Kwestionariusz Solar - Potrzebuję twojej pomocy!

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/13, 20:48

chatelot16 napisał:aby zrobić 23 w sierpniu, jest już za późno, a aby umożliwić instalację 3KW tak ekonomicznie, jak to możliwe, będzie to nieco później niż jutro

aby zrobić 300W z dzikim zastrzykiem w sieci, można to zrobić od razu,


1) cholera, czas leci!

Oczywiście chciałem powiedzieć „jutro…”

2) Wyjaśnij mi, co miałbym zyskać na „nielegalnej” instalacji w porównaniu z zestawem o mocy 3 kWp z wykupem ???

Dzięki nielegalnemu zastrzykowi zmniejszam, kiedy moja konsumpcja jest niższa niż moja produkcja, mały kawałek mojego rachunku.

Produkując PV, szczególnie latem, powiedzmy 9-16, konsumuję niewiele. Oczywiście „zaprogramuję” na tym maksymalną liczbę urządzeń. Nadwyżka, daję to ...

Używam 3 000 kwh / rok. Czy zaoszczędzę 10% tego?

Przy centach 13,5 za kWh (które płacę łącznie z podatkiem), to sprawiłoby, że 300 * 0,135 = 40 euro rocznie.

Wyjaśnij mi, dlaczego byłoby to bardziej opłacalne niż zestaw podłączony ???

Ponownie, niektórzy ludzie nie chcą być związani, rozumiem to i przyznaję.

Z powodów, które podałem, ten system dotacji mnie nie szokuje. Poza jego „technicznymi” niedoskonałościami, jestem nawet zdecydowanie za tym zwolennikiem (bo to sprowadza się do „ugrzęźnięcia” kosztów energii elektrycznej, głównie jądrowej, i jestem za tym).

Dlatego wydaje mi się „bardziej opłacalne” ...

Albo wytłumacz mi coś przeciwnego (rentowność w sensie TRI) ...

Chętnie też słyszę elementy dotyczące śladu węglowego (ale tutaj znowu nie widzę, gdzie opcja „wtrysk” byłaby lepsza od opcji „legalny zestaw”; wyniki byłyby raczej na korzyść tego wyniku końcowego, gdybyśmy zdecydowali dla rzeczy europejskich lub niemieckich ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/08/13, 21:47

jedyną zaletą wtrysku bez specjalnej umowy (termin dziki wtrysk jest zbyt prowokujący) jest możliwość zakupu najtańszego możliwego sprzętu, takiego jak 150 euro dla falownika i 300 euro dla paneli dla 300Wc

to niewielki zysk ... ale ponieważ jest to również niewielki wydatek, nie ma ryzyka

oczywiste jest, że system 3kWc z uprzywilejowaną taryfą jest lepszy, ale wymaga materiału instalowanego przez profesjonalistę
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 24/08/13, 22:01

Did67 napisał:Trochę „przesadziłem” ze swoją reakcją, ale ze szczerością. Uważam, że to jedna z plag forums Francuski. Jak tylko ktoś nakreśli opcję, którą niektórzy na niego wpadają, na tej podstawie, że jest otwarta na krytykę, nie proponując żadnej alternatywy ani poprawy. Więc osoba się poddaje ... Ja nie. W końcu zrobię, co chcę.


Zgadzamy się! Mam nadzieję, że nie przeciwstawisz się mi!
Niemniej jednak w umysłach większości ludzi - i każdy może to sprawdzić - fotowoltaiczne panele słoneczne = ekologia.

Jest więc wielu ludzi, którzy kupują - często w najlepszych cenach - panele fotowoltaiczne i osoby o najlepszych intencjach.
Niestety nie wiedzą, że dużo bardziej „ekologiczna” byłaby na przykład wymiana okien!
Należy zatem pamiętać o podstawowej kwestii!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/08/13, 22:35

oczywiście nie ma sensu wkładać pieniędzy w ogniwa fotowoltaiczne, gdy masz dom, który zasługuje na proste ulepszenia w celu zmniejszenia ogrzewania

ale kilka lat temu widziałem ludzi mających pieniądze na fotowoltaikę 3KW, a kiedy mamy pieniądze, możemy przewijać instalatorów, aby wybrać właściwy

to ten, kto nie ma pieniędzy, które wpadną w ręce oszusta, który oferuje mu odpowiedni plan, rzekomo samofinansujący się ...

Zauważam również, że ci, którzy mają pieniądze, są również tymi, którzy wiedzą, jak znaleźć odpowiedniego dostawcę! może dlatego też mają więcej pieniędzy niż gołębie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 24/08/13, 23:36

I mają cholernie dobre argumenty, żeby się z tym pogodzić.
Dla informacji, moja instalacja 3KW produkuje od 1 kW do 22 kW dziennie, czyli od 0,3 do 7,3 € dziennie. Średnia wynosi 12,6 KW (4,2 € dziennie), więc każdy, kto wymyśli takie słowa jak „pod klucz”, „samofinansowanie” itp., Jest oszustem.

Zwróć także uwagę na „banki” specjalizujące się w odnawialnych źródłach energii, które są jedynie organizacjami kredytowymi GreenWashés i mają takie praktyki. Więc głupi wniosek kredytowy nabazgrany przez sprzedawcę zobowiązuje Cię do zaciągnięcia pożyczki, podczas gdy prawdziwy bank poprosi Cię o kilka spotkań, dostarczy mnóstwo dokumentów itp ...

Przeszedłem krok PV i dziś jest w rękach prawników : Evil:
Ocena, PV dla mnie zakończone, dlatego ogrzewanie drewna, izolacja izolacji izolacji, być może CESI.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 25/08/13, 09:50

Did67 napisał:Niektóre elementy odpowiedzi na twoje sugestie:

a) CESI: Mam (z 2002)

b) izolacja domu:

- dobry (to monomur z „bisotherm” = bloki pucolany + na okładzinie z „czerwonego cedru”); Zużywam około 100 kWh / m². Rok na ogrzewanie i dodatkową CWU na 340 m, w Alzacji - jesteśmy daleko od wraku termicznego!

- dodatkowo ogrzewam pelletem za pomocą kotła kondensacyjnego / podgrzewanych podłóg na obu kondygnacjach, rachunek pozostaje „rozsądny” (ok. 1 euro / rok za blisko 000 m²), więc mało „nuke” (prąd zużyty przez kocioł / pompę cyrkulacyjną); planowana jest wymiana pompy cyrkulacyjnej klasy B na nową generację cyrkulatorów z magnesami trwałymi; i mało CO² pochodzenia kopalnego (od tego roku moje granulki przejechały ciężarówką 160 km!)

- nagle nadmierna izolacja: 1) martwi mnie, w porównaniu do okładziny, która ma zostać usunięta i która się rozdzieli, są to nierówne sidingi - dlatego nie można jej odłożyć; 2) będzie miał IRR nawet znacznie gorszy niż PV (ponieważ moje ogrzewanie nie jest wystarczająco drogie! A zdobycie trochę więcej będzie miało koszt, ale ograniczoną wydajność - w porównaniu do wraku termicznego) lub pamiętam, że był stamtąd nas nie było! Byłoby lepiej niż ten projekt PV!


Dach może? sadzić drzewa?
nuke lub co2 + warstwa ozonowa, dla mnie jest równie dobra jak druga. W każdym razie jestem całkiem pewien, że nie opuścimy broni nuklearnej z obecnym PV, ani trochę, Co najwyżej pomoże to zmniejszyć różnice między konsumpcją a produkcją.
Teraz masz 12k € do spalenia, nie jest to powszechne i powiedzmy, że nasze opinie nie dotyczą ciebie. PV nie jest gorsze niż cokolwiek innego. Ja również nie wydam tyle co ty w kocioł na pellet, wciąż jestem daleki od zadowolenia z tak nierentownych inwestycji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/08/13, 10:04

Wreszcie, z zadowoleniem przyjmuję tę piękną zbieżność pomysłów.

I zeznanie byłego oceana, który wyjaśnił, jak został złapany na innym wątku. Może możesz przywrócić link, jeśli chcesz?

I tak, istnieją profile, które można „zaszufladkować” i „podejrzanych z natury” (tak jak ja - każdy większy zakup jest uprzedmiotowiony przez tabelę Excela z cechami wyposażenia; lub +, ++, + ++ i -, -, --- gdy nie ma danych ilościowych; na dole tabeli suma, cena; każda inwestycja jest obliczana jako „acaht + operacja) ...

Cóż, w XXI wieku trzeba przyzwyczaić się do tego, że sprzedawca usług wierzy w Świętego Mikołaja! Mamy pół wieku w naszych głowach. Reagujemy tak, jakbyśmy mieli do czynienia z powojennym rzemieślnikiem, jak kuzyn siostrzeńca ciotki z sąsiedniej wsi, który w istocie „wyprawiał służbę”. Społecznie zobowiązany. Poszliśmy zobaczyć "jego" mechanika ", jego" zakład grzewczy "... I postępowaliśmy zgodnie z radą z zamkniętymi oczami. Dziś firmy zajmujące się rekinami zatrudniają młodych ludzi przeszkolonych w arnauqe w szkołach biznesu. Konfrontacja tych dwóch postaw jest fatalna dla klienta!

Faktem jest, że czasami nie mamy danych, aby „zobiektywizować”: ewolucja cen energii w ciągu 15 lat ??? Mimo wszystko postawiłem na kocioł (nawet jeśli zobiektywizowałem wybór marki / modelu!) ...

Lub w debacie tutaj: trwałość takiego społeczeństwa (ponieważ jego zobowiązania są warte tylko życia!) ...

Przykład zainteresowania tym rodzajem malarstwa: kiedy dzieci były tam jeszcze wszystkie (troje dzieci), chcieliśmy zmienić naszą Xantię. „Modnym” autem był Scénic lub Picasso ... We wszystkich pubach, wszystkie promocje!

Zrobiłem stół i bardzo szybko zobaczyłem, że używana benzyna C5 (wyprzedana, ponieważ nie można jej sprzedać, wszystkie opcje wliczone w cenę), przerobiona na LPG była 2 razy tańsza i "zużyta" mniej niż Diesel, jednocześnie zanieczyszczając nieskończenie ( Pytałem już o cząstki - o czym teraz jest napisane). W operacji wygrałem znacznie więcej niż cena zestawu 3 kWp !!! I mam piekielną drogę, przeładowaną (ale brzydką! Mówię o serii 2, a nie o odnowionej serii 3 w stylu Audi)
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 25/08/13, 10:08

Did67 napisał:a) TO NIE JEST RZĄD !!!


Fałszywy argument.

CSPE i taryfa gwarantowana są decyzjami politycznymi.

Opieranie się na tym swoim dziwacznym planie sprowadza się do spekulacji na temat zdolności rządowych polityk do dotrzymywania ich obietnic ... jest to dość ryzykowne, jak widzimy u naszych europejskich kolegów, zwłaszcza hiszpańskich.

W każdym razie musisz przede wszystkim uniknąć pożyczek, aby go zainstalować, i upewnić się, że nie będziesz nagi, jeśli wystąpi hiszpański scenariusz (koniec taryfy gwarantowanej ORAZ podatek od energii elektrycznej wytwarzanej przez PV, nawet do konsumpcji własnej, naprawdę najlepsze bzdury! ...)

Nawet jeśli oznaczałoby to subsydiowanie, badania powinny były być dotowane, aby uzyskać szybsze, bardziej wydajne i tańsze PV. Lub poszukaj bardziej ekonomicznych systemów konstrukcyjnych (zgodnie z najnowszymi wiadomościami zawsze budujemy odpady z bloków żużlowych izolowane od wewnątrz). Lub wyczyść kodeks urbanistyczny, aby przestać wkładać klucz do prac dla tych, którzy chcą budować zieleń. Itd.

Marnowanie pieniędzy podatników na instalowanie nieefektywnych i szybko przestarzałych fotowoltaiki to zła inwestycja, która zubaża wszystkich.

Za kilka lat VP będą kosztować tę samą cenę co płytki. Nie będzie już więcej pytań, które rosną wszędzie, nie rujnując nikogo!

Jeśli chcesz podjąć działania ekologiczne (jest to godne pochwały), twój barak jest już zbyt perfekcyjny ... dlaczego nie poświęcić trochę poradnictwa, jeśli masz odpowiednie umiejętności? Znajdź ludzi, którzy żyją we wrakach termalnych i udzielaj im rad, lub idź do bobrów, aby pomóc młodym ludziom, którzy budują, nie robić bzdur itp.

> Serce mi w połowie wystarcza do życia

Oznacza to, że jesteś dziś na poziomie młodego mieszkańca miasta : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/08/13, 12:40

Philippe Schutt napisał:
Dach może? sadzić drzewa?
nuke lub co2 + warstwa ozonowa, dla mnie jest równie dobra jak druga. W każdym razie jestem całkiem pewien, że nie opuścimy broni nuklearnej z obecnym PV, ani trochę, Co najwyżej pomoże to zmniejszyć różnice między konsumpcją a produkcją.
Teraz masz 12k € do spalenia, nie jest to powszechne i powiedzmy, że nasze opinie nie dotyczą ciebie. PV nie jest gorsze niż cokolwiek innego. Ja również nie wydam tyle co ty w kocioł na pellet, wciąż jestem daleki od zadowolenia z tak nierentownych inwestycji.


Napisałeś podczas pisania:

a) Nie mam 12 000 euro "zaciosać" ; przez wybory konsumpcyjne (i "uczciwy" dochód, który akceptuję - płacę około 1 euro IR za lokalizację, deklarując wszystko), mogę "uwolnić" finansowanie w tej kwocie (ale ile to może jeśli po prostu zrezygnują z kupowania najnowszego „modnego” modelu auta - więc czasem to też wybór!; ale przyznaję, że nie mam minimalnej pensji)

Więc także suma wyborów przez całe moje życie: ogrzewanie (patrz poniżej), samochody [kierowca, który lubi piękne samochody, wyda na samochody wartość pięknego domu w ciągu swojego życia, tyle że nic mu nie pozostanie!], nie ma pokusy po stronie I-czegoś [też, 600 euro na I-telefonie, aby zmienić wszystkie lata 2 - 3 ... Tutaj też kończy się ważenie]

b) mój kocioł na pellety był operacją „dochodową” (w sensie IRR) - odzyskuję ustawienie w ciągu około 8 lub 9 lat (jestem moim konsumentem na arkuszu kalkulacyjnym, a równoważny koszt kosztowałby mnie równowartość paliwo zakupione w tym samym czasie - wg bazy Ministerstwa PEGASE); potem oszczędzam dla siebie; jeśli kocioł będzie działał od 15 do 20 lat, „zarobię” około 10 000 euro (prawie „netto” koszt projektu PV !!!

Tak nieopłacalne, mówisz ???

O 10 000 euro wydane, aby zaoszczędzić prawie tyle samo, wszystkie rozłożone w latach 15 ??? Co jest najlepsze ???

[Uwaga: było to w czasie - 2007 r. - kiedy ulga podatkowa wynosiła 50%, kiedy region Alzacji uiścił dodatkową pomoc, ale podniosłem wiele pytań, nawet kpiny, kiedy mówił o tym; brak wiarygodnych danych w tym czasie - szukałem informacji w Niemczech / Austrii; dlatego jest część szansy, część szczęścia, część „wykalkulowanego ryzyka”; powiem ci, że mój sąsiad jako pierwszy podzielił się moim projektem i w podobnym domu pomyślał, że zrobię to samo; a pusi bał się, dowiedz się od specjalistów, którzy mu powiedzieli, że to nie zadziała, że ​​będzie miał tylko problem z wręczeniem mu ... kotła gazowego na zbiorniku z propanem !!!! Więc tak, czasami trzeba pomyśleć i prześledzić własną ścieżkę ...]

PS: Sadziłem drzewa w ogrodzie; drzewa owocowe, kiedy przybyłem; mój ogród otoczony jest liściastymi żywopłotami, w tym grabami, w tym leszczynowymi (dla orzechów laskowych). Nagle roi się od ptaków w zagłębieniu, także wiewiórek i ... produkuje BRF (Fragment drewna Rameal) do mojego ogrodu.

Las, chyba nie zainwestuję. Ten obraz „właścicieli starych lasów” mnie nie „zatyka”… Ale to dobry pomysł. [Pracowałem nad zalesieniem w Afryce]
Ostatnio edytowane przez Did67 25 / 08 / 13, 13: 29, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/08/13, 12:54

BobFuck napisał:
Jeśli chcesz podjąć działania ekologiczne (jest to godne pochwały), twój barak jest już zbyt perfekcyjny ... dlaczego nie poświęcić trochę poradnictwa, jeśli masz odpowiednie umiejętności? Znajdź ludzi, którzy żyją we wrakach termalnych i udzielaj im rad, lub idź do bobrów, aby pomóc młodym ludziom, którzy budują, nie robić bzdur itp.

> Serce mi w połowie wystarcza do życia

Oznacza to, że jesteś dziś na poziomie młodego mieszkańca miasta: mrgreen:


Przepraszam, to się popisuje, ale mam 4 lat pełnego wolontariatu (bez wynagrodzenia, bez składek na ubezpieczenie społeczne i składek emerytalnych) w Afryce przez całą dobę ...

Kontynuuję „kampanię” na rzecz rozwoju kotłów na pelety - i przepisów dotyczących inteligentnego ogrzewania oraz PV i biometanu i kilku innych produktów - na forums : ten (prześledź moje prawie 5 postów, a zobaczysz) i futura (jw.). Więc tak, jestem aktywistą. Nie na imprezie! Rodzaj strachu.

A jednym z moich planów na nadchodzącą emeryturę jest zostanie „publicznym pisarzem” w dni targowe, aby pomóc ludziom „mniej swobodnie pisać” w obronie ich interesów i rozwiązywaniu sporów (biznes, administracja). Oprócz ogrodnictwa „na leżaku ze szklanką piwa w dłoni” („plmus que bio”), które moim zdaniem również spopularyzuje poprzez działania zbiorowe w moim mieście lub okolicy (oprócz sieci) ...

Dlatego też tutaj chętnie podzielę się kilkoma pomysłami, mimo że nie zgadzam się z Twoim podejściem do rządu - nie żebym był pewien, że tak się nie stanie, ale: a) do tego czasu we Francji nigdy nie było środków „retroaktywnych” w odniesieniu do zobowiązań lub umów, jest to co do zasady niezgodne z konstytucją; niższa ulga podatkowa dla nowych beneficjentów, jeśli ma zastosowanie w ciągu roku; dlatego umowa podpisana z EdF - przypominam - ma moc prawną, którą może podważyć jedynie upadłość EdF; oczywiście taryfa może zostać obniżona dla umów od daty pomiaru; b) oczywiście nie można formalnie wykluczyć „wielkiego pęknięcia” - rodzaju rosyjskiej pożyczki anulowanej przez bolszewików; ale jest dużo bardziej prawdopodobne, że moje serce nie przestanie bić, więc jeśli się tego „boję”, to nic więcej nie robię!). Wiedząc, że tego lata na drogach nadal ginie kilka tysięcy osób, 3 lub 4 wypadki kolejowe, to nie ruszasz się!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162