Kwestionariusz Solar - Potrzebuję twojej pomocy!

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/13, 15:17

BobFuck napisał:
Dotacja prawie zawsze ma taki skutek, ponieważ jeśli konieczne jest dotowanie, dzieje się tak, ponieważ nie działa ...


a) nie jest tak, że nie działa; w tej chwili jest jeszcze droższy niż wytwarzanie z energii jądrowej!

Jeśli więc w danym momencie chcemy „pobudzić” rynek, a więc popyt na panele, a więc badania i inwestycje, które doprowadzą do spadku ceny materiału i mamy nadzieję, że pewnego dnia dojdzie do konwergencji koszty produkcji ...

[Nie mówię, że wszystko zostało zrobione dobrze; Mówię, że nic nie robienie nie doprowadzi - poza gospodarką w stylu chińskim - do alternatywnego startu! Nagłe wyjście z bańki po źle kontrolowanej taryfie to sam przykład „niedoskonałości” spowodowanych złymi decyzjami / złymi obliczeniami itp. Ale dla mnie nie unieważnia systemu; nie więcej niż opona, która pęka, ponieważ źle napompowana, nie podważa jakości zasady działania opony w porównaniu do wózków z obręczą kół!]

b) więc nic nie robimy ????

[i słyszę od nas wszystkich, którzy mówią: „rząd nie robi nic, aby wyjść z energii atomowej”! Mówię oczywiście o tych, którzy są wrażliwi na tę kwestię - myślę, że większość jest za! - Wręcz przeciwnie, uważam, że system, który opisuję powyżej - podatek toute zużycie, a zatem energia jądrowa - w celu uzyskania dotacji malejący sposób produkcja odnawialna - nie jest głupcem! Z wyjątkiem pozostawienia tego EdF, a także Suezowi i kilku innym teraz! I wiemy, co zamierzają zrobić ... Dobrze, ale nie zamierzam otwierać kolejnej debaty, czy liberalizm w naturalny sposób prowadzi na szczyt dobra dla społeczeństwa, czy nie ???]
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/08/13, 16:06

porównanie jądrowe, fotowoltaiczne i całkowicie zniekształcone

państwo płaciło dużo pieniędzy w czasach, gdy energia jądrowa była priorytetem narodowym, a państwo zawsze ma wiele rzeczy, które są przejmowane przez państwo bez odpowiedniego finansowania ze sprzedanej energii elektrycznej: bezpieczeństwo między innymi

za zabiegi pahotovoltaic trzeba zapłacić wszystko, w tym koszty dodatkowe wynikające ze skomplikowanych przepisów

musimy prowadzić politykę, aby domagać się możliwości wstrzyknięcia do sieci bez odradzania się dla wszystkich, aby zachęcać do instalowania małych ogniw fotowoltaicznych bez zadłużania się

krótko mówiąc, nie potrzebujesz ceny zakupu wyższej niż cena sprzedaży: co wymaga skomplikowanych kontroli w celu uniknięcia oszustwa

właściwą decyzją ekologiczną byłoby kupowanie po cenie równej cenie sprzedaży: dałoby to pewną rentowność najtańszym panelom fotowoltaicznym i zachęciłoby przemysł do sprzedaży wysokowydajnych urządzeń, które każdy mógłby zainstalować bezpłatnie.

kładziemy panel na dachu ... podłączamy urządzenie do gniazdka elektrycznego, jak grzejnik elektryczny i obraca się

w oczekiwaniu na wszystko, co można zrobić, jest to słaba moc, gorsza od tego, co konsumuje się w gatunku, i która sprawia, że ​​na jej fakturze jest prosta ekonomia, z niewielkim wydatkiem, aby wyprodukować więcej niż jednego słońce i daj EDF prezent, gdy mamy licznik, który nie działa do góry nogami

byłoby to być może poważne kryterium instalatora, który proponuje ciężkie rozwiązanie 3kW: czy jest on w stanie zapewnić to, co niezbędne dla 200W lub 500W?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 24/08/13, 16:29

Did67 napisał:[i słyszę od nas wszystkich, którzy mówią: „rząd nie robi nic, aby wyjść z energii atomowej”!


Oczywiście rząd nie robi nic, aby wyjść z energii jądrowej!
To tylko obietnica kampanii po Fukushimie, wręcz przeciwnie, wolą rządu jest utrwalenie energii jądrowej i rozwój generacji 4. Demonstrator ASTRID jest tego dowodem.



nie jest tak, że to nie działa; w tej chwili jest jeszcze droższy niż wytwarzanie z energii jądrowej!


Należy pamiętać, że energia jądrowa jest w dużym stopniu dotowana przez nasze podatki, w rzeczywistości płacimy dwa razy tyle co za prąd, co składa się na publiczny „astro-dług”.

chatelot16 napisał:

i zawsze istnieje wiele rzeczy w nuklearnych, które są przejmowane przez państwo bez odpowiedniego finansowania ze sprzedanej energii elektrycznej: bezpieczeństwo między innymi


Pozwalam sobie na korektę, jeśli chcesz: to jest Francuski podatnik który ponosi koszty energii jądrowej, niuans!

Z drugiej strony, cokolwiek by to nie było, nie sądzę, aby fotowoltaika była technologią, która w krótkim okresie pozwala nam wydostać się z energii jądrowej.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/13, 17:27

Ok, więc co robimy? Dyskutujemy, dyskutujemy i nic nie robimy! "Powinno..." ; „rząd to…”, „EdF to…”

Opisałem swoją sytuację, moje „pragnienie”: co mam zrobić ??????????????????????????????? ????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????

Jeśli dobrze cię rozumiem, najpierw jestem filozofem ... Chciałbym, aby świat był taki, jaki chciałbym moi a tymczasem krytykuję ... krytykuję blablabla rządu (w którym tylko naśladuję rząd blablabla ...) ...

Tylko jeden punkt: zgadzam się oczywiście z ostatnim zdaniem. PV nie pozwala na wyjście z energii jądrowej; jest to z mojej strony błędne określenie. Może to po prostu pomóc, przy wielu innych środkach typu „negawatt”, nie tworzyć nowych roślin i zamykać najbardziej delikatne ... Ale znowu, dla mnie nie jest to wystarczający powód do nic nie rób ! Lub kup piękniejszy samochód, większy, więcej 4x4 ...

Dlatego też określam brzmienie mojego „pragnienia”:

- Chciałbym, prywatnie [zawodowo, zaangażować się w projekty takie jak 600 m² PV, beztlenowa stacja fermentacji / kogeneracji 180 wkrótce 240 kWelectric; konwersja na rolnictwo ekologiczne], przyczynić się trochę zmniejszyć udział energii jądrowej we Francji [to jest dokładne sformułowanie]

- a co mam zrobić ????

[Jeśli cię słucham, popadam w depresję i nic nie robię, i obwiniam rząd za to, że nic nie robię, i wszędzie płaczę, że to wina EdF - który nie dba o to, dopóki płacę rachunek ...

Oczywiście robię to trochę specjalnie, abyście byli świadomi tej bardzo francuskiej manii - w szczególności, ale nie tylko, ekonologii - „łamania”, „kwestionowania”, „żałowania tego…”, „ krytykujcie to… „krótko mówiąc, aby odkryć, że świat nie jest doskonały! Wnioskowanie z tego, że nie ma potrzeby robienia niczego, byłoby narażeniem się na kompromis w świecie, który nie jest doskonały, a zatem zaangażowaniem się w działanie, które jest otwarte na krytykę, ponieważ ... nie jest doskonałe. W wieku ponad 60 lat, sporo podróżując, patrząc na śmierć czterema oczami, przekroczyłem wiek późnego kryzysu młodzieńczego!]

Ale konkretnie, sierpniowy 22 2013, będąc w stanie zmobilizować euro 12 lub 13 000, co mam zrobić? Chcę konkretnych odpowiedzi z wykonalnymi pomysłami od 23 z sierpnia 2013.

W diagnozie tego, co zostało zrobione, którą podałem powyżej, zapomniałem zwrócić uwagę na przejście na zdrowszą żywność, a także bardziej szanującą naturalne cykle (sezonowe owoce / warzywa, w szczególności te z mojego ogrodu " więcej niż ekologiczne ”; bez zielonej fasoli na Boże Narodzenie) i mniej obciążony kopalnym CO60 („ więcej jabłek, mniej bananów ”!). Mniej czerwonego mięsa (prawie wygnane - z wyjątkiem steku z mahusa wołowego za moje XNUMX lat !!!).

Więc tak, moim zdaniem dach o mocy 3 kWp był jednym z poważnych projektów, które „płynęły” przez moją głowę. A brak zaufania do dostawców jest jedną z głównych przeszkód, o czym szczerze świadkiem od samego początku! Być może z przeskokiem na EV dla wahadłowców ...

[Mam inne "projekty", oprócz mojego śladu węglowego, zapewniam cię. Więc nie mylisz mnie bardziej niż to.]
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/08/13, 18:20

nie ma rozwiązania 36

aby 3kW crete zgodnie z obowiązującymi przepisami, zrobić to całkowicie przez prawdziwego profesjonalistę i zapłacić cenę

aby to zrobić: ogranicz się do kilkuset W.

aby być nawet 3kW, musisz stać się profesjonalistą

Mam niektóre niezbędne umiejętności, ale nie mam środków finansowych

inni mają środki finansowe, ale niektórzy nie mają umiejętności, inni nie mają już fizycznej formy do ciężkiej pracy, inni mają pewne umiejętności, których ja nie mam

moim rozwiązaniem jest stworzenie oryginalnej firmy przy możliwie najniższych stałych kosztach ... która rozpocznie się bez pracownika, tylko ze współpracownikami, aby połączyć środki, a jakość firmy pozwoli na skorzystanie z istniejącej pomocy

nie przeszkadza mi to w krytykowaniu bieżącej pomocy, ale krytykowanie pomocy nie usuwa przeszkód, które również krytykuję: więc zorganizujmy się, aby skorzystać z pomocy, i zachowajmy sumienie, mówiąc, że rekompensuje tylko przeszkody

to jeśli musimy robić politykę, aby zmienić sytuację, na jakim poziomie powinniśmy to robić? kto nadal wierzy w demokrację?

polityka nie jest już bardzo skuteczna w tworzeniu ogólnego prawa, ale dla branży pozwala na ustanowienie standardów przez dużą firmę: aby mieć wagę na tym bazarze, trzeba być firmą, która staje się dość duża

przestrzeganie wszystkich przepisów jest ogromną pracą: robienie tego dla pojedynczego projektu nie jest opłacalne: jak najlepiej wykorzystać czas poświęcony na zrozumienie wszystkiego? udostępnij wszystko drugiej osobie

umieścić wszystko w Internecie? , jesteśmy już pewną liczbą osób, które możemy udostępnić, co możemy, ale nie możemy udostępnić tyle, ile chcemy: istnieje zbyt wiele rzeczy, które można udostępnić tylko w ograniczonym zakresie

moja przyszła SAS ze zmiennym kapitałem będzie odpowiednią platformą do dzielenia się wszystkim i naprawdę do przodu

jakiś czas temu myślałem o robieniu rzeczy ze stowarzyszeniem, ale nie, to nie wystarczy, stowarzyszenie nie ma cech, których wymaga, aby naprawdę budować
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 24/08/13, 18:20

Did67 napisał:Ok, więc co robimy? Dyskutujemy, dyskutujemy i nic nie robimy! "Powinno..." ; „rząd to…”, „EdF to…”


Czy wiedziałem, że irytuję, to nie jest mój cel, ale zwyczajowo mówi się, że PV jest ekologiczne, jeśli nie jest to najbardziej skuteczne rozwiązanie, wręcz przeciwnie !
Cel: forum jest właśnie wymiana informacji na ten temat, prawda?
Czyli nie mamy prawa krytykować rządowych środków samobójczych?
Czy głosowałeś na nowego hodowcę w dolinie Rodanu? Nie, ja też nie.
Moim celem nie jest sterylna krytyka, ale demistyfikacja minimum.
Ze swojej strony pojechałem samochodem z 400 km / tydzień do ... 0 / km / miesiąc, na długi czas wyrzuciłem mięso z diety, ogrzewam się drewnem, nie mam telewizora, nie będę oglądam najnowsze amerykańskie filmy w kinie i nigdy nie wyjeżdżam samolotem za granicę (nigdzie indziej w tej sprawie (i nigdy nie jest to egzotyczne miejsce docelowe!) : Mrgreen:
Więc to nie tylko filozofia!

Jeśli dobrze cię rozumiem, najpierw jestem filozofem ... Chciałbym, aby świat był taki, jak chciałbym, aby był sobą, a tymczasem krytykuję ... Krytykuję blaszkę rządu (czego nie robię po prostu naśladuj rząd, który blablabla ...) ...


Przepraszam, ale krytyka, którą wypowiedziałem na temat obecnie dostępnego teledysku, absolutnie nie jest filozofią, ale w rzeczywistości jest bardzo konkretna!

Aby dać wyobrażenie, panel fotowoltaiczny to od 50 do 160 gramów CO2 na kWh energii elektrycznej, biorąc pod uwagę „cykl życia” paneli (w zależności od miejsca ich produkcji, Szwajcarii lub Chin, waha się od pojedynczego do potrójnego!).
Wiele osób kupiło chińskie PV, które nawet nie jest amortyzowane, biorąc pod uwagę cykl życia tego (ilość CO2 emitowana u źródła - albo węgla - nie będzie amortyzowana przez panele na 20 / 30 lat żywotności!)


Ale konkretnie, sierpniowy 22 2013, będąc w stanie zmobilizować euro 12 lub 13 000, co mam zrobić? Chcę konkretnych odpowiedzi z wykonalnymi pomysłami od 23 z sierpnia 2013.


Czy masz już słoneczną instalację termiczną?
Czy izolacja twojego domu jest maksymalna?
Czy masz miejsce na swojej posesji (jeśli dotyczy)?



Z zestawieniem może przeskocz do EV dla wahadłowców ...


Odległość do domu / pracy?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/08/13, 19:02

aby zrobić 23 w sierpniu, jest już za późno, a aby umożliwić instalację 3KW tak ekonomicznie, jak to możliwe, będzie to nieco później niż jutro

aby zrobić 300W z dzikim zastrzykiem w sieci, jest to możliwe natychmiast, ale poprzez zakup materiału bezpośrednio w Chinach, ponieważ żaden francuski sprzedawca nie może wziąć odpowiedzialności za sprzedaż rzeczy, których legalność jest wątpliwa

jest to zatem anty protekcjonizm: francuski producent nie może sprzedawać bez uiszczenia ogromnych opłat, aby znaleźć właściwy sposób sprzedaży w dobrej kondycji ... Chińczycy sprzedają wszystko przez eBay

Jestem w stanie robić proste rzeczy projektowe, łatwe do naprawy ... ale bezużyteczne, dopóki ten problem nie zostanie rozwiązany
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 24/08/13, 19:07

Tutaj jest powiedziane w ostatnim poście sen-no-sen:
izolowanie domu


Jest to punkt, w którym zwrot będzie najprawdopodobniej szybszy.

Jeśli chodzi o opłacalność EV, nie wiem, to zależy od km / dzień. Ale nie sądzę, aby oskarżanie go o bycie nuklearnym było istotne, jeśli ładujesz akumulatory poza godzinami szczytu. Rzeczywiście w tych czasach konsumpcja w Europie jest tak niska, że ​​można się zastanawiać, czy nadwyżka produkcji nie jest po prostu uzasadniona. Należy zatem sprawdzić, czy ładowanie akumulatora poza godzinami szczytu spowoduje dodatkowe zużycie produktów rozszczepialnych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 24/08/13, 19:17

Philippe Schutt napisał:.

(...) W tych czasach konsumpcja w Europie jest tak niska, że ​​można się zastanawiać, czy nadwyżka produkcji nie jest po prostu uziemiona.


On jest:
- Albo sprzedawane po niskich cenach w sąsiednim kraju.
-Każdy przełącznik na zwolnienia dla turbin przez STEP
- Albo ... "spalić", czyli ładny łuk elektryczny!

Z tego powodu większość francuskich miast jest tak jasno oświetlona (moja wioska jest prawdziwą choinką w nocy!), Biorąc pod uwagę, że działalność elektrowni wiąże się z bardzo znaczącym zjawiskiem bezwładności, spowolnienie procesu rozszczepienia jest prawie niemożliwe, więc EDF sprzedaje prąd po absurdalnej cenie dużym miastom!

Teraz, jeśli zmniejszymy wydatki w nocy na rzecz ładowania pojazdów elektrycznych, moglibyśmy z łatwością zarządzać dużą częścią parku narodowego za darmo!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/13, 20:30

Niektóre elementy odpowiedzi na twoje sugestie:

a) CESI: Mam (z 2002)

b) izolacja domu:

- dobry (to monomur z „bisotherm” = bloki pucolany + na okładzinie z „czerwonego cedru”); Zużywam około 100 kWh / m². Rok na ogrzewanie i dodatkową CWU na 340 m, w Alzacji - jesteśmy daleko od wraku termicznego!

- dodatkowo ogrzewam pelletem za pomocą kotła kondensacyjnego / podgrzewanych podłóg na obu kondygnacjach, rachunek pozostaje „rozsądny” (ok. 1 euro / rok za blisko 000 m²), więc mało „nuke” (prąd zużyty przez kocioł / pompę cyrkulacyjną); planowana jest wymiana pompy cyrkulacyjnej klasy B na nową generację cyrkulatorów z magnesami trwałymi; i mało CO² pochodzenia kopalnego (od tego roku moje granulki przejechały ciężarówką 160 km!)

- nagle nadmierna izolacja: 1) martwi mnie, w porównaniu do okładziny, która ma zostać usunięta i która się rozdzieli, są to nierówne sidingi - dlatego nie można jej odłożyć; 2) będzie miał IRR nawet znacznie gorszy niż PV (ponieważ moje ogrzewanie nie jest wystarczająco drogie! A zdobycie trochę więcej będzie miało koszt, ale ograniczoną wydajność - w porównaniu do wraku termicznego) lub pamiętam, że był stamtąd nas nie było! Byłoby lepiej niż ten projekt PV!

c) „dziki” zastrzyk; powiedzmy, że deontologicznie sprzeciwiam się działaniom niezgodnym z prawem, z wyjątkiem „pokojowego sprzeciwu sumienia” w rzeczywistych przypadkach sumienia; zastrzyk nie jest moim zdaniem takim przypadkiem sumienia ...

Jestem bardzo małym "Robin Hoodem": widziałem w Afryce, co daje brak państwa lub brak reguł. Bogaci są jeszcze bogatsi i bardzo dobrze żyją w swoich pałacach. Mają to wszystko. Biedni są głodni i umierają ...

c) @ sen-no-sen

Mamy prawo krytykować.

Ale musimy też „zrobić”.

Bezsensowne działanie to nic innego jak wzburzenie. Ale krytyka bez działania jest jedynie intelektualną masturbacją.

Trochę „przesadziłem” ze swoją reakcją, ale ze szczerością. Uważam, że to jedna z plag forums Francuski. Jak tylko ktoś nakreśli opcję, którą niektórzy na niego wpadają, na tej podstawie, że jest otwarta na krytykę, nie proponując żadnej alternatywy ani poprawy. Więc osoba się poddaje ... Ja nie. W końcu zrobię, co chcę.

Prawdopodobnie mniej „słabnę” niż ty.

Ale prawdopodobnie bardziej niż inni. Niż średnia.

Więc tak, czasami (rzadko) lecę samolotem dla mojej „przyjemności” (wcześniej było to do pracy). W tym roku po raz 17 od dziesięciu lat.

Tak, lubię oglądać dobry film. W kinie

Mam kilka dobrych książek na temat, który interesuje mnie przez Amazon (tam, ogrodnictwo bez pracy z glebą i bez pestycydów / zabiegów) ... Jest to oczywiście otwarte na krytykę, jeśli znasz metody Amazon. Ale może to być również FNAC, który niewiele się zmienia!

Lubię niektóre potrawy i nie wyrzuciłem mięsa. Oczywiście jest otwarta na krytykę. Uwielbiam czekoladę, która koniecznie pochodzi z daleka.

Byliśmy bez telewizji. Następnie jeden (katodowy / powrót do zdrowia). Więc bez. Potem jeszcze jeden (płaski ekran i niskie zużycie / zakupione). Są programy, które sprawiają, że śnię i potrzebuję ich, kiedy ogarnia mnie tydzień gówna (antystresowy). I jest kilka interesujących wiadomości, w środku cyrku medialnego.

Nie jestem więc za gwałtownym spadkiem, który obywałby się bez „prawie całej nowoczesności”. Mam oczywiście komputer i pudełko - dowód. Umieszczam - nie, próbuję umieścić! - suwak na poziomie, na którym myślę, że wpływ mógłby być jeszcze do zniesienia dla ziemi, przy wykorzystaniu pewnych „elementów postępu”.

Byłem bardzo, bardzo malejący, kiedy mieszkałem w głębinach afrykańskiego buszu. Odwiert, z którego piłem wodę, wykopałem ją.

Dziś starszy, trochę „sięgnięty” (fizycznie), potrzebuję trochę pocieszenia ... Powiedzmy też, że mnie na to stać, pracowałem, prawie nie mam skrupuły ... z wyjątkiem śladu ekologicznego tego wszystkiego.

Umieszczając kursor w mniej radykalny sposób niż ty (ale także częściowo ograniczając - nie mogę wracać rowerem z mojej wioski do domu; myślałem o rowerze elektrycznym, ale cierpię z powodu zimna od września / października do marca -Kwietniu; a gdy tylko zrobi się gorąco / 28 °, pływam przy pierwszym wysiłku = wspinam się z mojego ogrodu, który jest na zboczu! Mam już połowę pojemności serca - wystarczająco, by żyć, ale bardzo źle reguluję; Nie mogę trawić i intensywnie myśleć itp.), Nie znalazłem nic w twoich propozycjach oprócz krytyki!

Nie mam wrażenia, że ​​jesteś "zielonym kmehr", ale wiedz, że krytyka na "zbyt radykalnych" podstawach (które większość odrzuca lub która wymaga od większości zbyt dużego wysiłku) ma skutki przeciwko -produktywny. Nie czując się na to zdolnym, większość poddaje się.

Jestem przekonany, że bardziej efektywne jest zaoferowanie „małego wysiłku” w wysokości 10%, przy 80% osób podążających (jeśli im wyjaśniono), niż wysiłku 80%, gdy prawie nikt nie podąża! Zespół Groupuscule. Bardzo atrakcyjny. A przy tym całkowicie sterylny.

Moja główna sprzeczność w moich oczach, to moje zużycie energii elektrycznej jądrowy.

Stąd fakt, że opracowałem ten projekt dla kilku postów.

Myślę, że muszę zirytować naszego przyjaciela, który zadał pierwsze pytanie, a poprzez korektę powinienem milczeć lub przejść do kolejnego wątku?

d) VE

To wciąż projekt-projekt, wciąż bardzo „niejasny”. Coś, czym jestem.

Tak, masz rację, pod warunkiem, że programujesz ładowanie w określonych godzinach poza szczytem (całą noc), może to być zgodne. Uważam, że jest to jeszcze bardziej spójne z projektem PV i ładowaniem w godzinach PV! Bez bycia Robin Hoodem ...

Pozostaje cała debata na temat litu.

Istnieje również wygórowana cena. I tam, w przeciwieństwie do projektu PV, jest to zużycie. Na koniec nic nie pozostaje! Ale tak naprawdę nie wykluczam!

Dziękuję za te wymiany.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162