Miliony watów generowanych z wody?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 19/01/14, 15:14

Sen-no-sen, oczywiście myślę, że chciałeś napisać:
...oddzielenie wodoru od tlenu w procesie zapewniającym końcowy zysk wyższy niż początkowy zakład...

Uważam również, że destrukcyjnego potencjału wszelkiej energii nie należy upatrywać w jej pośrednim działaniu, ponieważ z definicji energia służy do oddziaływania na nasze środowisko, a zatem do jego modyfikacji.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 19/01/14, 15:30

Ahmed napisał:Sen-no-sen, oczywiście myślę, że chciałeś napisać:
...oddzielenie wodoru od tlenu w procesie zapewniającym końcowy zysk wyższy niż początkowy zakład...

Uważam również, że destrukcyjnego potencjału wszelkiej energii nie należy upatrywać w jej pośrednim działaniu, ponieważ z definicji energia służy do oddziaływania na nasze środowisko, a zatem do jego modyfikacji.


Tak, dzięki za poprawkę, moje palce mają tendencję do poruszania się szybciej niż mój mózg! : Mrgreen:

Uważam również, że destrukcyjnego potencjału wszelkiej energii nie należy upatrywać w jej pośrednim działaniu, ponieważ z definicji energia służy do oddziaływania na nasze środowisko, a zatem do jego modyfikacji.


Tak, może lepiej byłoby mówić o działaniu widocznym/niewidzialnym niż o działaniu bezpośrednim/pośrednim, ale sprowadza się to do tego samego.
Widziałem rzeczy w następujący sposób: na przykład elektrownia węglowa powoduje widoczne (lub bezpośrednie) działanie zanieczyszczenia: emisję zanieczyszczeń do atmosfery.
Populacje zachowają zwłaszcza wizualne degradacje (smuga dymu), a zatem bezpośrednie: zanieczyszczenie atmosferyczne.
Z drugiej strony produkcja energii i jej skutki dla środowiska będą znacznie mniej odczuwalne i dłuższe w ich realizacji, a więc przede wszystkim pośrednie/niewidoczne.

Jest zatem całkiem możliwe dokonanie, za pomocą energii odnawialnej, zniszczenia przyrody, nie będąc na pierwszy rzut oka bezpośrednim/widocznym zjawiskiem.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 19/01/14, 16:03

Nasza różnica w poglądach (a nie w osądach!) wynika z faktu, że rozważałem energię w jej jawnej ostateczności: lemiesz, który obraca ziemię, przebijak, który tnie metal, pompę, która przenosi ciecz, itd. ..

Nie jestem pewien, czy używanie wody przez katalizę grozi wyczerpaniem wody, ponieważ użycie jej uzupełniłoby jej pierwotny skład?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 19/01/14, 16:54

Ahmed komentarzy
Nie jestem pewien, czy używanie wody przez katalizę grozi wyczerpaniem wody, ponieważ użycie jej uzupełniłoby jej pierwotny skład?
w rzeczywistości woda podlega cyklowi, w którym jest odtwarzana. Ukryte ryzyko (być może?) może polegać na jego dewitalizacji i uczynieniu go niebezpiecznym dla żywych. Ale to dopiero przyszłość będzie w stanie stwierdzić!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 19/01/14, 17:05

Ahmed napisał:Nie jestem pewien, czy używanie wody przez katalizę grozi wyczerpaniem wody, ponieważ użycie jej uzupełniłoby jej pierwotny skład?



Z tego, co jest połączone:

Użycie określonego paliwa stałego na bazie wody, ograniczonego przez dwie elektrody ogniwa SF-CIHT, do którego przykładane jest natężenie 12.000 XNUMX amperów, zapalić wodę wytwarzając niezwykły elektryczny błysk.


Woda się nie pali, z drugiej strony jeden z jej składników (wodór) jest gazem skrajnie łatwopalnym, a drugi (tlen) jest silnym utleniaczem.
Spalanie wodoru daje wodę poprzez rekombinację z tlenem, jednak w rzeczywistości występują „straty” i idąc za myślą Lavoisiera „rekombinacja w energii”, bez której można by mieć nieograniczony cykl energetyczny!

Jednak problem z dostępem do wody, gdyby, to znaczy gdyby taka technologia ujrzała światło dzienne (z pogwałceniem drugiej zasady termodynamiki...), pojawiłyby się problemy z dostępem do wody fortiori w skrajnie suchych krajach, gdzie wówczas konieczne byłoby wydobywanie wody morskiej.
Odsalanie odbywałoby się wówczas jedynie poprzez dodatkowy wydatek energetyczny, szybko wpadałoby w piekielną spiralę coraz ważniejszych nakładów energetycznych w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię...
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 19/01/14, 17:49

Tak, w tej bardzo hipotetycznej konfiguracji tego rodzaju dryf jest więcej niż pewny!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/01/14, 18:14

wciąż się zastanawiam:

Jest wielu ludzi, którzy twierdzą – po przeprowadzeniu kilku testów, całkiem prymitywnych, zgadzam się – że elektroliza plazmowa przynosi zysk energetyczny w porównaniu z energią, jaką przyniosłoby ogrzewanie czysto termiczne.

(reakcja Mizuno, CFR Naudina, eseje o nauce spiskowej, Athanor Hugo Abundo itp.)

Wszystkie te plazmy i elektroliza prowadzą do jonizacji atomu wodoru, a następnie do jego ponownego powstania.

Jednak energia jądrowa wynika z faktu, że:

M sumy elementów atomu
nie równa się masie atomu

powinny zatem istnieć zjawiska - ograniczone, zgadzam się - rozszczepienia, dzięki montażowi/demontażowi atomów wodoru, prawda?

(ouuuh, czuję się jakbym miała zostać postrzelona, ​​ja : Oops: )
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 19/01/14, 18:30

Słoń napisał:powinny zatem istnieć zjawiska - ograniczone, zgadzam się - rozszczepienia, dzięki montażowi/demontażowi atomów wodoru, prawda?


Do rozszczepienia potrzebne są ciężkie atomy, takie jak uran czy pluton.
Wodór jest najlżejszym pierwiastkiem, a więc na antypodach takiej reakcji.
Z drugiej strony może się łączyć, ale do tego potrzebny jest próg kompresji, który można uruchomić tylko w sercu gwiazdy lub bomby wodorowej.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177