Kwestionariusz Solar - Potrzebuję twojej pomocy!

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/13, 10:02

Nadal istnieje kilka podejść, z których wszystkie są szanowane, ale różne:

a) wytwarzam własną energię elektryczną; tam twoja shcméa jest sposobem dla kogoś, kto wciąż jest przeciętnym majsterkowiczem i dostatecznie „młodym” (słyszę siebie: są ludzie, którzy boją się wymienić żarówkę, nie mówię ci o demontażu urządzenia elektronicznego - przeprowadzka, aby zmienić uszkodzone połączenie elektryczne! Są też osoby niepełnosprawne fizycznie ...)

b) Wolę wrócić do programu „producent energii elektrycznej / inteligentna sieć / przyczynić się do wycofania energii jądrowej…”; mam na to środki (po co kupować nowy samochód za 15 000 euro?) itd.

Chciałbym więc zainstalować dach fotowoltaiczny, nie czując, że mogę to zrobić sam ...

Nie osiągniemy postępu w produkcji jąder, jeśli te dwie „współpracują ze sobą”.

Więc a) nie jest rozwiązaniem. To JEDNO rozwiązanie dla określonej kategorii osób ...

Musimy także przejść dalej b) !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 24/08/13, 11:27

Kiedy Amerykanie i Japończycy produkują ogniwa wielozłączowe z wydajnością 43%, należy natychmiast poczekać, aż technologia przejdzie do fazy przemysłowej.
Moim zdaniem w sektorze nie brakuje szacunku, ludzie po prostu wiedzą, jak dokonać oszacowań rentowności.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/13, 11:43

No tak.

Ja, gdybym znalazł "niezawodnego" instalatora dla dachu o mocy 3 kWp za około 12 do 13 000 euro łącznie z podatkiem, byłoby dla mnie wystarczająco "opłacalne", aby tam pojechać (odliczenie ulgi podatkowej i gwarantowana cena za prawie 30 centów).

Mogę wyczyścić fundusze.

To „ból głowy” z firmami i ryzyko, które wciąż sprawiają, że się waham. Okej, bądźmy szczerzy, mam na myśli inne „prace” - łazienkę; moja „metoda ogrodnicza” na leżaku ze szklanką piwa w lewej ręce i dobrą książką w prawej dłoni ”… [wiele obserwacji do zrobienia; jakieś zdjęcia !]

Nie czekam na postęp, o którym wspominasz, bo oczywiście subsydium „zrekompensuje” (to jest sama zasada obecnego systemu, z korektą cen co kwartał w zależności od kosztu kWh - a więc według kosztu). / występ spanieli). Podobnie jak w przypadku komputerów, zawsze czekasz na następny postęp! Nigdy nie będziesz mieć komputera ani tabletu! Lub gdy tylko go kupisz, zdajesz sobie sprawę, że zostałeś oszukany, ponieważ jest lepiej i taniej ...

Nie sądzę, że tylko ja mam taki problem.

Ale myślę, że masz również rację: są ludzie, którzy „czekają” na ten postęp (jeśli chodzi o IT…).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 24/08/13, 11:52

Did67 napisał:
Ale myślę, że masz również rację: są ludzie, którzy „czekają” na ten postęp (jeśli chodzi o IT…).


Jeśli rzeczywiście istnieje jeden obszar, w którym spodziewamy się postępu meteorów, to jest on w obszarze PV.
W przygotowaniu jest wiele wielowarstwowych projektów PV.
„Duży skok” z pewnością zostanie osiągnięty dzięki powłokom słonecznym wychwytującym słońce w ciągu dnia IR w nocy ... nawet mówimy o malowaniu słonecznym, a nawet możemy marzyć o zobaczeniu słonecznych powierzchni dróg, wszystko jest możliwe!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 24/08/13, 11:57

Nie sądzę, aby porównanie z IT było istotne. Postęp technologiczny na skrzyżowaniach się wyrównuje, a wzrost 4-5% prawdopodobnie nie spowoduje, że sprzęt stanie się przestarzały.

Tak, system dotacji zniekształca wszystko i napędza zużycie kosztem wydajności energetycznej. Wciąż piękne zasady prowadzące do efektów przeciwnych do zamierzonych
Ostatnio edytowane przez Philippe Schutt 24 / 08 / 13, 11: 58, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/13, 11:58

Philippe Schutt napisał:ludzie po prostu wiedzą, jak oszacować rentowność.


Wróćmy do moich liczb:

- Instalacja TTC podłączona 12 500 euro
- odliczasz ulgę podatkową w wysokości 11% od kwoty ograniczonej do 9 600 euro, dlatego 1 000 euro
- to Twoja odpowiedzialność 11 500 euro
- 3 kwc, w naszym regionie jest to średnia roczna produkcja 3 000 kWh, przy 29,69 centach / kwh, zróbmy to zaokrąglij, co daje 900 euro rocznie.
- tak przez lata 20, przyniosłoby to 18 000 euro.

Wystarczająco dużo, żeby „zwrócić” mi zaliczkę, wymienić falownik i coś zarobić (tyle, ile moja broszura A)! Jeśli jest to materiał europejski, jest „bonus” ...

„Klucz” to więc instalacja dobrze wykonana (bez usterki), we wskazanej cenie ...

Po wydaniu nowych paneli cena wykupu spadnie proporcjonalnie, rentowność pozostanie niezmieniona ...

[Mówię o opcji „odsprzedaż do EdF”; oczywiście w systemie „pełnego zużycia własnego” wzrost wydajności / niższa cena będzie interesujący; i rzeczywiście, obecnie nie ma „rentowności”; przy powyższej cenie trzeba dołożyć akumulatory do przechowywania ... Koszt odzysku za kWh będzie bliższy 40 lub 50 centów - w porównaniu z 13, jeśli kupisz od EdF TTC]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 24/08/13, 12:00

Lub zwrot z 12-13ans. Są lepsze i mniej ryzykowne ...
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 24/08/13, 12:14

Philippe Schutt napisał:Tak, system dotacji zniekształca wszystko i napędza zużycie kosztem wydajności energetycznej. Wciąż piękne zasady prowadzące do efektów przeciwnych do zamierzonych


Dotacja prawie zawsze ma taki skutek, ponieważ jeśli konieczne jest dotowanie, dzieje się tak, ponieważ nie działa.

W ciągu 25 lat istnieje prawie 100% szansa, że ​​„małe problemy budżetowe” rządu doprowadzą do poważnych cięć w taryfie gwarantowanej, ci, którzy zbudowali na niej swój biznesplan, będą mieli ją bardzo głęboko. Nauczy ich chęci życia z kradzieży.

Inwestorzy w fotowoltaikę narzekają zatem, że rząd socjalistyczny zmienił zasady gry w środku gry. Według danych stowarzyszeń branżowych, instalacje fotowoltaiczne 50.000 znalezione w Hiszpanii, 48.000 odpowiadają osobom fizycznym lub małym lub średnim przedsiębiorstwom o mocy mniejszej niż 100kW. Nie są to już duże firmy, które zbankrutują lub będą musiały zwolnić pracowników, ale niezliczone rodziny, które polegały na rządowych obietnicach (i często na podstawie tej obietnicy podejmowały się niezrównoważonych finansowo projektów) i którzy zostali zrujnowani.


http://www.contrepoints.org/2010/10/21/ ... e-espagnol
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/13, 14:47

Philippe Schutt napisał:Lub zwrot z 12-13ans. Są lepsze i mniej ryzykowne ...


Staram się pomóc „coś zrobić”, aby mój ślad ekologiczny był rozsądny ...

Mam już CESI, kocioł na pelety (kondensacyjny), dwa samochody na LPG, ogród bez nawozów, bez pestycydów (prawie) i bez uprawy roli, zmieniam sprzęt AGD na A ++ lub A +++, oświetlenie diod LED lub świetlówek kompaktowych, obserwuję ...

Nie szukam „ekonomicznej opłacalności”: próbuję zmniejszyć swój ślad za pomocą dany budżet, Nuance.

Wiedząc o tym, co myślałeś? [jest w pierwszym stopniu! Jeśli masz dobry pomysł, jestem gotów pomyśleć]

Aby być kompletnym, jestem (od czasownika następujący) kwestią samochodów elektrycznych - ale wydaje mi się, że jest to rozwiązanie tylko wtedy, gdy produkujemy energię elektryczną, ponieważ EV kosztem „więcej energii jądrowej”, nie dziękuję!

Wydaje mi się, że to PV kompromis gdzie nie działam całkowicie (nie mam tego hobby), działając w sensie tego, co uważam za niezbędne do utrzymania przyszłości dla naszych dzieci ...

[przez chwilę myślałem o rozpoczęciu budowy kolejnego "quasi-pasywnego" domu, ale zawał serca znacznie ograniczył moją fizyczną zdolność do pracy na wysokości, przy złej pogodzie ... Pozostał więc projektem ...]

W innym miejscu wyjaśniłem się na temat dotacji: tak! Ponieważ w rzeczywistości chodzi o opodatkowanie „80% energii jądrowej”. Myślę, że musimy wyjść z taniej energii elektrycznej, aby sfinansować oszczędności, uczynić środki oszczędnościowe „opłacalnymi”… Musimy więc „wykorzystać” ten system, który doprowadzi do konwergencji ceny sprzedaży energii elektrycznej. elektryczność z jej odnawialną produkcją ... Tak więc akceptuję ten system (ponieważ akceptuję system „opodatkowania” wszystkich osób chorych na leczenie - to się nazywa ubezpieczeniem społecznym i jest to słynne „zarzuty” - wreszcie część - tak bardzo potępiana). Wiem, że daleko nam do porozumienia w tej sprawie. To mój wybór.

Natknąłem się więc szczególnie na pytanie „ryzyko złapania…”!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/13, 15:06

BobFuck napisał:
W ciągu 25 lat istnieje prawie 100% szansa, że ​​rządowe „małe problemy budżetowe” doprowadzą do zdecydowanego obniżenia taryfy gwarantowanej,


Cóż, odrzucam jako ramy refleksji, pomysł wielkiego pęknięcia, wszystko się zawala, nic już nie istnieje ... Lub wojna ...

ale:

a) TO NIE JEST RZĄD !!!

[To szalone, że ten pomysł trudno zaakceptować!]

b) dotowana gwarancja taryfy gwarantowanej oparta jest finansowo na CSPE

c) opłacane przez wszystkich, na rachunku za prąd (spójrz na linie na dole, pod koniec)

d) zarządzany przez Caisse de Dépôts et Consignation

e) i przekazane na rzecz EdF (nie tylko w przypadku energii odnawialnej po cenach subsydiowanych; również w celu wyrównania - sztucznie niska taryfa w regionach o niedostatecznym zasięgu; wyspy itp.) ... Oraz inne zastosowania: dotacja na kogenerację

Jest EdF, który ci płaci subsydiowana stawka (i dlatego odzyskuje po CDC dodatkową różnicę kosztów pomniejszoną o koszty produkcji i gwarantowaną cenę, która została Ci przyznana.

Państwo jest zatem prawem. Ale nie implementacja! Niczego nie dotyka (no tak, VAT na CSPE - rzadki przypadek „podatku”, który jest „opodatkowany” - jest też TIPP!), Ani niczego nie subsydiować !

Z drugiej strony tak, CSPE może wzrosnąć pewną liczbę razy. Właśnie dlatego rzeczywista cena energii elektrycznej płacona przez użytkownika może wzrosnąć jedynie poza koszt produkcji EdF (lub innych operatorów). Kto na pewno wzrośnie! Istnieje zatem wzrost na wzrost! Stąd złudzenia tych, którzy myślą, że pozostaniemy przy naszej taniej energii elektrycznej i zainwestujemy pełną naiwności w ... PAC (na przykład).

I normalnie, z wyjątkiem dużego pęknięcia, które odrzucam jako działającą hipotezę, cena gwarantowana w momencie połączenia wynosi lata 20. Przez użytkownika! Jest nawet zmieniany (w górę), ponieważ indeksowany. W pracy pobieramy więcej niż 60 centów za kWh za instalację 2009 (z pamięci). Podczas gdy dziś cena za tego rodzaju instalację wynosi około centów 17! I wszyscy płacą za pośrednictwem CSPE ...

Z drugiej strony uważam, że system zostanie zakończony w niezbyt odległej przyszłości, ponieważ całkowity plan do zapłaty to postęp arytmetyczny. Taryfy zmienione kwartalnie w dół w śliski sposób są już pierwszym krokiem w kierunku większego realizmu!

[Należy jednak zdawać sobie sprawę, że różnica szybko się zmniejsza: jeśli zaczniemy od średniego kosztu produkcji wynoszącego około 5 centów za kWh, dotacja wyniosła 55 centów za kWh mniej niż 5 lat temu; to tylko 12 centów dla dużych instalacji; taryfa dla gospodarstw domowych w wysokości około 30 centów - z czego dotacja w wysokości około 25 - jest niewielka; ponieważ jeśli jest dużo instalacji, produkcja jest bardzo ograniczona]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 137