Aerotermodynamiczna pompa ciepła?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
enka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/10/10, 15:43
Lokalizacja: 95
x 1

Aerotermodynamiczna pompa ciepła?




przez enka » 18/02/13, 08:25

Witam,

Właśnie słyszałem o aerotermodynamicznych pompach ciepła, których zasada działania jest dość dobrze wyjaśniona w tym filmie (reklamowym, ale to wyjaśnia ideę):
http://www.youtube.com/watch?v=ZVZedG5W9Ns

Podsumowując: płyn przechodzi przez wymiennik (panel umożliwiający wymianę z kaloriami powietrza, wody...). Następnie płyn przechodzi w stan gazowy i jest sprężany w celu wytworzenia ciepła.

Wiem, że pompa ciepła typu powietrze/powietrze niekoniecznie wiąże się z najwyższym zużyciem energii elektrycznej, zwłaszcza gdy jest zimno : Chichot: . Ale nagle, ten system aerotermodynamiczny, jest świetny czy nie?

Dzięki!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 18/02/13, 10:41

Cóż, jeśli dobrze rozumiem, jest to pompa ciepła powietrze-powietrze wykorzystująca termiczne panele słoneczne jako wymiennik.

Gdy jest słonecznie powinien być wydajniejszy od klasycznego wymiennika „grzejnikowego”, ale przy pochmurnej pogodzie lub w nocy :?
0 x
enka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/10/10, 15:43
Lokalizacja: 95
x 1




przez enka » 18/02/13, 10:44

Gaston napisał:Gdy jest słonecznie powinien być wydajniejszy od klasycznego wymiennika „grzejnikowego”, ale przy pochmurnej pogodzie lub w nocy :?


Dokładnie, chodzi o to, kiedy nie ma słońca. Podobno zaletą tego systemu jest to, że działałby nawet bez słońca, tylko z kaloriami w powietrzu. Ale czy tak jest naprawdę?

Nie wydaje się zbyt rozwinięty we Francji. Najwyraźniej byłoby to bardziej rozpowszechnione w Anglii, ale nie mogę znaleźć wielu informacji na ten temat.
0 x
enka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/10/10, 15:43
Lokalizacja: 95
x 1




przez enka » 18/02/13, 10:45

Gaston napisał:Gdy jest słonecznie powinien być wydajniejszy od klasycznego wymiennika „grzejnikowego”, ale przy pochmurnej pogodzie lub w nocy :?


Dokładnie, chodzi o to, kiedy nie ma słońca. Podobno zaletą tego systemu jest to, że działałby nawet bez słońca, tylko z kaloriami w powietrzu. Ale czy tak jest naprawdę?
Nie wydaje się zbyt rozwinięty we Francji. Najwyraźniej byłoby to bardziej rozpowszechnione w Anglii, ale nie mogę znaleźć wielu informacji na ten temat.

edytuj: nazywa się to również grzejnikiem aero-słonecznym (temat na forum de futura-nauka
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 18/02/13, 11:05

enka napisała:Dokładnie, chodzi o to, kiedy nie ma słońca. Podobno zaletą tego systemu jest to, że działałby nawet bez słońca, tylko z kaloriami w powietrzu.
Wymiennikiem, który pracuje „tylko z kaloriami powietrza”, jest wymiennik ciepła typu powietrze-powietrze : Mrgreen:

Powstaje tylko pytanie, czy taka płaska geometria wymiennika jest lepsza od tej, która jest zwykle stosowana.

Myślę, że zwiększenie powierzchni i usunięcie wymuszonej wentylacji to zaleta.
Aby być modulowanym przez większą złożoność instalacji (zamiast mocowania pojedynczego bloku na zewnątrz, potrzebujesz kilku m² kolektorów i odpowiedniego orurowania).
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 18/02/13, 11:42

Jest to aerotermiczna pompa ciepła, w której konwencjonalny wymiennik powietrza (kompaktowy iz wentylatorem) został zastąpiony wymiennikiem bez wentylatora.

- bezwentylatorowy wymiennik ciepła jest znacznie większy i droższy
- jest mniej wrażliwa na mróz
- może uchwycić słońce (trochę)

Do zobaczenia według ceny... Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby to było interesujące.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 195