Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez Christophe » 07/02/22, 18:48

Nie wkurzaj jelita grubego, może cię to zirytować: : Lol:

Zespół jelita drażliwego: „Coraz lepiej rozumiemy komunikację mózgu z jelitami”

https://www.facebook.com/Leviflexpress/ ... 23779817:0

https://www.levif.be/actualite/sante/sy ... 18869.html
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez Janic » 07/02/22, 20:40

„Coraz lepiej rozumiemy komunikację między mózgiem a jelitami”
Na szczęście komunikacja nie ogranicza się do jelit!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15008
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4382

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez GuyGadeboisTheBack » 08/02/22, 01:57

Janic napisał:
„Coraz lepiej rozumiemy komunikację między mózgiem a jelitami”
Na szczęście komunikacja nie ogranicza się do jelit!

Nie, ale „żołądek rockmana ogranicza się do cheeseburgerów”. ... (E. Mithell)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez Macro » 08/02/22, 09:03

Mała informacja zwrotna... Wczoraj wieczorem miałem przerwę w dbaniu o dietę... To była impreza: orientalna pizza z dobrym lokalnym piwem... No cóż, dziś rano odczuwam mniejszy ból prawego barku i ramienia, który miał sprawiał, że cierpiałem ++ przez ponad tydzień.... Czy mój układ trawienny rozpoznałby moje stare nawyki żywieniowe... Czy mój mózg wydzielałby hormony przyjemności, które sprawiłyby, że wyglądałbym zdrowiej... : Chichot: : Chichot: : Chichot:
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez Janic » 08/02/22, 09:21

Czy mój układ trawienny rozpoznałby moje stare nawyki żywieniowe... Czy mój mózg wydzielałby hormony przyjemności, które sprawiłyby, że wyglądałbym zdrowiej...
bardzo prawdopodobne! jedzenie to także nałóg, a organizmy nie lubią zbyt szybkich zmian, bo nie znajdują już swojego miejsca w organizmie. Co więcej, w tym obszarze, jak i w innych, gdzie się „pozbawiamy”, psychika buntuje się, ponieważ nie znajduje już w sobie hormonów przyjemności. Trochę tak, jak palacz czuje się spokojniejszy, gdy pali, niż gdy jest jej pozbawiony (pomimo wielu negatywnych skutków zdrowotnych).
Ale z drugiej strony, w spożywanych produktach mogą znajdować się składniki, które korzystnie wpływają na zmniejszenie bólu, czemu nie! Hipokrates; "niech jedzenie będzie lekarstwem ”
Trzeba pamiętać, że naprawa zajmie tyle samo czasu, jeśli nie więcej, co awaria!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez Christophe » 08/02/22, 11:44

Makro napisał:Mała informacja zwrotna... Wczoraj wieczorem miałem przerwę w dbaniu o dietę... To była impreza: orientalna pizza z dobrym lokalnym piwem... No cóż, dziś rano odczuwam mniejszy ból prawego barku i ramienia, który miał sprawiał, że cierpiałem ++ przez ponad tydzień.... Czy mój układ trawienny rozpoznałby moje stare nawyki żywieniowe... Czy mój mózg wydzielałby hormony przyjemności, które sprawiłyby, że wyglądałbym zdrowiej... : Chichot: : Chichot: : Chichot:


To nie jest piwo, którego szukasz! : Mrgreen:

Poproszę 1/2 leku!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez Macro » 08/02/22, 11:50

Christophe napisał:
To nie jest piwo, którego szukasz! : Mrgreen:

Poproszę 1/2 leku!


A tam nawet przesadziłem... Wypiliśmy razem 75 cl...

A może to papryka i cebula na pizzy... Które dziś rano powodują u mnie obfite wzdęcia... Wzdęcia, które są korzystne w kontekście dystansu fizycznego : Chichot: : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez Janic » 08/02/22, 11:56

makro
Które dzisiejszego ranka powodują u mnie obfite wzdęcia... Korzystne wzdęcia w kontekście fizycznego dystansu
gotowana cebula: tak; papryka: nie! Jednocześnie te nieprzyjemne wzdęcia, z zapachu, sygnalizują złe funkcjonowanie układu trawiennego. Gazy jelitowe nie powinny normalnie śmierdzieć, podobnie jak kał!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez Christophe » 08/02/22, 12:04

Makro napisał:
Christophe napisał:
To nie jest piwo, którego szukasz! : Mrgreen:

Poproszę 1/2 leku!


A tam nawet przesadziłem... Wypiliśmy razem 75 cl...

A może to papryka i cebula na pizzy... Które dziś rano powodują u mnie obfite wzdęcia... Wzdęcia, które są korzystne w kontekście dystansu fizycznego : Chichot: : Chichot:


To nie jest aż tak dużo lol! To 1.5 1/2 na osobę, czyli... 3/4 lub 0.75 : Lol: (Nigdy tak naprawdę nie rozumiałem, dlaczego nazywamy 1/2 pół litra… prawdopodobnie 1/2 pinty… ale jak to się mówi, nie całość czy 2 połówki na kufel… cóż… tak nie jest ma sens !)

Czy w Twojej okolicy są jakieś butelki 75 cl? Myślałem, że znaleźliśmy je tylko w Alzacji? : Lol: Przynajmniej dla Pilsa... specjalne piwa dość często istnieją w 75cl...

W związku z tym istnieje przysłowie alzackie, które brzmi mniej więcej tak: „Jeśli podczas pierdzenia strasznie śmierdzisz, nie musisz iść do lekarza!” : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Neurologia: brzuch, flora jelitowa i jelita to nasz drugi mózg (Arte)




przez Christophe » 08/02/22, 12:23

Nadszedł czas na post!! : Mrgreen:



Bakterie obecne w naszych jelitach są odpowiedzialne za depresję

Badanie kilku tysięcy osób wykazało, które drobnoustroje jelitowe mogą wpływać na choroby psychiczne, takie jak depresja.

Już od jakiegoś czasu wiemy, że miliardy bakterii zamieszkujących nasze wnętrzności mogą pomóc nam zachować zdrowie lub wręcz przeciwnie, przyczynić się do rozwoju niektórych chorób. Nie jest jednak łatwo stwierdzić, który drobnoustrój odgrywa kluczową rolę w tej czy innej chorobie.

„Dzięki badaniu przeprowadzonemu na kilku tysiącach Finów badacze właśnie zidentyfikowali potencjalnych sprawców określonych form depresji” – podaje Science. Wystarczająco, aby dać nam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli wykorzystać drobnoustroje do walki z tego typu chorobami.

W publikacji Nature Genetics z 3 lutego wyróżniono Morganellę i Klebsiellę. Są to dwie bakterie, których liczebność jest powiązana z chorobami psychicznymi, takimi jak depresja. Szczególnie Morganella wydaje się odgrywać kluczową rolę. Już w 2008 roku badacze zidentyfikowali związek między depresją a silniejszą reakcją immunologiczną na substancje chemiczne wytwarzane przez Morganellę i inne bakterie w jelitach.

W poszukiwaniu drobnoustroju antydepresyjnego
Jack Gilbert, specjalista ekologii drobnoustrojów na Uniwersytecie Kalifornijskim, który nie brał udziału w pracach z 2008 roku ani w tym, które właśnie zostało ujawnione, komentuje:

Zatem to nowe badanie wydaje się potwierdzać hipotezę, że stan zapalny wywołany przez niektóre drobnoustroje jelitowe może wpływać na nastrój”.

Jednak wykorzystanie tego odkrycia do walki z chorobami psychicznymi nie jest bliskie. Niektórzy ostrzegają, że rzeczywiście istnieje wiele form depresji i z pewnością równie wiele sposobów, w jakie bakterie mogą przyczyniać się do jej manifestacji. „Świętym Graalem byłoby zidentyfikowanie drobnoustroju, którego brak [odgrywa rolę w depresji], i którego moglibyśmy następnie zaszczepić pacjentom” – wyjaśnia Gerard Clarke, specjalista ds. mikrobiomu w University College Cork, niezależny od tych prac.

„Z drugiej strony, jak zauważa Science, trudniej jest ustalić, jak pozbyć się Morganelli, aby ulżyć osobom cierpiącym na depresję”. Dla Gerarda Clarke’a „to trochę bardziej ambitne”.


https://www.courrierinternational.com/a ... depression

Co wyjaśniałoby depresję po ugryzieniu na kacu? : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 236