Naturalny antybiotyk, który powiedziałeś?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 19/02/13, 19:37

dziwka,

Alain Właśnie to samo mówiłem tyle że ja to widzę widziany z mojego kraju ;) ...Roquefort.

Jeśli chodzi o zewnętrzne zastosowanie pleśni tylko do leczenia rany, na razie nic nie znalazłem....

Czy ktoś ma opinię na temat dalszego formowania Roqueforta, aby mógł mieć większy efekt (zasadniczo uprawa magicznych grzybów jako profilaktyka dla ludzi i zwierząt)?
(a priori, według doświadczenia Alaina w lodówce, nie ma ryzyka, teraz pytanie jest jasne, czy zauważyłeś wzrost liczby grzybów na kawałku sera (może nie patrzyłeś na to w tym samym czasie, powie mi... trzeba się nazywać bidouille, żeby powiedzieć foremkom :) :P) ??? W tym samym czasie, gdy grzyby zapobiegają rozwojowi bakterii, wydaje się logiczne, że tak naprawdę nie ma żadnego ryzyka, prawda? ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 19/02/13, 19:51

problem polega na tym, że nie ma tylko jednej pleśni… równie dobrze może się zdarzyć, że inna niechciana pleśń rozmnaża się bardziej niż ta, którą chcesz
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 19/02/13, 20:11

Cześć Bidouille!


Oczywiście pleśń rozprzestrzenia się na serze i wzmaga działanie antybiotyku, często trzymam 2 pojemniki jeden do natychmiastowego spożycia, a drugi jako ciężki lek lub leczenie szokowe.

Nigdy nie próbowałem uleczyć rany bezpośrednio, więc mogę powiedzieć. Alkohol, woda utleniona, a nawet para wodna mogą również zatrzymać infekcję, oddychając ciężko i szybko para wodna natychmiast łagodzi infekcję zatok lub gardła.


Kiedy o tym mówię, zawsze wyglądam jak kosmita, gorzej, gdy rozmawiam o tym z lekarzem, który się śmieje i totalnie dziwi, gdy mówię, że penicillium zostało odkryte dzięki komuś, kto zdał sobie sprawę, że niektórzy ludzie nigdy nie chorowali na infekcje i po przeglądzie ich diety odkrył, że wszyscy jedli na niebiesko, a niebieska pleśń to penicillium.

Czasami nie czuję się zbyt dobrze, ukrywając wirusa lub coś w tym stylu i biorę kęs przed snem, a następnego dnia odzyskuję energię.
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 19/02/13, 20:27

mmmmm gdzieś prostszy utwór :) ...

dziękuję Fs i goubixx ;):
"
W przypadku penicylii roqueforti pobierz próbkę grzyba z sera roquefort, a następnie umieść ją w słoiku z dżemem, na przykład z lekko zwilżoną bułką tartą na dnie.
Pozostawić do wyrośnięcia w temperaturze pokojowej, z zamkniętą pokrywką, aby nie zanieczyścić bułki innymi grzybami.
Gdy grzyby dobrze się rozwiną, radzę napełnić garnek wodą i dobrze nim potrząsnąć. Zarodniki rozprzestrzenią się w wodzie, którą przefiltrujesz, aby usunąć kawałki chleba, a następnie włożysz ją do opryskiwacza.
Powinno działać, powodzenia! "


częściowo odpowiada na problem innych grzybów, które mogłyby się rozwinąć... i nieźle jak na mój mały pomysł... i nawet moje pierwsze pytanie, które dotyczyło "rozprzestrzeniania się na ranie ;)"
jeśli rozpuszcza się w wodzie...
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 19/02/13, 20:39

ala nasze odpowiedzi się skrzyżowały...

Fajne dzięki za te informacje...to kot będzie się cieszył jak wróci wiosna :), każdej wiosny zamienia się w zainfekowaną łamigłówkę, to dziwne :) ;) ...
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 19/02/13, 21:02

W przypadku penicylii roqueforti pobierz próbkę grzyba z sera roquefort, a następnie umieść ją w słoiku z dżemem, na przykład z lekko zwilżoną bułką tartą na dnie.
Pozostawić do wyrośnięcia w temperaturze pokojowej, z zamkniętą pokrywką, aby nie zanieczyścić bułki innymi grzybami.



O ile mi wiadomo, chleb wytwarza niebezpiecznego grzyba i mam poważne wątpliwości co do wyniku tego procesu.
:zaszokować:

Przy zwierzętach z robakami stosuję kilka kropli płynu do naczyń w mleku i jest po wszystkim jak przy skorkach oddychających przez skorupę, kot czy pies ma dziwne uczucie.czasami trochę niestrawne ale szybko dochodzi do siebie następnego dnia.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 19/02/13, 23:31

W przypadku kota mówiłem bardziej o bliznach, które prawdopodobnie jeszcze przyniosą za to, że bronił swojego terytorium i flirtował z dziewczyną, której pożądał inny ;) .... powiedzieć, czy mu się udało, mam nadzieję, bo z głową, że czasami przynosi, zasługuje na przynajmniej 5 minut nagrody:p:p:p

Gdyby nie chleb, myślę, że to chleb żytni, właśnie przeczytałem forum serowarów, w tym Roquefort ... W przeciwnym razie, aby wysiać, równie łatwo jest wziąć grzyba bezpośrednio na ser :) ... to pewne ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 20/02/13, 03:16

Uważaj jednak na eksperymenty z hodowlą pleśni...
Dowiedz się trochę, zanim zaczniesz! :idea:
Niektóre zanieczyszczenia tego rodzaju kultur mogą być niezwykle niebezpieczne: Clostridium, Aspergillus i wiele innych miłych, małych stworzeń...
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 20/02/13, 10:52

dziwka,

hightfladdict dziękuję za precyzję.Ze swojej strony nie wyobrażam sobie innych rzeczy niż takie (czy to jedzenie czy nie;)):

1/ „odkrycie” (wiedza)
2/ badania i zbieranie informacji
3/informacja
4/ wyszukiwanie i odsyłanie informacji (na stronach i/lub książkach, które poważnie traktują ten temat: przykład strony producenta sera typu Roquefort dotyczącej pleśni)

5/informacje sprawdzone co najmniej trzykrotnie (znajdź zastosowanie (lub manipulację) opisane kilka razy lub spróbuj przez kilka osób przede mną...) są przechowywane i testy mogą się odbyć
6/ testy i analiza wyniku (w przypadku pleśni Penicillium roquefortie znalazłem pełny protokół analizy mikroskopowej;))

7/ jeśli po analizie wynik jest jednoznaczny to już się nie boję i ufam sobie ;) ....

(z pewnością nie jest doskonały jako protokół, ale jest to podstawa, która pozwala, jak sądzę, być już poinformowanym, a następnie uspokojonym i ukierunkowanym na to, do czego zmierza lub co implikuje i wymaga, i oczywiście być narażonym na ryzyko ...

To prawda, że ​​​​nie powinieneś brać wszystkiego, co dosłownie przeczytałeś, za prawdziwe bez zastanowienia się nad tym i poinformowania siebie, informacja to wiedza jest kluczem do sukcesu, aw razie wątpliwości Przede wszystkim nie wahaj się odrzucić rzeczy, ale trzymaj go w kącie głowy przez cały dzień, w przeciwnym razie pojawią się inne informacje, które uzupełnią już obecne, a tym samym pozwolą na test ....

Więc tak, trzeba bardzo uważać na pleśń, dobrze o tym pamiętać... dziękuję

I osobiście nie skończyłem poszukiwań informacji na ten temat, to tylko podstawy (w zasadzie jestem w punkcie 1/ z małym 2/ w tym;))...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28751
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5550




przez Obamot » 20/02/13, 12:19

highflyaddict napisał:Uważaj jednak na eksperymenty z hodowlą pleśni...
Dowiedz się trochę, zanim zaczniesz! :idea:
Niektóre zanieczyszczenia tego rodzaju kultur mogą być niezwykle niebezpieczne: Clostridium, Aspergillus i wiele innych miłych, małych stworzeń...

Tak, arszenik jest również produktem naturalnym, który znajduje się nawet w naszym jedzeniu, takim jak migdały znalezione w pestkach brzoskwiń: i powiedzieć, że moja ciocia go zjada :zaszokować: : Chichot:

Jak to, jakie wierzenia umierają ciężko! Zdrowie to nie kwestia „przekonań”, ale umiejętności. Więc są w tym forum, którzy trochę posuwają się naprzód i lepiej by było, gdyby ograniczyli się do swojego obszaru specjalizacji. Lub przynajmniej bądź bardziej ostrożny, umieszczając formularze, takie jak użycie trybu warunkowego ...

roy1361 napisał:W końcu mówię, że nic nie mówię...


: Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 127