Wezwałem straż pożarną zeszłej nocy... drewniany kocioł zatkany!

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/11/12, 14:28

Opinia ta sama: dość nienormalne jest, aby z regulatora wydobywał się dym, a tym bardziej, aby tworzył się tam bistr.

Ten, który miałem, był nadal „biały jak nowy” 6 lub 7 lat później!

Więc twój problem leży gdzie indziej. Bez wątpienia remis, który nie jest prawidłowy.

Tak jak w tym co opisujesz jest nienormalne żeby powietrze dostawało się do kotła przewodem!!!! To odwrócenie losowania. Niebezpieczny !!! Wiatr czy brak wiatru, komin musi strzelać („w górę”!!!!). Nigdy nie dmuchaj. A regulator jest po to, aby zapobiec powodowaniu przez podmuchy wiatru „za dużego ciągnięcia” (a nie po to, aby usuwać powietrze, które dostaje się przez kanał)…

Więc kanał nie wydaje się być zgodny ze standardem: czy wystaje z najwyższego punktu dachu na około 50 cm (nie pamiętam dokładnego standardu)? Pra w porównaniu do wszystkich faktów dotyczących dachu domu ????

Dopóki to nie będzie działać lepiej, będzie super niebezpieczne, twoja sprawa. Kocioł nie podlega dyskusji.

Wreszcie to wszystko tylko moja opinia ! Nie ma mnie tam. Czytam między wierszami o czym piszesz.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/11/12, 17:49

Cześć!

U nas standardowa wysokość wynosi co najmniej 0,9 metra nad dachem, a całkowita długość minimalna 3,6 metra i 4,2 metra jest zalecana dla uzyskania najlepszej wydajności.
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/11/12, 16:00

A tak na marginesie, to pojechałem zobaczyć teren Poujoulat: u nas to tylko 0,4 metra (nie byłem aż tak daleko!), ale od każdego dachu czy przeszkody 8 m dookoła...

W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że wiatr nacierający na tę przeszkodę spowoduje powstanie nadciśnienia w strefie. Powietrze zamiast unosić się „termosyfonem”, będąc pod silniejszym ciśnieniem wokół wylotu komina, zacznie „schodzić” w przewodzie… To jest odwrócenie ciągu…

Nie zapominaj, że przy prędkości około 400 km/h prosta różnica krzywizny między górną a dolną częścią skrzydła Airbusa pozwala podnieść dziesiątki ton! Daje to wyobrażenie o siłach w grze!

http://www.poujoulat.fr/contenu/28/23/2 ... ml#titre_2
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/11/12, 16:33

trochę mnie to śmieszy te wszystkie środki ostrożności co do położenia kominka... ale zapominamy że takie same środki ostrożności należy zachować przy wentylacji pomieszczenia w którym stoi kocioł

jeśli niestety kotłownia jest wentylowana tylko przez pojedyncze drzwi wejściowe na elewacji budynku, dni, w których wiatr wieje w kierunku, który tworzy zagłębienie na tej elewacji, z konieczności odwrócą ciąg.. uwaga w tym przypadku kotła pokój ma niezależne drzwi, odwrócenie przeciągu nikogo nie odurzy

na szczęście ogólnie komunikuje się z całym domem i uśrednia ciśnienie między wszystkimi otworami
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/11/12, 16:58

Tak, masz rację.

W przypadku kotłów na pelety producenci podają, że jest taki wlot powietrza... Ale rzeczywiście, to co mówisz jest również prawdą, nie jest określone, gdzie powinien być!

Nie powiedziałbym, że to zabawne. Powiedzmy, że jeśli jest to warunek konieczny (z prawdopodobnie marginesami bezpieczeństwa; nie wszystkie instalacje są zgodne i niektóre działają!), to nie jest to warunek wystarczający. Powiedzmy, że możemy połączyć jedno i drugie: nadciśnienie na dachu i podciśnienie na wysokości czerpni powietrza z kotłowni!!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 232