Czas pracy kotła OKOFEN

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Zeralium
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 09/10/13, 21:06




przez Zeralium » 24/01/14, 21:06

Dobry wieczór,

Aby uspokoić wzrost temperatury w kotle warto obniżyć wartość parametru P222 regulacji kotła.

O ile dobrze zrozumiałem, temperatura kotła jest kontrolowana poprzez modulację, która steruje podajnikiem ślimakowym.
Więc jeśli włożymy mniej paliwa = wolniejszy wzrost temperatury.

a może zwiększyć parametr P223, czas postoju śruby?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 25/01/14, 10:44

P222 i P223 odnoszą się do natężenia przepływu peletów do zapłonu. brak raportu. w każdym razie zdecydowanie odradzam granie na ustawieniach przepływu pelletu.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Zeralium
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 09/10/13, 21:06




przez Zeralium » 26/01/14, 08:38

Witam,

Dzięki za zalecenia dotyczące P222 i P223.

Po obserwacjach zachowania mojego kotła mam kilka pytań:
1-Zauważyłem, że mam + lub - 5 ° różnicę pomiędzy pomiarem temperatury wyświetlanym na sterowniku kotła (P105) a pomiarem temperatury kotła wyświetlanym na Pelletronic (regulator biały). Wiedząc, że nadal P105 jest niższy niż pomiar Pelletronic, normalny?
2-Kiedy v3v wydaje się być zamknięty (wizualnie), nadal otrzymuje impulsy zamykające. Problem z kalibracją normalną lub v3v?
3-Jakie jest „działanie” ustawień P265 na kotle? elektroniczne mocowanie kotła?
4- Na kotle 15 kW, jak daleko możemy obniżyć parametr P265?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 26/01/14, 17:27

1 - różnica 5 ° między pomiarem PLC a pomiarem regulowanym nie jest zbyt normalna, ale niekoniecznie bardzo kłopotliwa. o ile jest to wartość PLC niższa, oznacza to, że po ponownym uruchomieniu kotła regulator uważa, że ​​jest nadal 5 ° powyżej i unika się odcięcia V3V.
Z drugiej strony, jeśli jesteś w P170 = 0, to regulacja decyduje, kiedy wyłączyć palnik i tym samym wyłącza go o 5 ° za wcześnie.
w skrócie, możesz skorzystać z tego problemu przy P170 = 1 ... chyba, że ​​jest coś innego, o czym nie pomyślałem.
drugim rozwiązaniem jest maksymalne pokrywanie się tych dwóch wartości. jedną z możliwych przyczyn odchylenia jest sposób mechanicznego kontaktu sondy z korpusem kotła.
podnieś nieco zabezpieczenie termiczne idąc za drutem sond i zobaczysz małe narożniki przyspawane do korpusu kotła. w tych kątach są włożone 2 sondy. spróbuj poprawić kontakt, przesuwając mały klin między sondą a kątownikiem. możesz również dodać, jeśli masz pastę termoprzewodzącą, którą nakładamy na elementy elektroniczne.

2 - normalne jest, że regulator wysyła impulsy zamykające V3V, nawet gdy jest już zamknięty. w V3V nie ma czujnika położenia, regulator pracuje na ślepo.

3- P265 reguluje moc znamionową kotła, czyli pary: natężenie przepływu pelletu / natężenie przepływu powietrza dla różnych poziomów modulacji.

4- Nie wiem.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/01/14, 11:35

zeralium napisał:4- Na kotle 15 kW, jak daleko możemy obniżyć parametr P265?


Różnica 2 kW jest tolerowana między „montażem fizycznym” [liczba rur wymiennika ciepła wykluczona, a zatem liczba rur pozostających „otwartych”] a ustawieniami komputera.

Zatem „fizyczne” 15 kW można ograniczyć elektronicznie do 13 kW bez dużych strat wydajności.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/01/14, 11:40

Pradon: wątpliwość !!!

P265 (nie mam instrukcji przed sobą) to:

- moc ?
- "temp. nominalna" ???

Odpowiedziałem za moc.

Do temp nominalnie, jeśli tak, jest to bardzo wrażliwy parametr! Schodzisz o 1 lub 2 ° ... i to się bardzo zmienia!

Zasadniczo, bardzo szybko, kocioł będzie się „przeciągał”, zawsze modulując bardzo, bardzo nisko, więc trudno będzie nadążyć za zapotrzebowaniem! Nagle bardzo często V3V będzie zamknięty przez system „antykondensacyjny” i ... zimno!

Zacznij od obniżenia 1 i zobacz, czy nadal wchodzisz w ścianę [maksymalna temperatura kotła osiągnięta bardzo szybko, czego konsekwencją jest rozpoczęcie procedury wyłączania!)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172