Dokonując domu wiedzieć: zimna zmydlanie

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 24/02/13, 13:20

Obamot napisał:Czy możemy „przerobić” wodę morską z gruboziarnistej szarej soli? A może po wysuszeniu stracił już zbyt dużo magnezu (itp.) Lub innych właściwości?

zawsze jest strata, ale to lepsze niż biała sól oczyszczona ze wszystkiego.
Robię antyseptyczne i przeciwgrzybicze mydło solne: utrzymując bazę mydlaną na mleku dla miękkości i odżywienia skóry, dodaję sól himalajską w odpowiedniej ilości. możemy dojść do 1 kg na 1 litr oleju. Jestem zadowolony z 400 g i jest naprawdę skuteczny. Sól himalajska jest koniecznością, ale gruba szarość też musi być całkiem dobra.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5545




przez Obamot » 24/02/13, 13:24

Mój pochodzi z Bangshen (3 € za 20 kg, ale musisz iść i go zdobyć). : Lol: ).

Ponieważ japońskie nigari – bardzo bogate w magnez – niestety zostało teraz trochę przedawkowane w radionuklidy :zaszokować:
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 24/02/13, 13:32

Obamot napisał:Mój pochodzi z Bangshen (3 € za 20 kg, ale musisz iść i go zdobyć). : Lol: ).

Ponieważ japońskie nigari – bardzo bogate w magnez – niestety zostało teraz trochę przedawkowane w radionuklidy :zaszokować:

by zrobić promienie jako środek zapobiegawczy dla przyszłych nowotworów.......lol......my, kiedy potrzebuję wody morskiej, to jest etretat. Ja też kocham to miejsce. i to jest szansa. w przeciwnym razie woda morska w ramieniu oddziela nas od Anglików, bla! to samo dotyczy stawu oddzielającego Marsylię od kuzynów :D . Mimo to zwracam uwagę na jakość wody.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/02/13, 13:48

bidouille23 napisał:
Małe pytanie, ile miesięcy to około 3, 4 lub więcej?


Na ogół wystarczą cztery tygodnie leczenia


Więc moje pytanie: czy możemy kontrolować pH mydła (biorąc małą końcówkę, którą rozpuszczamy na przykład w wodzie demineralizowanej), aby sprawdzić, czy zmydlanie jest piękne i dobrze wykończone, a wynik odpowiada dobry do pożądanego produktu?


Dotknięcie mydła czubkiem języka pozwala sprawdzić, czy jest ono mydłem
nadal żrący, czy nie.

Ma to na celu wprowadzenie własnego "harmonogramu produkcji, aby nie skończyć bez mydła na raz ...

Kiedy już zaczniesz to robić, szybko znajdziesz się w tym
zapasy na kilka tygodni, jeśli nie miesięcy. To nie jest
że na początku leczenie wydaje się długie. Raz 2 lub 3 zmydlenia
w magazynie, wyleczenie nie stanowi już problemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/02/13, 13:50

Obamot napisał:Ponieważ japońskie nigari – bardzo bogate w magnez – niestety zostało teraz trochę przedawkowane w radionuklidy :zaszokować:

Mówisz poważnie ? :zaszokować:
Regularnie się na to leczę, przeszkadzałoby mi to
raka, myśląc o właściwym postępowaniu.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 24/02/13, 14:06

Re

Po laur znajdź sąsiada, który ma drzewko ;) ...i zabierz maleńką z podstawy którą przesadzasz w domu ;) , nawet w doniczce zawsze da ci listki do przyprawienia potraw ;)...

Musi tu być coś innego równoważnego ;) ... też będę szukać. :) ...

I nie trzeba poprawiać, co jest już bardzo proste;) ...

Jeśli chodzi o sól, Himalaje lub Bretania lub sprzedawane, dopóki pozostaje w stanie surowym, jest to kiffe kiffe bourricot, biorąc pod uwagę, że jest to aplikacja zewnętrzna, prawda?

Jeśli chcesz obamot, mogę wysłać ci grubą sól bretońską wytwarzaną w tradycyjny sposób, ponieważ zawsze ...;) ... (żart :) a jeśli nie masz soli, ale soliłeś masło, to również działa? : p :) :) :)
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 24/02/13, 14:19

http://foro.mendrulandia.net/viewsujet.php?f=41&t=6293
domowe masło laurowe w stylu hidalgo
to musi być dobra baza wypadowa na domowe Aleppo, nawet jeśli jestem dość daleko od Aleppo
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 24/02/13, 14:21

tak, króliku, dziękuję, nie widziałem twojej odpowiedzi...

z końcem języka??? poważnie lol jak z bateriami, jeśli jest gorzki i żrący, to nie jest dobry; więc muszę polizać mydło z Aleppo, żeby wiedzieć, jak smakuje, żeby móc porównać… cóż, jest tego po prostu więcej :) Lubię nowe doświadczenia lol... ale nie za często ;)...

jeśli nie z miernikiem ph ??? w jakim języku mam, ale ph też umieściłem :) ...


Dziękuję bardzo wszystkim, wyruszam na przygodę, bo wszystko, czego potrzebuję, mam w domu ;) ...

I fajna rzecz z wielokolorowym mydłem ;) z pomarańczową marchewką, fioletowym burakiem itp. itp. fajna i bardzo fajna zabawa dla dzieci (z rękawiczkami, okularami i wszystkimi akcesoriami bezpieczeństwa i zasadami ostrożności, które oczywiście dobrze się sprawdzają... ..
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 24/02/13, 14:30

papier ph, ale ja też używam metody „język na mydle”. To kłuje: nie jest dobrze. smakuje jak mydło, ok, możemy iść.
z drugiej strony dzieci i napoje gazowane.......uhhhhhhhhh
Najlepiej jest zrobić własne mydło. Gdy spokojnie podrośnie i będzie dobre, można je zetrzeć na tarce, roztopić w bemarze i dodać do dzieci, co się chce. ogranicza ryzyko.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5545




przez Obamot » 24/02/13, 16:33

Królik napisał:
Obamot napisał:Ponieważ japońskie nigari – bardzo bogate w magnez – niestety zostało teraz trochę przedawkowane w radionuklidy :zaszokować:

Mówisz poważnie ? :zaszokować:
Regularnie się na to leczę, przeszkadzałoby mi to
raka, myśląc o właściwym postępowaniu.
Spójrz tutaj:
http://www.micheldogna.fr/radioactivite.html

Sole magnezu są pułapkami radionuklidów! Skoro już jesteśmy w wątku, w którym dużo rozmawiamy o chemii, czy nie muszę wam narysować rysunku (aby wyjaśnić kwestie atrakcyjności)?

...Szczerze mówiąc, nie wiem, jak mogliby przed tym uciec. Co więcej, jest to sama zasada napromienianie niską dawką (czego staram się unikać u źródła) i nie zapominaj, że tarczyca, narząd wrażliwy na promieniowanie, jeśli w ogóle taki istniał... jest w drodze do połknięcia. Więc przepraszam, może to przesada (i zgadzam się, że nie powinniśmy popadać w paranoję i że Japończycy mają prawo eksportować...), ale wolę nie ryzykować - tam. Jeśli chcesz mieć pewność, możesz przesłać próbkę do analizy, gdyż są to względy zdrowotne ważne dla wszystkich konsumentów, a pukając do właściwych drzwi, nie powinno to nic kosztować.

Z drugiej strony – jeśli jest zanieczyszczony, co nie jest pewne: stosuję zasadę ostrożności – BEZWZGLĘDNIE NIE MASZ OBAWY, jeśli miałeś z nim kontakt, dawki będą maleńkie. Nie ma mowy, aby Japończycy wywieźli skażone produkty ze swojego kraju (jak sądzę), byłoby to samobójstwo ekonomiczne.
Więc w przypadku małych dawek po prostu nie narażaj się za bardzo w przyszłości, spicytou.

Ze statystycznego punktu widzenia jest to mniej pocieszające:

Katastrofa w elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi doprowadziła do uwolnienia do powietrza izotopów promieniotwórczych (głównie cezu-137 i jodu-131 oraz trochę cezu-134). Dokładna ilość radioaktywności wysłanej do powietrza nie jest znana, ale szacuje się, że wynosi 770,000 XNUMX bilionów bekereli (jednostka miary – Bq) cząstek radioaktywnych. Utworzyło to duży pióropusz, który generalnie podążał za głównymi wiatrami i przeniósł większość promieniowania na wschód, nad Oceanem Spokojnym. Jednak część skażeń radioaktywnych przeniosła się na inne obszary Japonii, ponieważ zdarzenia atmosferyczne, takie jak deszcz, systemy niskiego ciśnienia, zmiany wiatru i wysokość pióropusza, wpływają na ruch. Cez-137 budzi większe obawy niż jod-131, ponieważ okres półtrwania izotopu cezu (czas potrzebny do zmniejszenia ilości substancji o połowę) wynosi około 30 lat w porównaniu z cezem-131. okres półtrwania jodu-8 wynosi XNUMX dni. Istnieje krótkotrwałe ryzyko uszkodzenia tarczycy, jeśli radioaktywny jod z pożywienia przedostaje się do organizmu i gromadzi się.

http://www.teamuse.com/article_110701.html

culbuto napisał:
Obamot napisał:Mój pochodzi z Bangshen (3 € za 20 kg, ale musisz iść i go zdobyć). : Lol: ).

Ponieważ japońskie nigari – bardzo bogate w magnez – niestety zostało teraz trochę przedawkowane w radionuklidy :zaszokować:

by zrobić promienie jako środek zapobiegawczy dla przyszłych nowotworów.......lol......my, kiedy potrzebuję wody morskiej, to jest etretat. Ja też kocham to miejsce. i to jest szansa. w przeciwnym razie woda morska w ramieniu oddziela nas od Anglików, bla! to samo dotyczy stawu oddzielającego Marsylię od kuzynów :D . Mimo to zwracam uwagę na jakość wody.
Właśnie pomyślałem o prostej rzeczy, aby „zarejestruj się ponownie„Sól morską wystarczy po prostu rozcieńczyć wodą i pozostawić do delikatnego odparowania na słońcu (działa to z już zużytą zieloną glinką, którą można poddać recyklingowi). Jak myślisz? Mam jednak wątpliwości, w jakim pojemniku to zrobić?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 78