Projekt pieca słonecznego i czujnik Peltiera

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 28/07/13, 16:54

Pticchat107Piszesz:
Tyle, że jeśli użyję czynnika chłodniczego, takiego jak stosowany w lodówkach, wątpię, aby temperatura wynosiła tylko 50 ° C po zimnej stronie.

Czynnik chłodniczy jest tylko płynem przenoszącym ciepło, wykorzystującym zmianę fazy przez sprężarkę, sam w sobie nie jest ani zimny, ani gorący.

Pachnie jak fabryka gazu, twoje szanse i koniec! Obraz
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/07/13, 17:08

miska koncentruje moc w palenisku, a temperatura rośnie bardzo wysoko, jeśli rzecz znajdująca się w palenisku jej nie opróżnia

zaletą kotła parowego jest to, że gotowanie go ogranicza temperaturę ... jeśli silnik parowy nie zużywa wystarczającej ilości pary wydostaje się przez zawór bezpieczeństwa, ale dopóki pompa napełniająca wody działa, nigdy się nie przegrzewa

w przypadku stirlinga absolutnie niezbędne jest, aby stirling działał dobrze, jeśli nie gwałtowne przegrzanie

w przypadku modułów granulujących ryzyko przegrzania jest jeszcze poważniejsze: dzieje się tak w przypadku półprzewodników, gdy ktoś przekroczy dopuszczalną temperaturę, jest natychmiast martwy

super ogniwo fotowoltaiczne z moich poprzednich ogniw musi być silnie schłodzone przez wodę ... w przypadku awarii obwodu wodnego ważne jest, aby antena satelitarna była ustawiona szybko obok Słońca
0 x
PetitChat
x 17




przez PetitChat » 28/07/13, 17:27

Ahmed napisał:Czynnik chłodniczy jest tylko płynem przenoszącym ciepło, wykorzystującym zmianę fazy przez sprężarkę, sam w sobie nie jest ani zimny, ani gorący.


Cóż, wystarczy znaleźć płyn przenoszący ciepło, taki jak olej lub coś w tym rodzaju, myślę, że trzeba go znaleźć. :P

chatelot16 napisał:kiedy przekroczymy dopuszczalną temperaturę, natychmiast jest martwa.


Tak, właśnie dlatego moduły byłyby wykonane z masy aluminiowej, zawierającej wewnątrz obwodu (podobnego do bloku wodnego) i cieczy przenoszącej ciepło; Myślałem o gazie, ponieważ dla układu chłodzenia myślałem o zastosowaniu jakiegoś kompresora lodówki (patrz dwie kaskady), ale jak mówi Ahmed, muszę znaleźć coś lepszego, a przede wszystkim coś innego.

Ale prawdą jest, że elektroniczna strona rzeczy sprawia, że ​​całość jest dość wrażliwa na zbyt wysoką temperaturę, dlatego chciałem wiedzieć, czy można „odgadnąć” maksymalną temperaturę grając na „jeden z czynników podczas budowy paraboli (średnica itp.).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/07/13, 17:30

aby dobrze funkcjonować, naczynie musi mieć temperaturę znacznie wyższą niż temperatura użyteczna

jest to rzecz włożona do paleniska, która musi zużywać całe ciepło, aby zapobiec wzrostowi temperatury
0 x
PetitChat
x 17




przez PetitChat » 28/07/13, 17:38

Cóż, jeśli umieścimy system Peltiera między dwoma aluminiowymi blokami; ten z tyłu zawierający system chłodzenia (mówię o stylu bloków wodnych) i ten z przodu, aby odbierać ciepło z piekarnika, powinien działać dobrze?

Wiedząc, że temperatura topnienia aluminium wynosi około 660 ° C i wątpię, aby piekarnik osiągnął tę temperaturę, powinien działać; ale zamiast jednej linii modułów 5 myślę, że lepiej byłoby zrobić duży zestaw 10 bezpośrednio.

Pomysły, krytyka? : 3 :|
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 28/07/13, 19:27

Twoja sprężarka chłodząca zużyje znacznie więcej niż wyprodukuje Peltier ...

Peltier jest zarezerwowany dla niektórych bardzo specyficznych zastosowań ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/07/13, 20:08

PtitChat107 napisał:Jaka byłaby w przybliżeniu wydajność zestawu 5 Peltier z tym modelem?


Te modele kosztują mniej za testowanie:
: Arrow:
https://www.econologie.com/shop/module-t ... p-493.html
ou https://www.econologie.com/shop/module-t ... p-244.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/07/13, 20:31

Jaka byłaby w przybliżeniu wydajność zestawu 5 Peltier z tym modelem?

jak chcesz, żebyśmy odgadli wydajność? należy to zaznaczyć w dokumencie
PtitChat107 napisał:Wszystko jest napisane w linku, który podałem:

„Moduł generatora mocy 250C 6.4 V 3.1 W.

Maksymalna wydajność chłodzenia 5.1W
Maksymalny prąd 1.09A
Maksymalna różnica temperatur + 200K
Aktywna grubość strefy 3.8mm
Szerokość obszaru aktywnego 40mm
Długość obszaru aktywnego 40mm
Maksymalne napięcie 9.4V
Obszar aktywny 40 x 40mm

wszystko nie jest napisane ...

wytwarzanie energii 3,1W, ale jaką moc cieplną zapewnia?

za jaką cenę jest ten moduł?

aby 3w był dostępny w 10 euro, na ogniwa fotowoltaiczne i działa po raz pierwszy bez potrzeby anteny satelitarnej ... i bez potrzeby ustawiania go dokładnie w stronę słońca

zaletą paraboli z silnikiem Stirlinga lub silnikiem parowym jest to, aby wytworzyć silną moc za pomocą mechaniki, którą można zbudować nawet w celu uniknięcia zakupu ogniw fotowoltaicznych, lub modułów granulujących nawet droższych niż fotowoltaika
0 x
PetitChat
x 17




przez PetitChat » 28/07/13, 20:44

chatelot16 napisał:za jaką cenę jest ten moduł?


Jeśli podam link do strony sprzedawcy, to nie na darmo 8)

Cena:
Ilość - cena jednostkowa
1 - 30,10 €
10 - 25,56 €
25 - 22,09 €
50 - 20,69 €
100 - 19,47 €


Ale właśnie zdałem sobie sprawę, że cena HT była tak dobra :?

Dziękuję Christophe za linki, jednak jest to prawdopodobnie głupie pytanie, ale delta temperatury to z grubsza maksymalna różnica, jaka może występować między dwiema ścianami w module Peltiera?

BobFuck napisał:Twoja sprężarka chłodząca zużyje znacznie więcej niż wyprodukuje Peltier ...


Jeśli chodzi o jedzenie, pomyślałem, że użyję małej grupy paneli fotowoltaicznych, ale hej to prawda, że ​​wiedząc, że zestaw Parabole-Peltier ma (na papierze) produkować więcej niż panele słoneczne i wiedząc że odwrotność jest znacznie bardziej realistyczna, nie widzę dużego zainteresowania. :płakać:

Ale wracając do Stirlinga, nie wyobrażam sobie związku między balonem (który powinien znajdować się w centralnym punkcie paraboli) a samym silnikiem; Wiedząc, że parabola musi się poruszać, aby podążać za słońcem, trudno mi sobie wyobrazić rodzaj elastycznej rury lejącej linkę.

Wady tylko oddzielne pytanie, na poziomie paneli słonecznych; do instalacji na dachu budynku (znajdującego się we Franche Comté), jaki typ poleciłbyś? Monokrystaliczny czy inny?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/07/13, 20:53

PtitChat107 napisał:Dziękuję Christophe za linki, jednak jest to prawdopodobnie głupie pytanie, ale delta temperatury to z grubsza maksymalna różnica, jaka może występować między dwiema ścianami w module Peltiera?


Są to cechy podane w trybie Peltiera, dlatego chłodzenie termoelektryczne, w trybie Seebecka, a zatem generator termoelektryczny, mogą się różnić, ale nie wiem w jakim stopniu! Nie wiem, czy istnieje idealna symetria, czy nie ...

W każdym razie tutaj w sklepie ekonologicznym (i który ożywia to forum), jest tańszy niż na Twoim linku: https://www.econologie.com/shop/module-t ... p-244.html

Nominalne rozpraszanie ciepła: 50 Watts
Maksymalna intensywność: 6.0 A.
Nominalne napięcie zasilania: 15.4V
Maksymalna moc pochłaniana: 92.4 watów
Maksymalna różnica temperatur między powierzchniami 2: 67 ° C
Liczba par termoelektrycznych: 127
Pary typu Melcor: CP1.4-127-06L
Wymiary: 40 * 40 * 3.8mm
Waga: 25g
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105