Recenzja Citroen AX Diesel?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/10/13, 13:56

Nie myślę nic o zdjęciach, ponieważ są zbyt duże, aby zobaczyć pojazd ...
Należy zmienić ich rozmiar zgodnie ze standardem forum... :?

Z domu, na moim starym jednordzeniowym pececie, ekranie 4/3 19", wyświetlenie strony jest prawie niemożliwe...
:|
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 03/10/13, 15:06

Oto zmienione zdjęcia!

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/10/13, 21:50

Citro napisał::arrowu: Byłem zaskoczony, że nie zeznałeś jeszcze.
Zawsze było to odzwierciedleniem mechaniki: „te małe silniki są kruche”
Ben tien, 250.000 XNUMX km to z pewnością nie jest limit.

W rzeczywistości jest to awaria kalorstatu (za 15 €), który należy wymienić przy najmniejszych oznakach ogrzewania lub zapobiegawczo po 10 latach.
Domyślam się, że chodziło o wiek twojego samochodu (25.000 XNUMX km/rok).

Po raz kolejny winni są niekompetentni mechanicy, a nie rzekoma „kruchość” silników…


Mechanik to ja!

I rzeczywiście, jestem trochę „minimalistą”!

Więc musisz być trochę bardziej ostrożny niż z silnikiem XUD ZX!!!

Ale nie sądzę, żeby się przegrzał. Zrozumiałbym to!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/10/13, 22:57

Przepraszam za krytykę mechanika...
W przypadku przegrzania ZX jest lepiej wyposażony we wskaźniki i wyświetlacze niż AX.
Wystarczy, że pierwsze przegrzanie miało miejsce przy innym mniej uważnym kierowcy i szkoda jest powiązana.
Kiedy brakuje płynu chłodzącego, jest już za późno, czujniki temperatury są suche i nie wskazują już przegrzania.

W BX w zbiorniku wyrównawczym znajdował się czujnik poziomu wody.
ten czujnik został usunięty w ZX i AX (ale jego lokalizacja pozostała, więc możemy go dodać, tak jak zrobiłem to w niektórych moich Citroënach ...

Miło jest pogadać o awariach i mechanice... Jestem jak moi znajomi, mi też nie zawsze się udaje...
Mam ZX TD, który się przegrzewa, różne problemy z elektrycznością i skończyło się na tym, że rzuciłem ręcznik…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/10/13, 07:23

Citro napisał:
Kiedy brakuje płynu chłodzącego, jest już za późno, czujniki temperatury są suche i nie wskazują już przegrzania.
..


Oh!!!!

W rezultacie mam mniejszą pewność, że nie doszło do przegrzania!

Nie dostałem „pióropuszy pary”. Ani widząc! To wszystko !

[Jestem całkiem niezłym mechanikiem, ale samochód uważam za „toczącą się maszynę” – krótko mówiąc, dopóki się toczy, ja się toczę. Często zapominam otworzyć maskę. Mam dość dobre "ucho", które ostrzega mnie przed innymi rzeczami... A moje żony, dzieci itp.... są gorsze! No cóż, trzeba zrobić odpływ? ]]
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/10/13, 07:46

Samochód wkroczył w nasze życie jako przedmiot codziennego użytku, o którym zapominamy...
Dlatego producenci dodali wskaźniki serwisowe, które przypominają kierowcom o wykonaniu przeglądu...

Młodość bez grosza przy duszy i użytkowanie starych samochodów nauczyły mnie refleksu, który trwa. Raz lub kilka razy w miesiącu okrążam swoje pojazdy, sprawdzam poziomy, czy nie widać wycieków, ciśnienie w oponach...
Dzięki temu utrzymywałem pojazdy, które w innych rękach zakończyłyby swój żywot dużo wcześniej.

Używam minivana, którego poprzedni właściciel przeznaczył na złom, jeździ bardzo dobrze, po kapitalnym remoncie. Wszystkie paski, wszystkie filtry, termostat i naprawa niektórych usterek elektrycznych. Ale zawsze jest coś więcej do zrobienia...
Wiązało się to z sporym rachunkiem za części, czas, ale jak kupujesz auto za mniej niż 100€ i kontrola techniczna jest ok...

Biorąc pod uwagę cenę części do AX, zawsze będzie on kosztował mniej niż MPV. Z drugiej strony dostępność w stanie uszkodzonym jest rzadka...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 04/10/13, 08:53

To tylko moja niespecjalistyczna opinia, ale myślę, że 750 euro za 22-letniego AXa to za drogo!
Nie tak dawno temu kupiłem 405 za 450€ (no ok sprzęgło padło)
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11

Re: Opinia o Citroenie AX z silnikiem diesla?




przez jonule » 04/10/13, 09:41

ggdorm napisał:Auto ma 200tys ale silnik + skrzynia i mechanika pochodzi ze saxa o przebiegu 000tys km. Ma nowe opony, nowe sprzęgło i nową dystrybucję. Sprzedaje z felgami + oponami i częściami karoserii.

młody silnik sprzęgło i ditsri ok, myślę, że wart swojej ceny (w garażu sprzęgło 500€, dystrybucja jw), ewentualnie można zacząć negocjować za 500 ale to dobry samochód poza jednym punktem: nie może być żadnego wypadku ponieważ to garnek jogurtu, zapłaciłem cenę w młodości.
znajomy miał taki sam 1.5D w 106, dobry niezawodny silnik, który jeździ daleko i nic nie pali.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/10/13, 12:00

Sam wypadek jest nadal w porządku. Niejako „korzystaniemy” z lekkości. Mniej energii kinetycznej do rozproszenia...

Przestraszyłem się wciśnięcia między inne samochody: tam, w obliczu energii kinetycznej samochodu z napędem na cztery koła, BMW lub furgonetki, nie możesz się z tym równać!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/10/13, 12:07

Tak, ale w takich przypadkach żaden pojazd nie ma wagi...

Znajomy, który zarządzał dużą flotą, kupił setki AXów (diesel, benzyna i elektryczny). Miał oczywiście uszkodzone pojazdy, a niektóre poważnie.
Siekiery zwykle szły na zniszczenie, ale urazy i przerwy w pracy były znacznie mniejsze, niż się obawiał.

Uważał, że AX jest bardzo bezpieczny w porównaniu z innymi pojazdami tej samej generacji.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125