Coca-Cola i zdrowia: sprawa France2

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Coca-Cola i zdrowia: sprawa France2




przez Christophe » 30/01/13, 18:32

Sesja nadrabiania zaległości dla tych, którzy przegapiliby kontrowersje takie jak ja:

"Picie dwóch puszek coli jest jak palenie dwóch paczek papierosów dziennie.„Pamiętaj, zostało to ujawnione podczas śledztwa w sprawie tajemniczego przepisu na Coca-Colę.

Konsekwencje:

Zagrożenia przez Francję 2 budżety reklamowe: Coca nie jest jedyną lobbującą

Zirytowany dokumentem marka napojów gazowanych rozważyłaby sankcje reklamowe. Société Générale i Crédit Agricole zrobiły to w 2012 roku. (...)


http://television.telerama.fr/televisio ... ,92938.php

Wideo: http://www.dailymotion.com/video/xx563f ... rance-2_tv

Czytaj także: https://www.econologie.com/forums/coca-cola- ... 11586.html

Edytuj: pełny raport tutaj http://www.youtube.com/watch?v=0HTIPobrEzM

Olivia Mokiejewski od 25 lat jest „uzależniona” od Coca-Coli. Wypiła prawie 7 000 litrów, z czego 20 000 puszek. Podobnie jak miliardy konsumentów słynnej sody, nie wie, co dokładnie piła od tylu lat.

Receptura Coca-Coli to tajemnica przemysłowa, prawie wojskowa, zazdrośnie strzeżona. Według czerwono-białej marki tylko dwie osoby na świecie znają listę składników. Dlaczego tyle tajemnic wokół zwykłego słodkiego napoju? Co on ukrywa? Czy powinniśmy uważać na najczęściej spożywany napój na naszej planecie? Olivia Mokiejewski postanowiła zmierzyć się z ukrytą stroną najpotężniejszej marki na świecie i szukać tej słynnej tajnej formuły ... nawet jeśli brzmi to jak ból w tyłek!

W kolekcji „L'Emmerdeuse” wcielonej w Olivię Mokiejewski.
Dokument Olivii Mokiejewskiej
Reżyseria: Romain Icard.
Wyprodukowane przez produkcje Nilaya.
Z udziałem France Télévisions.

„Zanim zostałem dziennikarzem, byłem zaangażowanym obywatelem, czasem buntowanym i oburzonym sprzecznościami świata, w którym żyjemy. Niektóre z tych tyrad chciałem robić filmy.
Tak jest w przypadku Coca-Coli. Ten film bardzo szybko stał się koniecznością.
W ostatnich latach dużo podróżowałem i byłem w stanie zaspokoić moje uzależnienie od Coca w najbardziej odległych miejscach na świecie.
Coca to potężne imperium marketingowe. Gdziekolwiek jesteśmy na tej ziemi i nawet tam, gdzie populacje nie mają nic, ani wody, ani elektryczności, można kupić puszkę koki ...
Musiałem mieć zaledwie 10 lat, kiedy ten napój gazowany stał się moim głównym napojem, a dziś woda prawie zniknęła z mojej konsumpcji. Spędzam czas na przekonywaniu otaczających mnie osób, żeby nie pili „głupio”, a codziennie piję drinka, którego składu nie znam ...
Czy to naprawdę normalne, że nie znamy składników najczęściej spożywanej sody na świecie?
Moim celem w tym filmie nie była krucjata przeciwko najpotężniejszej marce na świecie, ale po prostu uzyskanie odpowiedzi na uzasadnione pytania. Kiedy palimy lub pijemy alkohol, znamy wszystkie ryzyka. W przypadku Coca jedynym zidentyfikowanym zagrożeniem jest nadwaga, ponieważ nie znamy jej formuły ...
Zamiast wypowiadać wojnę Coca, mam tylko nadzieję, że ten film sprawi, że ten gigant będzie chciał działać i być spójny z idealną wizją, którą chce przekazać swojej marce.
Olivia Mokiejewski
„Odkryj sekretny przepis na Coca-Colę i zrób z niego film. To było nasze wyzwanie.
Po miesiącach śledztwa stało się dla nas oczywiste, że firma z Atlanty nie zagra w grę przejrzystości i że informacje zostały rozpowszechnione na całym świecie.
Dlatego konieczne było znalezienie odpowiedniego osiągnięcia, które zastąpi zadanie Olivii. Wyobraziłem sobie więc film drogowy, podróż, która pozwala widzowi rzutować się na nasze pytania. Kształt jak mrugnięcie. Aby ten quest stał się światową wycieczką, należy odesłać Cocę z powrotem do jej marzeń i ucieczki. Bez reklamy ...
To był drugi zakład filmu: udało się pozbyć wszechpotężnych komunikatów domowych „komunikatorów”. Udaje się wyjść poza lakier reklam i wypowiedzi.
Wreszcie należało „odpowiedzieć na estetykę” marki inną formą estetyki. Postanowiliśmy sfilmować ten dokument dwoma kamerami z dużymi matrycami i założyć dynamiczny i elegancki obraz. Aby nie pozostawić przywileju wizualnego piękna amerykańskiej marce ... ”
Romaina Icarda
Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 02 / 13, 12: 47, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 30/01/13, 18:43

Przeczytaj także opinię „obrońcy” Cocacoli, którą znajdziesz tutaj: http://television.telerama.fr/tele/docu ... 003578.php

Jestem bardzo zaskoczony, że taki nieuczciwy raport może zostać nadany na France 2. Przypominamy:



• Receptura Coca-Coli nie jest tajemnicą, składniki są identyfikowalne i kwantyfikowalne w drodze procesu naukowego.



• Tajemnica jest utrzymywana przez Coca-Cola z czystego zainteresowania marketingowego. Kto może uwierzyć w całą tę inscenizację z „opancerzonym” bagażnikiem muzeum firmowego?



• Zdjęcie przepisu „znalezionego” przypadkiem w latach 70. XX wieku najprawdopodobniej odpowiada starej recepturze sody, która jest obecnie własnością publiczną. Soda przygotowana zgodnie z tym przepisem nie mogła być sprzedawana z powodu tych składników. Ponadto, jaką wartość możemy nadać dokumentowi, którego źródła nie znamy?



• Wykorzystanie liści koki do produkcji sody nie jest ani miarką, ani skandalem. Napój rzeczywiście zawierał kokainę do 1929 roku. Ponadto pokazanie łodzi w New Jersey, twierdząc, bez udowodnienia, że ​​zawiera liście koki dla firmy, nie jest absolutnie demonstracją.



• Oskarżanie napoju gazowanego jako jedynego sprawcy złego stanu zdrowia Amerykanów jest nadal silne. Napój jest rzeczywiście zbyt bogaty w cukier, ale nie jest to jedyny produkt w tym przypadku. Należy również wziąć pod uwagę brak aktywności fizycznej. Ponadto miliony ludzi piją napoje bez cierpienia.



Ten dokument oparty jest na legendach i daje głos tylko przeciwnikom marki.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 30/01/13, 19:52

prawdziwym skandalem Coca Coli jest nie tyle skład produktu, którego skład jest od dawna (mniej lub bardziej) znany, niż ich „hegemonia” nad lokalnymi zasobami wodnymi. Nie ma już wody pitnej tam, gdzie sadzi się koki do tego stopnia, że ​​dzieci są wychowywane na koce z braku wody, także dorośli. Podobnie jak w przypadku wielu amerykańskich produktów, konsument może odmówić przyjęcia tego rodzaju produktu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 30/01/13, 21:25

Prawdziwy skandal to przede wszystkim Coca najbardziej spragniony napój na świecie ... : Chichot:
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 31/01/13, 00:38

Prawdziwy skandal polega na tym, że zamiast sprzedawać detergenty dla szczeniąt, koka byłaby bardziej odpowiednia ...

spraw, aby mosiądz świecił ...

naprawdę nikt nigdy nie czyści pokoi z colą ??? i nikt nie pyta, co mógłby w nas zrobić ???

Ale kiedy widzimy, jak daleko może zajść w raporcie, przeraża ...

3 litry wody na 1 litr koki oraz ku pamięci kwasu amoniaku i cukru, wszystko pod wysokim ciśnieniem i temperaturą (normalnie można powiedzieć;)), aby uzyskać karmelowy kolor E150 mmm dobrze, i to nie tylko w koksie, ale w prawie wszystkich preparatach przemysłowych, takich jak karmelowy brąz :) ....

i wiele innych rzeczy tak świetnych dla umierających młodych ...


1 puszka = 4 amerykańskie łyżeczki (między dużą i małą łyżeczką z nami) :) ), to niesamowite, że doktor wlewa cukier do szklanki i mówi, że tak byś go wypił ???

A obrońcy, którzy bronią gówna wszędzie i przez cały czas, ci biedni ludzie są po prostu zagubieni ...
: Chichot:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 31/01/13, 15:25

Chociaż nie jestem konsumentem napojów bezalkoholowych, zastanawiam się nad nowymi napojami, takimi jak Redboule i tymi wszystkimi napojami energetycznymi, które moim zdaniem są gorsze od koksu.


Ze swojej strony piję bąbelki z piwem lub dobrym winem musującym!
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 31/01/13, 15:40

Alain, dlaczego mówisz o gorszym stanie ???

Skoro koka to ja ... to jest lub mentalne zainteresowanie stwierdzeniem, że ben koka nie jest gorsza niż ruda, czy ruda jest gorsza niż koka ???

oprócz minimalizacji problemu, który nic nie pomaga ani niczego nie zmienia;), nie ...

Więc on ahmę powinniśmy raczej powiedzieć:

„redbull jest jeszcze bardziej szkodliwy niż coca cola, która i tak jest już ogromnie szkodliwa! przynajmniej przesłanie jest jasne;)

osobiste bąbelki Staram się unikać po prostu z piwem lub bez lub z winem musującym;) ... w najgorszym przypadku dobry sok z cytryny ze sfermentowaną i destylowaną trzciną z drugiej strony ...;) bąbelki są przecież wytwarzane sam w mózgu :) : Mrgreen:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 31/01/13, 16:19

Dobry wieczór Bidouille!


Myślę, że ważne jest, aby wspomnieć, że te napoje energetyczne są gorsze, ponieważ wielu młodych ludzi zrezygnowało z napojów gazowanych dla tych napojów energetycznych, zdrowie ludzi nie poprawi się przy całym tym spożyciu cukru, który zamienia krew w melasie i zatykaniu tętnic, osobiście porzuciłem cukier i sól i jestem znacznie lepszy.


Osobiście nie lubię cytryny, ale piję litr soku pomarańczowego codziennie od prawie roku i nie odczuwam już stawów.


A+
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 01/02/13, 12:05

Dziwka Alain,

Alain Nie powiedziałem, że nie powinniśmy mówić, że te napoje są „energią” (a raczej „ekscytujące” poza tym myślę, ponieważ nie przynoszą energii ale przede wszystkim kofeina, guarana i tauryna), mówiłem, że przedstawiłeś kokę w pewien sposób jako nieszkodliwą pod względem działania wspomnianych napojów;) ...

Teraz powiedz, że są bardziej nadziewane cukrem ???

Powiedziałbym, że przez te proste obrazy jest odwrotnie;), inaczej mówi się 27 G / 250 ml napoju i 35 g / 330 ml dla koksu :) ....

Kolejna interesująca rzecz, którą odbijam od soku pomarańczowego ...

http://fr.scribd.com/doc/4019836/coca

w środku dokumentu znajduje się lista porównawcza składników, koki, miękkiego napoju o smaku pomarańczowym, soku pomarańczowego i soku z cytryny ...

Osobiście nie piję już soku pomarańczowego, mój żołądek mówi dziękuję, zamiast kiwi dziennie;), bogatszy w witaminę C i zawiera witaminę E i wiele innych korzyści, w których pijesz na przykład szklanka soku pomarańczowego wystarczy dzienne spożycie witaminy C;) ...

Pomarańczowy, w przeciwieństwie do tego, co uważamy za kwaśny, i podstawowy cytrynowy, wątroba w kontakcie z kwasami żołądkowymi ...

I wreszcie, jeśli pijesz sok z butelki, jest pasteryzowany;), kiwi łatwo znaleźć w lokalnej produkcji i jest świeży;) ....

Sok pomarańczowy, który zawsze uważałem za komercyjne „oszustwo”, jak kto powiedziałby, że nie każdy może uprawiać pomarańcze w swoim ogrodzie, kiwi z drugiej strony, że tak powiem, tak ... rzeczywiście nie przez cały rok, właściwie jak pomarańcze :) ....

„wypij trochę coli, robisz dziury w żołądku” oto krótkie zdanie dnia;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 02/02/13, 19:01

Cześć włamać się
Nie odbieraj tego źle, ale Twój post przywodzi mi na myśl kaznodzieję „apokalipsy”, pozostajesz zbyt niejasny w pewnych punktach, które wymagałyby pewnego wyjaśnienia.

Między innymi na temat tego oświadczenia:

bidouille23 napisał:Pomarańczowy, w przeciwieństwie do tego, co uważamy za kwaśny, i podstawowy cytrynowy, wątroba w kontakcie z kwasami żołądkowymi ...


Ponieważ do tej pory wskaźnik PRAL daje nam sok pomarańczowy jako podstawowy (B -2.9), a sok z cytryny jest nieco mniej zasadowy (B -2.5).
Obecność fosforu + w pomarańczach (minerał zakwaszający) i w dużej mierze zrównoważony przez + potas (minerał alkalizujący).
Więc może masz źródła, które potwierdzają to, co mówisz i przynoszą nam nowe spojrzenie na sok pomarańczowy?

Jeśli chodzi o twój żołądek, myślę, że musiałeś go pomylić z głosem przełyku, który nie jest chroniony przed kwasami jak żołądek.

„Cola” pomimo obecności kwasu fosforowego pozostaje w słabo zakwaszającym indeksie PRAL (A O.4) w porównaniu z innymi przykładami jak np. Soczewica (A 2.15) czy w mgnieniu oka piwo jasne (A 0.9).
Pozostaje jasne, że musimy unikać nadużywania tych napojów, ponieważ musimy unikać nadużyć w ogóle.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 143