Toyota prius II doładowywana i 104 km / hw trybie EV!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
cyrille.monneraud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 08/07/08, 09:12
Lokalizacja: BLUZKI 41000




przez cyrille.monneraud » 27/12/13, 14:56

Witaj skróty ...

PS: Klienci, którzy włożyli 30.000 XNUMX euro w olejek sceniczny, są na wszystkich rogach ulic...
0 x
Elektroda słoneczna
Gdy jeden pojazd termiczny ukrywa inny!
http://www.bientotelectrique.com
cyrille.monneraud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 08/07/08, 09:12
Lokalizacja: BLUZKI 41000




przez cyrille.monneraud » 27/12/13, 15:02

Nigdy nie powiedziałem, że Prius nie jest hybrydą


Remundo, co za zła wiara.

Przeczytaj się na stronie 1.

Uwaga, Prius to przede wszystkim samochody termiczne z odzyskiem energii podczas hamowania. Nie hybrydyponadto wtyczki Prius są rzadkie i często są wynikiem majsterkowania!



Wreszcie, NIGDY nie powiedziałem, że system PHEV jest opłacalny. Po prostu ma to o wiele więcej sensu niż zmiana pojazdu lub zakup innego.
0 x
Elektroda słoneczna

Gdy jeden pojazd termiczny ukrywa inny!

http://www.bientotelectrique.com
cyrille.monneraud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 08/07/08, 09:12
Lokalizacja: BLUZKI 41000




przez cyrille.monneraud » 27/12/13, 15:18

Uważam, że te systemy hybrydowe są bardzo skomplikowane i drogie. Wydaje mi się, że moglibyśmy zrobić znacznie prościej, jak silnik elektryczny o mocy od 80 do 100 kW, akumulator o autonomii elektrycznej od 50 do 100 km i lekki silnik termiczny o mocy około 30 kW, gdy użyliśmy 80 % baterii, wiedząc, że potrzebujemy 20 kW do jazdy z prędkością około 100 km / h.
Jest to trochę to, co zrobił BMW, ale z nieco zbyt dużą autonomią w trybie elektrycznym, tak drogą baterią.


Ok.

Silnik elektryczny od 80 do 100 kW: 70 kg - 3000 €
Falownik 100 kW: 20 kg - 3500 €
Bateria litowa z 50 km zimą, BMS, ładowarka - 250 kg - 10.000 €
Silnik termiczny, generator, falownik 30kW, 120kg, 5-6000 €
Nadwozie / wnętrze - 800kg, 5000 €
dystrybucja / zatwierdzenie / mo / narzędzia / marża - od 3 do 4000 €
....

Mijam. Nawet na skalę przemysłową Twój produkt wcale nie jest prosty i lekki ...
0 x
Elektroda słoneczna

Gdy jeden pojazd termiczny ukrywa inny!

http://www.bientotelectrique.com
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 27/12/13, 15:57

cyrille.monneraud napisał:Witaj skróty ...

PS: Klienci, którzy włożyli 30.000 XNUMX euro w olejek sceniczny, są na wszystkich rogach ulic...


Nie o to chodzi.
są nawet ludzie, którzy włożyli 100.000 XNUMX euro do samochodu. każdy swój własny śnieg.
moje rozumowanie było po prostu porównaniem:
-Zachowaj mojego priusa takim, jaki jest.
ou
-dodaj zestaw wtyczek

pomimo silnej „technicznej” pokusy umieszczenia zestawu wtyczek, odstrasza mnie zbyt długi zwrot z inwestycji.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 27/12/13, 19:26

cyrille.monneraud napisał:
Nigdy nie powiedziałem, że Prius nie jest hybrydą


Remundo, co za zła wiara.

Przeczytaj się na stronie 1.

Uwaga, Prius to przede wszystkim samochody termiczne z odzyskiem energii podczas hamowania. Nie hybrydyponadto wtyczki Prius są rzadkie i często są wynikiem majsterkowania!



Wreszcie, NIGDY nie powiedziałem, że system PHEV jest opłacalny. Po prostu ma to o wiele więcej sensu niż zmiana pojazdu lub zakup innego.

Czy nie skończyłeś robić męskiego mężczyzny? Już dobrze mnie nadmuchałeś forum VE ... Wracasz do ekonologii ... Jesteś kompletnie na krawędzi ... Odpręż się trochę.

Słowo hybryda jest całkowicie nadużywane. Wszystko zależy od tego, co rozumiesz przez hybrydę.

Tak, utrzymuję, że większość Priuszy nie jest hybrydami pod względem energii, którą zużywają: odzyskują podczas hamowania w postaci elektrycznej i to wszystko.

Dopiero najnowszy Prius 3 w wersji plug-in można nazwać hybrydą, bo efektywnie wykorzystują 2 źródła zasilania. Mamy prawdziwy wybór: prąd lub benzyna.

I znowu jest bardzo ograniczony, 25 km do mniej niż 85 km / h.

Prius bez wtyczki jest całkowicie przezroczysty, tylko przejściowy magazyn, który gotuje się w 100% na benzynie: wcale nie jest hybrydą z punktu widzenia źródła energii. Uważam to za bardziej gadżet niż cokolwiek innego.

Mam Renault 19, benzynę 1L4, jeśli jeżdżę puls i poślizg, Konsumuję trochę mniej niż Prius ...

A potem jest DIY z zestawem Range Extender, który może zrobić Prius hybrydy w dobrym tego słowa znaczeniu (ładowalny w sektorze).

Chciałbym zwrócić uwagę, że zainstalowałem baterie litowe Range Extender, prawdopodobnie przed Tobą ... A wielu innych zainstalowało je przede mną ...

Więc przestań na chwilę grać mistrzem i ciągle mnie atakować ...

Twój zestaw to akumulator litowy Range Extender, nie jestem technicznie krytyczny wobec tego, co sprzedajesz / instalujesz.

Po prostu uważam to za drogie w porównaniu z innymi alternatywami ...

I nie tylko ja tak myślę ...

Z poważaniem.
0 x
Obraz
cyrille.monneraud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 08/07/08, 09:12
Lokalizacja: BLUZKI 41000




przez cyrille.monneraud » 28/12/13, 00:19

Oficjalna definicja, tutaj

Pojazd wyposażony w dwa rodzaje silników, najczęściej termiczny i elektryczny


Niczego nie wymyślam. Prius ma dwa silniki elektryczne i jeden termiczny, które uczestniczą w trakcji. Jest hybrydą, kropka, jak mówisz.

Poprawiam tylko nieścisłości w twojej wypowiedzi. Na każdym forum gdzie mogłem poczytać o pojazdach elektrycznych i hybrydach, zupełnie przeoczysz wzajemne interwencje i tak, to kończy się dzwonieniem. I dopóki nie udowodnię, że jest inaczej, nadal mam prawo interweniować w sprawach, które mnie dotyczą, tu i tam forum VE lub gdzie indziej.

Jeśli chodzi o "wzmacniacze zasięgu", o których mówisz, byłem jedynym oficjalnym instalatorem Enginera od 2007 r. Do ich zamknięcia. Te zestawy na końcu ich marketingu wcale nie wyglądały na to, co sprzedał ten producent, zatrzymaliśmy tylko konwerter, reszta to wybór domu (akumulator, bms, ładowarka).

Niektórzy następnie rozpoczęli sprzedaż tych zestawów, widząc sukces w czasach stowarzyszenia „Soon Electric” na zmodyfikowanym Priusie. Co więcej, kilka problemów z klientami, którzy napotkali wiele awarii i którzy kontaktują się ze mną, aby rozwiązać problem z ich sprzętem. Nie wymieniłbym nikogo.

Z rozwiązania tego zrezygnowano w 2011 r., Niezawodność przetwornic była katastrofalna. Reszta chińskich komponentów była w ogóle bezwartościowa. Oczywiście całość była ekonomiczna. Ale żeby to działało przez sześć miesięcy, gospodarka trwała krótko.

Zmiana twojego Priusa na plug-in Prius (ładowalna hybryda to dokładny termin określający pojazd, który wykorzystuje akumulator w sektorze, to jest różnica w stosunku do pojazdu hybrydowego, remundo), to wybór, jak określisz Dirk Pitt i nie jestem tutaj, aby się o to spierać.

Chcę tylko odnowić przyczynę, która spowodowała moją reakcję: Prius to samochód z dwoma silnikami, elektrycznym i termicznym. Ona jest hybrydą.

A+
Cyrille
0 x
Elektroda słoneczna

Gdy jeden pojazd termiczny ukrywa inny!

http://www.bientotelectrique.com
cyrille.monneraud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 08/07/08, 09:12
Lokalizacja: BLUZKI 41000




przez cyrille.monneraud » 28/12/13, 00:23

PS

Twój zestaw to akumulator litowy Range Extender, nie jestem technicznie krytyczny wobec tego, co sprzedajesz / instalujesz.


Pozwól mi sprecyzować, że nadal się mylisz, Remundo. Wymieniam oryginalną baterię NiMh na baterię litową o większej pojemności. Jest to zatem główna bateria pojazdu, w przeciwieństwie do przedłużacza zasięgu typu Enginer, czy też wstawiania // innej baterii.

Po prostu uważam to za drogie w porównaniu z innymi alternatywami ...


Ciekawi mnie ich poznanie.
0 x
Elektroda słoneczna

Gdy jeden pojazd termiczny ukrywa inny!

http://www.bientotelectrique.com
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 28/12/13, 08:59

Ach, jeśli weźmiesz pod uwagę, że słowo „hybryda” wymaga tylko silnika elektrycznego i silnika cieplnego, to tak, wszystkie Priusy są hybrydami.

Wreszcie ja, jeśli spojrzę na wiele innych witryn ...
Pojazd hybrydowy to pojazd, który używa kilka różnych źródeł energii do ruchu.


To tylko spory semantyczne, które przesłaniają to, co istotne.

Ponieważ istnieją 2 poziomy hybrydyzacji, wszystko jest w porządku i zniuansowane:
1) punkt widzenia kierowcy (Twój),
2) punkt widzenia zaopatrzenia w energię (mój).

Ponieważ zgodnie z twoją definicją, nawet magazyn pneumatyczny wielkości balonu i kompresor 50 W daje „hybrydę”. W wersji elektrycznej był to Prius 1, z marnymi 2 km autonomii elektrycznej podczas ciągnięcia się.

Dobrzy i kompetentni czytelnicy w dużej mierze zrozumieją techniczny punkt widzenia, który rozwijam, a także powszechnie zauważą kontrowersyjny, by nie powiedzieć arogancki, charakter twoich interwencji ...

Kierowcy Priusa tym bardziej.

Cyrille.Monneraud napisał:Poprawiam tylko nieścisłości w twojej wypowiedzi. Na każdym forum gdzie mogłem poczytać o pojazdach elektrycznych i hybrydach, całkowicie przeoczacie wzajemne interwencje i tak, kończy się to wołaniem

W przeciwieństwie do twojego zachowania, nie wołam znikąd, forumers osobiście.

Zwracam uwagę, że jestem moderatorem w tej sprawie forumi że zostawiam Ci pełną swobodę wypowiedzi.

Zwracam również uwagę, że jesteście tam, otwarcie reklamując się w celu sprzedaży bezpośredniej produktów (... chińskich, importowanych ...) i w waszym imieniu, i jest to bardzo linia graniczna...

Przestań więc czuć się prześladowanym przez nikczemnego Remundo, który w zasadzie jest bardzo miły i kocha wszystkie samochody elektryczne lub hybrydowe.

Po prostu wyraża swoją opinię znawcai będzie kontynuowane.

Dziękuję.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 28/12/13, 09:23

cyrille.monneraud napisał:PS

Twój zestaw to akumulator litowy Range Extender, nie jestem technicznie krytyczny wobec tego, co sprzedajesz / instalujesz.


Pozwól mi sprecyzować, że nadal się mylisz, Remundo. Wymieniam oryginalną baterię NiMh na baterię litową o większej pojemności. Jest to zatem główna bateria pojazdu, w przeciwieństwie do przedłużacza zasięgu typu Enginer, czy też wstawiania // innej baterii.

Po prostu uważam to za drogie w porównaniu z innymi alternatywami ...

Przyjrzyj się używanemu Priusowi ...

Lub kup sobie 5000 litrów benzyny, co da Ci znacznie bardziej niezawodną rezerwę niż baterie litowe.

Mógłbym kiedyś opublikować kalkulację zwrotu z inwestycji Twojej oferty handlowej, ale i tak się waham, jak Dirk ...

W przeciwnym razie Twój produkt jest litowym wzmacniaczem zasięgu: dosłownie: zwiększona autonomia.

Fakt, że całkowicie wymieniasz istniejący pakiet NiMH (i na pewno z powodu problemu z masą i masą ...) nie jest tylko anegdotyczne.

Jest po prostu większy niż zestawy Enginer, ale działa na tych samych zasadach: BMS, mała ładowarka AC / DC, przetwornica mocy ...

Jest jedna rzecz, która i tak jest dobra w Twojej ofercie, to że jesteś w stanie majstrować przy elektronice, aby w trybie elektrycznym jechać do 104 km / h zamiast 85 km / h.

A co z gwarancją producenta po tych wszystkich operacjach? Roll:
0 x
Obraz
cyrille.monneraud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 08/07/08, 09:12
Lokalizacja: BLUZKI 41000




przez cyrille.monneraud » 28/12/13, 11:52

Zdecydowanie ...

BMS, mała ładowarka AC / DC, przetwornik ...

Jest jedna rzecz, która i tak jest dobra w Twojej ofercie, to że jesteś w stanie majstrować przy elektronice, aby w trybie elektrycznym jechać do 104 km / h zamiast 85 km / h.


Mój system nie ma konwertera zasilania ...

W trybie 100% elektrycznym, włączony tryb EV (dostępna pełna moc), nie może przekroczyć 49 km / h. W lekkim trybie elektrycznym to maksymalnie 69 km / h bez włączania termika ... Powie Ci o tym zwykły kierowca Priusa.

Kiedy mówię, że jedziesz szybko ...

Mój system nie jest całkowicie chiński, tylko akumulatory (które wkrótce pojawią się z Japonii w innym miejscu) i ładowarka. W dodatku nie są to produkty tanie w przeciwieństwie do zestawu Enginer (którego już nie ma). BMS (25% ceny zestawu) jest amerykański, a cała robocizna, kable, pudełko są francuskie (dwa do trzech tygodni pracy).

Reklama, robię to pośrednio wbrew mojej woli (nie jest to celem mojej interwencji), aby nie wyjeżdżać forum błędnych wyobrażeń na temat Priusa, aby usłyszeć, jak mówisz, że to nieszczęście, podobnie jak pojazdy elektryczne. W tej chwili nie sądzę, aby reklama EV-STORE była potężna ...

Jeśli chodzi o zwrot z inwestycji w zakup drugiego Priusa zamiast systemu PHEV, ciekawi mnie twoja matematyka. Bo jeśli system PHEV nie jest opłacalny przez kilka lat, to nie widzę, jak kupuje się drugi pojazd. Samochód nigdy nie jest dobrą inwestycją.

Czuję, że ekologia ustąpiła miejsca gospodarce. Każda ekologia ma na to swój koszt forum, wydaje się być zbanowany i szkoda. Ekonomia jest poszukiwana za wszelką cenę i często odbywa się to ze szkodą dla ekologii.

Osobiście nie mam środków na zakup kotła na pellet, zaizolowałem i zamontowałem w domu wkład z dwoma kanałami, które automatycznie zasysają gorące powietrze i wysyłają je do pomieszczeń domu. Wyłączyłem kocioł gazowy, podłączyłem toalety do zbiornika na deszczówkę, założyłem PHEV prius, zmodyfikowałem rower na elektryczny, zainstalowałem mikro-turbinę wiatrową na dole ogrodu i położyłem panele fotowoltaiczne na ziemi . Zużywam drewno, wodę, która spadła z nieba i na pewno trochę więcej prądu. Więcej gazu, mniej wody pitnej w śmieciach i mniej zmarnowanego paliwa.

Idealnym rezultatem jest zawsze zużywanie mniej drewna, zawsze odrzucanie mniejszej ilości ścieków, pozostawienie samochodu (PHEV lub nie) w garażu i skompensowanie zużycia energii elektrycznej.

Zdobycie drugiego (lub n-tego) samochodu jest moim zdaniem nielogiczne, całkowicie sprzeczne z symboliką systemu PHEV.
0 x
Elektroda słoneczna

Gdy jeden pojazd termiczny ukrywa inny!

http://www.bientotelectrique.com

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150