Czas pracy kotła OKOFEN

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/01/14, 14:28

manet42 napisał:Mam pytanie: to druga instalacja, którą widzę z niezmotoryzowanym zaworem 3-drogowym w drugim obwodzie chłodnicy ...
Nie rozumiem, jak można dostosować prawo wodne, temperatura zasilania jest zwykle zarządzana przez otwieranie / zamykanie tego zaworu.
A przejście jest zredukowane? Jak to robi regulacja? Jak spada temperatura w grzejnikach?
Czy temperatura początkowa w tym obwodzie jest zgodna z instrukcją? Nie sądzę.

Zwykle obwody hydrauliczne Okofen pokazują dwa 3-drogowe zawory z silnikiem, wydaje mi się, że jest lepiej.


Jest to „hybrydyzacja” zespołu grzejnika ze staromodną regulacją (przez RT) i regulacją PCBT za pomocą regulacji klimatycznej.

Ta „hybrydyzacja” ma moim zdaniem same wady:

- brak prawa wodnego; możesz ustawić parametry jakie chcesz, w końcu to nic nie zmieni!!! [to tak, jakbyś programował robota, ale nie montował jego ramienia!] Kiedy znasz jakość regulacji klimatyzacji...

- brak przejść zredukowanych automatyczny : chodzić wokół RT każdego wieczoru, aby je opuścić, a rano, aby je ponownie otworzyć; lub zainstalować znacznie droższe programowalne RT; lub zagraj na manualu V3V ale z większym przybliżeniem! Regulacja nic nie daje!

Bez wątpienia instalator zrobił to, do czego był przyzwyczajony, czyli bez klimatyzacji! Bez wątpienia nie zrozumiał tego rozporządzenia miał wszystko pod ręką, tylko silnik do dodania i podłączenia [70 do 90 euro, co za oszczędność!!!]
0 x
Zeralium
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 09/10/13, 21:06




przez Zeralium » 14/01/14, 17:10

Bonjour à tous,

Dziękuję za komentarze.

Jeśli dobrze rozumiem, moja instalacja nie jest w stanie działać poprawnie automatycznie, gdy 2 obiegi grzewcze (ogrzewanie podłogowe i grzejniki) działają równolegle.

Jeśli po prostu zostawię włączony obieg ogrzewania podłogowego (obieg grzejników wyłączony przez wyłączenie go na konsoli), mogę jeszcze spróbować poprawić działanie mojego kotła.

Mój pomysł polegałby na zabawie na bezwładności ogrzewanej podłogi i przesunięciu czasów pracy 2 obwodów.
Wszystko to doraźnie, wiedząc, że rozwiązaniem jest zamontowanie na obieg grzejników zaworu 3-drogowego z siłownikiem sterowanego regulacją.
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 15/01/14, 10:15

Mała „sztuczka” w oczekiwaniu na zawór z siłownikiem na obwodzie grzejnika.
W mojej starej instalacji olejowej, ręczny zawór, „wyskalowałem” go na zewnątrz T°, a kiedy zewnętrzna T° zmieniała się (około 5°, aby nie interweniować każdego dnia!) Otwierałem lub zamykałem, aby mieć początkową T° tak blisko, jak to możliwe, aby uzyskać prawie stałe ogrzewanie, przy czym termostat pokojowy TOR (w granicach 1°) jest wymagany w jak najmniejszym stopniu.

Tak, myślę, że można poprawić działanie, szczególnie wydłużyć cykle i T° kotła, która powinna oscylować między 58/60° a 76° (ewentualnie czasem 80° z bezwładnością).
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 15/01/14, 13:53

Nie wyłączaj obwodu grzejnika:

a) wyregulować krzywą grzania faktycznie napędzanego obwodu (PCBT) - tego z zaworem z siłownikiem: tam warto dopasować parametry takie jak nachylenie (lub prawo wodne), stopa krzywej...

Na tym obwodzie regulacja może „działać”.


b) ustawienie "ręcznej klimatyzacji" [ręczne ustawienie średniej pozycji V3V odpowiadającej średniej temperaturze zewnętrznej], zalecane przez manet, wydaje mi się dobrym kompromisem, czekając na precyzyjną kontrolę, co minutę, a potem automatyczną zainstalowany silnik.


c) ustawienia kotła [ustawienia „tablicy” sterującej ogniem] są niezależne od ustawień „ogrzewania”, nawet jeśli teraz wszystko jest wprowadzane przez te same interfejsy [ekran / menu Pelletronic lub przez „Dotyk” ]

Wydłużenie cykli będzie łatwiejsze do uzyskania, jeśli zachowana zostanie potrzeba ogrzewania grzejników.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 15/01/14, 13:56

zeralium napisał:
Jeśli dobrze rozumiem, moja instalacja nie jest w stanie działać poprawnie automatycznie, gdy 2 obiegi grzewcze (ogrzewanie podłogowe i grzejniki) działają równolegle.
.


Mówiąc prościej: twój obwód „grzejników” nie może być kontrolowany przez regulację [która może obliczyć temperatury początkowe, ale robi to za darmo, ponieważ nie może kontrolować V3V, aby uzyskać mieszaninę tak, jak powinna]. Tak więc regulacja nie jest używana do jest optymalny.

Obwód PCBT jest "regulowany"...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 15/01/14, 17:21

tak, ale już regulacja regulatora ogrzewania podłogowego nie jest łatwa ze względu na bezwładność, więc nastaw go z obiegiem grzejnikowym, który zaburza temperaturę otoczenia, możesz spędzać tam tyle czasu, ile chcesz.
jeśli kolega ma zawory termostatyczne na grzejnikach to najlepszy kompromis jaki widzę to:
Najpierw wyłącz wszystkie grzejniki i wyreguluj ogrzewanie podłogowe tak, aby niezależnie od temperatury zewnętrznej utrzymywała stałą temperaturę bazową w pomieszczeniu (między 15 a 17°). oznacza to dostosowanie prawa wodnego komputera bez prób skrócenia godzin i zapewnienia zbytniego komfortu bezwładności.
Najlepszym sposobem na to przy zachowaniu komfortu mieszkania podczas tuningu jest optymalna eksploatacja grzejników w ciągu dnia i wieczorem: zamykamy wszystkie grzejniki i patrzymy na temperaturę otoczenia i temperaturę na zewnątrz rano. udoskonalamy prawo wodne dzień po dniu, aby zawsze było od 15 do 17 rano.
kiedy to się uspokoi, ponownie uruchamiamy grzejniki z termostatami, pozostawiając ręczne V3V grzejników otwarte w około 2/3.
z pewnością nie zmniejszymy, dopóki V3V grzejników nie będzie zmotoryzowany.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 15/01/14, 17:58

...z wyjątkiem tego, że kaloryfery są (o ile znowu nie mylę dwóch przypadków!) na pierwszym piętrze, a PCBT na dole...

... a jak ciepło rośnie, to nie spada!

Z drugiej strony, w przypadku obiegu mieszanego i ręcznej regulacji VV, przepływ w obiegu grzejników jest w przybliżeniu stały.

W porównaniu z kotłem, obieg grzejnikowy będzie miał również zmienne zapotrzebowanie: jeśli V3V zamyka się lub otwiera, próbki w kotle są różne. Tam, jeśli RT zamkną się lub otworzą, będzie to samo!

Więc nie sądzę, żeby to tak bardzo zakłócało ustawienie PCBT. Przepływ w nim będzie stały. Pobory ciepłej wody w kotle na pewno będą się zmieniać, ale nie bardziej niż gdyby obieg grzejników był regulowany...

Moim zdaniem
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 15/01/14, 18:51

To prawda, że ​​szczęściem jest mieć komputer na dole i kaloryfery na górze.
Dirk i Did tak naprawdę obaj mają rację : Lol:

Dostosuj sam obwód komputera.
Następnie zobacz obieg grzejnika z zaworem na 2/3.
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zmodyfikować to otwarcie zaworu według potrzeb (zewn. T°). Zakłócenia na kotle nie powinny być duże.
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Zeralium
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 09/10/13, 21:06




przez Zeralium » 15/01/14, 21:18

Dobry wieczór wszystkim,

Potwierdzam, że podgrzewana podłoga jest na parterze, a grzejniki na górze, zwróć uwagę, że grzejniki są wyposażone w zawory termostatyczne.

Teraz zgodnie z sugestią zajmę się regulacją ogrzewania podłogowego i słynnym prawem wodnym.

Zależy mi na "graniu"...
0 x
Zeralium
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 09/10/13, 21:06




przez Zeralium » 16/01/14, 07:52

Bonjour à tous,

Właśnie przejrzałem kilka wątków dotyczących dostrajania przepisów pogodowych i przeczytałem, że w wersji 1.15 wystąpił błąd. Nie ma szczęścia, mam tę wersję w domu.

Z drugiej strony nie do końca rozumiałem, jaki wpływ ten „bug” ma na rozporządzenie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241