Coca-Cola i zdrowia: sprawa France2

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 07/08/15, 18:17

Widziałem, że w stowarzyszeniu, do którego należę, zawsze jest butelka w rezerwie na wypadek hipoglikemii cukrzycowej; To chyba jedyny słodki napój, który można łatwo przechowywać, skoro nie jest zbyt przyjazny dla bakterii?

To dość symboliczne, a jednocześnie bardzo zaskakujące, że tak banalny trunek, delikatnie mówiąc, dał życie kwitnącej międzynarodowej...

Widać tutaj, interesujący przykład (niedawny artykuł) negatywnych efektów zewnętrznych gałęzi przemysłu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 07/08/15, 20:39

Remundo napisał:tak, Lessdewatt, a wracając do Tiggera, Caca Cola jest bardzo kwaśna, pH=2, dlatego może przeczyścić rury wydechowe (zdolna do rozpuszczenia związków organicznych i mineralnych).


Remundo, Coca pH 2, czy zaokrąglasz w górę do niższej wartości, aby mieć większy wpływ na czytelników? :-)
Tak naprawdę „oficjalna” wartość to raczej 2.48, a dla różnych chemii TPE znajdziemy od 2.5 do 3.
W przypadku Pepsi coli i Sunny Delight najniższą wartość stanowi 2.4.

Próbowałem marynowania, a nawet fosforanowania koksem więcej niż raz... bez przekonujących wyników, więc wróciłem do 30% kwasu fosforowego z wynikiem, choć trochę rozczarowujący.

Christophe napisał:Właśnie to mówię. Hic...Coca cola to napój, który wywołuje największe pragnienie!! (= który odwadnia...jeśli wolisz...)


Christophe i Hic, Pragnienie i odwodnienie nie muszą być ze sobą powiązane. Często nawet u osób starszych zdarza się, że nie odczuwają pragnienia, co powoduje odwodnienie i odwrotnie.
Cola ogólnie jest lekiem moczopędnym, a działanie to wynika z działania kofeiny i powoduje utratę minerałów, a odwodnienie wiąże się z utratą sodu. W każdym razie to mniej więcej to, co przeczytałem.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16209
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 07/08/15, 21:03

tak, tak, pH wynosi 2,48... pochodzi z trikwasu fosforowego...
Kwas fosforowy dodany w ilości 0,05% daje koksowi pH 2,48. Warto jednak wiedzieć, żeW medycynie wiadomo, że powtarzające się spożycie kwasu fosforowego upośledza czynność nerek i sprzyja powstawaniu kamieni nerkowych. Amerykańscy badacze przeprowadzili wywiady z 500 osobami, u których niedawno zdiagnozowano niewydolność nerek; z opisu swojej diety zauważają, że przy dwóch szklankach coca-coli dziennie ryzyko niewydolności nerek wzrasta dwukrotnie. Podobnie jest z dietetyczną coli. Natomiast nie stwierdzono powiązania z innymi napojami gazowanymi, co wzmacnia podejrzenia wobec kwasu fosforowego

a w zupie jest też kwas benzoesowy, znany konserwant, ale też podejrzany o działanie rakotwórcze... i wywołujące nadpobudliwość u dzieci.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 07/08/15, 21:32

Tak, przeczytałem to, mnie też zasmuca 2 szklanki, jak?

Tak czy mniej?
Obraz

Aby kontynuować terapię kofeiną i odwodnieniem, zobacz link http://www.passeportsante.net/fr/Commun ... erre-d-eau

Zawsze należy pamiętać, że często przyczyną dolegliwości są ekscesy.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 08/08/15, 08:11

cześć delnoram
Zawsze należy pamiętać, że często przyczyną dolegliwości są ekscesy.
to nie do końca to. Szkodliwość produktu rozważamy w odniesieniu do jego widoczności zewnętrznej. Pijaństwo dla alkoholu, kaszel dla palacza, gorączka, a następnie depresja dla pijącego kawę itp.
Tak naprawdę to właśnie poprzez oddziaływanie na cały organizm, a najczęściej na kilka narządów, produkt z biologicznego punktu widzenia może zostać uznany za szkodliwy, co ma obecnie niekwestionowany przypadek alkoholu i tytoniu, a nawet kawy. Jednak nawyki, uzależnienia sprawiają, że konsumenci uciekają się do samousprawiedliwiania swojej konsumpcji; powiedział: "przyczyną słów są „często” ekscesy" Tego rodzaju : "dzień dobry, trzy dzień dobry szkody„. Skończmy z tym samousprawiedliwianiem się konsumentów, które tak naprawdę usprawiedliwia producentów, którzy w związku z tym nie mają powodu, aby cokolwiek zmieniać w sposobie wytwarzania swoich produktów.
Zatem: po co krytykować taki produkt, którego użyteczność jest więcej niż wątpliwa? Wystarczy jednak, po prostu, zatrzymać konsumpcję
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 08/08/15, 09:22

Z teoretycznego punktu widzenia wadą tej nazwy „nadmiar” jest to, że nie wyraża ona ilości i że nadmiar może wystąpić w śmiesznych dawkach, podczas gdy w przypadku innych substancji nie będzie występował tylko w ogromnych dawkach. ..stąd trudność oceny, tym bardziej, że niekoniecznie wiemy, gdzie leży granica.
Co więcej, i jest to wspaniała zasada równowagi biologicznej, substancja może być zdrowa na pewnym poziomie i stać się szkodliwa po przekroczeniu...

Cóż, dla Coca Coli nie stanowi to problemu tej kolejności, ponieważ w jakikolwiek sposób należy ją odrzucić bez wahania.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
stef5555
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 151
Rejestracja: 15/01/07, 15:20




przez stef5555 » 08/08/15, 09:52

Słyszałem o „sekrecie coca coli” nie o istnieniu składników, bo są one znane od dawna, ale o tym, jak ostatecznie wymieszać składniki, aby je przygotować

Właśnie znalazłem zdjęcie, myślę, że musi być dobrze znane

Obraz
0 x
perpetum mobile .........................

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 206