu, musisz poszukać przypadków mniej więcej takich jak twój (sąsiad, lokalni znajomi…), ale będziesz miał tylko wyobrażenie, zależy to od tak wielu parametrów, że bardzo trudno jest precyzyjnie oszacować roczne zużycie. (Temperatura ogrzewania, dzienny czas ogrzewania, długość zimy, izolacja, stawy termiczne...).
Jeśli spróbujesz obliczyć, zmarnujesz swój czas, ponieważ rzadko zdarzają się ci, którzy robią to dobrze!
Pence, chociaż posiadanie dwóch różnych energii do ogrzewania, jest bardzo odczuwalne! jeśli jedna energia stanie się zbyt droga, możesz bardziej wykorzystać drugą.
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!

https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc
matt988
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 20/07/10, 13:18




przez matt988 » 08/03/14, 19:04

Witam,

Rozumiem, że trudno jest dokładnie oszacować moje zużycie, ale chcę tylko mieć pojęcie.

Czy jest to bardziej około 7500 kW, raczej 10000 kW lub 16000 kW.

Problem w tym, że wokół mojego domu są tylko źle ocieplone stare domy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy




przez Pascalou » 08/03/14, 20:38

Cóż, powiedziałbym, że co najmniej 10000 20000, a maksymalnie 20000 XNUMX kWh rocznie na samo ogrzewanie. Jeśli masz też ciepłą wodę, zajmie to około XNUMX XNUMX. Ale to rzędy wielkości!
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!

https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 10/03/14, 14:22

Uwaga ! Zacznij od wyjaśnienia dwóch rzeczy:

a) moc zainstalowany; jest mierzony w kW (lub W), sans "godziny" ; musisz zainstalować „pewną moc”, aby stawić czoła największemu przewidywalnemu mrozowi. to rzecz. Oblicza się to na podstawie powierzchni ścian stykających się z otoczeniem i ich izolacji.

To nic nie mówi o średnim zużyciu paliwa!!

b) energia średnioroczne zużycie (sezon grzewczy); jest to energia liczona w kWh (z wtedy „godzina”). Będzie to zależeć od każdej zimy, a więc od pogody.

Twoje ogrzewanie o zainstalowanej mocy 7 W (nie zmieni się, jeśli to grzejniki elektryczne; to urządzenie, które „takie jest”) będzie zużywać 500 Wh = 7 kWh przez godzinę, jeśli będzie działać ciągły na jedną godzinę.

Co zrobi bardzo, bardzo rzadko, jeśli będzie bardzo, bardzo zimno. Przez resztę czasu będzie się włączał/wyłączał itp.

Zużyje więc:

- 0 kWh latem
- np. 0,5 kWh przy bardzo łagodnej pogodzie (popracuje kilka minut)
- np. 2 kWh, jeśli jest trochę zimno (będzie działać przez 3 minuty z 10 minut)
- np. 5 kWh, gdy jest bardzo zimno (będzie działać przez 7 minut na 10)
- np. 7,5 kWh przy największych spodziewanych mrozach (np. -20°) (będzie działać przez 10 minut na 10)

Dlatego nie należy mylić zużytych kWh i zainstalowanych kWh. Inaczej się nie dogadamy.

c) Twoje zużycie, możesz je wywnioskować z „klasyfikacji termicznej twojego domu”; jeśli jest zgodny ze standardem, prawidłowo zbudowany, wyniesie około 50 kWHep/m²/rok. Takie jest prawo. Tak więc dla 140 m² daje to 7 kWh (z „godziną”) rocznie.

d) i wracam do punktu wyjścia: przestrzegając tego standardu nie należy przekraczać 7 kWhenergii pierwotnej rocznie.

Tak mówi prawo.

Tak więc, podobnie jak we Francji, aby wyprodukować 1 kWh energii elektrycznej, potrzebujesz średnio 2,58 kWh energii pierwotnej, więc energia na starcie „przysługiwałaby” tylko 7 000 kWh/2,58 energii elektrycznej na liczniku, aby się ogrzać.

[chatelot ma rację, to bardzo zależy od pochodzenia elektryczności; ale zdecydowaliśmy się wziąć średnią dla wszystkich, elektrony krążą we wszystkich kierunkach!]

Lub jeśli „obliczysz wstecz”, faktycznie zużywając 2 kWh (700 / 7) na liczniku energii elektrycznej, Twój dom zużyje 000 kWh „energii pierwotnej”, do której zgodnie z prawem masz prawo!

Ale będziesz „uprawniony” do 7 kWh drewna, oleju opałowego lub gazu (tutaj 000 kWh zużytego = 1 kWh energii pierwotnej; uważa się, że spalając go w domu, nie ma strat energii; podczas gdy zużywasz 1 kWh energii elektrycznej, elektrownia uwalnia 1 kWh w powietrze = duży pióropusz „dymu” - to para wodna - nad elektrownią jądrową; ten pióropusz, jest przypisany tobie, w twoim „tu zła równowaga").

To trochę trudne do zrozumienia [chociaż przy odrobinie wysiłku można się tam dostać...]. Uważam to za logiczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy




przez Pascalou » 11/03/14, 22:04

Niezły opis! Z drugiej strony, jeśli masz 1kW użyteczny na drewno, musisz dostarczyć około 1.35 kW rzeczywistego lub 75% sprawności, ponieważ straty między tym, co wychodzi kominem, a niepełnym spalaniem są ogromne. Gaz jest również sprawny w 90%, nigdy w 100, trzeba to wziąć pod uwagę.
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!

https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 12/03/14, 09:50

Odczyt zużycia zrobiłem dla mojej klimatyzacji rewersyjnej od 13 grudnia do 12 marca dla pokoju 45m2 działającego od 7:23 do 351:89 średnia izolacja: 3.94 kWh/50 dni lub 1,5 kWh dziennie, czyli XNUMX euro prądu plus XNUMX metra sześciennego wierzby z ogrodu.
Szczególnie łagodna zima nastawa temperatury 21° Jestem na południowym wschodzie.
Dla porównania z poprzednimi latami zużyłem ok. 6 m2 dębu i XNUMX mXNUMX wierzby, ale zima była chłodniejsza.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212