Wioska w Sarthe oferuje kurczaki.

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Wioska w Sarthe oferuje kurczaki.




przez lejustemilieu » 07/01/13, 16:05

W Pincé, małej wiosce w Sarthe liczącej 197 dusz, Lydie Pasteau, pani burmistrz, przekazała pod koniec września podczas całkowicie oficjalnej ceremonii w obecności lokalnych osobistości i Jean-Pierre'a Coffe, sponsora inicjatywy, para eko-kur (sic!) dla 31 rodzin z 87 w mieście. Dlaczego te kuraki przemalowano na zielono? Wszystko zaczęło się od marcowego spotkania wspólnoty gmin Sable-sur-Sarthe (której częścią jest Pincé), na którym podjęto decyzję o stworzeniu podatku motywacyjnego od odpadów z gospodarstw domowych.

http://www.mescoursespourlaplanete.com/ ... _1590.html
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 07/01/13, 16:54

Kurczaki są modne, ale nie możemy zapominać o ich wadach.
Zapachy i tak, kupa!
Muchy, kupa przyciąga muchy!
Oportuniści, jeśli macie kurczaki, nadal są nasiona, jedzenie, a to przyciąga myszy, szczury i inne!!!!
Kurczaki jako sposób na zmniejszenie wagi koszy na śmieci to prawdziwy nonsens.
Łatwiej byłoby stworzyć 2 kosze na śmieci.
Jedna z odpadami zielonymi, obierkami, resztkami posiłku. Dlaczego nie zawartość suchych toalet.
Bez sortowania zostałby poddany kompostowaniu.
Reszta, mam na myśli resztę, z wyłączeniem szkła, może znajdować się w koszu, który zostanie posortowany w sposób zautomatyzowany.
Tkaniny, metal, papier, plastik (które następnie zostałyby ponownie posortowane na materiały wielokrotnego użytku lub ???)

Uwaga, nie mam nic przeciwko kurczakom, ale przeciwko tym, którzy mają nas za głupców, opowiadając się za rozwiązaniami takimi jak plaster na drewnianą nogę!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/01/13, 17:20

Phil53 wyznaje prawdę!
Twój sąsiad ma koguta i budzi Cię każdego dnia! : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 07/01/13, 17:44

:D Nie, kiedy mieszkałem na wsi, miałem nawet koguty i mnóstwo stworzeń.
Koguty w mieście nie przeszkadzałyby mi aż tak bardzo!

Mniej więcej zielone rozwiązania modowe śmieszą mnie, gdy słyszę/widzę, jak niektórzy mieszkańcy miast robią swoje w bardzo naturalnych sytuacjach.

Tak, wyobrażam sobie prawdopodobne konflikty pomiędzy pro i anty kurami w mieście.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102