Hybrid Power Projekt w lesie (z pre)

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 13/08/13, 10:42

Witam,

Właściwie przeanalizowałem wszystkie dane z instalacji fotowoltaicznych na obszarze, na którym się znajdujemy, w BDPV.... Od tego czasu widzę wszystko znacznie wyraźniej, zebrałem wiele danych, z których obliczyłem średnie dzienne i miesięczne. ... bardzo interesujące !!

jeśli chodzi o energię wiatrową, mam wątpliwości… w każdym razie byłby to faktycznie maszt na ziemi… Muszę szczegółowo przestudiować dane dotyczące źródeł energii wiatrowej w moim regionie…

To, co mnie niepokoi w przypadku paneli o mocy 1000 Wp, które mają zostać zainstalowane, to wymiary, jakie te panele będą zajmować: jeśli się nie mylę, będzie to stanowić około 7 m²! niezbyt dyskretnie w tej chwili!!

Dla regulatora 50A wydaje mi się dużo.....!?!? inne opinie?

Konwerter będzie czysty sinus i myślę, że potrzeba więcej niż 1000 W, aby system był skalowalny....

Jeśli chodzi o akumulatory... mają one napięcie 12 V. Jeśli chcę mieć 400 Ah przy napięciu 24 V, co powinienem zrobić? 2 akumulatory 200Ah 12V zamontowane szeregowo czy równolegle? wydaje mi się, że nie jest wskazane montowanie równolegle....(dla opinii konia a priori w innych tematach)....

A panele.....są 12V i 24V......jaki wybór i jaki montaż (seria?)?

Miłego dnia i jeszcze raz dziękuję!
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 13/08/13, 10:52

RE

jesteś zobowiązany dostosować swój falownik do swojej sytuacji, w przeciwnym razie nie będzie on działał lub działał słabo... i tutaj również montaż // lub szeregowo zależy od Twojej sytuacji i konfiguracji sprzętowej..

Masz również rozwiązanie z mikroinwerterem, które zarządza każdym modułem niezależnie, dzięki czemu możesz dodawać lub usuwać niektóre w zależności od potrzeb...

Czy masz problemy z powierzchnią na swoim dachu?
0 x
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 13/08/13, 11:15

Re

w ogóle nie ma problemu z powierzchnią dachu, nie będzie ona zintegrowana....dokładnie!

nie chcemy się za bardzo gapić na miejsce, w którym jesteśmy....w środku natury....i 7m² paneli fotowoltaicznych....to wciąż przecznica wśród zieleni...!!

Kiedy mówisz o falowniku, czy jest to konwerter? Dlaczego nie mógłbym wybrać na przykład jednego z 1300W, nawet jeśli mam sprzęt o mocy tylko 900W pod napięciem 230V...?

Dla serii // lub: Nie rozumiem, jak to jest moja konfiguracja. kto będzie mi dyktował wybór....według jakich kryteriów? Z jakich różnic?

dziękuję
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 13/08/13, 11:57

dlaczego Twój dach nie miałby być "estetyczny"..masz nawet możliwość wyboru kolorów..

i tak, technicznie rzecz biorąc, jeśli chcesz, aby to działało, Twoja instalacja musi być dobrze obliczona.

w przeciwnym razie albo falownik ulegnie nasyceniu, albo się nie uruchomi, a połączenie/podłączenie ciągów do falownika będzie zależeć od mocy modułów i kompatybilności falownika w Twojej sytuacji
0 x
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 13/08/13, 18:33

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić zalety/wady napięć (12 V/24 V), paneli i akumulatorów... proszę!!

dziękuję
0 x
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 14/08/13, 08:48

Halo

Nie ma nikogo, kto mógłby odpowiedzieć na moje pytania...? Proszę!!
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 14/08/13, 16:44

tonisebantes napisała:Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić zalety/wady napięć (12 V/24 V), paneli i akumulatorów... proszę!!

dziękuję


ogólnie rzecz biorąc, im wyższe napięcie, tym mniejsze straty, ponieważ prąd jest niższy przy tej samej mocy.
z drugiej strony, po stronie akumulatora, im więcej łączymy szeregowo, tym bardziej jesteśmy uzależnieni od najsłabszego akumulatora i problemów związanych z bilansowaniem napięć.
moim zdaniem nadal lepiej jest unikać napięcia 12 V, jeśli ostatecznym celem jest uzyskanie napięcia 230 V AC
Myślę, że 24V to dobry kompromis dla izolowanej instalacji.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 17/08/13, 16:20

Halo

konkretnie, jeśli połączę szeregowo 2 akumulatory 12 V... (200 Ah)...

- czy mam wyjście 24V?
- co masz na myśli mówiąc "im więcej łączymy szeregowo, tym bardziej jesteśmy zależni od najsłabszego akumulatora i problemów związanych z bilansowaniem napięć"? jakiego rodzaju problemy?

dziękuję
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 17/08/13, 22:07

> im więcej łączymy szeregowo, tym bardziej jesteśmy zależni od najdroższego akumulatora
> niski, a także problemy związane z równoważeniem napięć”?
> jakiego rodzaju problemy?

Jeśli połączysz 2 akumulatory szeregowo, jeden zawsze będzie słabszy od drugiego. Podczas rozładowywania akumulator może rozładować się szybciej, a jeśli nadal pobierasz prąd, weź napięcie wsteczne. Podczas ładowania ten, który ładuje się najszybciej, przeładuje, jeśli będziesz kontynuować ładowanie po pełnym naładowaniu.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/08/13, 15:33

nic nie stoi na przeszkodzie, aby tworzyć kombinacje szeregowe/równoległe.
prosta zasada brzmi:
kilka akumulatorów połączonych równolegle może mieć różną pojemność: ich pojemność jest dodawana, a całkowite napięcie pozostaje takie samo.
akumulatory (lub kombinacje akumulatorów) połączone szeregowo muszą mieć tę samą pojemność. całkowita pojemność jest taka sama jak każda pojemność i są to dodawane napięcia.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83