Samochód parowy

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Samochód parowy




przez lejustemilieu » 21/04/13, 08:49

Witam,
Ostatnio widziałem krótko (w telewizji), bardzo krótko, maszynę parową.
Przeszukałem sieć i znalazłem zaskakującą informację:

Poznaj ludzi, którzy posiadają nowoczesne maszyny parowe na bieżąco. Jest tani, wydajny i kompaktowy i może zmienić światowy krajobraz polityczno-socjologiczny. Ci ludzie mają Silnik http://www.amovis.de/en/leaders.htm w pełni sprawny, wydajny nowoczesny silnik parowy na bieżąco. We współpracy z firmą samochodową VW. zbudował kilka działających prototypów, ale potem zdecydował, że świat nie powinien mieć EZEE03 i rewolucyjnej maszyny parowej? Zatrzymali to dla siebie. Przyjrzyj się faktom i współczesnej historii silników parowych i samochodów. Weź także pod uwagę konsekwencje dla społeczeństwa. Jedynymi, którzy stracą na wypuszczeniu na świat nowoczesnego silnika parowego, są bogaci, rząd i przedsiębiorstwa energetyczne. Prawdziwymi zwycięzcami byłaby biedna i średnia klasa. Albo ci ludzie z VW i Enginion coś powiedzieli, albo są niesamowicie krótkowzroczni, sądząc, że świat nie jest gotowy na zakup nowoczesnego samochodu parowego. Może to po prostu chciwość. Zobacz tutaj... Silnik http://www.amovis.de/en/simulation.htm Konsekwencje... Patrząc na konsekwencje tego, nic dziwnego, że nawet niemiecki rząd, przy wszystkich programach społecznych i szkołach finansowanych przez państwo, sprzeciwiłby się wypuszczeniu tego nowego samochodu parowego na targach EZEE03. Co to oznacza dla nowoczesnego samochodu parowo-elektrycznego zostać sprzedane ogółowi społeczeństwa? Oznacza to, że podatki pobierane w ramach podatku od gazu i wykorzystywane do utrzymania rządu i infrastruktury nie będą pobierane. Ta pojedyncza przyczyna jest daleka od znaczących skutków. Rządy będą musiały znaleźć inne źródła podatków, drogi zostaną zaniedbane, a emerytury komunalne trzeba będzie zlikwidować. Ale biedni mają siłę do budowania, siłę i pieniądze do wprowadzania innowacji i wynalazków. To są pieniądze, które dzisiaj trafiają do przedsiębiorstw rządowych, a ich esencja zostanie zainwestowana i przeniesiona do innych obszarów.

Od 1996 roku spółka zależna badawczo-rozwojowa grupy Volkswagen AG nosiła nazwę Enginion, opracowując system o nazwie ZEE (Zero Emissions Engine). Wytwarza parę niemal natychmiast, bez płomienia, a osiągnięcie maksymalnej mocy od zimnego startu zajmuje 30 sekund. Ich trzeci prototyp, EZEE03, był trzycylindrową jednostką przeznaczoną do montażu w samochodzie Škoda Fabia. EZEE03 został opisany jako posiadający „dwusuwowy” (tj. jednostronnego działania) silnik o pojemności skokowej 1.000 cm61 (220 cali sześciennych), wytwarzający moc do 164 KM (500 kW) (369 Nm lub XNUMX ft·lbf). Stwierdzono, że zawartość gazów spalinowych jest znacznie poniżej normy SULEV. Miał „bezolejowy” silnik z ceramiczną okładziną cylindrów, wykorzystujący parę zamiast oleju jako smar. Jednak firma Enginion (link) stwierdziła, że ​​rynek nie jest gotowy na samochody parowe, dlatego zamiast tego zdecydowała się opracować generator prądu/system ogrzewania „Steamcell” oparty na podobnej technologii.


http://www.amovis.de/en/simulation.htm
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Samochód na parę wodną




przez moinsdewatt » 21/04/13, 12:22

Codziennie jest 1 kwietnia lejustemilieu. Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/04/13, 12:35

Smutne jest to, że wciąż udaje nam się „nagłaśniać” tego typu bzdury!

Dla mnie to pokazuje dwie rzeczy:

a) człowiek potrzebuje „wierzeń”, potrzebuje wiary, że cud jest zawsze możliwy…

b) że inni ludzie mają takie ego, że szerzą jakiekolwiek przekonania tylko po to, żeby ludzie typu a) je podziwiali...


W temacie: maszyna parowa istniała przed silnikami spalinowymi; jeśli to przejęło kontrolę, w szczególności Diesel, to po prostu ich osiągi były lepsze.

Na liniach niezelektryfikowanych lokomotywy parowe były stopniowo zastępowane przez spalinowe...

Nie ma więc sensu „wierzyć” w teorie spiskowe. Najgłupszy inżynier VW o tym wie. I niewątpliwie poza Chrystusową fantazją („zbawiciela”) autora tych słów (mówię o artykule), nikt w VW nigdy nie był zainteresowany silnikiem parowym…

Pomyśl tylko przez dwie sekundy: skąd pochodzi energia do wytworzenia pary?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 21/04/13, 13:50

Cześć przyjaciele,
Ta strona została stworzona, aby podążać we właściwym kierunku,
Miałeś 67 i mniej watów, nie bądź jednym z dobrych ludzi, jesteś gównem najgorszego rodzaju, Jestem podły i wulgarny, żeby postawić się na twoim poziomie.
Idźcie się pierdolić z Obamatem i Barosso.

Są inne sposoby wyrażenia swojego punktu widzenia, ty jesteś podły, ja robię się wulgarny albo i gorzej : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/04/13, 15:47

Wyjaśnię jeszcze raz – nawet jeśli wątpię, czy będzie to przydatne, biorąc pod uwagę ton, jaki przyjmuje:

- krytykuję właśnie komentarze do cytowanego przez Ciebie artykułu

- amovis wydaje się być poważną firmą, nawet jeśli nie wiem

- u mnie linki nie działają

- na ich oficjalnej stronie internetowej nie widzę nic na temat omawianych prototypów

- z drugiej strony odzyskać fatalne (utracone) ciepło, czemu nie; jest to tylko kwestia stosunku kosztów zastosowanej technologii do odzyskanych watów

- coś innego to „silnik parowy”

- na stronie Amovis jest wzmianka o systemach Rankina itp... Nic rewolucyjnego... Jeśli regularnie wspomina się o Rankinie lub Stirlingu w zastosowaniach - szczególnie w kogeneracji - na razie koszt jest zaporowy w przypadku bardzo skromnych osiągów; jeśli spojrzymy na warunki cykli Rankina, nie jest to zaskakujące. To działa. Ale za cenę złota w porównaniu do najmniejszej kW, jaką z niego uzyskamy.

Więc z mojej strony komentarz do cytowanego artykułu są, daj spokój, naiwni!

Tylko jeden przykład, a potem będę milczeć: oczywiście koniec ery taniej ropy spowoduje pojawienie się kwestii opodatkowania, które w dużej mierze opiera się na TIPP; tak już jest, przy wyraźnym zmniejszeniu krajowego zużycia paliw i bardzo niewielkim zmniejszeniu zużycia paliw.

Jednak myślenie, że rządom zabraknie pomysłów na znalezienie innej „bazy”, jest, delikatnie mówiąc, naiwnością.

Przytoczę jeden losowo: w Niemczech pojazdy ciężarowe od kilku lat są śledzone przez pchły i opodatkowane za kilometr. Wyszukaj hasło „maut”. W rzeczywistości jest to prywatna firma, która zarządza tym w imieniu rządu. W Alzacji suwnice ustawiono na potrzeby „eksperymentu”, który rozpocznie się już wkrótce. Wydaje mi się, że przed latem.

http://aireurbainebelforthericourtmontb ... ebut-2013/

Co uniemożliwia przeniesienie tego na samochody (elektryczne, parowe, konne, napędzane pedałami?)? I nazwać to „ekopodatkiem”???

Mówiąc bardziej ogólnie, samochód niewątpliwie nie będzie już dominującą „bazą”, jak to miało miejsce po wojnie (ze względu na śmiesznie niską cenę ropy). Będzie to niewątpliwie coś o bardzo szerokiej bazie: ruch telefoniczny (i tam też się zaczął!), prąd (wektor energetyczny jutra)...

Więc tak, podtrzymuję, komentarze są niepokojąco naiwne!

Ale tak łatwo jest, gdy technika „nie działa” – lub jeszcze nie – (lub nie nadaje się do wprowadzenia na rynek, ponieważ jest zawyżona), aby oskarżyć rząd, VW, grupy naftowe lub cokolwiek innego! To właśnie nazywam teorią spiskową. To samo tyczy się samochodu elektrycznego. Łatwo zaprzeczyć, że kwestia magazynowania energii elektrycznej nie jest na najwyższym poziomie, po przystępnej cenie… Albo że autonomia niepokoi potencjalnych klientów… A więc oczywiście winni są źli producenci. Albo Total... Nigdy "genialny" wynalazca...

Tak, wtedy stanę się podły i głupi i cokolwiek zechcesz. I zakładam.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/04/13, 17:05

Halo

- u mnie linki nie działają


Jeśli ci to pomoże, link działa dla mnie

https://www.econologie.info/share/partag ... 21ZyKD.pdf

Osobiście jestem otwarty na wszystko, na konstruktywną krytykę i na nowe rzeczy, nawet najbardziej ekscentryczne, wydaje mi się, że nie jest ważne, czy wierzysz, czy nie, zawsze są elementy pouczające, które można zastosować gdzie indziej, dowiadujemy się o nich każdego dnia.

Systematyczna krytyka jest łatwa, prosta, w dwóch linijkach..

Słuchając Ciebie musisz mieć dość kwaśne i jednoznaczne zdanie na temat domieszkowania wodą i jazdy na oleju spożywczym na starym dieslu, wtrysk pośredni.
Są rzeczy, które wiemy po przejechaniu ponad 100 000 km eksperymentalnych. (czasami lepiej zamknąć pole dotyczące sposobu rozwiązania problemów, metod dekantacji i stosowania oleju w dieslu, zanim znajdziemy się w niedoborach w zakresie zbiórki olejów :płakać: ) w obliczu trudności wielu osobom łatwiej jest udać się do pompy i postępować zgodnie z instrukcją producenta.
Są ludzie niezgodni (niektórzy powiedzieliby, marginalizowani), jeśli należysz do tej kategorii, pozostajesz dyskretny, jeśli chcesz zajść daleko
Zanim Cię zatrzymamy, legalność, ubezpieczenie, gwarancja
instrukcja producenta..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/04/13, 17:08

Wiem wystarczająco dużo o silnikach parowych i silnikach spalinowych, aby mieć pewność, że silnik parowy w samochodzie nigdy nie będzie lepszy od silnika spalinowego.

jest tak wielu geniuszy, którzy przez kilka stuleci pracowali na parze, że mam wrażenie, że zostało zrobione maksimum... ale jeśli komuś uda się trochę lepiej to sprzeda swój system do ogrzewania w kogeneracji, lub innego odzysku energii, gdzie duży ciężar silników parowych nie jest wadą

gdyby system był wystarczająco lekki, można by go sprzedać do maszyn rolniczych lub maszyn do robót publicznych… bez przeszkód ze strony hipotetycznego spisku blokującego produkcję samochodów

twierdzenie, że to działa, ale stawiają nam przeszkody na drodze, nie wydaje mi się poważne

jest jak striling philips... nie miał przyszłości w samochodach, bo nie był wystarczająco wydajny! całkiem proste ! ...ale zawsze jest mnóstwo niemal identycznych stirlingów, które ochładzają i upłynniają powietrze!

więc silniki parowe działają... są ludzie, którzy wiedzą, jak sprawić, by działały tam, gdzie są przydatne
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/04/13, 18:36

Andre napisał:
Systematyczna krytyka jest łatwa, prosta, w dwóch linijkach..

Słuchając Ciebie musisz mieć dość kwaśne i jednoznaczne zdanie na temat domieszkowania wodą i jazdy na oleju spożywczym na starym dieslu, wtrysk pośredni.

André


1) Czy nie jesteśmy już w tym wątku?

2) Jeśli prześledzisz moje posty, ponieważ wydaje mi się, że odwołujesz się do moich opinii w innych kwestiach, powinieneś wiedzieć, że nie tylko krytykuję…

3) Jeszcze raz ostatni, nie mam nic przeciwko eksperymentom.

Przeczytaj uważnie jeszcze raz to, o co pytam: „hurra, taki a taki miał”. genialny pomysł, niestety, paskudne rządy/budowniczowie/firmy naftowe go zabijają…”

Na stronie internetowej omawianej firmy nie widziałem nic rewolucyjnego. Wystarczy dobrze zbudowany system odzyskiwania ciepła odpadowego. Odniesienia do silnika Rnakin... Itd...

Ale nie przeczytałem linku. Zobaczę, czy jest powód, aby zmienić moją opinię.

4) Tak, jestem sceptyczny co do korzyści płynących z domieszkowania wody i podanych „wyjaśnień”, dysocjacji wody na H² itp.

Nie ukrywam tego.

Ale zauważysz, że nie zanieczyszczam przedmiotowych przewodów. Mój sceptycyzm nie prowadzi mnie do oczerniania tych, którzy eksperymentują, ani do naśmiewania się z nich, ani po prostu do upijania się...

Bardziej wierzę testom, które przeprowadzono z ciągnikami na stanowiskach, niż subiektywnym danym w zmiennych warunkach, przeprowadzonym przez przekonane osoby.

Gdyby to miało „zrewolucjonizować” świat silników i samochodów, w końcu bym się tego dowiedział.

Więc jestem ciekawy, ale sceptyczny lub sceptyczny, ale ciekawy, cokolwiek chcesz.


4) W przypadku oleju kuchennego i „starych diesli” nie ma problemu.

Gdy jeździłem Dieselem, przez długi czas mieszałem olej rzepakowy z dieslem... Kiedyś było to niecałe 1 euro...

Tyle że to nisza dla kilku osób mających dostęp do tego zasobu. A więc to nie jest to, co zastąpi ropę. Więc znowu, to nie jest „rozstanie”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/04/13, 21:45

Choć doskonale czytam (i mówię) po niemiecku, przyznaję, że nie zrozumiałem pokazu slajdów.

Jeśli dobrze czytam między wierszami, wiąże się to z produkcją energii elektrycznej z organicznego Rankina.

Z zaletą sprzężenia produkcji ciepła do ogrzewania lub chłodu do klimatyzacji???

Jeden ze slajdów podkreśla moc, gdy jest zimno i gorąco... oraz na temat zmniejszania zasięgu samochodów elektrycznych, gdy jest zimno....

Ten bałagan rzeczywiście będzie musiał wykazać, że przy x ilości paliwa (rozumiem, że mówimy o etanolu?) uzyskujemy większą wydajność niż na silniku spalinowym (którego ciepło odpadowe wykorzystuje się także do ogrzewania w zimie) .

Być może możliwy zysk latem poprzez połączenie Rankina z produkcją chłodu do klimatyzacji????


Twierdzę jednak, że argumentacja przedstawiona w cytowanym artykule nadmuchuje mnie w najwyższym stopniu. Jeśli bazar za podobną cenę zaoferuje lepsze osiągi niż konwencjonalny silnik, VW nie będzie wahał się ani przez 3 minuty, żeby umieścić to w swoich modelach. Inaczej będzie to Mercedes lub BMW!

Tutaj również pozostaję dziwnie sceptyczny. Albo sceptycznie ciekawy.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 21/04/13, 21:46

lejustemilieu napisał:Cześć przyjaciele,
Ta strona została stworzona, aby podążać we właściwym kierunku,
....


Dokładnie nie, publikując tego typu bzdury wbija się do głów niezbyt wykształconych i naiwnych ludzi, że znajdzie się rozwiązanie energetyczne i że w efekcie nie będziemy zmieniać stylu życia i marnotrawstwa.

To ty sprawiasz, że ludzie się wycofują.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 117