Hybrid Power Projekt w lesie (z pre)

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11




przez nieustalona » 19/08/13, 15:33

Witam wszystkich,

zgadzam się z forhorse, unikaj w miarę możliwości montażu akumulatorów w //, ze względu na różną zmienność rezystancji wewnętrznej pakietów wraz z wiekiem i wymaga idealnie zbalansowanego okablowania, jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w przyjemnościach, ponieważ - drogie i możliwe w przypadku pakietów AGM lub GEL.

Ale dla mnie najlepszy stosunek jakości do ceny w odizolowanym miejscu i trwalszy pozostaje taki sam jak w przypadku elementów z otwartymi przewodami 2 V opz zamontowany w serie. lub dla Ciebie 12 elementów 2V 532Ah w C20.

Aby obliczyć swoją pojemność, należy wziąć pod uwagę między innymi:

- poziom rozładowania, jaki chcesz tolerować (lub pozostały ładunek: SOC), wiedząc, że liczba możliwych cykli jest odwrotnie proporcjonalna do przyjętej szybkości rozładowania, a także bardzo mocno do temperatury pracy elementów.Każde podniesienie o 10 °c powyżej 20°c, (ref T°) dzieli żywotność elementów przez 2!!!!!!!!!!

- liczba pożądanych dni autonomii itp.
- Twoją moc szczytową, efektywność ładowania,
indeks Peuckerta, dzienny stopień nasłonecznienia itp


Nasza obecna flota opZs 24v 532Ah w C20 kosztowała nas 2000 € z dostawą.
Park rozładowujemy maksymalnie o 18% dziennie, czyli SOC = 82%, co pozwala oczekiwać trwałości parku około 15/20 lat w temperaturze 25°C przy codzienne monitorowanie , dobre regulatory ładowania MPPT regulowane w T° z 4 stopniami, a przede wszystkim monitor akumulatora INIEKONIECZNIE, miesięczne wyrównania....
tutaj mamy kilka linijek.
Twój premier został dobrze przyjęty.
Odpowiedz ci tak szybko, jak to możliwe
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 19/08/13, 15:57

Baterie są drogie, a mimo to trzeba zapłacić cenę za wystarczającą ilość baterii, aby ich nie rozładować nadmiernie.

instalując od początku wystarczająco duże akumulatory, mogą one wystarczyć na długi czas, a cena roczna jest rozsądna

bateria, która jest za mała i ulega całkowitemu rozładowaniu każdego dnia, zniszczy się w ciągu 1 miesiąca!

źle jest sukcesywnie masować kilka za małych akumulatorów... lepiej byłoby od razu założyć dużo większe akumulatory, które posłużą długo... chyba że nie masz na to pieniędzy nie ma rozwiązania: aby zaoszczędzić pieniądze, trzeba zapłacić cenę

instalacja fotowoltaiczna ze zbyt małymi akumulatorami, które wymagają częstej wymiany, może kosztować tyle, ile benzyna zużywana przez generator

jeśli nie masz środków na zainstalowanie wystarczająco dużych akumulatorów, lepiej włączyć generator, niż niszczyć akumulatory
0 x
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 19/08/13, 16:49

Więc od razu uspokajam chatelot16, nie mam zamiaru strzelać z akumulatorów szeregowo ;-) ani zanieczyszczać mojego generatora przez cały rok! Wysłuchałem Twojego punktu widzenia, z którym zgadzam się w 100%! Dziękuję ci.

@machaon: dziękuję za wszystkie te informacje! Sporo rzeczy już obliczyłem... Przyznaję, że indeks Peukerta... właśnie zajrzałem na Wikip... i odebrało mi mowę ;-)

w przeciwnym razie:

- sprawdzone i skorygowane dzienne zużycie: 1200Wh/d jest wystarczające.
- maksymalny poziom rozładowania 40% wydaje się rozsądny!? (SOC60%)
- autonomia = 5 dni...

Czekam na PW, jeszcze raz dziękuję.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/08/13, 17:47

@forhorse, myślę, że już częściowo odbyliśmy tę dyskusję w innym wątku.
Nie zgadzam się z tobą: połączenie równoległe nie stwarza żadnych bieżących problemów związanych z balansowaniem.
Nawet łączę równolegle różne technologie (trzeba uważać na napięcia). Działa bardzo dobrze, prąd rozkłada się jak chce w zależności od rezystancji każdego obwodu.
jeśli jedna z gałęzi ma większą rezystancję, w tej gałęzi popłynie mniejszy prąd. No i co? napięcie jest z definicji identyczne w obu gałęziach, prąd rozkłada się zarówno na ładowaniu, jak i na rozładowaniu w sposób odwrotny do rezystancji.
w tej samej technologii akumulatorów eksperymentowałem już z wdrażaniem // akumulatorów o współczynniku 10 pomiędzy pojemnościami. zaskakujące: prąd w małej baterii był naturalnie 10 razy słabszy.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 20/08/13, 10:04

Tak długo, jak ładujesz/rozładowujesz akumulator, w rzeczywistości nie ma problemu, ponieważ narzucasz prąd w tym czy innym kierunku.
Problemy zaczynają się, gdy akumulatory pozostają „w spoczynku”, ponieważ mniej naładowane (niższe napięcie) będą „pobierać” prąd z bardziej naładowanych.
Sprawność akumulatora wynosząca co najwyżej 80% nieuchronnie powoduje znaczną utratę energii.
A w autonomicznej instalacji fotowoltaicznej najmniejszy ubytek jest co najmniej bardzo irytujący (w połowie grudnia/stycznia, przy czasami kilkugodzinnym nasłonecznieniu w tygodniu, nie będziemy się bawić w utratę energii przez chwiejną instalację akumulatorów)

Jeśli w przemyśle/trakcji/stacjonarnym/itp. preferowanym montażem jest serializacja, to nie bez powodu.
Ale tak jak powiedziałem, rób co chcesz, nie będziesz musiał narzekać na instalację o kiepskiej wydajności.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 20/08/13, 10:13

tonisebantes napisała:.
a rzadkie akumulatory, które mają około 400 Ah w 6 V, kosztują około 400 euro za sztukę, tj. za 4 akumulatory 1600 euro .... czy to minimum, które trzeba zapłacić, aby mieć 400 Ah w 24 V?



Rzeczywiście jest to cena „podłogowa” za tę pojemność/napięcie, w każdym razie osobiście nie znalazłem nic lepszego.
Mam zestaw akumulatorów 533Ah/C100 (400Ah/C20) 24 V składający się z 4 akumulatorów Rolls 6 V i zapłaciłem za wszystko 1700 euro. 3 lata temu to najlepsze, co znalazłem.

W każdym razie w instalacji autonomicznej najwięcej kosztują niezmiennie akumulatory.
Dlatego z tego rozwiązania korzystamy tylko wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia się do sieci EDF.
0 x
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 20/08/13, 13:43

Dziękuję za oświecenie!

A co z połączeniami „mieszanymi”, szeregowymi i równoległymi, jak przedstawiono na tej stronie: http://www.solariflex.com/116-batteries-plomb-rolls (praktyka? zainteresowania? wady?)

dziękuję
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 20/08/13, 15:53

Forhorse napisał:Problemy zaczynają się, gdy akumulatory pozostają „w spoczynku”, ponieważ mniej naładowane (niższe napięcie) będą „pobierać” prąd z bardziej naładowanych.


Nie jestem pewien, czy rozumiem: jeśli akumulatory są połączone równolegle, ich napięcie jest identyczne, więc prąd nie może płynąć.

Forhorse napisał:Jeśli w przemyśle/trakcji/stacjonarnym/itp. preferowanym montażem jest serializacja, to nie bez powodu.


Połączenie szeregowe stosuje się głównie w celu zwiększenia napięcia (a tym samym zmniejszenia prądu), ale połączenie równoległe jest również stosowane w celu wykorzystania dużej liczby małych standardowych elementów.

Forhorse napisał:Ale tak jak powiedziałem, rób co chcesz, nie będziesz musiał narzekać na instalację o kiepskiej wydajności.


Daleki jest ode mnie spieranie się lub udawanie, że mam przez cały czas 100% racji. Po prostu staram się zrozumieć, słuchając argumentów wszystkich i argumentując samodzielnie.

Myślę, że jednym z powodów, dla których połączenie równoległe jest rzekomo gorsze niż szeregowe, są wyłącznie straty spowodowane wyższym prądem (przy równej mocy.)

przykład: uzyskanie 1000 W przy napięciu 48 V (4 akumulatory szeregowo) pobierając 20 A pozwala na znacznie lepszą wydajność niż uzyskanie tego samego 1000 W, pobierając 80 A z 4 akumulatorów 12 V równolegle. zgadzamy się.
ponieważ straty są proporcjonalne do kwadratu prądu, pomnożenie prądu przez 4 jest równoznaczne z pomnożeniem strat przez 16.

z drugiej strony, uzyskanie 1000W z 4 akumulatorów 12V 50Ah połączonych równolegle lub uzyskanie 1000W z JEDNEGO akumulatora 12V 200Ah jest podobne pod względem wydajności instalacji.

na przykładzie witryny z Twoim linkiem:
Obraz porównanie dotyczy tylko przypadków 1 i 2, które mają identyczną dostępną energię. przypadek 1 ma lepszą wydajność niż przypadek 2
z drugiej strony, gdyby przypadek 3 został wykonany z 4 akumulatorami 50Ah (dostępna energia identyczna jak w pozostałych 2 przypadkach), dla mnie byłby tak samo wydajny jak w przypadku 1, chociaż z akumulatorami równolegle.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/08/13, 17:21

gdy 2 akumulatory są połączone równolegle, ich napięcie zmierzone woltomierzem jest z konieczności identyczne

ale jeśli ich chemiczna siła elektromotoryczna nie jest identyczna, prąd przepływa między nimi, a biorąc pod uwagę niski opór wewnętrzny, nie ma potrzeby dużej różnicy napięcia, aby jeden z akumulatorów przekłuwał prąd z drugiego

w pojeździe drogowym, przy dużym prądzie ładowania, nie ma problemu, aby naładować 2 akumulatory

w przypadku dużych akumulatorów i niskiego prądu ograniczonego przez słońce dobre dzielenie się nie nastąpi

w ogniwie akumulatorowym płytki są równoległe, ale znajdują się w tym samym zbiorniku z tym samym elektrolitem, a zatem takim samym stężeniem kwasu i tą samą temperaturą

współczynnik temperaturowy akumulatora jest taki, że napięcie spada wraz ze wzrostem temperatury, więc najgorętszy akumulator pobiera większy prąd ładowania, a zatem bardziej się nagrzewa! pierwsze ryzyko skumulowanej nierównowagi

jeszcze jedno: gdy akumulator trochę się zasiarczy, wzrasta jego napięcie ładowania, więc będzie pobierał mniejszy prąd ładowania, więc przy następnym rozładowaniu szybciej się rozładuje, więc zasiarczy się jeszcze bardziej i w następnym cyklu będzie jeszcze słabiej naładowany ...aż do śmierci

przy akumulatorach połączonych szeregowo, jeśli jeden akumulator jest nieco bardziej zasiarczony od drugiego, będzie zmuszony pobrać tę samą liczbę Ah podczas ładowania, nawet jeśli będzie musiało to wymagać wyższego napięcia

dopiero gdy element pobiera więcej niż 1,5 V pod normalnym obciążeniem, zaczyna się psuć, ponieważ ten element zamiast ładować, elektrolizuje wodę i dlatego będzie pusty przed innymi

mówią, że doświadczenie pokazuje, że w przypadku magazynowania energii połączenie szeregowe akumulatorów wydłuża ich żywotność

Nie przeszkadza to jednak w przydatności połączenia równoległego do zasilania awaryjnego, gdzie chcemy, żeby działał nawet w przypadku awarii jednego z akumulatorów i gdzie nie ma ryzyka zasiarczenia, gdyż jest naładowany trwale, a rozładowanie jest wyjątkowe
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 20/08/13, 18:47

@Chatelot16
ObrazObrazObraz

doskonałe wyjaśnienie: jeszcze raz dziękuję. Nie widziałem rzeczy pod tym kątem.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155