Taryfa zasilania fotowoltaicznego 2013?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16294
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5291




przez Remundo » 10/05/13, 21:46

cóż, chcę powiedzieć...

opodatkowanie chińskiego importu fotowoltaiki to naprawdę dobry pomysł... i to się dzieje trop tard...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
moulino51
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/02/12, 01:50
Lokalizacja: Na ziemi w pobliżu Reims
x 3




przez moulino51 » 10/05/13, 22:26

Remundo napisał:cóż, chcę powiedzieć...

opodatkowanie chińskiego importu fotowoltaiki to naprawdę dobry pomysł... i to się dzieje trop tard...

Z pewnością iw tym czasie zaniedbujemy energię słoneczną

GS
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 10/05/13, 22:32

Remundo napisał:cóż, chcę powiedzieć...

opodatkowanie chińskiego importu fotowoltaiki to naprawdę dobry pomysł... i to się dzieje trop tard...


No tak ! Kiedy zesrasz się w spodnie, jest już za późno na napinanie pośladków!

przekładając się na obecną sytuację, dzięki temu nowemu podatkowi Korea będzie mogła importować ogniwa bez podatku, ponieważ ma starą fabrykę Qcells w Niemczech!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/05/13, 10:16

moulino51 napisał:i w tym czasie zaniedbujemy energię słoneczną



a) Tutaj również „tanie” zestawy pochodzą… z Chin!

b) Nie wiem, kogo masz na myśli, mówiąc „my” czy „zaniedbanie”: istnieje (niewielka) ulga podatkowa, ale tak, „konsumenci” dopuścili się zaniedbania; „rentowność” (w sensie „czasu zwrotu inwestycji”) pozostaje bardzo niska (lub IRR jest bardzo długa)

c) Więc jeśli to się trochę rozwija, jest to również spowodowane istnieniem tych chińskich zestawów (które można złożyć samodzielnie, jeśli jest się majsterkowiczem, a czasem akrobatą).

Zatem nic nigdy nie jest proste!

Jak myślisz, gdzie leży problem???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16294
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5291




przez Remundo » 11/05/13, 10:56

Energia słoneczna to kolejny temat, który nie wytwarza prądu.

Wszystko, co zachęca do zwiększania efektywności energetycznej budynków, powinno być bardzo preferowane pod względem fiskalnym/administracyjnym.

Priorytet:
- izolacja
- Termika słoneczna
- fotowoltaika słoneczna

Ulepszenia:
- kominek na drewno
- następnie kanadyjski, dwuprzepływowy VMC
- Pompa ciepła

Jeszcze niezbyt rozwinięty, ale z ogromnym potencjałem:
- Kogeneracja Stirlinga zamiast biomasy

Dzieje się wręcz odwrotnie. Mamy setki miliardów dla banków, ale nie dla ludzi i planety...

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
moulino51
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/02/12, 01:50
Lokalizacja: Na ziemi w pobliżu Reims
x 3




przez moulino51 » 11/05/13, 11:27

Cześć Did67,

Did67 napisał:
moulino51 napisał:i w tym czasie zaniedbujemy energię słoneczną

b) Nie wiem, kogo masz na myśli mówiąc „my” czy „zaniedbanie”
Jak myślisz, gdzie leży problem???

przepraszam, nie mam zamiaru wdawać się w analizę słowo po słowie.
I jak Remundo odpowiedział wcześniej, masz odpowiedź na moją uwagę.
Remundo napisał:Priorytet:
- izolacja
- Termika słoneczna
- fotowoltaika słoneczna
Ulepszenia:
- kominek na drewno
- następnie kanadyjski, dwuprzepływowy VMC
- Pompa ciepła

Mam bardzo dobrze izolowany dom (zbudowany samodzielnie i zgodny z RT2012)
Studnia kanadyjska, VMC z podwójnym przepływem, jestem w 100% niezależny w ogrzewaniu, a następnie rozważam pompę ciepła do mojej ogrzewanej podłogi.
Według mnie fotowoltaika w dotychczasowej formie przynosi efekt przeciwny do zamierzonego dla wizerunku ENR.
Wydaje mi się, że Adème zmienia obecnie swoje stanowisko w sprawie energii słonecznej, oferując nieco korzystniejsze zachęty, ale nadal pozostaje wiele do zrobienia.

GS
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/05/13, 14:57

Ja mam CESI od 2002 roku...

Zastanawiałem się więc, szczerze mówiąc, bez zamierzonej gry słów, co masz na myśli...

Następnie energia słoneczna, zależy trochę od lokalnego klimatu. Przez prawie 4 miesiące mieliśmy zimę z kilkoma rzeczami, na przykład 5 lub 3 słonecznymi dniami. Mój CESI prawie w ogóle nie działał. Nie było dnia, w którym to wystarczyłoby.

Zatem nawet w przypadku systemów niskiego napięcia i systemów bardzo bezwładnościowych energia słoneczna nie może sama w sobie stanowić systemu grzewczego. Ani przygotowanie ECS pod tym względem... W większości klimatów.

I dlatego pojawia się pytanie o IRR (po jakim czasie zwracamy inwestycję w porównaniu do „klasycznego” układu: kotła)...

I tak nie wiem, czy to zaniedbujemy, czy jest to za drogie (bo potrzebujemy „podwójnego” systemu)???

Ze swojej strony nie sądzę, że "zarobię" na swoim CESI, ponieważ w 2007 roku wpadłem na zły pomysł wymiany kotła na pellet, a teraz moja ciepła woda wyprodukowana przez kocioł jest znacznie tańszy niż olej opałowy (około 0,055 kWH zamiast 0,09). Moja wstępna „kalkulacja”, która przewidywała „rentowność” dopiero po 12/15 latach, upadła…

Niemniej jednak branie prysznica jest przyjemnością (niewymierną w euro), gdy wiesz, że gorąca woda pochodzi od słońca: ciągle przypominam wszystkim, że „prysznic jest lepszy”!

Poza tym z innych powodów w WPR nie ma dla mnie miejsca, poza konkretnymi sytuacjami, w podejściu nastawionym na autonomię... Na końcu jest elektrownia jądrowa, szczyty zużycia z możliwością masowych ataków na węgiel/brunatny/ elektrowni cieplnych na paliwo ciężkie, w czasie, gdy fotowoltaika (wracając do tematu) załamuje się (dni są krótkie i nie zawsze słoneczne)... Ale to już zupełnie inna debata. Tutaj nie na temat. Więc nie idę dalej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/05/13, 16:55

pelet, czyli panel słoneczny, w każdym razie pochodzi ze słońca!

jeśli opłacalność CESI w przypadku ogrzewania pelletem nie jest oczywista, jest to znak, że drzewa są bardzo dobrymi kolektorami słonecznymi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/05/13, 17:50

Fotosynteza w dalszym ciągu pozostaje zdecydowanie najbardziej wydajnym systemem, z dodatkiem energii „dostarczanej” bezpośrednio w postaci łatwo magazynowalnej (biomasa lub niektóre jej „naturalne” pochodne: biometan, etanol itp.).

Właśnie dlatego jestem zwolennikiem ograniczenia wykorzystania energii elektrycznej do „szlachetnych” funkcji (elektronika, oświetlenie, komunikacja, silniki codziennego użytku itp.) i uważam za wstyd „spalać” ją w ciepło, zdegradowaną formę elektryczności. energię (tostery czy pompa ciepła – nawet jeśli te drugie są „mniej gorsze”).

Ale biomasa to także żywność. Stąd trudność podejścia.

Dlatego nie jestem „przeciwny” fotowoltaice, aby pozostać przy temacie wątku, ponieważ istnieją martwe powierzchnie, które lepiej jest waloryzować (dachy fabryk, supermarketów, budynków itp.).

Ani przed termiczną energią słoneczną, z tych samych powodów. W szczególności produkcja CWU w okresie letnim jest „niszą”, gdzie pozostałe urządzenia są „ciężkie” i nie zawsze wydajne (kotły).

I spieszę to podkreślić, zanim ktokolwiek mnie spotka: to wszystko oczywiście po wszystkich oszczędnych rozwiązaniach (w tym izolacja i nie tylko: ekonomiczne urządzenia i zachowanie!). W przeciwnym razie poza energią nuklearną nie będzie ratunku!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/05/13, 17:52

chatelot16 napisał:jeśli opłacalność CESI w przypadku ogrzewania pelletem nie jest oczywista, jest to znak, że drzewa są bardzo dobrymi kolektorami słonecznymi!


...i „systemy” pochodzenia ludzkiego, które są wciąż zbyt złożone, drogie lub nieefektywne…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154