Oszustwa na mini-fasandowych turbinach wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11




przez nieustalona » 14/10/13, 21:50

pozdrawiam wszystkich
sprzedawcy „turbin wiatrowych z zębnikiem” to prawdziwa porażka.
Niestety dyskredytują poważnych producentów i instalatorów „domowych turbin wiatrowych” (systemu eole itp.)

Będąc tam zadałem kilka pytań sprzedawcy turbin wiatrowych z zębnikiem na stoisku targów Energii Odnawialnej...!!!!!!

Nieszczęścia!!!! nie potrafię odpowiedzieć:
Pytam RPM?, powiedziano mi Km/h, pytam Volt? odpowiadają mi Watts, itp., itd.......
samodzielny budowniczy wie znacznie więcej od nich!
Tego rodzaju „komercja” wyrządza ogromną szkodę reputacji „krajowej energetyki wiatrowej”.
Turbina wiatrowa z zębnikiem pozostaje „aberracją” (z definicji znajduje się w strefie przepływu turbulentnego) i zawsze będzie miała żałosną produkcję w porównaniu z tą samą „dobrze odsłoniętą” turbiną wiatrową.
W energetyce wiatrowej dominującym kryterium w zakresie produkcji jest ekspozycja (przepływ wiatru możliwie laminarny).

jak powiedział Chatelot, przy każdym kontakcie z tymi sprzedawcami „łapię idiotę” wewnętrznie nienawidzę rzucać im w twarz ich niekompetencji.
ale... bądźmy grzeczni!
Obraz

nieustalona
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 15/10/13, 08:04

cześć
sprzedawca, sprzedawca to nie technik, tylko "szczekacz", który polemizuje z informacjami dostarczonymi mu przez producenta (lub dystrybutora;) jego dziedzina to głównie finanse, tak samo jak dobry technik nie będzie dobrym sprzedawcą .
Jeśli chodzi o ceny sprzedaży, żyjemy w społeczeństwie liberalnym, w którym sprzedawca ma prawo ustalać swoją marżę według własnego uznania. Ogranicza ją konkurencja...o ile istnieje! Tylko kilka popularnych produktów konsumenckich (takich jak chleb) ma ustalony limit.
W związku z tym, jak wskazałem, należy uzyskać informacje od stowarzyszeń konsumenckich, które z reguły przeprowadzały badania porównawcze danych produktów.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178